PDA

View Full Version : Да запозная ли нашите с приятеля ми?



mirela_00
03-19-2015, 15:08
Здравейте! Момиче на 15 съм. От три месеца ходя с идеалното момче. Супер милият, добре възпитан, умен, талантлив и доста чаровен. Занимава се извънкласно с рисуване и китара и се запознахме на едното му изпълнение, където пееше и свирише на китара. Аз също съм по- творческа натура- свиря на синтезатор, снимам с лента (ходя на фотография) и също като него обожавам да рисувам. Разбираме се страшно добре и имаме много общи неща.
Проблемът идва тук. За третият ни месец (беше събота) той ми подари рисунка и наша снимка, но майка ми видя снимката и започна да разпитва- разказах й това, което написах по- горе и тя остана очарована и радостна от факта, че не съм си намерила някакъв безделник, но и спестих факта, че имаме три години разлика, защото тя може да има много против това. И сега тя е казала на баща ми и искат да поканя приятелят си на вечеря в нас неделя вечерта. От майка ми се притеснявам само заради разликата във възрастна ни и това да не разбере, че той е пушач (тя е страшно против това), но баща от сега е негативно настроен. Едва ли не ме пази със зъби и нокти, защото съм по- малката му дъщеря. Боя се, че нашите няма да го одобрят и ако разберат възраста му ще си помислят, че сме го правили или че той ще ме пришпорва. Той го е правил за първи път преди половин година с последната си приятелка- казвал ми е повече от веднъж да не се притеснявам за това и че ще изчака докато се чувствам напълно готова. Та да Ви попитам - според вас дали е добра идея да ги запозная и как трябва да кажа на приятеля ми да се държи- той е доста възпитан, но все пак. :D

bubaduc
03-19-2015, 15:28
това вече си зависи от теб , реакцията на баща ти е напълно нормална, всеки баща си закриля дъщерята така, ако се чувстваш готова за тази стъпка, ги запознай, не мисля , че ще гледат годините, а начина, по който се държи с теб :)

SheIsWolf
03-19-2015, 15:45
Кажи им...Ако ти си го харесала и те ще го харесат.

jghgh
03-19-2015, 15:57
ми аз доколкото разбирам те вече искат да се запознаят, така че.. най-много да го отложиш, но не и да го избегнеш.
щото ако почнеш да им се репчиш най-много да си помислят че имаш нещо да криеш и по-зле да стане.

уговорете се за вечеря наистина, предупреди вашите че искаш да се държат адекватно, говори с тях надълго и нашироко за тоя човек, че му имаш доверие, че е готин, а у.
на него кажи да показва максимално уважение към тях..


но като цяло е най-добре да се каже цялата истина, не ги лъжи за разликата, нека всичко да е коректно и прозрачно и така по-малко ще се притесняват

mirela_00
03-19-2015, 16:14
Обстоятелствата се стекоха така, че приятелят ми се разболя от грип и сега не се чувства добре, за да излиза от тях камо ли да идва на вечеря в нас. Очевидно няма да може да дойде в нас тази неделя и ще се отложи за другата. Притеснявам се за възрастта, защото той все още е на 17, но след две седмици ще стане на 18 и родителите ми може да са смутени, защото той ще е пълнолетен, а аз не и връзката ни ще бъде незаконна (нашите могат да го приемат за неприемливо). Дали ще е добра идея, ако кажа, че е с година по- малък- тоест ще става на 17, за да не ми правят проблеми и да са по- спокойни? Все още приемам съвети за това какви теми да подхващам по време на вечерята и как да им кажа разликата във възрастта.

one
03-19-2015, 16:23
връзката ни ще бъде незаконна

предлагам ти правните си услуги, прати ми и вашите за по-голяма ефективност

jghgh
03-19-2015, 16:37
не ги лъжи, по-зле ще стане. кажи им цялата истина за възрастта и тн :)

bonfire
03-19-2015, 19:01
Според мен пък даже не е нужно да даваш предварителни обяснения на колко е години. Просто им го представи, изкарайте си една приятна вечер четиримата, а ако въпросът за възрастта изскочи, нека си отговори, но не лъжете, няма смисъл. А с течение на времето, ако нещата между вас продължават да са хубави, те ще започнат малко по малко да му имат доверие и да не ги притеснява разликата във възрастта ви :)