PDA

View Full Version : Дилема :(



classyf
03-19-2015, 18:57
Имам дилема, която не мога да разреша. Сега съм 12 клас и се чудя кое да избера. Здравен мениджмънт (МУ София) или Туризъм (ВИНС). Моля ако някой има наблюдения по тези специалности, или учи някоя от тях да изрази мнение. :)

Biren911
03-19-2015, 19:19
Ми аз лично нямам опит по това, но по чиста логика бих избрал МУ София, защото спрямо туризма здравето е сектор, който винаги ще има работа и където винаги се търсят нови хора, зависи къде естествно. Примерно ако решиш да останеш в България тука държавата се нуждае от нови, млади хора в здравния сектор.

marilyn
03-21-2015, 11:20
Аз не мога да разбера какво представлява тоя Здравен мениджмънт? Несериозна работа ми се вижда. Туризъм също не ме кефи като специалност. Помисли си каква специалност ти се учи, но и каква реализация можеш да имаш след като завършиш.

gradio.hristov
03-21-2015, 23:20
Здравейте хора !Аз съм ученик от ПГХТ "Акад.Н.Д.Зелинский" гр. Бургас , специалност системно програмиране. Аз уча в не кой знае колко елитно училище , да не кажа едно от най-скапаните в Бургас(не ме питайте как се озовах тука , просто съм спал, когато съм бил 7ми клас).Та дилемата е там Счетоводство(УНСС,ВИК) или Програмиране(Софтуерният университет, Софийски университет) това са моите две насочености, защо съм избрал тези ами просто ме влече математиката.Та ако може да ми дадете съвети кое е по-добрия избор???От къде излизат по успешни кадри , къде ще ме научат на повече неща, къде има повече практика и по-малко теория, къде има по-голям шанс за реализация?

classyf
03-22-2015, 10:15
Според мен програмиране е по - добре :D