PDA

View Full Version : Заплати в България за хора без опит и висше (front-end development)



StringTheoryPracticist
03-20-2015, 17:58
Колко се плаща горе-долу? Говорим за работа от типа на HTML+CSS, която пак иска малко знание, за човек който има въпросното знание но няма платен опит?

Помагат отговори от личен опит или заплати на които са наемали ваши познати. Помага информация за подобна позиция, но различни задължения или повече опит, примерно с висше но без опит.

dimitar_ak
03-20-2015, 20:20
Имам колеги, които са още студенти и това им е първа работа. Заплатата на всеки е тайна, но не взимат по-малко от 1500-1600лв. Да уточня, че бачкат като щури и изпълняват задачите си. Ако имат въпроси те са свързани с естествто на работата ни, а не с уроци по програмиране.

NomNomNom
03-21-2015, 12:51
Стартова 1.5 - 1.6 нето за фронт енд без опит?
По-скоро стартират на 800- 1200 чисти и в последствие вдигат + бонуси.
И аз имам такива другарчета, и на едното му я вдигнаха като мина година, към 1.5 - 1.6 , но си започна на 1.2 мисля. Пък беше и фронт енд и бек енд.

+

за фронт енд и джаваскрипт трябва, поне някакви основни познания.

Front-end developers are responsible for a website’s user-facing code and the architecture of its immersive user experiences. In order to execute those objectives, front-end devs must be adept at three main languages: HTML, CSS, and Javascript. In addition to fluency in these languages, front-end devs need to be familiar with frameworks like Bootstrap, Foundation, Backbone, AngularJS, and EmberJS, which ensure great-looking content no matter the device, and libraries like jQuery and LESS, which package code into a more useful, time-saving form. A lot of front-end developer job listings also call for experience with Ajax, a widely used technique for using Javascript that lets pages dynamically load by downloading server data in the background.


Някъде търсят и директно фул стак хора, пак за начални позиции.

Честно казано, не съм в тази област, и само съм чувала от познати/

StringTheoryPracticist
03-21-2015, 14:23
Благодаря за информацията :) данни за българските заплати се намират доста по-трудно отколкото за по-големите страни.


за фронт енд и джаваскрипт трябва, поне някакви основни познания.
Така е, но в моя случай HTML/CSS мисля че ще са достатъчни.

koko95
03-31-2015, 20:58
Ако искаш нормална заплата се махай от БГ. Аз дето съм пс специалист , не мога да си намеря работа по специалността вече сумати време...

haritov
04-01-2015, 13:19
Ако искаш нормална заплата се махай от БГ. Аз дето съм пс специалист , не мога да си намеря работа по специалността вече сумати време...

спокойно от 90 човека випуск само аз си намерих по специалността при това два пъти

който е кадърен намира който не е го духа

anonymous908491
04-01-2015, 14:55
спокойно от 90 човека випуск само аз си намерих по специалността при това два пъти

който е кадърен намира който не е го духа

Ти представяш ли си го Коко да отиде да кандидатства и като го питат дали може да довършва някоя работа в тях той да им каже, че няма компютър

DownloadVirus
04-01-2015, 15:15
Благодаря за информацията :) данни за българските заплати се намират доста по-трудно отколкото за по-големите страни.


Така е, но в моя случай HTML/CSS мисля че ще са достатъчни.

html и css ги знае всеки втори,ужасно лесен синтаксис и много лесно овладяване.Добави някакви библиотеки поне джаваскрипт пхп ооп джейкюери фотошопчето .Има още 2-3 неща дето ще научиш като се позанимаваш