PDA

View Full Version : abs- коремни плочки



danituyu
03-22-2015, 19:15
Здравейте! Момче съм на 15 години и от скоро искам да направя т.н. плочки на корема. Тежа около 50 кг. ( което мисля, че е малко за моята възраст) и сум висок около 165 см. Както вече споменах , искам да имам плочки и малко или много да имам съмочувствие, но си нямам на идея как да започна, какви упражнения да правя, как да ги правя , кога да ги правя, какво да ям и прочее... Намерих упражнения в Youtube и ги правех, но ги правя два дена и спра, просто си мисля че няма смисъл при положение, че дори незнам дали правя нещата правилно ... Ще съм ви адски благодарен ако ми помогнете и ми кажете как да започна ... Благодаря предварително !!! :)

Rakshy
03-22-2015, 20:00
За плочки на т'ва ниво ти трябват 2 умения:
1. Рахит
2. Някви къси упражнения

Трябва да имаш нисък % подкожни мазнини (за да се виждат) и готово. Буквално само това трябва да направиш, за да се виждат. До колко развити ще са и как точно ще изглеждат зависи от упражненията, които правиш. Тия от ютуб обикновено са ок, просто трябва да ги правиш.

Е, чувстваш ли се специален сега?

danituyu
03-22-2015, 20:17
Ми да нямам никакви мазнини, даже съм слаб смисл ок , а нещо свързано с дишането ? Бях чел, че правилното дишане дава по-добър резолтат .. ?

Rakshy
03-22-2015, 22:34
Правилното дишане е изключително важно за core-a ти. Но това е когато правиш големи движения (клек, тяга, войнишка преса). Движения, при които имаш нужда от стабилност. Там участва корема и кръста и изобщо целия пояс. Много бодибилдъри казват, че за да направиш плочки като блокчета трябва да тренираш тежко "големите"
http://25.media.tumblr.com/a8575e5559d2bc8ee52f4cf7056ab4cc/tumblr_mkr8y0h8Hk1reeylco1_1280.jpg

Ако имаш предвид дишането при изпълнение на упражненията когато сгъваш издишаш, когато отпускаш вдишваш.

Идеята, че си слаб не е достатъчна, защото може да си skinny fat. Тогава хем си кльощав, хем нямаш няква мускулна маса, хем имаш подкожни мазнини.

Аз лично бих ти препоръчал да не се занимаваш с глупости. Бал съм ти пресата в 8ми клас. По-добре да инвестираш времето и енергията си в изграждане на по-добра физика, защото ако си рахит плочките просто изглеждат смешно.
Почваш да се звериш с храна и тренировки до следващия януари-февруари. Дотогава трябва да си поне 65 кг. Правиш малко cut-че 3 месеца и буум коврите са твои. Пак ще си келеш, ама минетчетата ще те виждат като боК.

оОоспех

heartshapedbox
03-23-2015, 07:36
Тренирай за здраве и за да се чувстваш добре, не за плочки.

AngelBelchev
04-02-2015, 09:47
15 години 50кг и търсиш плочки? Кокалите ли мислиш да си орелефяваш? Вземи качи някое кило поне да има какво да се орелефи... Не че нещо, ама 50кг за жена са ок, но за мъж кой каквото иска да ми говори и да вярва - нито е добре, нито е сериозно, нито е впечатляващо. В този ред на мисли "тапициран скелет" е първото словосъчетание в главата ми.