PDA

View Full Version : Дете?



goGu
03-23-2015, 19:44
Имам огромен проблем,мисля че имам дете.Не съм сигурен,защото ме е страх да попитам.Преди около 4 години бях с едно момиче,за едно лято когато работех на морето,беше забавно,прекарахме си чудесно,не знам много неща за нея,защото не се интересувах,просто се забавлявахме.Бях на морето с мой приятел,работехме там и имахме квартира,запознах се с това момиче,спомням си,че щеше след лятото да замине да учи в Америка май,не съм сигурен,не си спомням,но преди няколко дни,моят приятел я е видял в едно заведение тук в София,поздравил я,а до нея имало дете на около 3 и я нарекло МАМО,тя се притеснила и му казала,че чака някого и той си е тръгнал.Каза,че детето прилича изключително на мен...
Не знам какво да направя,трябва да я потърся ли? Да я питам ли ? Да кажа на семейството си? Какво трябва да направя? Побърквам се,тези няколко дни,не мога да спя,имам чувството че не мога и да дишам.

anonymous908491
03-23-2015, 19:51
Направи си вазектомия, човечеството еволюира, а ти си пречка

fanton1
03-23-2015, 20:00
Ако можеш открий я и се заговорете припомнете си за миналото и я питай дали си бащата . Иначе от къде ще разбереш ? Ако си бащата ще трябва все пак да се занимаваш с детето ,но ако не си браво .

HollyGolightly
03-23-2015, 21:06
Предлагам да кажеш първо на родата и приятелите, а ако ти остане време, можеш и нея да питаш дали е твое или не.

goGu
03-23-2015, 21:19
Аз съм напълно сериозен,нямам идея какво да правя.Трябва ли да я потърся ? Какво да й кажа? Да я питам дали детето е мое? Ако се окаже мое? Какво да правя,аз дори не я познавам.

dreamwalker
03-23-2015, 21:25
Аз съм напълно сериозен,нямам идея какво да правя.Трябва ли да я потърся ? Какво да й кажа? Да я питам дали детето е мое? Ако се окаже мое? Какво да правя,аз дори не я познавам.

Потърси я. Кажи ѝ, че искаш да видиш детето и да поговорите. Питай я. Ако се окаже твое, какво... що за въпрос!

"Оня, който се забавлява с девойката, съвсем естествено трябва да издържа и детето."

Ако детето е твое, поеми отговорност - не бъди долен плебей.

Няма да те питам защо не си мислил преди да осъществяваш сексуални контакти с хора, които дори не познаваш, защото не мисля, че ще можеш да ми отговориш. Заради подобни безотговорни постъпки, детските домове са препълнени, защото детето (не) е виновно за малоумието на родителските тела.

espada
03-23-2015, 21:27
От където си ръчкал, от там ще теглиш. Не бъди безотговорен.

defender
03-23-2015, 21:30
Каза,че детето прилича изключително на мен...



може да е телегония
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/562464-%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D 1%8F%D1%82%D0%B0-%28%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D 1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%29

GLaDOS
03-23-2015, 21:32
Тук дилемата е дали искаш да си баща или не.
Можеби си тъп гъз и момичето си пази детенцето,а може и да събереш кураж,да намериш връзка с нея и да я поканиш на кафе.Ако се окаже твое - Честито и дано бъдеш достоен татко,ако не - поне си опитал и си разбрал как стоят нещата.

dreamwalker
03-23-2015, 21:32
може да е телегония
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/562464-%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D 1%8F%D1%82%D0%B0-%28%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D 1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%29

А може и да се самозапалиш спонтанно.

dreamwalker
03-23-2015, 21:33
Тук дилемата е дали искаш да си баща или не.
Можеби си тъп гъз и момичето си пази детенцето,а може и да събереш кураж,да намериш връзка с нея и да я поканиш на кафе.Ако се окаже твое - Честито и дано бъдеш достоен татко,ако не - поне си опитал и си разбрал как стоят нещата.

Какво значи дали искаш или не!

Ако детето е негово, трябва да помага за издръжката му. Въпросът е морален.

П.П. Как така момичето си пази детенцето? Какво да го прави? В боклука ли да го хвърля?

HollyGolightly
03-23-2015, 21:36
За мен реакцията ти е както обоснована, така и малоумна. Има 2 възможни варианта, или да е твое, или да не е, и в двата случая, твоето притеснения нищо не може да промени. Виж се с нея, поговорете си, ако е твое, тя сама ще ти каже.
И ако наистина е твое, някой ден на него ще му е все тая дали с майка му сте се познавали добре или не, за него ще е важно защо няма баща.

goGu
03-23-2015, 21:39
Потърси я. Кажи ѝ, че искаш да видиш детето и да поговорите. Питай я. Ако се окаже твое, какво... що за въпрос!

"Оня, който се забавлява с девойката, съвсем естествено трябва да издържа и детето."

Ако детето е твое, поеми отговорност - не бъди долен плебей.

Няма да те питам защо не си мислил преди да осъществяваш сексуални контакти с хора, които дори не познаваш, защото не мисля, че ще можеш да ми отговориш. Заради подобни безотговорни постъпки, детските домове са препълнени, защото детето (не) е виновно за малоумието на родителските тела.


Е аз не съм я виждал от 4 години.Да я потърся и да й кажа "ей доведи детето си да пием кафе" И от нищото да й изцепя "Ей детето ти от кого е? Мое ли е?" Аз съм на 23 години,дете ли да гледам,аз още уча,целия ми живот ще се преобърне,не знам какво да правя.

dreamwalker
03-23-2015, 21:45
Е аз не съм я виждал от 4 години.Да я потърся и да й кажа "ей доведи детето си да пием кафе" И от нищото да й изцепя "Ей детето ти от кого е? Мое ли е?" Аз съм на 23 години,дете ли да гледам,аз още уча,целия ми живот ще се преобърне,не знам какво да правя.

Доблест нямаш ли?

Късно е вече либе за китка.

goGu
03-23-2015, 21:47
Имам доблест естествено,но просто целият ми живот ще е се преобърне,аз имам мечти и цели и ако се окаже,че имам дете,какво ще стане..всичко ще отиде по дяволите.

dreamwalker
03-23-2015, 21:48
Имам доблест естествено,но просто целият ми живот ще е се преобърне,аз имам мечти и цели и ако се окаже,че имам дете,какво ще стане..всичко ще отиде по дяволите.

Трябвало е да мислиш за това преди да се случи онова.

Зрелите хора поемат отговорност за постъпките си. Ако не го направиш, сигурна съм, ще ти тежи на съвестта.

А все пак може би е добре първо да поговориш с момичето и да го питаш за детето.

HollyGolightly
03-23-2015, 21:48
Защо сам се завличаш във филми, при все че още дори не знаеш дали е твое или не. И както вече казаха, късно е да се притесняваш. Да си мислил преди 4 години, понеже секса не е просто за удоволствие, с него идват и отговорности.

Kapi90
03-23-2015, 21:49
Потърси я и говори с нея,ако е твое детето поеми отговорност за действията си.
Дори да си млад и да си убеден в момента,че всичко ще се обърка и живота ти ще се промени,така е,прав си,но мога да те уверя,че няма нищо по-хубаво от това да бъдеш баща.Така,че какъвто и отговор да получиш,няма да загубиш нищо.

goGu
03-23-2015, 21:54
Сега й търся фейсбука,освен там да й пиша да я поканя да излезем? Или там да я питам,но ще е по-добре според мен да я питам очи в очи,но ще ми е доста по-трудно,все пак бях 3 месеца с това момиче,харесвах я доста.Не мога да повярвам,че има дете и още повече,ако има възможност да е мое..

dreamwalker
03-23-2015, 21:57
Нали не я познаваше, сега пък казваш, че си я харесвал?

goGu
03-23-2015, 22:00
Нещо не си прочела? Естествено,че я харесвах бяхме цялото лято заедно,не я познавах до толкова,че не съм я разпитвал някакви лични неща и т.н.

Corb1225
03-23-2015, 22:13
Ако разсъждаваш по този начин, по-добре остави нещата така. Детето ще си има много по-добър баща от теб. Бащинството не се изразява в това да оплодиш някоя женска.

ForzaFelipe
03-24-2015, 00:43
Я по-добре не я питай, че то това дете с такъв баща...

Първо, ти вообще не знаеш дали има дете. Приятеля ти може да е бил напушен или детето да е някое случайно и непознато за нея и да се е смутила защото непознато дете я е нарекло мамо, а и не знаеш дали детето не е на 2 примерно и да не е твое. Варианти бол, а ти преди да разбереш вече се хвърли в дълбоки мисли как живота ти се провали защото си на 23 и имаш мечти....Да не говорим колко варианта има и дори да е твое, тя може да е женена вече и детето да си има баща и т.н.

Вземи се стягай и я намери и просто разбери каква е ситуацията първо, пък тогава го мисли...

Azoria
03-24-2015, 08:16
дори да е твое, тя може да е женена вече и детето да си има баща и т.н.

Вземи се стягай и я намери и просто разбери каква е ситуацията първо, пък тогава го мисли...

+

Да приемем, че има възможност детето да е твое. Защо според теб тя никога не ти е казала за това? Може би, по една или друга причина, не те иска в живота на детето или има някой друг, който вече е заел ролята на баща. Да, ти имаш право да знаеш, разбира се, но като гледам за теб това е само една пречка... Потърси я, питай я как е, какво прави, излезте и деликатно повдигни темата за детето й. Естествено без да й казваш какви си ги мислиш преди да разбереш поне на колко е.

Прекалено голям филм за нищо на практика, вероятността след теб да си е намерила някого и да е забременяла си е огромна.

102
03-24-2015, 09:50
с такъв баща по-добре без баща

SheIsWolf
03-24-2015, 11:17
Радвай се.

goGu
03-24-2015, 13:55
С какъв баща бе? Как трябва да реагирам,да се радвам ли? Големи моралисти сте всички,на 23 години съм,точно съм си мечтал да имам сега дете нали,мисля че реагирам напълно нормално,естествено че се притеснявам и съм объркан и съм притеснен,не е пречка,но е нещо неочаквано,тези неща се обмислят,изисква се време!
Както и да е,намерих момичета,писах й днес.Има много снимки в профила й на детето,имало е рожден ден наскоро,станал е на 3,разбрах и как се казва,поканих я да се видим,но ми каза че е доста заета.Снимките в профила й във фейсбук са само на нея и детето,няма мъж.Но пък аз винаги съм бил предпазлив,малка е вероятността да е мое детето,но все пак тя отказа да се видим,трябва ли да настоявам?

dreamwalker
03-24-2015, 14:01
С какъв баща бе? Как трябва да реагирам,да се радвам ли? Големи моралисти сте всички,на 23 години съм,точно съм си мечтал да имам сега дете нали,мисля че реагирам напълно нормално,естествено че се притеснявам и съм объркан и съм притеснен,не е пречка,но е нещо неочаквано,тези неща се обмислят,изисква се време!
Както и да е,намерих момичета,писах й днес.Има много снимки в профила й на детето,имало е рожден ден наскоро,станал е на 3,разбрах и как се казва,поканих я да се видим,но ми каза че е доста заета.Снимките в профила й във фейсбук са само на нея и детето,няма мъж.Но пък аз винаги съм бил предпазлив,малка е вероятността да е мое детето,но все пак тя отказа да се видим,трябва ли да настоявам?

Сърбаш попарата, която си надробил.

Виждам, че не ти е приятно да те критикуват, но трябва да поемеш отговорност. Ако е твое дечкото, трябва да помагаш с каквото можеш, ако ще да не искаш да го виждаш никога през живота си.

goGu
03-24-2015, 14:04
Ама ако е мое естествено,че искам да го виждам,естествено че искам да помогна и да се грижа за него,ако е мое не знам защо тя не ми е казала,както ви казах последния път когато я видях,тя заминаваше за Америка,щяхме да поддържаме връзка,но така и не го направихме,аз откъде мога да знам че имам дете? Знам,че живота ми ще се промени изцяло,но и нейният се е променил,останала е в България,има много сладък син,така че ако аз имам нещо общо искам да бъда в живота му,но ми е неудобно,как да я попитам?

Azoria
03-24-2015, 14:18
Реално като пресметнеш годините на детето и 9-те месеца бременност - заедно ли сте били когато е забременяла?

goGu
03-24-2015, 14:32
Ами май да..

3oPuTy
03-24-2015, 14:33
Ами направи си сметка дали може да е твое. Скоро е направил 3 години, добави още 7-9 месеца и прецени дали по това време сте били заедно. След като търси оправдания за да не се видите може да я питаш направо дали има да ти казва нещо важно, свързано с детето. Щом след морето сте имали уговорка да поддържате връзка, а тя те е игнорирала явно нещо не е окей. А тогава ти не направи ли някакъв опит да се свържеш с нея?

Niakoitam
03-24-2015, 14:40
Има много вероятности.

Това дете може да е твое,може и да не е твое.
Тя може да ти каже че е твое и то да е твое действително.Може да ти каже,че не е твое,но то да е твое,а тя просто поради едни или други причини да не иска да се занимава с теб. Може да ти каже,че е твое,а то да не е действително твое просто,защото иска да му намери някой мъж за баща.Ти си много подходящ. С ДНК тест всичко може да се докаже със сигурност.
Може да е от друг,може вече да си е намерила друг мъж или може да си харесва или да е гадже с някой бъдещ татко и за това да не иска да се занимава с теб.

Има и една малка вероятност изобщо да не му е майка,а да се е изпуснало случайно както при мен едно дете веднъж.Аз съм я разказвал тази история веднъж тук във форума.

Слязох си в града на връщане от селото с автобуса и започнах да ходя по тротоара.По пътя някаква млада жена нещо се караше на някакво дете дето тичаше по същия тротоар.В един момент то се спря пред краката ми.Стигаше ми до колената някъде.В един момент ме погледна нагоре с едни големи очи и извика: Тате.тате! :D

Пък може и да е като така нареченото безценно на една съфорумка тук.Тя го гледа,а то расте с убеждението че му е родна майка.

Та варианти колкото искаш,а от това,което знаеш може само да гадаеш :)

anonymous708973
03-24-2015, 14:45
Прекалено голям филм за нищо на практика, вероятността след теб да си е намерила някого и да е забременяла си е огромна.

За една година (преди 4 е била с тоя момък, детето е на около 3) си е намерила някого и е дотолкова сигурна в него, че му е родила дете? Вероятността не само че не е огромна, ами е минимална.

Авторе, не те ли убива това любопитство? Донякъде разбирам защо истерясваш, ама замисли се - момичето вече има някаква установена рутина с това дете, ти ще допълнение поне едно известно време преди да станеш ключова фигура, няма да имаш какво толкова да жертваш. Ти какво очакваш, девойката веднага да те пусне в живота на детето си само защото преди години си хвърлил един сперматозоид? Тцъ, не става така. Събирай си топките и говори с нея, ако може лично или по телефона, ако не - по фейсбук, да, малко е нелепо, ама ако нямате друга връзка... Обясняваш ситуацията и питаш директно.

hheh
03-24-2015, 15:02
Не ми е ясно защо атакувате всички момчето?
Не е ли по виновна майката, че не се е опитала да го потърси и да му каже?
Или може би тя е скачала от х*й на х*й и самата тя не е знаела към кой да се обърне?

Това което казвате, че момчето не струва и тн са пълни глупости
По какво го отсъдихте?
Защото е работил на морето, изкарвал е пари и е правил секс?
Реално няма как да знае, че има дете след като никой не го е потърсил да му каже, не мислите ли?
и въпреки всичко 4години по късно той разбира от някъде си някак си, че може да е баща, панира се и търси съвет

според мен дори да е бащата, момичето е по виновно

goGu
03-24-2015, 15:15
Ами след като се прибрах аз в София,а тя уж замина за Америка,не съм я търсил,защото почна университета имах да уча,работех от време на време,запознах се с друго момиче и просто изключих за това момиче.Беше за едно лято,да може би можеше да има нещо повече,но тя каза че заминава,за това не съм я и търсил,както и тя мен.Дори днес си писахме доста,общи неща нали,но тя не каза нито дума за детето,аз виждах снимките нали,но тя просто ми каза,че живота й се е променил и не е заминала,останала е в София и така.Не мога да си представя какво й е било,тя е на 22 години в момента,живота й се е променил,имаше толкова красиви мечти и цели,не знам просто не мога да го възприема и да го осъзная,аз тези дни съм като облъчен,не знам дали трябва да кажа на майка ми,тя жената удар ще получи сигурно,а и имам и приятелка,на нея как да кажа?

kalpazanka
03-24-2015, 15:27
Е аз не съм я виждал от 4 години.Да я потърся и да й кажа "ей доведи детето си да пием кафе" И от нищото да й изцепя "Ей детето ти от кого е? Мое ли е?" Аз съм на 23 години,дете ли да гледам,аз още уча,целия ми живот ще се преобърне,не знам какво да правя.

Да беше се позамислил по тоя въпрос малко по-рано ;)

3oPuTy
03-24-2015, 15:28
За една година (преди 4 е била с тоя момък, детето е на около 3) си е намерила някого и е дотолкова сигурна в него, че му е родила дете? Вероятността не само че не е огромна, ами е минимална.

Автора каза, че на снимките е само тя с детето. Вероятността просто да е забременяла от друг и после да са се разделили е голяма. Деца не се раждат само по любов и доверие все пак. Стават и гафове ...

dreamwalker
03-24-2015, 15:30
Не ми е ясно защо атакувате всички момчето?
Не е ли по виновна майката, че не се е опитала да го потърси и да му каже?
Или може би тя е скачала от х*й на х*й и самата тя не е знаела към кой да се обърне?

Това което казвате, че момчето не струва и тн са пълни глупости
По какво го отсъдихте?
Защото е работил на морето, изкарвал е пари и е правил секс?
Реално няма как да знае, че има дете след като никой не го е потърсил да му каже, не мислите ли?
и въпреки всичко 4години по късно той разбира от някъде си някак си, че може да е баща, панира се и търси съвет

според мен дори да е бащата, момичето е по виновно

Странно. Ти се чувстваш лично засегнат или...?

Може би, защото и ти имаш подобен лайфстайл?

Тук няма кой е по-по-най.

"Или друг пример — падение, гибел се нарича Verfall, a точно така на немски се нарича и падеж на полица, което е в тясна връзка с падението. Versetzen значи залагам, a versetzen ce казва и когато преместваш нещо от дома си в заложната къща. Unterhalten значи забавлявам се, а значи и издържам. Тия две понятия са също така тясно свързани, защото оня, който се забавлява с девойката, съвсем естествено трябва да издържа и детето."

Azoria
03-24-2015, 16:17
За една година (преди 4 е била с тоя момък, детето е на около 3) си е намерила някого и е дотолкова сигурна в него, че му е родила дете? Вероятността не само че не е огромна, ами е минимална.

Това са две различни неща. Може да е станало с някой случаен, който дори няма да види повече. Не всички жени са склонни на аборти.

hheh
03-24-2015, 16:27
Странно. Ти се чувстваш лично засегнат или...?

Може би, защото и ти имаш подобен лайфстайл?

Тук няма кой е по-по-най.

"Или друг пример — падение, гибел се нарича Verfall, a точно така на немски се нарича и падеж на полица, което е в тясна връзка с падението. Versetzen значи залагам, a versetzen ce казва и когато преместваш нещо от дома си в заложната къща. Unterhalten значи забавлявам се, а значи и издържам. Тия две понятия са също така тясно свързани, защото оня, който се забавлява с девойката, съвсем естествено трябва да издържа и детето."

Абсолютно съм съгласен с това, че трябва да си поемаш отговорностите.
Явно не си ме разбрала, исках да кажа, че момчето е възможно наистина да не знае, че е баща след като никой не го е уведомил
Затова и обвинявам момичето, което след като е забременяла не е потърсила никой, защото най вероятно самата тя не е сигурна на кой е детето и е предпочела да го гледа сама
И все пак само гадаем, твърде много се разписах по темата, пък и като не знам как стоят нещата предпочитам да не нападам и обвинявам никого

П.С. Не, не водя такъв 'лайфстайл'

jghgh
03-24-2015, 16:33
терзанията не ти помагат.
питай я за детето, и после ще му мислиш какво ще правиш с майка си, приятелката си, и т.н.


в крайна сметка в най-"лошият" случай животът ти много ще се промени, но това не значи непременно "опропасти".
не знам какво ти пречи да учиш и да работиш и да помагаш с някой лев на жената (ако се окажеш баща).
приятелката ти може и да те зареже, но в съвременното общество често се случва самотни ли не-толкова-самотни родители с дете да си намират партньори, така че...

абе изобщо не те знам за какво истерясваш. иди разбери първо твое ли е детето, после мисли как ще постъпиш.
дали като свестен човек ще се запознаеш с детето и ще му обясниш някои неща, дали ще му помагаш, или ще го изоставиш и ни лук ял, ни лук мирисал (както правят боклуците) ;)


силно се надявам да избереш вариант в който ще се държиш на ниво, но първо разбери дали това дете изобщо е твое, защото има вариант и да не е.

dreamwalker
03-24-2015, 16:42
терзанията не ти помагат.
питай я за детето, и после ще му мислиш какво ще правиш с майка си, приятелката си, и т.н.


в крайна сметка в най-"лошият" случай животът ти много ще се промени, но това не значи непременно "опропасти".
не знам какво ти пречи да учиш и да работиш и да помагаш с някой лев на жената (ако се окажеш баща).
приятелката ти може и да те зареже, но в съвременното общество често се случва самотни ли не-толкова-самотни родители с дете да си намират партньори, така че...

абе изобщо не те знам за какво истерясваш. иди разбери първо твое ли е детето, после мисли как ще постъпиш.
дали като свестен човек ще се запознаеш с детето и ще му обясниш някои неща, дали ще му помагаш, или ще го изоставиш и ни лук ял, ни лук мирисал (както правят боклуците) ;)


силно се надявам да избереш вариант в който ще се държиш на ниво, но първо разбери дали това дете изобщо е твое, защото има вариант и да не е.

Subtle.

goGu
03-24-2015, 16:46
Ама ако детето е мое,естествено че ще помагам,не само финансово,най-малкото семейството ми няма да позволи само да му давам пари или да плащам издръжка,ако е мое искам да съм част от живота му,ох не мога да повярвам,че това ми се случва,но наистина няма смисъл само да се чудя и да го мисля,а е по-добре да я попитам директно.

dreamwalker
03-24-2015, 16:47
Ама ако детето е мое,естествено че ще помагам,не само финансово,най-малкото семейството ми няма да позволи само да му давам пари или да плащам издръжка,ако е мое искам да съм част от живота му,ох не мога да повярвам,че това ми се случва,но наистина няма смисъл само да се чудя и да го мисля,а е по-добре да я попитам директно.

Питай я. Затвори очи, брой до три.

NomNomNom
03-24-2015, 18:03
Ама ако детето е мое,естествено че ще помагам,не само финансово,най-малкото семейството ми няма да позволи само да му давам пари или да плащам издръжка,ако е мое искам да съм част от живота му,ох не мога да повярвам,че това ми се случва,но наистина няма смисъл само да се чудя и да го мисля,а е по-добре да я попитам директно.

А има силна вероятност тя да не иска да си част от живота й, да те излъже, или пък да ти каже, че ти си бащата, но да не иска да виждаш детето.

Не хейтвам, само споменавам.

Ако аз бях забременяла така, щях да си мълча до гроб, или докато детето не стане на 18, да си потърси бащата само ( ако съм искала да прекратя всякакви отношения )

hheh
03-24-2015, 18:25
Ако аз бях забременяла така, щях да си мълча до гроб, или докато детето не стане на 18, да си потърси бащата само ( ако съм искала да прекратя всякакви отношения )

Това не е ли твърде егоистично ?

dreamwalker
03-24-2015, 18:28
Това не е ли твърде егоистично ?

Може би просто знае що за стока е човекът, с когото е общувала. Хипотетично, разбира се.

NomNomNom
03-24-2015, 18:30
Това не е ли твърде егоистично ?
Да, егоистично е, нямам проблем с гузната съвест, ако преценя, че не желая този човек да участва.
Да речем, че съм направила грешка да прекарвам време с човек, който не искам да е баща на децата ми, мисля, че ще е по-голяма грешка да ги излагам на неговото влияние, ако сметна, че той не става за баща.

Ако е мил, внимателен, зрял, и подходящ, по моята преценка, разбира се, че ще му кажа.
Горе говоря в случай, че преценя, че е неподходящ.

Като детето порасте, също бих се съобразила с неговите желания, защото то е най-важното в случая.

Но, ако бащата е безотговорен или има проблеми с алкохола например, не искам детето да живее, приемайки това за нормално. Например.

И пак казвам, разбира се, че ако мъжът е нормален и готин човечец, ще му кажа.

Също, бих искала минимални сътресения в живота на 3мата, ако е женен - ще трябва много да мисля, защото не бих искала да му причинявам проблеми със семейството и никога не бих му поискала издръжка, или каквото и да е било. В такъв случай също бих помислила дали е удачно да се разбира, или е добре да се каже след време.

Ситуации бол, не знаем човекът в каква е точно, но просто споменавам, че има вариант майката да не признае.

hheh
03-24-2015, 18:42
От най голямата ку*ва може да стане най добрата домакиня и от най добрата домакиня може да стане най голямата ку*ва. Това важи и за двата пола
Естествено, че има и изключения и боклука си е боклук и такъв си остава

Обаче всяко дете заслужава да знае кой е баща им и всеки 'мъж' заслужава да знае, че вече е баща, както казах може и да се промени.
Пък и бащата е длъжен да поеме отговорност, не е редно да му се 'разминава'

goGu
03-24-2015, 19:03
Аз не съм лош човек,това момиче не мисля,че ме и познава кой знае колко много,бях на 19 когато се запознах с нея,живота ми се въртеше около жените,което смятам че на 19 лятото е окей.Имахме хубави отношения,наистина много се забавлявахме,не смятам че съм я отблъснал или съм й направил лошо впечатление.Между другото й писах отново,защото както казах тя се оправда,че е твърде заета за да се видим и я попитах,от кога има дете,какво е станало със заминаването й в Америка и естествено дали имам нещо общо със ситуацията.Отговорът й беше,че живота й се е променил значително след запознанството й с мен,че не е моя работа живота й,нито този на детето й,а трябвало да си спомня добре какво се е случило и как съм постъпил преди.Което нямам идея какво означава,попитах я какво има предвид,но каза че щяла да храни и да къпе малкият и нямала време да обяснява в момента.В шок съм,не ми ли каза току що тя ,че имам дете?Мисля,че получих мини инфаркт преди 1 час.. Нямам идея какво да направя в момента буквално съм в шок и съм адски притеснен и от една страна въодушевен ..

Благодаря,на всички които ме посъветвахте и едва ли не ме надъхахте да я потърся,но от тук нататък мисля,че трябва да се справя сам,няма как да ми помогнете.Благодаря ви.

dreamwalker
03-24-2015, 19:07
Желая ви много приятни мигове с дечкото.

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140114000112/ididntdoit/images/4/43/Aww_zps3509580d.gif

jghgh
03-24-2015, 19:10
Да, детето сигурно е твое, настоявай да се включваш в гледането му. Не е редно да не ти дава да го виждаш. Наистина е много егоистично и необосновано. Какъвто и да си, все пак ти не си знаел, докато тя е била бременна.


Номи, по-скоро съм съгласна с hehh, детето е отделна личност и ако то иска да види баща си, редно е да се уважават желанията му. По-добре с баща, какъвто и да е, отколкото с баща-фантом, такъв, за който имаш само представи, а не знаеш кой е. Нямаш идея колко психични заболявания се отключват, когато майката лъже или скрива информация, защото тези неща се предават несъзнателно. Ако ти е интересно мога да предложа заглавия на добри и доказани психоаналитици.
Сума ти клинични случаи съм изчела, и действително за здравето на човека е важно да се знае истината, да не се скрива нищо и да не се лъже. Освен това твоите чувства като майка нямат общо с чувствата на детето. Ако то иска да се запознае с баща си (дори да няма 18 ) - нека се запознае и нека само' да се разочарова или очарова. Нямаш право да настройваш или да държиш дистанция. Нека знае кой е баща му и да избере как да се чувства. Майката е фасилитатор за тея неща, а не контрольор. Детето не принадлежи на майката, впрочем, независимо какво казва модерното общество. Безумно е да се счита за "притежание" на майката...
Ама да не се разпалвам чак толко' ... обърнах го на лекция по психология.

goGu
03-24-2015, 19:15
Ох,май не е мое,не знам,сега пак ми писа някакви странни неща,които не мога да разбера и казах на приятелката си и тя откачи и ми каза,да не я занимавам,ще полудея.

NomNomNom
03-24-2015, 19:29
^ Мила, вкарала си доста думи, които по никакъв начин не са излезли от моята уста, конкретно тук съм дошла да представя алтернативно виждане, не да твърдя, че това е най-доброто и води до най-добри резултати.

Хипотетично, ако майката се събере с друг мъж, докато детето е мъничко, надали ще попита за истинския тати до една възраст, в която може да осъзнае случващото се, а междувременно до като това се случи, бих предпочела да го отглеждам с текущият си съпруг и да не го обърквам защо се вижда с две татита. Ще прочета и литература на каква възраст е подходящо да се съобщи или как да се подходи, но ако бащата е алкохолик и се подвизава с бутилки във времето, в което с детето, вкл. и в домът му да се виждат - предпочитам да не се чудя дали в бъдеще ще доведе до възприемане на познат изход от проблемите, или до тотално отричане от алкохол.
Написала съм, че няма да съобщя на мъжа ( докато детето не поиска това ), не, че на детето няма да бъде съобщено.

И ще те помоля за в бъдеще да не ми слагаш думи в устата, защото ме мързи да пиша двойно повече без причина.

anonymous708973
03-24-2015, 19:42
Ако то иска да се запознае с баща си (дори да няма 18 )

Е, може и да съм много модерна, ама си мисля, че на 3 му е малко рано за собствени решения :)
Разбирам я нея, че не иска той да се бърка и да променя нещо в живота на детето, напълно обяснимо е.
Ама го разбирам и автора... Че и приятелката му донякъде.

Ох, чувствам се разбираща :д

jghgh
03-24-2015, 19:54
не му е рано. ако пита, а ти просто не искаш да му кажеш.. ми не ми е морално това пък на мен! особено ако бащата не е някъв много краен тип и извратеняк, въпреки че трябва да се оставя според мен избор на детето само да очарова или разочарова от баща си, а не да се държи изолирано, или още по-зле - лъгано/настройвано.


в конкретния случай наистина авторът не е виновен, че момичето е запазило бременността си в тайна, а това че иска да го държи настрана е нЕма толкова егоистично и детинско поведение...
всеки дърпа към себе си,защото нещо си е наумил.. а интересите за детето къде са?



иии като казах за контролиране, казвам го точно щото понякога това "искам най-доброто за детето", или "знам кое е най-доброто" е завоалиран начин да се контролира ситуацията от уж грижовна майчинска позиция. изобщо доста са тънки границите между разумно и неразумно, но доколкото аз съм се информирала, много по-големи са вредите да не знаеш кой е баща ти, отколкото да го знаеш и да си разочарован какъв боклук е.

102
03-24-2015, 20:19
джйрхагра много си спрела мойче
пишеш само за да има нещо или за да е нещо свестно
една майка винаги би искала да защити детето си /дори да не е права/

jghgh
03-24-2015, 20:25
а ти си много злобен
прочети някоя книжка по въпроса, че, невероятно, но факт, скритите/неизказани/излъгани неща се предават по подсъзнателен начин и може детето в късна възраст да невротизира и дори да не знае защо

истината и само истината, ако искаш да си здрав психически


съвсем сериозно го пиша, а ти спри да раздаваш етикети и оценки, погледни си поведението. захранван си от злоба.

102
03-24-2015, 20:27
пиша смеейки си
чета те и се смея
анализирай ме чрез книгите си
:)

102
03-24-2015, 20:28
някой хора се доверяват на интуицията си
и щом една майка е решила да постъпи така може само да съжалява след време

jghgh
03-24-2015, 20:33
не оспорвам правото на личен избор, просто си имам мнение и го изказвам, и като не си съгласен Ок. ясно е че всеки си гледа децата както намери за добре, но не е нужно да храниш.


не ми трябват книжки да те анализирам.. нападението е най-добрата защита, омаловажаването на другия също.. не че това автоматично те извисява теб, ама ок.

айде приятно смейкане.
не ми се занимава със злоби като теб, ако щеш ся ме преследвай по темите да ме донахранваш и там, ще е култово и много не-жалка постъпка 8-)

102
03-24-2015, 20:38
ти нормална ли си ? ;дддд хахахахахахаххаха

one
03-24-2015, 20:46
http://chitanka.info/book/4975-otrovnite-roditeli btw

102
03-24-2015, 20:48
всеки е различен
това искам да кажа
на един може това да му повлияе
а друг може да го направи по-силен

goGu
03-24-2015, 21:25
Карате се за някакви хипотетични неща,какво щяло да бъде иначе и т.н.А живота ви може да се промени всяка една секунда с главата нагоре!

102
03-24-2015, 22:38
boli ta fara facebook manqko

galaxy29
03-25-2015, 04:53
всеки е различен
това искам да кажа
на един може това да му повлияе
а друг може да го направи по-силен
вятърничаво ми се струва да я човкаш в тоя случай (долу по-подробно ще кажа за ко говоря), даже не тя, а ти си за човкане, знаеш, че и аз не и се кефя, ама сега няма да и солим хубаво казаните неща
и тя не е твърдяла, че непременно това ще доведе до лоша участ при детето и тя като теб е написала 'може'
според мен тя има предвид, че не е хубаво да се действа лекомислено с такива неща и че постъпката, която тя описва за правилна, реално е такава, защото то, че може да го направи по-силен, може си, ама може и да е обратното, а и като цяло животът си е борба и сам по себе си е пълен с подсилващи препятствия, нужно ли е да му се причинява и такова, което дори не е сигурно как ще му се отрази, един вид е все едно да му обличаш влажни дрехи, с цел да го калиш, без да се замисляш, че може да се разболее, т.е. тъпо е и дам, майките винаги желаят най-доброто за децата си, дори да не е права и да и майките грешат и като цяло родителите, защото и те са хора, но тея факти не е хубаво да са подстрекателни и ето затова са такива съвети, за да помагат в такива напечени ситуации (иначе аз не съм съгласна и че майките, а и татковците винаги желаят най-доброто за рожбичките си, има такива, на които не им пука, ама то за мен това не са родители де, а ти сиг за истински говориш), та аз така я разбирам и съм съгласна
и какво като подкрепя мнението на някакви книжки, лошо би било, ако го подкрепя на сляпо и се доверява без да го е пресяла през нейното си сито, ти защо и се смееш, защото изглежда, че на сляпо говори или защото нещата от книжките ти се виждат нехубави?
и така -.-

иначе на автора сиг му стана ясно, че има различни варианти, на мен ми се струва съмнителна работата и явно и тя е объркана като теб, покажи рационалност, накарай я да усети подкрепа, не показвай отношението, което показваш тук, защото не е вдъхващо доверие и не е предразполагащо и не се доверявай лесно, но не я карай да се чувства като лъжкиня, защото не се знае и това ще я резервира, просто любезно й кажи, че не ти стигат думите й, защото не се познавате толкова добре и искаш да си сигурен с тест, и й покажи, че не се ровиш, за да я съдиш, а защото искаш да си част от живота на евентуалното си дете и евентуално и нейния, покажи разбирателство, кажи и че искаш да бъде ясна и че не е хубаво да премълчава и да увърта така, а пък в краен случай тест без съгласието й, но дано не се стига дотам и като цяло до разправии за попечителство, дано се разберете мирно (: и ако е твое, аз също ви желая много приятни мигове с дечкото, а пък и с майката, ако тя не е срещнала голямата си любов и ако твоята приятелка не ти е, дано с майката я откриете един в друг или ако не си пасвате по такъв начин, поне да сте с някакви приятелски отношения, защото хем за дечкото ще е по-благоприятно, хем за вас :д едит: и също така кураж и не се поддавайте на караници, защото вече са се случили нещата, направете си го приятно ^^

goGu
03-25-2015, 09:50
Детето не е мое!! Нито нейно,всъщност й е брат..а тя е решила след това,когато съм я потърсил да ме забърка,защото съм си го заслужавал,не знам но детето не е мое!! Не съм станал баща,няма драми,няма филми,освен че приятелката ми ме остави хаха но все тая.Ох направо все едно буквално камък ми падна от сърцето,добре че не казах на нашите,че майка щеше да ме убие хаха.Благодаря на всички!

anonymous708973
03-25-2015, 10:26
Сигурен ли си?

Azoria
03-25-2015, 10:29
^^И аз това си помислих.

goGu
03-25-2015, 10:43
Сигурен ли си?

Ох,сега защо ме забъркваш ами сигурен съм,говорих с нея,по-точно пихме кафе днес сутринта,момчето й е брат и когато моят приятел ги е видял в центъра,тя е била с майка си и с него,когато той е казал "Мамо" го е казал на майка им,ама моят приятел се е объркал явно,объркал е и мен и ми скъси живота с 20 години сигурно.За това снимките са само на нея и на брат й,показа ми и други,така че всичко е било едно голямо объркване,а тя се е позабавлявала за 2 часа да ме обърка,че всъщност е мое,защото никога не съм я бил потърсил и някакви такива.

galaxy29
03-25-2015, 12:29
таз е ебати злетачката :д

galaxy29
03-25-2015, 13:08
ама да не те подвежда пак, въпреки че ако беше твое и искаше да го скрие, сигурно нямаше да пуска такива приказки, обаче може пък да е пъклен план и нарочно първо да ти е казала така и после да е отрекла, за да си помислиш 'тя въобще нямаше да ми казва, че е мое, ако искаше да скрие' и дам, това може да е част от укриването на детето ти и дори ако нейната майка е потвърдила или потвърди, това пък може да е заговор, не знам, сам си прецени, аз съм параноичка и извинявай, че ти подпалвам и на теб параноята, просто се почувствах длъжна да го кажа ;/

Corb1225
03-25-2015, 13:18
Знаеш ли къде живеят? Отиди и разпитай съседи, защото момичето като нищо може да те будалка. Може родителите й да са я посъветвали да те разкара някак.

galaxy29
03-25-2015, 13:26
дам, това е добър вариант, освен ако и съседите не са замесени :Д може да я наблюдаваш тайно или ако си богаташ, да си наемеш специалист, или ако имаш познати агенти като съфорумника ни анархи, да ги помолиш да разследват ;/

goGu
03-25-2015, 13:37
Хахахаха вие не сте добре :D Абе не е мое,не е и нейно точка по въпроса,не ме будалка сега.Детето й е брат и това е,то дори не прилича на мен хаха въпреки,че е се казва като мен,но хм не не !!

galaxy29
03-25-2015, 13:37
да не си фейк и не е ли странно, че има твоето име ;/

Niakoitam
03-25-2015, 13:47
Аз пък викам да не се занимаваш вече с глупости.Да точно така с глупости.
Виждаш ми се загрижен човек,а тя...ама било твое ама било и брат.Изобщо не се занимавай повече.Ти се интересуваш,а тя те разламангва.Сливи ли има в уста или...хайде да не казвам другата думичка...

Като имам един приятел дето обича да се почуква отвреме навреме ама уж бил станал баща.Да,не удобрявам и неговото поведение въпреки,че е пич иначе,но пък и онази,на която уж направил дете не и е много читава работата.Един път уж било от него,а друг път пък било от друг.ДНК тестове не разрешавала да се правят.В крайна сметка се изпоблокираха от всякъде обаче тя отвреме навреме пак се сеща да му пише от разни фейк профили.Друг е пък въпроса,че като беше забременяла той искаше ако е от него да направи аборт и чак след раждането реши,че иска да се грижи за него.Трети въпрос пък е че по време на връзката им се носеха слухове от близка и приятелка в близост до ушите му,че се е подчуквала с друг,който и е бил бивш,а след него и стана настоящ, ей така профилактично.Та къде е истината не се знае.

Така че направил си каквото си можел и изобщо не се занимавай с нея.Гаджето ти щом те е зарязала още преди да разбере истината докрай изобщо не си заслужава да се занимаваш и с нея.

А иначе на мен колкото и да съм и фен на Номката това с криенето на детето докато не пожелаело да види баща си или докато не станело на 18 ми се вижда леко пък и в повече глупава постъпка.Ще седиш и ще траеш все едно имаш сливи в устата,ще опровергаваш истината ако е нужно,ще лъжеш без да ти трепне окото и някога си евентуално,когато му дойдело времето ще го изтропаш на мъжа,който дори незаеш как ще му се е завъртял живота дотогава,няма ли да има стабилен бизнес и хубаво семейство,но дай да му съсипеме целия живот,защото имал да носи отговорност от младите си години,но ние сме се запъвали като теле в железница да му кажем истината,защото...абе така просто сме си решили да си изпорбваме ината.Ами на детето като порасне дали ще е особено доволно от лъжите на любимата си майка,която го е лъгала цял живот и го е карала да вярва на нейнит си измислен свят? Или за по удобно ще вземе да обвини за всичко "лошият" му баща опитвайки се да го настрои колкото е възможно повече и повече срещу него само и само тя да излезне най-дбричката и най-праведната в ситуацията накрая? :)

goGu
03-25-2015, 13:47
Фейк смисъл? Смятам,че моето име е едно от най-срещаните в България,така че не го смятам за изключително странно,но не наистина не е мое детето,просто аз сам се филмирах и тя в началото поддържаше този мой нереален филм това е.

Niakoitam
03-25-2015, 13:53
Фейк смисъл? Смятам,че моето име е едно от най-срещаните в България,така че не го смятам за изключително странно,но не наистина не е мое детето,просто аз сам се филмирах и тя в началото поддържаше този мой нереален филм това е.

Фейк значи фалшива и не реално съществуваща личност.
Иначе според мен се казваш Георги.Така ли е? :)

goGu
03-25-2015, 14:00
Аа ясно,е съществувам? Аз фейк разбирам,някой дето дава някакви снимки,на които не е той,а аз снимки не съм давал,моя грешка,да Георги се казвам,то си пиша пък и най-малкото имам регистрация тук от 6 години,така че не не съм фейк.

Niakoitam
03-25-2015, 14:17
Аа ясно,е съществувам? Аз фейк разбирам,някой дето дава някакви снимки,на които не е той,а аз снимки не съм давал,моя грешка,да Георги се казвам,то си пиша пък и най-малкото имам регистрация тук от 6 години,така че не не съм фейк.

Не е само снимки.Фейк е и даването на фалшива информация за себе си,фалшива автобиография,фалшиви случки в живота и т.н. Или иначе казано хората тук дето се чудят дали си фейк или не просто си задават въпроса дали не си просто някакъв човек с развинтено въображение или просто човек, на който му е скучничко и просто не ги баламосваш,че те са част от живота ти.Защото според слуховете особено напоследък тук са се навъдили много такива.Аз лично не знам какво им прави толкова кеф на тия фалшиви личности,но дори във фейса ми мисля,че съм хвaнал вече най-малко три фейк приятелки.Или една и съща знам ли? Едната ми кара със снимки на някаква по неизвестна певица от Евровизия,другата с една снимка на някаква моделка само че само до малко под врата,но и двете са с еднакви фамилии,първите имена им започват с една и съща буква,а първaта даже ме припсува,че не била фейк като и казах с предложението преди да съм говорел да съм я видял на живо,учат в един и същ университет,почти не пишат и влизат изключително ама изключително рядко,а третата най-скорошна пък и тя кара с някаква снимка дето я има навсякъде и даже е 98ми набор обаче е завършила средното си образование 2006та година,когато и аз въпреки,че аз съм 86ти набор.Страааашно ученолюбиви хора има в днешно време.Взимат по 4-5 години наведнъж даже :D

102
03-25-2015, 16:20
ти защо и се смееш, защото изглежда, че на сляпо говори или защото нещата от книжките ти се виждат нехубави?
и така -.-

смея се на това че два пъти е написала че съм злобен
някви много дийп анализи
учудвам се че не ти е смешно

galaxy29
03-25-2015, 17:58
бях кисела :{
ама въпреки че дхсйсх се изказа като високомерно плямпало, има истина в онези нещица