PDA

View Full Version : Обяснение



blabber
03-25-2015, 23:08
Бих искала да помоля главно мъжката част във форума, но също и женската за мнение по следната ситуация...
В момента съм във връзка с момче от горе-долу 4 месеца, в които вече два пъти сме имали сериозни спорове заради това че веднъж той флиртуваше с друго момиче пред мен, както и че прикри (според неговите думи неосъзнато) че той е инициирал контакт с бившата си приятелка, след като първо каза, че тя го е потърсила. Говорихме и обсъждахме много въпросите, като той наистина звучеше убеден, че иска да е с мен и че трябва да му имам повече доверие. Реших наистина да опитам, но в последно време сякаш някакво ревниво чудовище се е заселило в мен... Колкото и да слушам неговата перспектива, някак разумът ми не възприема защо хората се връщат в миналото. Според моите принципи, когато отношенията ми с някого са приключили, продължавам напред. Не е като да има hard feelings или нещо такова, радвам се да ги чуя отвреме навреме. Просто нямам тенденцията да търся приятелство с тях и затова и не мога да си обясня защо той го прави. В последно време бившата му постоянно му пише и все с целта да се уговорят да се видят, и като цяло как са дните му и бла бла (тя не знае за мен). Та, каква е другата перспектива в ситуацията? Как би бил по-добър начин да се справя бързо със съмнения и overthinking?

mimsssssss
03-26-2015, 06:24
Аз на моя много му се кефя като си пращат с неговата бивша пожелания за коледа и други празници. И той отначало криеше, защото мислел че ще ми е гадно. Мен пък ми беше гадно, че не поддържат връзка и един ден му го признах - и че това мое гадно настроение произлиза и от това, че и аз не поддържам връзка с бившият си (който пък ми изневери, пък после избяга и се направи той на сърдит, което го недоумявам). И моя ме пита е каква връзка да поддържаме с бившите си? При което аз му обясних, че и двамата сме били по шест години и нещо с тия хора и са заемали специални места за нас в сърцата ни и това, че вече няма любовни чувства не означава, че хич нямаме никакви чувства. И аз дефакто съм си изгубила най-добрият приятел, освен гадже, защото бившият ми играеше и двете роли в моя живот... В последствие моя взе да и звъни да се видят, сменя и нещо по гумите на колата и т.н. за което аз нямам против, напротив - радвам се, че не се държат като лайна и света не свършва като спреш да спиш с някого (на едно легло).
Според мен преиграваш ситуацията. За да са бивши, явно вече нещата не са вървели добре. Освен това, дето намекваш за ревност и изневери - човек, и докато е на спирката сутрин в 5:45 пак може да си флиртува с някой... очевидно без ти да разбереш. Не знам какво се филмираш, явно не всички ситуации попадат под твоя контрол. Сядате и говорите. Друго не виждам, което да ви е от полза.

TheDeath
03-26-2015, 06:31
И аз подкрепям предното мнение, бях споделяла в някоя тема, че се интересувам от бившите си, защото са ми били не просто секс партньори, а и приятели, най-близките хора в живота ми в даден момент. Не твърдя, че трябва да се виждаме често, да си говорим всеки ден и т.н. и т.н., но няма лошо да се запазят едни човешки отношения.
С ревността си и постоянните съмнения им голям шанс да го отблъснеш, затова е най-добре да говорите открито, да си имате доверие и да не си вкарваш постоянно филми в главата.
Аз ако съм на теб бих изявила желание той да информира бившата си за моето съществуване, може би момичето си мисли, че той е свободен и не вижда проблев в поддържането на някакви отношения с него.