PDA

View Full Version : Екран на смартфон



ddeennyyy
03-26-2015, 09:52
Здравейте!Имам htc desire x .Преди година някъде го изтървах ,счупи се екрана брутално ,тъча ми се бъгна и се наложи смяна на целия дисплей.Няма да казвам колко пари пръснах ,но го оправиха.Днес се гоня с кучето аз вкъщи и го изтървах.Да пропуснем частта,където ми казвате колко съм непохватна ,знам. И така де , падна изключи се,поне така си послих в първия момент . Ама не , работи си снимах без да искам ,изключва се ,включва се ,не е счупен , а бе всичко точно.Ама екрана ми е тъмен . Нищо не виждам ,няма картина.Та много ми трябва телефон сега ,нямам друг , а нямам и време в близките 5 дни да отида да попитам.Някой би ли могъл да сподели опит и да ми каже ще се наложи ли пак смяна на целия дисплей или не, тъй като единственото нещо, което не работи е самата картина. Благодаря предварително!

JDeel
03-26-2015, 10:21
То може само подсветката да е спряла, задното осветление. Тогава все пак трябва да се забелязват образи върху екрана. Ако е съвсем черно... абе трябва да се отвори и да се закачи наново кабела на дисплея дето се свързва с платката.

Ама по-важното е да осигуриш на бъдещия ти телефон някакъв мега-ултра-хипер як предпазващ калъф, черупка или там каквото и да е :D

koko95
03-26-2015, 21:29
То може само подсветката да е спряла, задното осветление. Тогава все пак трябва да се забелязват образи върху екрана. Ако е съвсем черно... абе трябва да се отвори и да се закачи наново кабела на дисплея дето се свързва с платката.

Ама по-важното е да осигуриш на бъдещия ти телефон някакъв мега-ултра-хипер як предпазващ калъф, черупка или там каквото и да е :D

Sapphire glass , а не калъф или черупка ;) .

dimitar_ak
03-27-2015, 08:39
Мисля, че си в лека заблуда за сапфирените стъкла. Те са твърди и се драскат само от диамант, но това не значи, че не могат да се счупят.

hheh
03-27-2015, 18:02
За да не правя цяла тема ще драсна тук, пък може някой да отговори :д

Става въпрос за счупен дисплей на LG Nexus 4. Въпроса ми е според вас каква е реалната цена на оригинален дисплей понеже намирам много различни цени?
В сервиза казаха 180лева което е приемливо, мисля :д

и другото което ме интересува, според вас какви са шансовете да има и други сериозни щети?

koko95
03-27-2015, 22:46
Мисля, че си в лека заблуда за сапфирените стъкла. Те са твърди и се драскат само от диамант, но това не значи, че не могат да се счупят.

Могат да се счупят, но ако падне sapphire glass smartphone по дисплей на цимент няма да се счупи, а горила гласс ще се счупи!

koko95
03-27-2015, 22:47
За да не правя цяла тема ще драсна тук, пък може някой да отговори :д

Става въпрос за счупен дисплей на LG Nexus 4. Въпроса ми е според вас каква е реалната цена на оригинален дисплей понеже намирам много различни цени?
В сервиза казаха 180лева което е приемливо, мисля :д

и другото което ме интересува, според вас какви са шансовете да има и други сериозни щети?

http://www.aliexpress.com/af/lg-nexus-4-screen.html?ltype=wholesale&SearchText=lg+nexus+4+screen&d=y&origin=n&initiative_id=AS_20150327144816&isViewCP=y&catId=200005298 + 20 лв са смяната.