PDA

View Full Version : Как да започна да уча?



foxerabg
03-26-2015, 14:59
Здравейте,тази година имам матури, 7 клас съм. но много ме мързи да уча :( Искам да ви попитам за някакъв начин да надвия мързела и да започна да уча :(

golemiq_korab_minava
03-26-2015, 15:23
http://profit.bg/uploads/news/1212/largethumb/99422_1.jpg

darkneesssss
03-26-2015, 22:09
Здравейте,тази година имам матури, 7 клас съм. но много ме мързи да уча :( Искам да ви попитам за някакъв начин да надвия мързела и да започна да уча :(

Аз се справях по два начина постоянно си повтарях , това което не те убива днес те прави по-добър утре ,а другият ми стимул беше новият живот след 7 клас , тоест исках да се махна от самото даскало .
П.п - Намери си някакъв идеал нещо ,което да преследваш ще видиш ,че по този начин ще се амбицираш , намери нещо или някой пред който да се доказваш .

tochko
03-27-2015, 19:29
Горния коментар е полезен но и аз ще споделя опит. Когато имам да уча доста, винаги след като "злото" мине си обещавам нещо като малка награда. Може да е каквото и да е щом ти харесва. Може да става дума от днес за утре или за след месеци, не е от значение. При мен винаги е помагало, опитай :)

Ivaaaaa
03-29-2015, 16:54
и тва ли питате
бе
тапаци

prosto_chovek
04-05-2015, 18:20
Ти ако знаеш с какво би искал/а да се занимаваш след време, не би задал/а този въпрос, ама да речем, ще ти дам следния пример, макар че може би не е в твоята част. Изчети го.
Искаш да се занимаваш по принцип щото много те кефи с генератори. Ама турболентно много те кефи. Знаеш, че ако искаш да го работиш, трябва да разбереш точно как действат генераторите. Ама генераторите са тип електрически машини. Значи ти почваш да се интересуваш от електрически машини. Ама те са синхронни, асинхронни, постояннотокови, трансформатори и прочее. Ама това има в него физика и математика. И има мислене. Всичкото това ти го казвам, зщото ти ако имаш идея с какво искаш да се занимаваш, ти би трябвало да се самоамбицираш да четеш по нещата, които водят към разбирането на тези неща и последващото ти кандидатстване във ВУЗ (което не е толкова далеч, колкото си мислиш), да започнеш не само да четеш нещата, ми и да ги разбираш, че и да са ти интересни в избраната от теб област (не казвам, че трябва да работиш с генератори, просто мен ме кефят и ти го дадох като пример). Ако действително нещо ти харесва и искаш да го работиш, ще го учиш. Нещата за изпита след 7ми клас са по БЕЛ и математика. Ти ако ще да се интересуваш от сексология, вземайки тези два изпита, ти ще влезеш в училище, което ще те подготви за това нещо. Тоест надвивайки мързела, ти дълбоко в себе си ще надвиеш невъзможността да се справиш с първата стъпка в сбъдването на твоите мечти. Пък и влизайки в едно хубаво училище, ти ще намериш много приятели, с които след ученето, заслужено, ще къркате бирички, ще имате 4 години лайф. Пък ако нямаш никакви интереси, и да не учиш, ще влезеш в някакво училище, ще учиш нещо и накрая ще продаваш на пазара (или ще станеш министър, кой знае).