PDA

View Full Version : Инфектирана или не е дупката на ухото ми??



Bmwe36Mpower
03-27-2015, 11:49
Направих тази тема понеже не намерих друга такава.. Нов съм и пиша за 1ви път. Та искам да кажа, че преди около месец и половина си пробих ухото (за 1ви път).. Оттогава нося медицинската обица и почти не съм я махал, поради простата причина, че когато я махна дупката се затваря за по-малко от 6-7 часа и после я слагам с 300 зора.. Имам чувството, че тази дупка не заздравява изобщо и стои като току-що пробита. Преди около ден забелязах, че ухото ми е по-голямо от другото (месестата част естествено :D ) и като извадих обицата течеше кръв смесено с някаква безцветна течност (гной най-вероятно), няма неприятна миризма. Като го стисна боли и около дупката има нещо като топче с размер, малко по-голям от медицинската обица.. Въпроса ми е инфекция ли е това? Ако е какво да правя?

lilinet
04-06-2015, 07:10
И аз имах подобен проблем като си дупчих ушите. Проблема е в това, че носиш въпросната медицинска обеца, която прилепва плътно по дупката и в дупката ти се събират мръсотии и остават притиснати вътре от обецата. Купи си по-тясна обеца, сребърна че среброто не дразни, и редовно си промивай дупката със спирт или друг дезинфектант. На мен ми помогна.