PDA

View Full Version : Инфекция на дупката на ухото?



Bmwe36Mpower
03-27-2015, 11:58
Съжалявам, че правя темата тук, но намерих друга такава, а този раздел е най-четеният.. Нов съм и пиша за 1ви път. Та искам да кажа, че преди около месец и половина си пробих ухото (за 1ви път).. Оттогава нося медицинската обица и почти не съм я махал, поради простата причина, че когато я махна дупката се затваря за по-малко от 6-7 часа и после я слагам с 300 зора.. Имам чувството, че тази дупка не заздравява изобщо и стои като току-що пробита. Преди около ден забелязах, че ухото ми е по-голямо от другото (месестата част естествено :D ) и като извадих обицата течеше кръв смесено с някаква безцветна течност (гной най-вероятно), няма неприятна миризма. Като го стисна боли и около дупката има нещо като топче с размер, малко по-голям от медицинската обица.. Въпроса ми е инфекция ли е това? Ако е какво да правя?

tori
03-27-2015, 12:48
Ами как искаш да зарасне тая дупка като си махаш постоянно обецата и я слагаш? За да се оформи дупката правилно и добре, ти е нужно време и постоянно да има обеца в нея...
Като за начало е добре да смениш обецата с някоя, която няма сребърно или златно покритие, например медицинската стомана можеш да си намериш от интернет или в магазини тип На тъмно/Метълфевън. Относно форма аз лично предпочитам халка или подкова, защото позволяват по-голямо движение в ухото, съответно и по-добро почистване. После купуваш един Гентамицин или нещо друго като антибиотична паста, един физиологичен разтвор за лещи и твърди салфетки. Всеки ден поне по веднъж капваш една-две-три-колкототиенужнозадапочист иш капки по обецата и развърташ леееекичко докато е в ухото. Ама лекичко, не да се правиш компот. Чистиш всичката наизлязла мизерия по обецата и от ухото си. После слагаш от въпросното антибиотично лекарство (прочети листовката за това колко пъти е приемливо да слагаш на ден) и пак развърташ, за да можеш да омажеш хууууубаво ухото. НЕ МАХАШ обецата. Ако топчето и инфекцията са си там след седем дни от антибиотика, спри да го ползваш и потърси пиърсър в истинско студио, а не изрусена лелка в козметичен салон, която дупчи уши с пистолет.

anonymous908491
03-27-2015, 14:34
Как пък на мен за 25 години веднъж не ми се инфектира. 10лв струва сребърна обица, медицинската стомана/или злато се казваше/ не би трябвало да ти прави проблем, ако действително е такава

Azoria
03-27-2015, 15:00
Махни медицинската обица като начало, защото най-вероятно е от нея с гадните й степени,дето си притискаш ухото. Иначе докато не ти мине се промивай всеки ден със спирт, както и обицата,която ще си сложиш.

Ех, каква любовна тема. <3

tori
03-27-2015, 15:57
Среброто, златото и спирта не са никак добра идея за инфектирано ухо. Спирта е агресивен и изсушава, среброто прави силна химическа реакция с телесните течности в кръвта и се слага чак след като ухото е зараснало, златото под 16-18 карата прави същото особено на по-чувствителни тела. За нови пиърси най-добре е да ползваш медицинска/хирургична стомана 316L, защото се „спогажда“ най-добре с тялото и рядко някой е алергичен към този метал. От такава стомана доколкото знам се изработват хирургични инструменти и пирони/гвоздеи/квото-там-се-води ония неща, с които се закрепват счупени кости.

Bmwe36Mpower
03-28-2015, 19:29
Благодаря много за всички отговори! Обицата съм я махнал и след ден-два ще купя друга от медицинска стомана.. Обаче в момента, ако опитам да сложа друга обица, влиза наполовина и от другата страна не иска да излезе.. Да го пробия ли с обицата?

tori
03-28-2015, 19:44
Добре, писах, че НЕ ТРЯБВА да махаш обецата. Толкова ли е сложно просто да НЕ МАХАШ обецата докато купиш нова?!

anonymous908491
03-28-2015, 19:49
Да го пробия ли с обицата?

Пробивай, аз така по едно време имах десет дупки отзад и една отпред

Bmwe36Mpower
03-28-2015, 20:23
С тази явно става няква алергична реакция.. Ако я нося може да стане по-зле, не знам! Ще го дупча с новата като я взема и каквото такова..

galen_plamen
03-29-2015, 08:03
НАЙ-ДОБРЕ ОТИДИ ТАМ,КЪДЕТО СА Я ПРОБИЛИ, ТЕ ЗНАЯТ КАКВО ДА СЕ НАПРАВИ ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ.
сребърни,или златни- не може да сложиш в разранено ухо, ако не са почистени със спирт или нещо подобно

heartshapedbox
03-29-2015, 08:24
Преди да се решиш да пробиваш дупка наново (с обица?!), гледай всичко да е добре промито/почистено, не пипай с мръсни ръце и не сваляй обицата докато не зарастне съвсем. Чак Гентамицин не е нужен според мен, антибиотик е все пак.

kalpazanka
03-29-2015, 09:29
Това топче е *гранулом* най-вероятно- при пробиването част от тъканта се размачква и умира, а организмът реагира, като прави наоколо капсулка. Не е опасно, ще изчезне от само себе си.
Промивай всеки ден с кислородна вода и след това мажи с гентамицин. Както са ти казали и по-горе, носи медицинска стомана.

Dagichka
03-29-2015, 10:05
хм, калпазанке може ли едно въпросче? на мен ми дупчиха ушите с пистолет като бях 6-7 годишна, уж медицински обици ми сложиха, но лявото ухо ми се поду зверски почти веднага и помня, че майка ми едвам извади обицата тогава. и досега напипвам топче там (явно гранулом), мислех си тези дни пак да пробвам да се дупча, този път с абокат или там каквото се използва, дали ще има проблем според теб?

kalpazanka
03-29-2015, 10:51
Щом си толкова смела да се дупчиш с абокат, действай.
Само гледай да не минаваш през топчето.

heartshapedbox
03-29-2015, 11:26
Много по-добре е пиърсинг да се прави с абокат, а не е толкова по-болезнено. Лично за мен щракането на пистолета в ухото ми идва в пъти по-стресиращо от наистина минималната болка от дупчене с абокат.
Калпазанке, някъде прочетох скоро, че кислородната вода по някакъв начин забавяла възстановителния процес на раните? Интересно ми прозвуча и реших да те попитам. :)
А за обицата мисля, че промивки с физиологичен разтвор и най-обикновен вазелин са напълно достатъчни, не е нужно толкова рязко третиране с антибиотик чак.

kalpazanka
03-29-2015, 11:29
Всеки си решава за себе си.
Давам съвет, като първо съм приложила горното върху себе си. Повече от 30 дни се наложи да си нося медицинските обеци, докато всичко си дойде по местата. Ежедневно многократно промиване, раздвижване на обеците през това време и гентамицин накрая.
Сега си проконтролирах местата- грануломи нямам. Пробих си ушите в 8-ми клас.

kamelia35
03-29-2015, 11:53
Здравей по-добре иди на специалист докато не е станало твърде късно.И не се доверявай на държавните лекари.По-добре дай 20 лв за преглед на някой кожен лекар и той ще ти помогне като хората. Свържи се с тази жена http://www.drkaliasheva.com/dermatolog-sofia от години ходим при нея цялото семейство

kalpazanka
03-29-2015, 11:57
Я ме светнете какво е това чудо *държавен лекар* :)