PDA

View Full Version : Отново матури



catempire
03-27-2015, 13:44
Та дойде и седми клас и в края на май ще държа матури. Мисля да кандидатствам в МГ Плевен и ако някой е наясно с това какви са минилните балове за прием по паралелки много бих се зарадвала, защото остават по-малко от два месеца. Окей, чао засега и късмет на седмокласниците!
Момиче, 7 клас

Юлиян
04-10-2015, 13:40
мерси :)
и аз съм седмокласник по темата виж в сайта на мон или си купи справочник или пиши в форума на това у-ще. наи-добре ако познаваш някой от там

OMGOMG
04-10-2015, 14:38
Баловете всяка година са различни,понякога минималният е само 27,но понякога е над 30(зависи от желаещите)

Юлиян
04-10-2015, 14:50
но тука човекаа пита за бал за дадено училище , не за попринцип ;)

Lilanda
04-10-2015, 15:40
но тука човекаа пита за бал за дадено училище , не за попринцип ;)
То и за училището зависи. Може едната година минималният да е 29, пък другата да се вдигне до 31 примерно. Математическите обикновено са с над 30 минимален, понякога и над 32. Според зависи. Обикновено разликата между 2 поредни години трудно надвишава 1 единица. Провери в сайта на МОН както ти предложиха вече как са били миналата година и си направи сметка за тази горе-долу.

OMGOMG
04-10-2015, 18:07
Напоследък баловете за МГ не са толкова високи....Миналата година гледах на 4-5 математически и минималните балове за по-нежеланите паралелки бяха около 27-29(За тази в Плевен не знам)

За образуването на бала:
-мат. паралелка- 3 мат от НВО,1 Бел НВО,1мат от училище,1БЕЛ от училище

catempire_1
04-13-2015, 16:17
Оокей, значи аз съм catempire ,но понеже съм от лошите, си забравих паролата.
Благодаря за отзивите,а ако на някой му се занимава, колко г/д бал ми трябва за паралелки с физика/математика/информатика и интензивно изучаване на английски език ( ако има такива паралелки,де).

catempire_1
04-13-2015, 16:20
бъдещи събратя МГ- чани

catempire_1
04-20-2015, 11:56
Добре, ако баловете са различни всяка година, но може ли някой да ми каже как се образува бала
1) Удвоената оценка от НВО по БЕЛ и Математика + Годишните оценки по БЕЛ и математика или:
2) Утроената оценка от НВО по математика и оценката от НВО по БЕЛ + Годишните по БЕЛ и Математика или:
3) Трети вариант, където балът се сформира с оценки от предмети, зависещи от паралелката, която съм избрала?
Сууупер много ще се зарадвам ако някой ми каже!!! Айде доскоро!