PDA

View Full Version : Защо някои хора си играят с чувствата ти?



NarutoShippuuden
03-27-2015, 14:17
Здравейте, аз съм момче на 17 години. До сега не съм имал сериозни взаимоотношения с момичета и повечето ми бяха провали. Усетих се, че трябва да променя нещо у себе си и го сторих. От както промених своя подход към т.нар "сваляне" с някое момиче имам повече успехи, но всичко приключва бързо. Пример за това е случай, който се беше наскоро. Увлякох се по едно момиче и започнахме да си говорим по-често, започнах и близък контакт, тоест да я докосвам често, докато говорим, както и тя мен. Всичко приключи мигновено, когато тя реши да се впусне в дълбините на миналото си и да започне отново да контактува със своя бивш приятел. Разбира се, аз нямам нищо против. Щом така е решила няма да я карам на сила и отстъпих. Изгубих си акъла и по друго момиче (след като предишното прекрати флирта с мен, заради бившия). Там нещата също вървяха добре, но този път аз реших да спра преди да се опаря сам. Нейното поведение е на приливи и отливи. В един момент е една, в друг - друга. Не мога да я разбера честно казано. Днес пак нещо се лигавихме с нея, говорихме си мили неща, даже се държахме за ръце и часове по-късно си комуникираше най-разкрепостено (смисъл както се държи и с мен, така се държеше с друг) и то пред мен. Това, което си мисля е, че просто си я тресе пубертета и не знае какво иска или просто такова й е самото държание. Причината, поради, която ви разказах две скорошни случки са, за да ви дам пример и да ви попитам защо някои хора просто спират до някъде? Размишлявах над въпроса с мен самия и не откривам какъв може да ми е проблема. Признавам пред себе си, че преди чаках винаги другата страна да направи каквото и да е действие, но сега не е така. Вече комуникирам по-свободно с всякакви хора, не се притеснявам, имам доста по-голяма увереност, защото тренирам и се чувствам добре в тялото си, не съм някакъв грубиянин или като да не се поддържам. Най-спокойно обикновено момче, което след някоя друга годинка ще завършва училище и се надява да намери свястно момиче, ала винаги удря на камък. Бих искал да чуя вашата гледна точка относно това как някои хора просто спират след време всякакви "по-такива" контакти и съответно да ми дадете някой съвет как да постъпя, когато вече сме в по-напреднала фаза на ухажване. Благодаря.

Azoria
03-27-2015, 15:03
Не се отчайвай, два неуспешни опита са си нищо работа. Продължавай да търсиш и накрая ще намериш. :)

Jaune
03-27-2015, 16:25
Бих ти казала "на 17 си", ама все повече се убеждавам, че възрастта не е фактор, и че и на по-голяма възраст една голяма част от хората не знае как се чувства.
Нека това, да срещнеш някого, не ти се превръща във фикс идея. Развивай се, учи, спортувай, излизай, завързвай контакти... тепърва ще се сблъскваш с много хора. И, hopefully, в един момент ще срещнеш точния човек.

RapExotic
03-27-2015, 17:00
В тази възраст повечето момичета са лигли. Трудно е да намериш сериозен и зрял партньор. Не се отчайвай от рано. Ще имаш достатъчно време за сериозни връзки, драми, щастие, раздели, любов и т.н.

kalpazanka
03-27-2015, 19:09
Хм, може би било добре да преразгледаш критериите си, да попромениш обкръжението средата, в която търсиш.
Самият ти имаш доста неща, върху които да работиш /визирам момента, че си сложил точката сам, за да не се опариш/. Дори и в кофти опита има позитиви, свикни с тая мисъл. Не е страшно и срамно да сбъркаш- напротив. Страшно и срамно е да не си извадиш поука.

NarutoShippuuden
03-27-2015, 19:23
Да, така е. Ще гледам да не бягам толкова бързо.

DarkTemplar
03-27-2015, 19:26
Не съм ти чел стената от текст, така че ще ти отговоря само на заглавието.

Защото си млад и неопитен, и им го позволяваш.

102
03-27-2015, 19:54
най-сетне свестно поднесена тема

espada
03-27-2015, 20:17
Поставяш се в позиция да си играят с чувствата ти. Може би търсиш твърде усилено, угаждаш им твърде много, и те усещат и се възползват от теб, когато им е удобно, а? Това дали е възможно да е причината да се получава така при теб?

NarutoShippuuden
03-28-2015, 04:57
Мурамаса, предполагам, че може и така да е. В опита си да се представя като хората може би изпълнявам чужди желания и от там се обърква всичко.