PDA

View Full Version : Проблеми с приятеля ми и с майка си



tseti
03-28-2015, 12:58
Здравейте!
Имам дългодишна връзка от 5 години.Родом сме от едно малко градче,но от 7 години живея в друг град с родителите си. И сме на разстояние от 200км. 2014 година и двамата завършихме.Искахме да заживеем заедно,но не стигнахме до едно решение.Защото неговата майка иска да си е там моита също иска да съм си при нея мъчно ще и е без мен.И двамата не можехме да се разделим на части.Решението ни беше да отидем в Русе хем да учим и там да живеем да сме заедно.В началото беше добра идея всички се загласиха. Докато не дойде ден в който наближаваше да отидем и моята майка каза,че ще загубим връзка ще сме на голямо разстояние.Няма да можем да се справим.По-добре където съм сега там да кандидаствам в университет.Иска при нея да стоя. И по този начин се разделих на 2 парчета.Споделих му и той не ме разбра каза че той няма да дойде тука.Ако ще сме двамата ще е в Русе.Но на мен ми стана гадно,че той иска в Русе а майка ми не иска.И честно казано моята майка ще остане надалеч на 150км и няма да мога често да се прибирам за да си я видя.А неговото семейство ще може по-често на 50 км е от Русе. Не искам да бъда егоистка,но незнам какво решение да взема.Искам да заживея с него,но и за майка ми става мъчно. Незнам как да постъпя
Благодаря предварително !
И ако може без обиди :)

marilyn
03-28-2015, 13:21
По-объркано не можа ли да го напишеш? До колкото разбирам имате възможност да се преместите в Русе, а сега ти си в друг град, където живееш с родителите си. Предполагам, че си на около 19, щом ще кандидатстваш. Вече си голяма и трябва да разбереш, че си пораснала. Не можеш да стоиш до полата на мама. На нея ще ѝ е мъчно, ако ще и на 50 да си, това не е причина, поради която да не следваш, да не заживееш с гадже и т.н. Според мен не бива да я слушаш, нито да заебаваш приятеля си по тоя начин.

draid
03-28-2015, 17:11
150км са нищо. Какво да кажат хората които идват от морето в София, и виждат родителите си само по празниците ? Ами тези зад граница ? Вземи да пораснеш, родителите ти няма вечно да са до теб.

RapExotic
03-28-2015, 17:15
Не изпускай момчето заради родителите си. Колко хора учат на далече от вкъщи и пак имат време да се видят с техните. Точно в тази възраст е най-подходящо да се изнесеш от вкъщи и да започнеш да се справяш сама с живота.

heartshapedbox
03-28-2015, 17:22
И аз не мисля, че е такъв проблем да живееш по-далече от вашите, достатъчно голяма си. Много хора отиват да учат в друг град, нищо плашещо няма.
Успех!

tseti
03-28-2015, 18:58
И аз не мисля, че е такъв проблем да живееш по-далече от вашите, достатъчно голяма си. Много хора отиват да учат в друг град, нищо плашещо няма.
Успех!

Благодаря ви много бяхте ми много полезни

therichbitch
03-28-2015, 19:48
.Ако ще сме двамата ще е в Русе.

На мен пък не ми харесва подобен ултиматум, помисли си- не дали искаш да живееш и учиш далеч от родителите си, а с кого.

Starless
03-29-2015, 11:13
На мен пък не ми харесва подобен ултиматум, помисли си- не дали искаш да живееш и учиш далеч от родителите си, а с кого.

А на мен ми се струва съвсем справедливо. Така и двамата се отдалечават от семействата си и горе-долу ще са в еднакво положение. При други обстоятелства все единия ще трябва да се съобрази с другия за собствена сметка.

kalpazanka
03-29-2015, 11:25
А аз пък виждам вреда и в майчините напътствия. Сега се намесва в избора при кандидатстване, а момичето е на 19. Като стане на 25-30, ще се намеси при избора на партньор с идеята чадото да остане наблизо/до полата на мамчето.

NomNomNom
03-29-2015, 11:39
Докато не дойде ден в който наближаваше да отидем и моята майка каза,че ще загубим връзка ще сме на голямо разстояние.Няма да можем да се справим.По-добре където съм сега там да кандидаствам в университет.Иска при нея да стоя....И честно казано моята майка ще остане надалеч на 150км и няма да мога често да се прибирам за да си я видя.

Някой ден, като създадеш семейство, пак с майка ти у вас ли ще искаш да живееш, или в съседната къща? Не се заяждам, просто мисля, че си нездравословно близо до полата на майка си. Всеки обича родителите си, всеки иска да ги вижда, но в един момент детето се откъсва от тях и става по-самостоятелно.

Пък отделно, че в първоначалното решаване пак е било намесено - той при неговата майка, ти при твоята - нещо много детско ми се вижда всичко, и от негова страна, уж той трябва да е мъж и да бъде малко по-силен, и да се съобрази. Тъй де, и все пак не е длъжен.

hey.mistery
03-29-2015, 12:08
Доста объркано си го написала. Ти самата какво искаш, без да се съобразяваш с другите?
Според мен това, което прави майка ти е глупаво, но може цял живот да си до нея и ако става на въпрос има много другите деца, които отиват да следват някъде далеч от родителите си. Ако искаш да отидеш в Русе, отиваш в Русе, в крайна сметка няма да живееш цял живот с майка ти, ще имаш семейство и то ще ти е приоритет, както сега приоритет ти е следването!

draid
03-29-2015, 17:44
А аз пък виждам вреда и в майчините напътствия. Сега се намесва в избора при кандидатстване, а момичето е на 19. Като стане на 25-30, ще се намеси при избора на партньор с идеята чадото да остане наблизо/до полата на мамчето.

Много майки действат по тоя начин. Ужас обаче е когато имат момче а не момиче, тогава става страшно. Пръкват се едни такива неспособни "мъже".

tori
03-29-2015, 18:03
Всичко хубаво, но чий ще го дървите в Русенско? Тва тука е бахти и противното градче от селски тип.

Hayashi
03-29-2015, 18:38
Цялото ми семейство е на над 2000 км и не съм умряла все още.
Крайно време е да се отделиш от мама и да станеш самостоятелна. Майка ти изобщо не постъпва правилно като не те подкрепя да се отделиш. В случая трябва да говориш с майка си, не с приятеля си.

therichbitch
03-29-2015, 19:41
А на мен ми се струва съвсем справедливо. Така и двамата се отдалечават от семействата си и горе-долу ще са в еднакво положение.

Не коментирах това колко ще е далеч от майка си, а просто неговата реакция, на мен ако толкова категорично ми се каже, няма да се изнеса с него, най- вероятно ще се заселя далеч от всички, дето ми дават мн акъл.

kalpazanka
03-29-2015, 19:46
най- вероятно ще се заселя далеч от всички, дето ми дават мн акъл.
Не по темата, но и аз бих постъпила по същия начин.

HollyGolightly
03-29-2015, 19:58
Аз пък мисля, че чувствата на майката нямат нищо общо, а авторката ги ползва като извинение за собствените си страхове да предприеме такава сериозна стъпка.

anonymous708973
03-30-2015, 08:50
Всичко хубаво, но чий ще го дървите в Русенско? Тва тука е бахти и противното градче от селски тип.

А тя се чуди дали да не си остане в родния град и там да запише, смятай.

Не му приписвай толкова вина на приятеля ти. И на мен да ми откажат вече нагласен план, и аз няма да съм мила. Просто така му е излязло от устата, не се връзвай. Поведението на майка ти, от друга страна, е покъртително. Говори с нея и й обясни, че не е трагедия, че ще се виждате, че и без това ще й се обаждаш по 100 пъти на ден да я питаш на каква програма да си изпереш сутиените; как да изчистиш петното от червено вино по дивана или как да сготвиш супа топчета. Обърни го на тънки ласкателства и смях, иначе няма да постигнеш нищо.
Майката на една моя приятелка й купи апартамент, за да я задържи в града, просто...

therichbitch
03-30-2015, 15:43
Уау..

anonymous708973
03-31-2015, 00:43
Към мен ли?

therichbitch
03-31-2015, 04:23
Към дадения пример за апартамента, всякви майки има (като оная с кърменето) няма общо, но не сдържах да не спомена ;д

Hayashi
03-31-2015, 07:12
Особено при разведени родители много често наблюдавам такова поведение на майката. Сигурно не се замислят, че са в ущърб на детето си.

anonymous708973
03-31-2015, 11:53
Към дадения пример за апартамента, всякви майки има (като оная с кърменето) няма общо, но не сдържах да не спомена ;д

Мдааа. Караше щерката да учи право, че да можели да работят заедно... ама да не ходила в София.

per-dead
03-31-2015, 13:05
Не искам да прозвучи грубо, но слънце, мама някога ще си замине. И ти к'во? Ще седиш залепена за гробчето, докато не пукнеш и ти ли?! Родителите ти имат право да те държат на каишка само до 18тия пирон. След това живота ти си остава изцяло в твои ръце. Трябва сама да си го устроиш, сама да си чупиш главата, да допускаш свои грешки. Не да се държиш за мамината пола. Ако смяташ така да го караш, от сега отписвай всякакви life goals. Друг вариант на живота ти по тази схема е да изключим висенето до гроба. И к'во? Понеже до сега всичко е вършила мама, а ти си на поне 40 години, ще стоиш и ще се оглеждаш като гърмян заек. Ако тези описания (мохамедски пророчества) не ти харесват, тогава е време да спреш да слушаш мама и да правиш с живота си каквото искаш. Ако щеш се мести да живееш в Русе с приятеля си, ако щеш се местете да живеете в Австралия, това трябва да е ТВОЯТ избор, не нечии друг. Майка ти може да не иска много работи. Може да не иска и да имаш семейство, деца, кариера, да си самостоятелна жена, здраво стъпила на краката си, знаеща к'во прави. Това не означава, че трябва да си пропилееш живота. Знам, че в момента си мислиш "абее, аз от де почнах, таз къде ме прати", но щом майка ти го е подкарала така, това определено няма да е единственото, което не иска да правиш, постигнеш и т.н. Сега сама си прецени за кое би ти било по-тъжно след време - че си оставила майка си натъжена, заради нищо и никакви 150 км или за това, че не си направила това, което ТИ искаш.

anonymous708973
03-31-2015, 21:13
След това живота ти си остава изцяло в твои ръце.

Да бе, особено ако мама и тате пращат по определена сума пари на месец.

therichbitch
04-01-2015, 01:16
Ще седиш залепена за гробчето
ЪЪ, да?
И твоята ще си замине, а в отговор на неадекватния коментар бих казала даже, че ще е хубаво да изпиташ подобна липса на родител, мисля, че с такова мислене това заслужаваш. И няма да се правя на лицемер "не искам да прозвучи грубо, но.." Еми, аз искам да прозвучи грубо.

Родителите ти имат право да те държат на каишка само до 18тия пирон.
Винаги съм смятала подобно мислене за малоумно. Големи сте прависти, брей. Можеш да гласуваш, да се разполагаш с недвижими имоти, но когато говорим за междуличностни отношения, камо ли семейни, няма особено значение дали си на 17,5 или 18,2. Както преди 18 е хубаво да комуникираш с родителите си и да изясняваш гледната си точка пред тях, а не да живееш с идеята, че имат право да те държат на каишка, така и след това не е ненормално да се допитваш до тях за сериозни стъпки, които предприемаш, ей така, за морална подкрепа.
Не знам на колко си години, но мислене тип "Аз съм пълнолетен, ерго мога да си правя каквото искам" ми звучи адски незряло, излизащо от устата на човек, който се е чувствал 'като на каишка' и цели 18 години е мечтал да се освободи от семейството си.
А цялата заучена тирада с възможно най- крайния вариант даже няма да я коментирам.
Нормално е в началото да ѝ е по- трудно, ако е по- привързана и макар че сега не постъпва много добре спрямо дъщеря си, не значи, че в бъдеще няма да ѝ "разрешава" да има деца, кариера и да се развива. Налудничаво е това категорично твърдение.
HollyGolightly направи доста добро предположение, впрочем

per-dead
04-01-2015, 12:46
Да бе, особено ако мама и тате пращат по определена сума пари на месец.

Правиш така, че да си самостоятелна личност, не да зависиш от мама и тате.
Като своя защита ще използвам живота на гаджето, когато е бил на 15-16. Имал познати в София, успели да го уредят на работа. Още в девети клас лятото се хваща и работи, за да не зависи от мама и тате. Докато удари 18, вече е свикнал да си бачка, за да си изкарва парички и е финансово независим. Пак си е до това как сам ще се уредиш така, че да не зависиш от родителите си. Пък да не говоря за някви вече екстремни ситуации.


ЪЪ, да?
И твоята ще си замине, а в отговор на неадекватния коментар бих казала даже, че ще е хубаво да изпиташ подобна липса на родител, мисля, че с такова мислене това заслужаваш. И няма да се правя на лицемер "не искам да прозвучи грубо, но.." Еми, аз искам да прозвучи грубо.
Поздравления, удари ме право в емоциите, както се казва.
Ами не, аз ще си изтърва шанса да живея с някой, само защото на мама ще и е тъжно и не ме пуска. Хората си заминават рано или късно и независимо от мисленето ми, и дали заслужавам, е просто неизбежно. Недей се напряга излишно.


Винаги съм смятала подобно мислене за малоумно. Големи сте прависти, брей. Можеш да гласуваш, да се разполагаш с недвижими имоти, но когато говорим за междуличностни отношения, камо ли семейни, няма особено значение дали си на 17,5 или 18,2. Както преди 18 е хубаво да комуникираш с родителите си и да изясняваш гледната си точка пред тях, а не да живееш с идеята, че имат право да те държат на каишка, така и след това не е ненормално да се допитваш до тях за сериозни стъпки, които предприемаш, ей така, за морална подкрепа.
Не знам на колко си години, но мислене тип "Аз съм пълнолетен, ерго мога да си правя каквото искам" ми звучи адски незряло, излизащо от устата на човек, който се е чувствал 'като на каишка' и цели 18 години е мечтал да се освободи от семейството си.
А цялата заучена тирада с възможно най- крайния вариант даже няма да я коментирам.
Нормално е в началото да ѝ е по- трудно, ако е по- привързана и макар че сега не постъпва много добре спрямо дъщеря си, не значи, че в бъдеще няма да ѝ "разрешава" да има деца, кариера и да се развива. Налудничаво е това категорично твърдение.


Не казвам, че не е хубаво човек да има връзки с родителите си. Окей, в това няма абсолютно нищо лошо. Но определено не ми се струва много правилно да се държиш за мама докато можеш, мама да взема всички решения вместо теб, мама да върши всичко вместо теб, мама да избира къде да ходиш, какво да правиш вместо теб. И после какво? Мама вече в един момент е неспособна да прави всичко вместо теб и следователно седиш и гледаш кат' в небрано лозе. А това с възможно най-крайния вариант на заучената ми тирада... просто се надявам след години да имам възможност да поговоря с теб и с авторката отново.

therichbitch
04-01-2015, 14:14
Никой в темата не е твърдял, че е нормално да те дундуркат до 30, просто мн далеч отиде.

Поздравления, удари ме право в емоциите, както се казва.
Всъщност.. не се казва така. След подобно коравосърдечно изказване и за миг не съм си и помисляла, че ще стане.
Просто не обичам да слушам хората да сипят пророчества, когато дори не са на техен гръб.
Напомняш ми за една позната, която убеждаваше, че в едно от земетресенията, когато загинаха някои хора, а други останаха без дом, тя разправяше, че се смяла по време на цялото земетресение и няма нищо страшно в него. Дали ако полилеят беше размазал мутрата на сестра ѝ, щеше да е на същото мнение и да се смее. Та и твоето същото, ако наистина мислиш първите изречения, които каза. Дали ако видиш майка си в ковчег, ще ти е до празнуване с половинката, все пак трябва да се забавлявате.
Не съм афектирана на лична основа, но познавам хора, които са претърпяли сравнително рано подобна заагуба и не виждам смисъл да говориш за неща, които не си изпитал на гърба си, камо ли да правиш някакви далечни връзки м/у скандал м/у поколенията и кой кога ще си замине.

Може и аз да съм прекалено.. хм човек(?), де да знам. Понякога, като се сетя за животинчето, което гледах само три години и умря, си поплаквам, пък ти погреба хората преждевременно.

draid
04-01-2015, 17:29
А тя се чуди дали да не си остане в родния град и там да запише, смятай.

Не му приписвай толкова вина на приятеля ти. И на мен да ми откажат вече нагласен план, и аз няма да съм мила. Просто така му е излязло от устата, не се връзвай. Поведението на майка ти, от друга страна, е покъртително. Говори с нея и й обясни, че не е трагедия, че ще се виждате, че и без това ще й се обаждаш по 100 пъти на ден да я питаш на каква програма да си изпереш сутиените; как да изчистиш петното от червено вино по дивана или как да сготвиш супа топчета. Обърни го на тънки ласкателства и смях, иначе няма да постигнеш нищо.
Майката на една моя приятелка й купи апартамент, за да я задържи в града, просто...

Това ще е само в случай, че е оставяла мама да и глади, пере, готви, повива докато е била с нея. Не е нужно да и звъни час по час за да пита какво да направи с яйцата и как да разбере, че са заврели.


ЪЪ, да?
И твоята ще си замине, а в отговор на неадекватния коментар бих казала даже, че ще е хубаво да изпиташ подобна липса на родител, мисля, че с такова мислене това заслужаваш. И няма да се правя на лицемер "не искам да прозвучи грубо, но.." Еми, аз искам да прозвучи грубо.

Таз пък, смъртта е нещо напълно нормално, не само родителите ви, ами и вие ще си умрете. Какви пророчества бленуваш какви пет лева. Колкото и неприятно да ти звучи или коравосърдечно, това е истината. Колкото по-бързо я приемеш, толкова по-лесно ще продължиш напред когато ти се наложи. А ако си свикнал да седиш до полата на мама, зор ще видиш не само от мъка.

therichbitch
04-01-2015, 19:07
Не става дума за философско приемане на смъртта, а за противно пренебрежение, аз това видях в поста, това съм коментирала. Фокусът на темата не е какво ще правиш, като умре мама, а какво ще правиш, когато се отделиш ит семейното гнездо. Ако на 30 не можеш да го схванеш, мястото ти наистина е в тийн форума.

П.П. Ина имаше предвид, че трябва да се подходи по- специално и уж лежерно, за да не си представя майка й, че няма да й види очите никога повече и още повече да се заинати.

per-dead
04-02-2015, 06:22
Никой в темата не е твърдял, че е нормално да те дундуркат до 30, просто мн далеч отиде.

Всъщност.. не се казва така. След подобно коравосърдечно изказване и за миг не съм си и помисляла, че ще стане.
Просто не обичам да слушам хората да сипят пророчества, когато дори не са на техен гръб.
Напомняш ми за една позната, която убеждаваше, че в едно от земетресенията, когато загинаха някои хора, а други останаха без дом, тя разправяше, че се смяла по време на цялото земетресение и няма нищо страшно в него. Дали ако полилеят беше размазал мутрата на сестра ѝ, щеше да е на същото мнение и да се смее. Та и твоето същото, ако наистина мислиш първите изречения, които каза. Дали ако видиш майка си в ковчег, ще ти е до празнуване с половинката, все пак трябва да се забавлявате.
Не съм афектирана на лична основа, но познавам хора, които са претърпяли сравнително рано подобна заагуба и не виждам смисъл да говориш за неща, които не си изпитал на гърба си, камо ли да правиш някакви далечни връзки м/у скандал м/у поколенията и кой кога ще си замине.

Може и аз да съм прекалено.. хм човек(?), де да знам. Понякога, като се сетя за животинчето, което гледах само три години и умря, си поплаквам, пък ти погреба хората преждевременно.

Абее, честно казано, до този момент, каквото съм "пророкувала", не съм имала пропуск. Момичето е на 19. Не е на 18 прясно навършени и мама още не може да свикне, че малкото и момиченце е пораснало.
Е, ако видя майка ми в ковчег, определено няма да празнувам, но и няма да седя 24/7 залепена за гроба от мъка, че мама вече я няма. А, и да не забравяме, че на мама ще и е тъжно ако се откъсна от нея и ще се обърне в гроба. Пък и ти къде ме прати... На мен ми е повече от ясно к'во евентуално може да се случи по-напред в бъдещето, щом сега мама не може да пусне маминото момиченце на някакви 150 км разстояние. Не са 1500, че да се връща 1 път в месеца. Има възможност да се връща през седмица, две.
Моя приятел миналата година замина на 3000 км от мен за 5 месеца. Да, беше ми тъжно, беше ми гадно, ама к'во - да спирам човека да си преследва целите, само щот на мен ще ми тъжно?! Без да се опитваш да ми излизаш с някви простотии от сорта на "гадже ти е, не е майка ти", приемай, че ми е по-близък от нея. Като бях по-малка баща ми отиде в Италия за 3 месеца, и к'во? Да не съм умряла от мъка?!
Заключението, което мога да си направя е, че майка и се превзема прекалено. Пак ще се намери някой да ми каже "ма, тя не е свикнала". Мислиш ли, че докат стане на 21, да речем, ще е свикнала?!
Да, може аз да съм прекалено коравосърдечна, да, може те да са прекалено чувствителни, но всичко е въпрос на http://haho.bg/wp-content/uploads/2014/03/gledna_tochka.jpg

therichbitch
04-02-2015, 08:10
Без да се опитваш да ми излизаш с някви простотии от сорта на "гадже ти е, не е майка ти",
Мислиш ли, че докат стане на 21, да речем, ще е свикнала?!

По първото- честно казано даже не си го и помислих.
По второто- мисля, да. На всеки му е криво, когато близки хора (да, и гаджето ти влиза тук, спокойно) отиват далеч от него, просто някои не го показват, е тази на авторката е от тези, които го показват и мисля, че постепенно се свиква.
Наистина не мога да си представя как човекът, който би дал всичко за теб (в повечето случаи), ще бъде егоист точно спрямо теб и ще те ограничава да се развиваш, т.е. си мисля, че това е първосигналната й емоционална реакция, а като осмисли малко нещата, би трябвало да постъпи в интерес на детето си, колкото и да и е мъчно.
Просто някои не могат да станат свидетели на този момент, в който вече се свиква, тъй като се пречупват твърде рано и се връщат или пък даже не тръгват :Д

Hayashi
04-02-2015, 08:22
Това ще е само в случай, че е оставяла мама да и глади, пере, готви, повива докато е била с нея. Не е нужно да и звъни час по час за да пита какво да направи с яйцата и как да разбере, че са заврели.

Мен са ме гледали като принцеса и винаги са ми чистили и готвили. Преди да се изнеса къщна работа не бях помирисвала. Когато опря ножа до кокала да видиш как си готвя, чистя, пера и поправям кухненски уреди сама, при това съвсем прилично и без да звъня на мама и тати да ги питам как и кога.

Въпросът е въпреки, че на родителите им е трудно, че детето им си заминава да го подкрепят и да не го притискат да се връща вкъщи постоянно.
Тази ситуация я гледах в семейството на бившия ми. Голямата му сестра, в момента на 26 заедно с детето си още живее с майка си, щото мама как ще я остави горката сама да се оправя.
С нашите никога не сме си били много близки, но пък се радвам, че не ме докараха до там, че цял живот да стоя залепена за тях.

draid
04-02-2015, 17:40
Не става дума за философско приемане на смъртта, а за противно пренебрежение, аз това видях в поста, това съм коментирала. Фокусът на темата не е какво ще правиш, като умре мама, а какво ще правиш, когато се отделиш ит семейното гнездо. Ако на 30 не можеш да го схванеш, мястото ти наистина е в тийн форума.

П.П. Ина имаше предвид, че трябва да се подходи по- специално и уж лежерно, за да не си представя майка й, че няма да й види очите никога повече и още повече да се заинати.

Какво философско приемане на нещата сънуваш ? Смъртта е пряко обвързана с отделянето, само дето като умрат един ден няма да са на 200км и няма да може да им звъннеш с "ало мамо ела за еди какво си / дай пари за еди какво си". А иначе ти за моето място не бери грижи, аз много отдавна съм го намерил.


Мен са ме гледали като принцеса и винаги са ми чистили и готвили. Преди да се изнеса къщна работа не бях помирисвала. Когато опря ножа до кокала да видиш как си готвя, чистя, пера и поправям кухненски уреди сама, при това съвсем прилично и без да звъня на мама и тати да ги питам как и кога.

Въпросът е въпреки, че на родителите им е трудно, че детето им си заминава да го подкрепят и да не го притискат да се връща вкъщи постоянно.
Тази ситуация я гледах в семейството на бившия ми. Голямата му сестра, в момента на 26 заедно с детето си още живее с майка си, щото мама как ще я остави горката сама да се оправя.
С нашите никога не сме си били много близки, но пък се радвам, че не ме докараха до там, че цял живот да стоя залепена за тях.

Приеми, че ако не бяха те гледали така, прехода щеше да е доста по-лек.

therichbitch
04-03-2015, 21:20
ha, smeshnik

anonymous708973
04-03-2015, 21:43
"не е нужно...", фейспалм, 'ма ти кога ли си разбрал написаното...

kalpazanka
04-07-2015, 20:17
Апф, изпуснала съм партито...

draid
04-07-2015, 20:22
ha, smeshnik

Страх ли те е ?


"не е нужно...", фейспалм, 'ма ти кога ли си разбрал написаното...

И какво има за разбиране ? Или просто не искате да приемете реалността. Пределно ми е ясно какъв е фокуса на темата. Както на теб би следвало да ти е пределно ясно, че една загуба на родител се преживява много по-трудно ако не си свикнал да си бършеш сам задника.


Апф, изпуснала съм партито...

Ти гледай да не си изпуснеш живота, докато гониш парите.

kalpazanka
04-07-2015, 20:39
Не ме мисли, г-н фотосинтезиращ. :)

draid
04-07-2015, 20:51
Не ме мисли, г-н фотосинтезиращ. :)

Съжалявам ама не ти схванах заяждането и сега не мога да се засегна.

therichbitch
04-08-2015, 03:34
Страх ли те е ?
От смъртта ли?
Казах, че е смешно не да се заяждам, а защото си на всяка манджа мерудия и паралелно с това твърдиш, че си над нещата, че другите са незрели и имаш склонност да идеализираш образа си, натяквайки колко си самостоятелен, колко си честен и немеркантилен. И това в тийн форум... На мен лично ми е смешно
Аз схванах на Калпазанка "заяждането", не е особено трудно

draid
04-08-2015, 06:47
Това е забавно. Ако ме познаваше щеше да знаеш колко много е забавно. Никога не съм се идеализирал, да не говорим, че въобще не се имам за добър пример. Самостоятелността не е повод за гордост, а необходимост за един човек. Аз лично не бих се чувствал добре ако лежа на гърба на нашите. Силно смятам липсата на самостоятелност за пагубна за изграждането на дададен човек.

Относно заяждане на калпазанка, то просто няма връзка с реалността, ако е имала в предвид очевидното.

Auriss
04-08-2015, 07:40
санкта симплиситас

draid
04-08-2015, 07:58
Поне го напиши правилно, че да не влезе в пълна сила за теб.

Auriss
04-08-2015, 08:09
Ще го имам навпредвид

Blab
04-08-2015, 09:23
Ще го имам навпредвид
:Д:Д:Д<3:*

endless07
04-08-2015, 09:37
da

therichbitch
04-08-2015, 09:39
Поне го напиши правилно, че да не влезе в пълна сила за теб.
Да, и се научи как се произнася, С в латинския не се чете като "с"

Auriss
04-08-2015, 11:33
Поне Блаб улови иронията в постовете.
Доживях и уроци по латински да получавам в тийна

therichbitch
04-08-2015, 12:00
Само вторият беше ти ироничен, дебелашки хумор (?), първият- нескопосан, неграмотен опит да ползваш заучени фрази, от чийто произход нямаш и идея.

Auriss
04-08-2015, 12:50
Ще си направя труда да го напиша единственото заради дозата уважение, което изпитвам към теб, макар да полагаш усилия да го запратиш в канала.

Имат навика, в този форум, да се изживяват като върховни съдници определени индивиди и да мерят конкретно спрямо своята мяра. Околните явно не са личности със собствени съдби, цели и житейски път, а просто абстрактна идея, която отсъждаме според летвата, която сме си поставили. И от този абсурден мироглед, най-фрапираща е склонността ... не, всъщност конкретното желание, та и стремеж, да омаловажаваме личността на Х поради У причина. Не твърдя, че никога няма резон, а че твърде често не е провокирано от интелектуален стремеж за достигане до/ отхвърляне на някаква житейска философия, а от мерак да си напомпаме самочувствието - с всичките жалки постъпки, до които той води.
Една от последиците е илюзорната представа за интелектуално превъзходство и хващането за всяка възможност да го демонстрираш.
Мотивът за самостоятелността дали се употребява със същата цел за мен е елементарен въпрос.

Ще те попитам обаче, след като съм неграмотен, кое намираш за по-правилно - симпликитас, симпличитас, симплицитас или симплиситас ? Всъщност коя институция определя (и съответно санкционира неправилно) произношение на латиски ? И отделно - в коя епоха е живял въпросният господин ? А какво те навежда на мисълта, че познанията, които смяташ, че нямам, но които са на един гугъл сърч разстояние, ти дават правото да ме обиждаш без никаква провокация ? И последен въпрос - в случая намираш ли поведението си за достойно ? Въпросната фраза, за чийто произход явно съм невежа, се съдържа в учебника по История за 10 клас впрочем.

Тъй като след последните ти два поста съм убеден, че ти липсва акъла да го проумееш сама - съвсем умишлено му подхвърлих троха, за която да се заяде, макар самият той да е неграмотен, та да му върна след това услугата. Както виждаш - сполучих, макар и да се надявах на повече драма. С това его до небесата не се виждате на какво сте заприличали...

draid
04-08-2015, 12:55
Поне Блаб улови иронията в постовете.
Доживях и уроци по латински да получавам в тийна

Не забравяй че в някои специалности се изучава латински. Та не виждам проблем и някой урок да получиш.

Отделно, аз абсолютно никога не съм претендирал за правопис и пунктуация. Нито съм си търсил извинения както правиш в момента ти.

NomNomNom
04-08-2015, 15:11
а че твърде често не е провокирано от интелектуален стремеж за достигане до/ отхвърляне на някаква житейска философия, а от мерак да си напомпаме самочувствието - с всичките жалки постъпки, до които той води ... его до небесата

сад

therichbitch
04-09-2015, 14:58
...

Постовете ми и това, което говоря и в ежедневието, рядко са необмислени колкото и кофти да звучат, не са изблици дори да изглеждат като такива, респективно напълно осъзнавам какво съм написала и до каква степен то е грубо, затова и оценявам сравнително балансирания ти отговор на постовете ми и ще го коментирам (от моята гледна точка, изяснявайки мотивите си да напиша това, което съм написала)

Казвала съм в много теми, че потребностите ми да се доказвам са сведени до адски тесен кръг от хора и форумът не е мястото, където ги задоволявам. Рядко (за да не казвам никога) пиша нещо, с което да си почеша егото или да принизя този срещу мен. Просто всеки човек си има слаби места, има теми, на които скача и реагира по- различно. Може да съм много мнителна и да се задълбочавам, но обръщам внимание на начина, по който е поднесена информацията и начина, по който човек защитава възгледите си, не толкова на съдържателния им компонент (поради простата причина, че е твърде субективен). Дразня се на такива неща, не на това дали Дрейд смята, че на 2 години вече трябва да можеш сам да си готвиш или, че на 20 си достатъчно зряла да раждаш, даже да нямаш средствата и т.н. И на предната страница се подразних на начина, по който потребителката заяви позицията си, не на самата й позиция (с която повечето хора са съгласни, впрочем).
Давам пример с твоя случай: Ок, написа го, написа го на български, написа го със "с", ми хубаво, не може всички да са учили латински. Дрейд те поправи за правописа, ти после изкоментира, че било иронично, подкрепяйки го с очевАдно грешно изписване внапредвид, за да докажеш колко си ироничен, т.е. след като някой ти направи забележка, се измъкна с това, че било иронично и едва ли не нарочно си го написал грешно (латинското възклицание). Да, крайна съм, но аз го приемам така: Аз стоя, не знам латински (което е напълно ок, повтарям), не съм 100% сигурен за фразата, но вместо да кажа "ок, my bad", се опитвам да се оправдая и да те направя на идиот, че видиш ли замисълът още преди да цъкна в темата бил такъв.
Затова изкоментирах грубо.

По повод на инстанцията, която да докаже (?) кое как се пише и изговаря на даден език, бил той и мъртъв, ъъ.. учебници? Колкото и да не ти се вярва, както за всеки един съвременен език има пособия, така и за по- старите. Без да сърчвам в гугъл, мога да се обзаложа, че е написано "симплицитас", но C-то в класическия латински се чете като К, а в "модерните" му еклесиастични форми има някои вариации, които приближават звученето до английския или поне до инстинктивното прочитане на думите.

И последен въпрос - в случая намираш ли поведението си за достойно ?
"Поведение" е малко пресилено, тъй като тук само си говорим и това, че съм написала нещо, което не звучи ок за повечето, не значи непременно, че съм вложила злоба или комплекс за (само)доказване, но ако трябва да отговоря, без да се хващам за думата- не.

NomNomNom
04-09-2015, 15:29
Ще го имам навпредвид


Поне Блаб улови иронията в постовете.
Доживях и уроци по латински да получавам в тийна


съвсем умишлено му подхвърлих троха, за която да се заяде, макар самият той да е неграмотен, та да му върна след това услугата.


ти после изкоментира, че било иронично, подкрепяйки го с очевАдно грешно изписване внапредвид, за да докажеш колко си ироничен, т.е. след като някой ти направи забележка, се измъкна с това, че било иронично и едва ли не нарочно си го написал грешно (латинското възклицание).

Че ауриса не виждам да е казал, че нарочно е написал грешно латинската фраза, струва ми се, че просто се е подиграл на дреид, че ако ще се заяждаме за една буквичка на латински, някои хора трябва да си обмислят правописа на български първо :д

а пък на всичкото отгоре си казала сама
Без да сърчвам в гугъл, мога да се обзаложа, че е написано "симплицитас", но C-то в класическия латински се чете като К, а в "модерните" му еклесиастични форми има някои вариации, които приближават звученето до английския или поне до инстинктивното прочитане на думите.
- досега никой не ми е скачал, като съм казвала вайс върса, от англоговорящи само така съм го чувала да се произнася.

Та наистина не разбирам защо се хванахте за латинския на аурис, все едно на български да говориш некнижовно е разрешено, а на латински не :д

Blab
04-09-2015, 17:42
в този ред на мисли, тук е мястото да обсъдим граматическите грешки в заглавието на темата. go!

dreamwalker
04-09-2015, 17:49
в този ред на мисли, тук е мястото да обсъдим граматическите грешки в заглавието на темата. go!

+

draid
04-09-2015, 20:41
Че ауриса не виждам да е казал, че нарочно е написал грешно латинската фраза, струва ми се, че просто се е подиграл на дреид, че ако ще се заяждаме за една буквичка на латински, някои хора трябва да си обмислят правописа на български първо :д

а пък на всичкото отгоре си казала сама
- досега никой не ми е скачал, като съм казвала вайс върса, от англоговорящи само така съм го чувала да се произнася.

Та наистина не разбирам защо се хванахте за латинския на аурис, все едно на български да говориш некнижовно е разрешено, а на латински не :д

Много е просто. Опитваш се да засегнеш някого като намесваш простотата. Опитваш се да го направиш с латинска фраза, която изписваш на кирилица и на всичко отгоре грешно. След това се оправдаваш като някоя ученичка, че е било желано и умишлено. Още ли се чудиш за какво сме го заяли ? Отделно изобщо няма да отварям въпроса, че в тоя форум хората пишещи максимално правилно са единици. Пак повтарям, аз никога не съм имал претенции да пиша изключително правилно и т.н. Надявам се и ти да нямаш такива претенции относно твоя правопис, че ще е жалко.

NomNomNom
04-09-2015, 20:53
Дреид, в бгмама ще ти е по-комфортно.

draid
04-09-2015, 20:57
Като забременея, веднага се премествам. Имаш думата ми. Все пак тук ми е по-забавно.

NomNomNom
04-09-2015, 21:03
Ок, в момента ми е гадно да кажа каквото и да е било, защото си представям, че имаш нелек живот.
Стискам палци да намериш пътя към щастието един ден.
Хора, които знам, че ги гледат мама и тате вкъщи, без угризения им сипвам, на теб не мога.

draid
04-09-2015, 21:12
Лъжеш се. Сипвай каквото ти душа иска. Аз не мога да кажа, че съм имал тежък живот. Не знаеш нищо за мен. Аз дойдох тук навремето за да помагам на зайците. Сега просто се забавлявам, нищо не е такова каквото изглежда. Защо не помагам вече е съвсем друга тема на разговор.

NomNomNom
04-09-2015, 21:17
Лъжеш се. Сипвай каквото ти душа иска. Аз не мога да кажа, че съм имал тежък живот. Не знаеш нищо за мен. Аз дойдох тук навремето за да помагам на зайците. Сега просто се забавлявам, нищо не е такова каквото изглежда. Защо не помагам вече е съвсем друга тема на разговор.

Самотен ли си ?
Неоценен, неразбран? Защо искаш винаги да си най-отгоре и да е твоето, без аргументация, и вече съм те хващала в теми, в които не си бил компетентен.
За неща, които очевидно знаеш, както в случая, си педантичен и ревностно искаш да изтъкнеш знание. Все едно да кажеш на човек от силистра, че е пеликан, а не пиликан.

draid
04-09-2015, 21:39
Не, не, не. Не разбираш. Аз не съм самотен, още по-малко неоценен. Не желая и да съм от горе, просто се забавлявам. Иначе конкретно далеч не става въпрос за поправяне на тривиална грешка.

NomNomNom
04-09-2015, 21:50
Заради това не влизаше в този форум, след бурна дискусия в южния раздел за майки.
Заради това се забавляваш без никакво чувство за хумор, а се включваш само с дървено философстване. Майтапи при теб няма. На всичкото отгоре си докачлив.

dreamwalker
04-09-2015, 21:54
Заради това не влизаше в този форум, след бурна дискусия в южния раздел за майки.


:lol:

draid
04-09-2015, 22:06
Заради това не влизаше в този форум, след бурна дискусия в южния раздел за майки.
Заради това се забавляваш без никакво чувство за хумор, а се включваш само с дървено философстване. Майтапи при теб няма. На всичкото отгоре си докачлив.

Само ако знаеше на колко погрешен път си. Не влизах във форума поради няколко причини които не мисля да споменавам в момента. Ще изчезна скоро отново. Забавлението което упражнявам от доста време тук е много специфично и е пряко обвързано с хората и техните възприятия за даден образ. Както и промяната във впечатленията им. Няма нищо случайно.

dreamwalker
04-09-2015, 22:08
Draid, chillax, bro. Ако си чадо на 80-те, както твърдиш, то тогава повечето тук не са достигнали твоето ниво на зрялост, няма смисъл да се обясняваш.

draid
04-09-2015, 22:22
Аз го възприемат повече като дискусия. Виж с какви впечатления остава Ном. Точно за това съм тук. Иначело не съм те лъгал тогава съм роден.

NomNomNom
04-09-2015, 22:30
Забавлението което упражнявам от доста време тук е много специфично и е пряко обвързано с хората и техните възприятия за даден образ. Както и промяната във впечатленията им. Няма нищо случайно.

Ох, един друг човек също така казва :д

Ениуей, мир и спокойствие да е. Ти си се забавляваш тука, създаваш образ и си правиш експерименти с нас само, ние се грижим за създаването на сеир.

therichbitch
04-10-2015, 06:13
Че ауриса не виждам да е казал, че нарочно е написал грешно латинската фраза, струва ми се, че просто се е подиграл на дреид, че ако ще се заяждаме за една буквичка на латински, някои хора трябва да си обмислят правописа на български първо :д
По принцип, да, но написа "постовете" ми бяха иронични и аз затова коментирах, разбрах, че и двата има предвид. За vv-нормално да не са те поправили, аз казах, че в съвременния (хах) латински има много промени в звученете, които са си общоприети- в медицината, в църковните литургии, в най- разпространените фрази. Както и да е, аз си казах в поста към Аурис, че въпреки, че заставам зад думите си, задълбах малко.

Надявам се и ти да нямаш такива претенции относно твоя правопис, че ще е жалко.
Ъъ, НомНом пише достатъчно грамотно. Винаги ми е било интересно как хора, които нямат познания в нещо, могат да дават оценки за способностите на други в дадената сфера. Сам казваш, че нямаш претенции за правопис (това е адекватна самооценка, браво за което), как успя да прецениш тя дали може да пише или не? Все едно аз да застана и да ѝ кажа, че не владее еди- кой си език (програмен, очевидно) или да ти кажа, че си гола вода по съпротивление на материалите. Е, как да стане?

anonymous708973
04-10-2015, 06:41
въй, разбирате ли, пак сме тествани, подлагани на социални експерименти и т.н. ми, ок. на мен си ми мяза на олд скуул заяждане в стил "ти накъдето отиваш, аз от там се връщам", което обикновено се оставя у по-неопитния посредством впечатление, а не в прав текст, използвано като ултимативен аргумент. Който всъщност не значи нищо, щота истината е субективна, възрастта отдавна не е гаранция за повече опит и т.н. Забелязала съм, че хората, от които можеш да научиш нещо, са много далеч от такова поведение. пък за детинския характер на "ми, и ти не пишеш правилно, ама аз поне нямам претенции" няма да коментирам.
последният абзац на therichbitch е право в целта.

anonymous908491
04-10-2015, 07:27
Опитваш се да го направиш с латинска фраза, която изписваш на кирилица и на всичко отгоре грешно.

Това е геймърски жаргон, пишат на кирилица неща, които всеки друг би написал на латинеца, защото липсата на знания, се опитват да запълват с думи, чието значение не знаят.Колко съм му се смял на глупостите, само аз си знам, но пък другите го смятат за умен, защото са с неговия акъл.


Дреид, в бгмама ще ти е по-комфортно.

Понеже отваряш дума за бг.мама, та знаеш ли къде там са темите със снимки, защото сам не мога да ги намеря, а искам да гледам за хубави мамчета ?


Заради това не влизаше в този форум, след бурна дискусия в южния раздел за майки.


Ква дискусия, ти излезе с мнение, че чикията е равна на аборт, пинкуу и останалите само дето пропуснаха да напишат директно, че са сложили цена на матките си. Това не е дискусия, а женски глупости, с които няма смисъл да се спори.

anonymous708973
04-10-2015, 08:45
Ми ква дискусия. На 25+ завършил, с добра работа и заплата, ама неженен и без дете, седнал да ми обяснява как аз съм можела, дето бакалавър нямам и живея в стая 17 квадрата, дали не е и по-малка. То на думи всеки много знае, аз предпочитам да мисля съвсем реалистично, когато става дума за точно тази тема. Казах му - ако има желание, ще му напиша разбивка и на месечния си бюджет, нека той ми каже как бих могла да напасна нещата. Той не пожела. Еми... шанс.

draid
04-10-2015, 08:49
Ох, един друг човек също така казва :д

Ениуей, мир и спокойствие да е. Ти си се забавляваш тука, създаваш образ и си правиш експерименти с нас само, ние се грижим за създаването на сеир.

Мнее. Аз не тествам вас, нито си правя експерименти с вас. Това го правя само на живо.



Ъъ, НомНом пише достатъчно грамотно. Винаги ми е било интересно как хора, които нямат познания в нещо, могат да дават оценки за способностите на други в дадената сфера. Сам казваш, че нямаш претенции за правопис (това е адекватна самооценка, браво за което), как успя да прецениш тя дали може да пише или не? Все едно аз да застана и да ѝ кажа, че не владее еди- кой си език (програмен, очевидно) или да ти кажа, че си гола вода по съпротивление на материалите. Е, как да стане?

Ами ако приемем, че аз не пиша правилно и нямам претенции за това откривам грешките й, то значи има какво да се желае. Това за мен като цяло е преходно, няма значение и не го възприемай като заяждане. Мен ме дразни само когато някой пише отявлено неграмотно елементарни думи. Никога няма да седна да се заяждам за пунктуация или някой член.


въй, разбирате ли, пак сме тествани, подлагани на социални експерименти и т.н. ми, ок. на мен си ми мяза на олд скуул заяждане в стил "ти накъдето отиваш, аз от там се връщам", което обикновено се оставя у по-неопитния посредством впечатление, а не в прав текст, използвано като ултимативен аргумент. Който всъщност не значи нищо, щота истината е субективна, възрастта отдавна не е гаранция за повече опит и т.н. Забелязала съм, че хората, от които можеш да научиш нещо, са много далеч от такова поведение. пък за детинския характер на "ми, и ти не пишеш правилно, ама аз поне нямам претенции" няма да коментирам.
последният абзац на therichbitch е право в целта.

На много хора, много неща им мязат на нещо, а то е друго. Ти нямаш дори бегъл поглед за моето поведение имаш само това което ти се дава. Иначе да, възрастта отдавна не е гаранция за опит, особено ако си седиш в балона или пред компютъра и си лишен от сблъскване с каквито и да е проблеми. Иначе вижда се, че се опитваш да имаш наченки на разум и мислене и определено има подобрение от преди години, обаче още мнооого хляб има да изядеш.


Ми ква дискусия. На 25+ завършил, с добра работа и заплата, ама неженен и без дете, седнал да ми обяснява как аз съм можела, дето бакалавър нямам и живея в стая 17 квадрата, дали не е и по-малка. То на думи всеки много знае, аз предпочитам да мисля съвсем реалистично, когато става дума за точно тази тема. Казах му - ако има желание, ще му напиша разбивка и на месечния си бюджет, нека той ми каже как бих могла да напасна нещата. Той не пожела. Еми... шанс.

Хахаха. Ти ми обясняваш как аз нямам деца ли ? Ще те видим теб като една бясна кариеристка какво ще направиш като си на 25+ Има един такъв пример с калпазанка вече. Не се притеснявай, не страдам нито от липса на внимание нито от комплекси относно противоположния пол.

anonymous708973
04-10-2015, 09:12
На много хора, много неща им мязат на нещо, а то е друго. Ти нямаш дори бегъл поглед за моето поведение имаш само това което ти се дава.

Именно, затова се въздържай от предсказания относно мен ;)
От друга страна, аз не предсказвам, а използвам просто изказвания, които си направил. И стигам до любопитния извод, че за теб готвенето в общежитие е по-трудна задача от отглеждането на дете.
Изобщо... аз ти пиша абзац, ти се хващаш за половин изречение, щото на останалото копче не можеш да ми кажеш, какво и в темата не можа да ми обясниш, когато ти дадох есклузивната възможност да ми обясниш как аз бих могла да водя живота си, за да имам дете.

Заеби, просто е суперинтересно как във всяка тема държиш да ми обясниш колко ти си зрял и колко аз нищо не разбирам, ама после "ама не се обади за кафе", еми, братче, ебаси логиката.

draid
04-10-2015, 09:15
Именно, затова се въздържай от предсказания относно мен ;)
От друга страна, аз не предсказвам, а използвам просто изказвания, които си направил. И стигам до любопитния извод, че за теб готвенето в общежитие е по-трудна задача от отглеждането на дете.
Изобщо... аз ти пиша абзац, ти се хващаш за половин изречение, щото на останалото копче не можеш да ми кажеш, какво и в темата не можа да ми обясниш, когато ти дадох есклузивната възможност да ми обясниш как аз бих могла да водя живота си, за да имам дете.

Заеби, просто е суперинтересно как във всяка тема държиш да ми обясниш колко ти си зрял и колко аз нищо не разбирам, ама после "ама не се обади за кафе", еми, братче, ебаси логиката.

Хахаха. Аз не съм искал да изляза с теб на кафе, за това не съм го направил. Може да ти звучи много самонадеяно, но е точно така. Намесваш някакви нереални неща в темата. Ровиш в изказвания от преди много време. За какво ми е да готвя в общежитие и да умирисвам всичко, след като мога да ям за 1.20 в стола ? От чисто любопитство питам. Аз дори сега рядко готвя тъй като вечер съм изморен и правя нещо за хапване на бързо или просто излизам да се видя с някой. Относно онази тема, много много не сте ми разбрали становището си мисля. Аз никога не съм твърдял, че нещо трябва да е лесно за правене или приятно, а просто че трябва да се поема отговорност за действията.

anonymous708973
04-10-2015, 09:25
За какво ми е да готвя в общежитие и да умирисвам всичко, след като мога да ям за 1.20 в стола ? От чисто любопитство питам.

От чисто любопитство питам - защо да напускам университета и да бачкам някаква работа, колкото да имам пари да свържа двата края, след като мога да си завърша образованието, да си намеря сравнително добре платена работа по специалността (окей, по-добре платена от Макдоналдс/супермаркет/склад) и тогава с партньора ми да имамe лапе?

Хах, окей, както искаш. Изказванията ти далеч не са от преди много време, нито пък са нереални. Говорим за практично мислене тип "окей, трябва ми това и това, как да стане", не ти говоря за качества, душевни терзания, за нищо абстрактно/нереално.
Уотевър. Ти не си тук за дискусия, както много пъти го каза. А аз не съм тук просто ей така и не ми се обсъжда нещо с някого, който не желае да дискутира.

anonymous908491
04-10-2015, 09:29
Пинкуу, как успя да извъртиш тема за аборт към тема дали да родиш ?
Ако нямате акъл, за да се предпазите, университет с десет висши да завършите, ще е все едно, акъл няма да ви дойде.
По-добре направо да не раждате, че децата ви ще се измъчат с подобни родители.

draid
04-10-2015, 09:32
Не дискутирам, защото има много малко потребители които си заслужават дискусията. Никъде нито съм казвал да напускаш университета, нито да работиш в макдоналдс. Казах неколкократно, че когато се е случила "белята" аз винаги бих поел отговорността, това далеч не означава да не завършиш. Разбира се че съм за това едно дете да дойде точно когато му е времето, но съм твърдо против да се бяга от отговорност. Не знам дали го разбираш. Не ми е известно, защо се опитваш да извърташ темата брутално и да намесваш някакви хаотични неща в нея. Ако държиш на смислена дискусия, то трябва да я провокираш. Тогава може и да я получиш.

Deadlock
04-10-2015, 12:44
във всяка тема, в която стане разгорещено, се стига до обясненията, че всички сме емоционално неприкосновени, всички имаме перфектен контрол над изказванията си и последствията от тях, и не на последно място, само си правим кефа, нищо тук не е способно да ни повлияе
това чисто и просто не е вярно!
това имам да кажапо темата^^

anonymous708973
04-10-2015, 13:45
Пинкуу, как успя да извъртиш тема за аборт към тема дали да родиш ?
Ако нямате акъл, за да се предпазите, университет с десет висши да завършите, ще е все едно, акъл няма да ви дойде.
По-добре направо да не раждате, че децата ви ще се измъчат с подобни родители.

Явно не ти разбирам въпроса, защото, така поставен, отговорът е очевиден.
Момиче забременява. Какви са алтернативите? Аборт и да роди. Съответно се дискутират и двете опции, ако не му е времето за дете, се абортира.
В смисъл... я пак опитай.

anonymous908491
04-10-2015, 13:52
Явно не ти разбирам въпроса, защото, така поставен, отговорът е очевиден.
Момиче забременява. Какви са алтернативите? Аборт и да роди. Съответно се дискутират и двете опции, ако не му е времето за дете, се абортира.
В смисъл... я пак опитай.

Момиче киха, какви са опциите - да я убият, защото е заразена с нещо опасно или първо да я прегледат и след това лекуват ?
Ако ти кихнеш няма и да се замисля, направо ще те похарча.
Разполагаш с твоят живот и нямаш правото да правиш същото с чужд, дори и половината отгорност за създаването му да е твоя.

NomNomNom
04-10-2015, 13:55
Ква дискусия, ти излезе с мнение, че чикията е равна на аборт, пинкуу и останалите само дето пропуснаха да напишат директно, че са сложили цена на матките си. Това не е дискусия, а женски глупости, с които няма смисъл да се спори.
Аз пък си спомням, че калпазанката нещо го настъпи, че няма деца, и той каза, че било крайно време да спре да посещава форума :д

Иначе ричбич, мен много ме радва, че има възможности да се учи латински дори и когато не следваш медицина, братовчедка ми е в НБУ Информатика и е записала изкуство - латински :д
И ти ли в университет/училище, или любителски?

Пък за правопис, мисля, че не веднъж съм писала да ме извините в случай на грешки :д Не ми е сила на нито един език :д

anonymous908491
04-10-2015, 14:03
Аз пък си спомням, че калпазанката нещо го настъпи, че няма деца, и той каза, че било крайно време да спре да посещава форума :д


Децата да не са задължителни, че го е настъпила ?
И на мен понякога ми писва да споря с дебили, мисля си да спра да влизам, чудя си се известно време, но пък всичко зависи само от мен, никой не може да ме принуди, предполагам, че за него е същото.

anonymous708973
04-10-2015, 15:00
Момиче киха, какви са опциите - да я убият, защото е заразена с нещо опасно или първо да я прегледат и след това лекуват ?
Ако ти кихнеш няма и да се замисля, направо ще те похарча.
Разполагаш с твоят живот и нямаш правото да правиш същото с чужд, дори и половината отгорност за създаването му да е твоя.

Само дето ако го родя, ще трябва да разполагам с неговия още 20-тина годинки, нали. И ако това лапе е в постоянни лишения и не може да получи добър старт в живота, щото майка му си е заебала образованието и въпреки перспективната специалност и работа, няма възможност да го прати на курс по английски/компютри, да му плати таксата за плуване/футбол/танци... Или да му треперя всеки път да не се разболее, щото няма как да изкарам ей така 100 кинта за лекарства. Въобще пък да не говорим за "луксове".
Надявам се не визираш даването в дом, няма да го коментирам дори това. Няма да коментирам нищо повече, до нищо не води.

therichbitch
04-10-2015, 15:10
И ти ли в университет/училище, или любителски?
В училище, уж беше изборен, ама шефът на отдела ни намекна, че е хубаво да запишем, но му приключи престоят в България след година или две и нямаше кой да предава, така че "учила" е силно казано, мога да чета и разбирам, ако бавно се говори, ако въобще някой говори цели текстове на този език. :) Исках после да запиша факултативен към езиковия, но ми съвпадаха лекциите, жалко.

anonymous908491
04-10-2015, 15:15
няма възможност да го прати на курс по английски/компютри, да му плати таксата за плуване/футбол/танци.

А някои хора успяват да се оправят в живота и без да са имали всички тия екстри, май не са задължителни.
Достатъчно пъти съм казвал, че ти не си в състояние да отгледаш и възпиташ дете, защото историята ти ще се повтори.

dreamwalker
04-10-2015, 16:07
Достатъчно пъти съм казвал, че ти не си в състояние да отгледаш и възпиташ дете, защото историята ти ще се повтори.

Каква история?

draid
04-10-2015, 16:16
Аз пък си спомням, че калпазанката нещо го настъпи, че няма деца, и той каза, че било крайно време да спре да посещава форума :д

Иначе ричбич, мен много ме радва, че има възможности да се учи латински дори и когато не следваш медицина, братовчедка ми е в НБУ Информатика и е записала изкуство - латински :д
И ти ли в университет/училище, или любителски?

Пък за правопис, мисля, че не веднъж съм писала да ме извините в случай на грешки :д Не ми е сила на нито един език :д

Как може калпазанка да ме настъпи, след като е по-дърта от мен и също няма деца ? Повода да изчезна беше съвсем друг и скоро ще се махна пак.


Само дето ако го родя, ще трябва да разполагам с неговия още 20-тина годинки, нали. И ако това лапе е в постоянни лишения и не може да получи добър старт в живота, щото майка му си е заебала образованието и въпреки перспективната специалност и работа, няма възможност да го прати на курс по английски/компютри, да му плати таксата за плуване/футбол/танци... Или да му треперя всеки път да не се разболее, щото няма как да изкарам ей така 100 кинта за лекарства. Въобще пък да не говорим за "луксове".
Надявам се не визираш даването в дом, няма да го коментирам дори това. Няма да коментирам нищо повече, до нищо не води.

С какво ще разполагаш ? Я пак ? Човек със собственият си живот не разполага, пък ти... Я ми кажи ти против ли си тоталното изтребване на бездомните кучета, като мярка за решаване на проблемите с тях ? Не мога да разбера защо гледате толкова комерсиално на нещата ?

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 16:26
Само дето ако го родя, ще трябва да разполагам с неговия още 20-тина годинки, нали. И ако това лапе е в постоянни лишения и не може да получи добър старт в живота, щото майка му си е заебала образованието и въпреки перспективната специалност и работа, няма възможност да го прати на курс по английски/компютри, да му плати таксата за плуване/футбол/танци... Или да му треперя всеки път да не се разболее, щото няма как да изкарам ей така 100 кинта за лекарства. Въобще пък да не говорим за "луксове".
Надявам се не визираш даването в дом, няма да го коментирам дори това. Няма да коментирам нищо повече, до нищо не води.

Съгласен съм. Не мога да разбера, нито да приема хора, които правят съзнателно деца на 20, подобно на циганите, без да имат средствата. Не че нещо е сигурно, но да хвърлиш един човешки живот в мизерия е глупост. Тези хора не мислят.
От друга страна обаче материалното не е най-важното и всичко зависи до това как си свикнал да живееш в битието, тоест за да правят деца в лишения, явно не им прави проблем, чувстват се изпълнени.
Също така, за да се научи човек на хубаво, трябва да изпита лошото. Представете си.. ако бяхте задоволени с всичко от самото начало? Въобще ще осъзнавате ли какво ще ви липсва? И накаря подобни случаи завършват с провал или самоубийство.

anonymous908491
04-10-2015, 16:28
И накаря подобни случаи завършват с провал или самоубийство.

За самоубийството решил ли си ?

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 16:32
За самоубийството решил ли си ?

Защо? Дори в статистиката то е по-често срещано при презадоволените хора.
Мога да кажа също, че умните в много случаи могат да страдат повече, главно защото виждат истината, но са непсособни да се справят, неразбрани са. Обратно, на мъдрите вече не им пука. Много е важно да имаш правилен и духовен (без реалигиозно значение го казвам) начин на мислене, светоглед.

NomNomNom
04-10-2015, 16:33
Дреид, цялата работа е, че много се впрягаш 8-)

therichbitch
04-10-2015, 19:24
Как може калпазанка да ме настъпи, след като е по-дърта от мен и също няма деца ? Повода да изчезна беше съвсем друг и скоро ще се махна пак.
Много лесно, тя може да е на 35 и да няма деца, както и да няма потребност да има деца, ти да си на 25, да нямаш деца, но да искаш такива. Просто хипотетично.

За коментиращите- ето такава беше историята :Д

Раздавам салфетки и попивам сополи!

Задръж си ги никога не са ми трябвали. Мисля че времето ми в този форум вече изтече.

anonymous708973
04-10-2015, 19:36
Достатъчно пъти съм казвал, че ти не си в състояние да отгледаш и възпиташ дете, защото историята ти ще се повтори.

Ти явно пък ептен без майка си расъл, за да не знаеш колко отвратително изказване направи току-що.

anonymous908491
04-10-2015, 19:53
Ти явно пък ептен без майка си расъл, за да не знаеш колко отвратително изказване направи току-що.

Но съм оцелял, не се ли питаш как е възможно.
Целта на истината не е да звучи красиво, щеше да го знаеш, ако ти я казваха по-често, вини някой друг, че живееш в собствен свят.
Аз си седя зад думите. Не е нормално да си копие на родител и да го смяташ за нормално, освен това, че родителят ти го смята за такова. Да проектираш собствените си неосъществени мечти и желания върху детето си е по-лошо, отколкото да вземеш да го изхвърлиш в кофа за боклук.

draid
04-10-2015, 20:00
Много лесно, тя може да е на 35 и да няма деца, както и да няма потребност да има деца, ти да си на 25, да нямаш деца, но да искаш такива. Просто хипотетично.

За коментиращите- ето такава беше историята :Д

Не мисля.

anonymous708973
04-11-2015, 13:15
Не е нормално да си копие на родител и да го смяташ за нормално, освен това, че родителят ти го смята за такова. Да проектираш собствените си неосъществени мечти и желания върху детето си е по-лошо, отколкото да вземеш да го изхвърлиш в кофа за боклук.

Щото познаваш майка ми, нали :lol:

anonymous908491
04-11-2015, 14:48
Щото познаваш майка ми, нали :lol:

Чел съм ти коментарите, вече я познавам по-добре от моята собствена майка.

Ivaaaaa
04-11-2015, 15:20
*повръщ*
комплексари

kalpazanka
04-12-2015, 14:24
Хахаха. Ти ми обясняваш как аз нямам деца ли ? Ще те видим теб като една бясна кариеристка какво ще направиш като си на 25+ Има един такъв пример с калпазанка вече. Не се притеснявай, не страдам нито от липса на внимание нито от комплекси относно противоположния пол.
Знаех си! Трябваше да зарежа даскало на 17 и до 27 да съм ги родила три, да карам 15годишния семеен таралясник, тате да носи, мама да меси.
Имах шанс да ти се издигна в очите.... отивам да се напия от мъка...


Имам чувството, че тая дискусия в южната част е епична, щом още се помни. :lol:

anonymous908491
04-12-2015, 14:42
Имам чувството, че тая дискусия в южната част е епична, щом още се помни. :lol:

При положение, че е единствената, имам предвид наистина единствената сериозна тема във форума, оставаше и да е забравена.

marilyn
04-12-2015, 14:55
Лол, до къде сте стигнали в тая тема! о.О

Мислех си, че Калпазанка я имате за хипохондричка и маниачка на тема "здраве". Явно вече е меркантилна и мрази деца. :lol:

Калпазанке :-)

kalpazanka
04-12-2015, 14:57
Мерилин, толкоз дипломирани психолози могат да бъдат сложени в малкия джоб от инженери, следвали по амнайсе години, че чак нямам думи...

anonymous908491
04-12-2015, 15:02
Мерилин, толкоз дипломирани психолози могат да бъдат сложени в малкия джоб от инженери, следвали по амнайсе години, че чак нямам думи...

Всеки дипломиран психолог може да бъде затапен от достатъчно интелигентен човек, та бил той и с основно образование.
Психологията не е наука, същото е като ясновидството, много приказки и глупави хора, които да им вярват.

marilyn
04-12-2015, 15:06
Калпазанке, стига писа тука, отивай да прайш деца, че изпускаш влака вече! :D :D :D

kalpazanka
04-12-2015, 15:35
Правенето лесно, ама като мама и тате са на 2 000 км и майчинството ми е няколко седмици, те взимам тебе да ги дундуркаш. :)

marilyn
04-12-2015, 15:38
Правенето лесно, ама като мама и тате са на 2 000 км и майчинството ми е няколко седмици, те взимам тебе да ги дундуркаш. :)

Е, ти пък, точно мен да вземеш. Аз ще умора горките деца, не ставам за детегледачка.

anonymous708973
04-12-2015, 15:39
Правенето лесно, ама като мама и тате са на 2 000 км и майчинството ми е няколко седмици, те взимам тебе да ги дундуркаш. :)

E, що бе, ще се върнеш в България, и без тва си там само да правиш пари и изобщо си толкоз меркантилна и парите са ти цел, а не средство, като на някои други хора :lol: :lol: :lol:

kalpazanka
04-12-2015, 15:43
Е, ти пък, точно мен да вземеш. Аз ще умора горките деца, не ставам за детегледачка.

Начи зимам draid. Решено е.


E, що бе, ще се върнеш в България, и без тва си там само да правиш пари и изобщо си толкоз меркантилна и парите са ти цел, а не средство, като на някои други хора :lol: :lol: :lol:
Пантер, ей сега ще те насолят и тебе :lol:

anonymous908491
04-12-2015, 16:13
Нали знаете кои се подкрепят взаимно и винаги са на едно мнение.
Ако не знаете, попитайте някой психолог, той ще ви обясни кои, защо и как е възможно няколко човека да споделят общ мозък.

draid
04-12-2015, 17:35
Знаех си! Трябваше да зарежа даскало на 17 и до 27 да съм ги родила три, да карам 15годишния семеен таралясник, тате да носи, мама да меси.
Имах шанс да ти се издигна в очите.... отивам да се напия от мъка...


Имам чувството, че тая дискусия в южната част е епична, щом още се помни. :lol:

Виждам, че ти е трудно схващането на някои неща, ама да ти е простено. Не виждам за какво ми обясняваш това с мама и тате просто.Разликата между теб и мен е проста. Аз съм учил Х години, останал съм в България и съм доволен от това което правя и това което печеля към този момент. Проблеми с намиране на работа не съм имал в предвид, че с твоята специалност тук се намира работа около 30 пъти по-лесно от колкото с моята. Ти си избягала в чужбина далеч от близките си, далеч от приятеля си и т.н. Хубаво е да видиш разликата.


Мерилин, толкоз дипломирани психолози могат да бъдат сложени в малкия джоб от инженери, следвали по амнайсе години, че чак нямам думи...

Без да се обиждат психолозите, ама мислиш ли че това е сериозно ? Направо взе да ме напушва смях от писанията ти.


E, що бе, ще се върнеш в България, и без тва си там само да правиш пари и изобщо си толкоз меркантилна и парите са ти цел, а не средство, като на някои други хора :lol: :lol: :lol:

Само ще ти кажа, че отказах работа със заплащане около 900лв по-високо от моето в момента заради обещание, пък ти ако искаш вярвай все ми е едно.

Иначе виждам, че за теб вече България е асоциация на дупка с прокажени.

dreamwalker
04-12-2015, 17:45
(Интелигентни и) перспективни хора сте, не може ли да се уважавате взаимно?

draid
04-12-2015, 17:49
Че уважението трябва да се заслужи. Защо да уважавам някой, който не уважава мен ?

dreamwalker
04-12-2015, 18:00
Не познавам лично kalpazanka, но мисля, че човек, който лекува, заслужава уважение, независимо от други личностни качества.

NomNomNom
04-12-2015, 18:05
Че аз не виждам лошо да искаш да работиш за по-висок стандарт, ако ще да не е в България, не знам защо я погвате калпазанката.

dreamwalker
04-12-2015, 18:06
https://www.youtube.com/watch?v=6UU9jxFOAcY

draid
04-12-2015, 18:36
Не познавам лично kalpazanka, но мисля, че човек, който лекува, заслужава уважение, независимо от други личностни качества.

С това съвсем не мога да се съглася.

dreamwalker
04-12-2015, 18:39
С това съвсем не мога да се съглася.

Добре.

kalpazanka
04-13-2015, 08:20
Проблеми с намиране на работа не съм имал в предвид, че с твоята специалност тук се намира работа около 30 пъти по-лесно от колкото с моята. Ти си избягала в чужбина далеч от близките си, далеч от приятеля си и т.н. Хубаво е да видиш разликата.
Потресена съм . Отвратена. Няма лошо в пенсионерското мислене, ама не и на твоята възраст.
Сега би трябвало да си любопитен какво и как /know how/ правят хората по света. Сега ти е времето да искаш да трупаш опит и знания в области, които в родината са непознати или малко познати. Иди, вземи ценния им опит, върни се и го приложи.
Да, ама не- с/без извинение главата ти е завряна в гъза.

Поеже си запознат с моята специалност- колко АГ работят и патология на гърда? Колко от тях работят с нуваринг, церазет и импланон, когато стане въпрос за контрацепция? Колко прилагат термичното аблатиране на ендометриум при рецидивиращи менометрорагии?

anonymous708973
04-13-2015, 10:57
Сега би трябвало да си любопитен какво и как /know how/ правят хората по света. Сега ти е времето да искаш да трупаш опит и знания в области, които в родината са непознати или малко познати. Иди, вземи ценния им опит, върни се и го приложи.


Именно. Умните и заможни родители именно към това са насочвали децата си през Възраждането. /жокер - прочети отново името на епохата и си задай въпроса как и защо аджеба се е появило това име и на кого се дължи.

Дрейд, отново - не си позволявай да даваш оценки. Имам немалко познати в България, на които се възхищавам, и които търсят нови инициативи постоянно, опитват се да посещават иновативни мероприятия, за да разгледат определена сфера от много гледни точки. Една от мацките е от форума даже. ТИ няма как да знаеш АЗ с какво свързвам България, мълчи си.

102
04-13-2015, 11:37
ахаххахахахаха ато комикс сте
толкова комплексари на едно място рядко се виждат

therichbitch
04-13-2015, 14:08
Не познавам лично kalpazanka, но мисля, че човек, който лекува, заслужава уважение, независимо от други личностни качества.
Нищо лично, но изключително необмислено изказване. По твоята логика трябва да се кланяш и на Дрейд, защото техниката, с която работят лекарите, е заслуга на инженерите. Това, че даден човек работи като еди- какво си, не означава, че е компетентен в това. Ти откъде знаеш дали лекува? Може да е личен лекар. Така де, има достатъчно мн хипотези.

dreamwalker
04-13-2015, 14:11
ахаххахахахаха ато комикс сте
толкова комплексари на едно място рядко се виждат

Тук ще се съглася.

Fisherman
04-13-2015, 14:22
Да бе, особено ако мама и тате пращат по определена сума пари на месец.

ти явно не си имала родители и не знаеш какво е родителска грижа

anonymous708973
04-13-2015, 14:36
Не си ме разбрал.

galaxy29
04-13-2015, 15:10
Чел съм ти коментарите, вече я познавам по-добре от моята собствена майка.
xD иначе и аз съм съгласна с ива, далматинчо и дриймуокар.. ;/

draid
04-13-2015, 18:33
Потресена съм . Отвратена. Няма лошо в пенсионерското мислене, ама не и на твоята възраст.
Сега би трябвало да си любопитен какво и как /know how/ правят хората по света. Сега ти е времето да искаш да трупаш опит и знания в области, които в родината са непознати или малко познати. Иди, вземи ценния им опит, върни се и го приложи.
Да, ама не- с/без извинение главата ти е завряна в гъза.

Поеже си запознат с моята специалност- колко АГ работят и патология на гърда? Колко от тях работят с нуваринг, церазет и импланон, когато стане въпрос за контрацепция? Колко прилагат термичното аблатиране на ендометриум при рецидивиращи менометрорагии?

Много си ми забавна. На тая възраст не би следвало да се поддаваш толкова лесно, ама какво да се прави (: Защо си мислиш, че хората в България задължително не желаят да учат нищо ново, не излизат извън България или излизат само на ваканция ? Защо си мислиш такива неща ам ? Разходи се до Дюселдорф ноември месец, може да се засечем на едно конкретно изложение което може и да ти е интересно хаха.

NomNomNom
04-13-2015, 18:35
Плз някой да ми съмаризира защо дреид се заяжда на калпазанка, домързя ме да чета и вчера, и днес

paradosou
04-13-2015, 18:39
във всяка тема, в която стане разгорещено, се стига до обясненията, че всички сме емоционално неприкосновени, всички имаме перфектен контрол над изказванията си и последствията от тях, и не на последно място, само си правим кефа, нищо тук не е способно да ни повлияе
това чисто и просто не е вярно!
това имам да кажапо темата^^
същото :)

draid
04-13-2015, 18:39
Плз някой да ми съмаризира защо дреид се заяжда на калпазанка, домързя ме да чета и вчера, и днес

Ми защото мога (: Винаги може да се опита да ме банне все пак хаха.

NomNomNom
04-13-2015, 18:40
Ми защото мога (: Винаги може да се опита да ме банне все пак хаха.

то не трябва мн мозък да се заяждаш на хората

anonymous708973
04-13-2015, 18:41
Много си ми забавна. На тая възраст не би следвало да се поддаваш толкова лесно, ама какво да се прави (: Защо си мислиш, че хората в България задължително не желаят да учат нищо ново, не излизат извън България или излизат само на ваканция ? Защо си мислиш такива неща ам ? Разходи се до Дюселдорф ноември месец, може да се засечем на едно конкретно изложение което може и да ти е интересно хаха.

На мен пък сега - и наистина без да се заяждам - ми е интересно как пък ти се връзваш на такива неща. Сериозно мислиш, че на едно изложение, което трае най-много 3 дни, можеш да научиш нова техника на работа?
Сега си сложи ръката на сърцето и ми кажи, че би отишъл при лекар, който работи с техника, видяна на изложение, а не при лекар, който работи всеки ден с нея.

Значение на думата "изложение":
a large-scale public exhibition or show, as of art or manufactured products:
an exposition of 19th-century paintings; an automobile exposition.
Synonyms: exhibit, demonstration, display, presentation.
2.
the act of expounding, setting forth, or explaining:
the exposition of a point of view.
...
4.
the act of presenting to view; display:

С други думи - изложение е да се разходиш по едно килимче и да ГЛЕДАШ, в най-добрия случай да слушаш обясненията за нечий друг опит. Та, изложение е доста различно от обучение, следователно в никакъв случай не са съпоставими.

Или ти го виждаш по друг начин? Пробвай наистина да обясниш, моля.

Едит: Била съм на две изложения в различни области на позиция зад щанда и мога да твърдя, че целта на изложението е сключване на контакти и реклама. Целта на обучението е съвсем друга.

draid
04-13-2015, 18:42
то не трябва мн мозък да се заяждаш на хората

Моят мозък е в отпуск, не го закачай ти него. Покрай тези празници съм му дал малко почивка.


На мен пък сега - и наистина без да се заяждам - ми е интересно как пък ти се връзваш на такива неща. Сериозно мислиш, че на едно изложение, което трае най-много 3 дни, можеш да научиш нова техника на работа?
Сега си сложи ръката на сърцето и ми кажи, че би отишъл при лекар, който работи с техника, видяна на изложение, а не при лекар, който работи всеки ден с нея.


За съжаление мисля, че нямаш даже бегла представа за какво говоря (: В случай, че си се объркала мога да ти кажа, че не споменавам изложение с цел обучение хах.

anonymous908491
04-13-2015, 18:48
В ерата на интеренет дори в гората можеш да научиш повече неща, отколкото в най-елитния университет.
Та тая глупост със задължително напускане е точно глупост, но пък аз съм пристрастен, защото не подкрепям убийствата, още повече изучаването на нови начини, с които да убиваш.

NomNomNom
04-13-2015, 18:49
На мен пък сега - и наистина без да се заяждам - ми е интересно как пък ти се връзваш на такива неща. Сериозно мислиш, че на едно изложение, което трае най-много 3 дни, можеш да научиш нова техника на работа?

Като техническо лице, ти казвам не.
След всеки семинар и всяко обучение, сме пълни сакатници, докато не ни пуснат да го правим в реалната среда.
А там, въпреки обученията, си като девствен, все едно за първи път го правиш.

Нищо, че по време на обученията имаш достъп и до лаборатория.

Лекарите нямат тази свобода, както инженерите, при нас чупим, докато не заработи, при лекарите, за съжаление, всяка грешка може да е фатална.

dreamwalker
04-13-2015, 18:50
За съжаление мисля, че нямаш даже бегла представа за какво говоря (: В случай, че си се объркала мога да ти кажа, че не споменавам изложение с цел обучение хах.

Fun time. Ако е това, за което си мисля, може и аз да присъствам по същото време в Дюселдорф.

anonymous908491
04-13-2015, 18:53
Лекарите нямат тази свобода, както инженерите, при нас чупим, докато не заработи, при лекарите, за съжаление, всяка грешка може да е фатална.

При калпазанката точно фатален изход е целта, иначе няма да е аборт, а масаж на матката.

draid
04-13-2015, 18:53
Като техническо лице, ти казвам не.
След всеки семинар и всяко обучение, сме пълни сакатници, докато не ни пуснат да го правим в реалната среда.
А там, въпреки обученията, си като девствен, все едно за първи път го правиш.

Нищо, че по време на обученията имаш достъп и до лаборатория.

Лекарите нямат тази свобода, както инженерите, при нас чупим, докато не заработи, при лекарите, за съжаление, всяка грешка може да е фатална.

От всичко най-обичам да троша на конкуренцията чедата, че да им извадим карантията хахах. Пък и винаги е яко да счупиш нещо което струва тлъста сума пари.

anonymous708973
04-13-2015, 18:56
За съжаление мисля, че нямаш даже бегла представа за какво говоря (: В случай, че си се объркала мога да ти кажа, че не споменавам изложение с цел обучение хах.

Ох, ама именно!
Калпазанка ти казва, че в чужбина я научават да работи с техники, каквито в България все още не са навлезли, следователно тя може да ги приложи, когато се прибере.
Ти казваш, че и професионалистите в България се интересуват от новости и ходят по изложения - да, това е така, супер, браво (никой не го е отрекъл!), но как се сравнява с това да пипнеш нещото и да те обучат на него?

И понеже съм си Мара Подробната, намерих и двете изложения, за които е възможно да говориш (подозирам, че щом се обърна към Калпазанка, е медицинското), отворих им homepage-a и програмата. Еми, speakers corner и workshop... Това наистина може да те запознае с нещо ново, но няма да те научи как да работиш с него.

draid
04-13-2015, 19:02
Ох, ама именно!
Калпазанка ти казва, че в чужбина я научават да работи с техники, каквито в България все още не са навлезли, следователно тя може да ги приложи, когато се прибере.
Ти казваш, че и професионалистите в България се интересуват от новости и ходят по изложения - да, това е така, супер, браво (никой не го е отрекъл!), но как се сравнява с това да пипнеш нещото и да те обучат на него?

И понеже съм си Мара Подробната, намерих и двете изложения, за които е възможно да говориш (подозирам, че щом се обърна към Калпазанка, е медицинското), отворих им homepage-a и програмата. Еми, speakers corner и workshop... Това наистина може да те запознае с нещо ново, но няма да те научи как да работиш с него.

Парадокса е, че аз никога не съм отричал повишаването на квалификацията независимо в какво направление. Иначе да, ще се обучи, ама дали ще го използва като се прибере е относително и зависи от оборудването с което ще разполага. Подобен вид изложения показват наистина интересните неща, неща които колеги са направили за да може калпазанка да си върши работата и да учи нови неща. Това само като едно лирическо отклонение (:

anonymous708973
04-13-2015, 19:06
Аз съм напълно съгласна с теб в това отношение, помислих обаче, че ги сравняваш - един вид "за какво да ходи да работи там, като и без това ще се научи на изложението".
all clear.

draid
04-13-2015, 19:13
Аз съм напълно съгласна с теб в това отношение, помислих обаче, че ги сравняваш - един вид "за какво да ходи да работи там, като и без това ще се научи на изложението".
all clear.

Е това никога не бих го казал, особено в нашата сфера в която ако не пипнеш/разглобиш/счупиш/пробваш нещо значи не съществува.

kalpazanka
04-14-2015, 10:56
Иначе да, ще се обучи, ама дали ще го използва като се прибере е относително и зависи от оборудването с което ще разполага.
Ти си от хората, които за всяко решение намират проблем.
Проф. Горчев по твоята логика не трябваше да ходи по обучения, щото роботът дойде едва 2008/2009та.


Винаги може да се опита да ме банне все пак хаха.
И без това си достатъчно наказан...


Ти откъде знаеш дали лекува? Може да е личен лекар.

потрес... ама то всеки народ си заслужава участта, де.

therichbitch
04-14-2015, 11:39
Потресена, непотресена, аз съм си казавала мнението хиляди пъти, че за мен личните лекари отдавна са просто администратори и рядко съм попадала на кадърни. Напрежението е в бърза помощ, където звънецът бие през секунди, а не в креслото, където изписваш рецептички за антибиотици, които и дете в първи клас знае.
Пък и ти нали не "лекуваш" българския народ, гледай си немските пациенти, нас има кой да ни мори.

dreamwalker
04-14-2015, 11:45
Потресена, непотресена, аз съм си казавала мнението хиляди пъти, че за мен личните лекари отдавна са просто администратори и рядко съм попадала на кадърни. Напрежението е в бърза помощ, където звънецът бие през секунди, а не в креслото, където изписваш рецептички за антибиотици, които и дете в първи клас знае.
Пък и ти нали не "лекуваш" българския народ, гледай си немските пациенти, нас има кой да ни мори.

Ти сериозно ли?

therichbitch
04-14-2015, 11:51
Не, шегувам се, за да те забавлявам.

dreamwalker
04-14-2015, 11:53
Не, шегувам се, за да те забавлявам.

Едва ли. Чувството ти за хумор е ампутирано.

anonymous708973
04-14-2015, 12:48
Абе... малко е рязко, ама си е баш така. Личните лекари не правят особено много... да не говорим как пък постоянно са ухажвани от фармацевти, които предлагат комисионни за изписване на точно техния продукт. Така личните лекари единия сезон са "ооо, ето това ти давам, много е добро, тва другото не го търси, много е надценено", следващия сезон "ето това да вземеш, по-скъпичко е, ама си заслужава, по-бързо ще те изправи на крака".

Corb1225
04-14-2015, 13:24
Моите впечатления от личните лекари в България са, че като отида с някакво оплакване си изреждам съмненията какво може да ми е и те си избират едно :lol:. Затова вече си мълча, да ги видя колко могат.

Auriss
04-14-2015, 13:31
А като дойде някое бабе с 10 различни болести и куп оплаквания, пак ли нищо не върши личния лекар ?

Corb1225
04-14-2015, 13:54
Много си дълбок :D. Аз лично си казах моите впечатления, не непременната истина, че личните лекари не вършат нищо.

therichbitch
04-14-2015, 14:14
Auriss, не знам за бебета, но като дойде петгодишно дете и му предписва за сериозни проблеми да се "лекува" с парацетамол, ако майката на това дете нямаше интерес в обласста и не беше изчела куп медицински томове (и да рабере от какво е болно детето ѝ и да го лекува с адекватни лекарства), нямаше сега да мога да ви дразня с откровеността си.
А че съм броила четири пъти n лв за четирима частни лекари в реномирани болници, за да ми открият проблем (вярно, много дребен, но все пак), който имам и всички да викат "нищо не откривам", за да може най- сетне съвсем случайно при преглед пенсионирана вече лекарка да ми открие, няма да коментирам.
Истината е, че както при всички останали сфери и лекарите стават все по- некадърни. Моите колеги, икономисти, които не знаят кой е Кейнс още, но вече имат висше образование са същите като онези лекари, които ги пускат да завършат с 4, примерно, или си купуват изпитите, или им подаряват оценки и т.н.
И аз като Калпазанка съм потресена здравето на хората в чии ръце се оставя, не знам само защо се прави на дръж ми шапката, сякаш не знае как стоят нещата.

Когато направиш транспланатция на сърце или отстраниш злокачествен мозъчен тумор, тогава ще дойдеш да се потрисаш, докато предписваш хапчета за високо кръвно на затлъстели германки, нямаш думата.

draid
04-14-2015, 16:04
Ти си от хората, които за всяко решение намират проблем.
Проф. Горчев по твоята логика не трябваше да ходи по обучения, щото роботът дойде едва 2008/2009та.

потрес... ама то всеки народ си заслужава участта, де.

Напротив, вие ми вадехте от 10-тия кладенец вода за да си подкрепяте аргументите. Аз съм тоя дето намира за проблемите решения, ти не ме мисли. Да не говорим, че изобщо на едно място дори не съм споменал, че някой не трябва да се обучава и т.н. ама виждам добре си ги съчиняваш.

Иначе ти от кой народ викаш беше ?

anonymous708973
04-15-2015, 15:05
Когато направиш транспланатция на сърце или отстраниш злокачествен мозъчен тумор, тогава ще дойдеш да се потрисаш, докато предписваш хапчета за високо кръвно на затлъстели германки, нямаш думата.

E, малко неуместно, ако тя като лекар няма думата, ти като икономист ли?
Знаеш Калпазанка в каква сфера работи, стига си й се сопкала. Все пак ходиш по лекари, различни от кардио- и мозъчни хирурзи.

draid
04-15-2015, 15:17
Реално има два вида лекари за мен. Едните са вътрешни болести, другите хирурзите. При тях пада най-големият товар. Това далеч не значи че трябва да се омаловажава труда на лекарите и това което правят.

therichbitch
04-15-2015, 16:03
E, малко неуместно, ако тя като лекар няма думата, ти като икономист ли?
Знаеш Калпазанка в каква сфера работи, стига си й се сопкала. Все пак ходиш по лекари, различни от кардио- и мозъчни хирурзи.
Казах, че няма думата да се потриса от мнението ми за личните лекари. Може коминочистач да съм, ще разбера като ми предписват това, което предписват на всеки втори и продължавам да се влача като парцал, вместо да се лекувам.
Не знам Калпазанка в каква сфера работи, знам, че ревностно защитаваше личните лекари, сипейки термини, за да изглежда по- умна в очите на слепите (половината форум не знае какво е аорта)
Аз по какви лекари ходя няма как да знаеш. Да кажем само, че съм ходила и за неща, различни от сополи и червено гърло.
Не се сопкам на Калпазанка, нито поставям под въпрос възможностите ѝ, тъй като не я познавам, изказвам си крайното, да, мнение по въпроса за личните лекари. Тя може да е изключително добър специалист, но на този етап няма как да предизвика респект у мен и възхищение (защото по принцип се възхищавам на тези, които спасяват животи, но не и на тези, които си чешат пръстите)

marilyn
04-15-2015, 16:05
Лелей, темата станала 7 страници. Много сте ми забавни. Все едно държите сметка на Калпазанка, защо не живее в България, защо няма деца, изобщо защо е лекар.

Плюете по лекарите, ама като нещо ви има, ходите в поликлиниката? Естествено, че има и некадърни, разбира се, както във всяка една професия. Но има и много кадърни, които се грижат за нашето здраве. И го твърдя това, въпреки че и моето семейство си е патило от лекарска немарливост.

Несериозно е да твърдите как всички лични лекари са мързеливи и не разбират нищо, а изписват само Парацетамол. Също така не забравяйте, че едно лекарство за кръвно може да ви помогне да живеете още дълги години, но и да ви убие.

Имам чувство, че се заяждате с Калпазанка ей така от скука.

therichbitch
04-15-2015, 16:16
държите сметка на Калпазанка, защо не живее в България, защо няма деца, изобщо защо е лекар.
Срамота, журналист, пък не може да чете.
Всеки си изказва възгледите, аз не видях някой да държи сметка на някого.

А това с know-how беше изсмукан от пръстите аргумент, натоварен с огромна доза клишираност, колкото да затвори на Дрейд устата. Тъй като темата се запълни с предположения кой какъв е, дали е самотен, по какви лекари ходи, защо няма или има деца, ще си позволя и аз да направя едно,базирано на постовете й като цяло- Калпазанка не е от хората, които смятат да се завърнат в България.

anonymous908491
04-15-2015, 16:41
И го твърдя това, въпреки че и моето семейство си е патило от лекарска немарливост.


Имаш предвид, че си израждана с форцепс, а не е имало причина ?

draid
04-15-2015, 17:24
Срамота, журналист, пък не може да чете.
Всеки си изказва възгледите, аз не видях някой да държи сметка на някого.

А това с know-how беше изсмукан от пръстите аргумент, натоварен с огромна доза клишираност, колкото да затвори на Дрейд устата. Тъй като темата се запълни с предположения кой какъв е, дали е самотен, по какви лекари ходи, защо няма или има деца, ще си позволя и аз да направя едно,базирано на постовете й като цяло- Калпазанка не е от хората, които смятат да се завърнат в България.

В интерес на истината вероятно ще се завърне. Сравнително млада е още и има какво да я дърпа обратно. Иначе за калпазанка знаем, че и се възхищават форумните люде, ама аз рядко се възхищавам на някой, та не хваща нещо.

Аорта няма нищо общо с медицината ! Все пак обзема ме интерес относно една сметка. В предвид средните размери на аортата и средно количество кръв изпомпвано от сърцето на удар, то какво количество кръв ще успее да изтече ако въпросната се прекъсне. Хайде калпазанке ти си (:

anonymous708973
04-15-2015, 17:30
Калпазанка не е от хората, които смятат да се завърнат в България.

О, аз пък съм на обратното мнение, ама е някакво вътрешно усещане, та не претендирам за достоверност.
А за лекарите - мдам, понеже на човек му се налага, дето се вика, на едно УНГ да иде (лека му пръст на моето УНГ, невероятен професионалист беше), не е хубаво да сипваме на всички лекари само щото не са в кардио- или мозъчно отделение.

therichbitch
04-15-2015, 18:07
Казах, че е само предоложение, ако смята да се завърне и основната ѝ цел да замине е била да пренесе знанието, ок, супер. Само не знам как ще пренесе техниката, с която там борави, защото останах с впечатлението, че това е най най- голямото предимство.

Дрейд, доста некоректно зададен въпрос предвид категоричността в постовете ти.
Предполагам не намираш мнението ми за меродавно, затова ще си замълча и само констатирам.
Просто ми е интересно как си представяш ти 'прекъсването на аортата'. Напречно (раз)сечение на цялата аорта ли?


не е хубаво да сипваме на всички лекари само щото не са в кардио- или мозъчно отделение.
чакай, малко смеси нещата, посочих сърдечно- съдовите заболявания и неврохирургията само като примери (знам, че няма по- важно и по- маловажно, тъй като организмът е цялостна структура, но за мен тези са най- натоварващите, всъщност и в онкологията не им е лесно, както и да е), УНГ също си е отделение. Идеята ми е на какво си се спрял. Миналата ми лична лекарка беше кардиолог, сегашната не знам каква е, но си имат специалност и въпреки това вместо да използват знанията си (на първата доста под въпрос) и уменията си, те висят в кабинета и разписват рецепти. Ама, така е, друго си е да прибираш по 2-3 бона за консултации и упражнения на ръката, вместо да търчиш по операции. :)

dreamwalker
04-15-2015, 18:10
Събрали се тук да съдят kalpazanka...

Draid, има разлика между възхищение и уважение.

Не е задължително да харесвам някого, за да го уважавам.

marilyn
04-15-2015, 18:46
Срамота, журналист, пък не може да чете.
Всеки си изказва възгледите, аз не видях някой да държи сметка на някого.



Чета си аз много добре даже, връщам и страници назад. Изказвате си възгледите, ама все едно ѝ натяквате и я съдите. Това не е ок, все едно целите да я убедите, че е крива в нещо.

draid
04-15-2015, 20:46
Казах, че е само предоложение, ако смята да се завърне и основната ѝ цел да замине е била да пренесе знанието, ок, супер. Само не знам как ще пренесе техниката, с която там борави, защото останах с впечатлението, че това е най най- голямото предимство.

Дрейд, доста некоректно зададен въпрос предвид категоричността в постовете ти.
Предполагам не намираш мнението ми за меродавно, затова ще си замълча и само констатирам.
Просто ми е интересно как си представяш ти 'прекъсването на аортата'. Напречно (раз)сечение на цялата аорта ли?


чакай, малко смеси нещата, посочих сърдечно- съдовите заболявания и неврохирургията само като примери (знам, че няма по- важно и по- маловажно, тъй като организмът е цялостна структура, но за мен тези са най- натоварващите, всъщност и в онкологията не им е лесно, както и да е), УНГ също си е отделение. Идеята ми е на какво си се спрял. Миналата ми лична лекарка беше кардиолог, сегашната не знам каква е, но си имат специалност и въпреки това вместо да използват знанията си (на първата доста под въпрос) и уменията си, те висят в кабинета и разписват рецепти. Ама, така е, друго си е да прибираш по 2-3 бона за консултации и упражнения на ръката, вместо да търчиш по операции. :)

С напречно сечение би се сметнало най-лесно. Но това е най-невероятната за настъпване ситуация (: Като цяло не смятам, че изобщо има шанс да седне и да го сметне. Това беше просто размишляване на глас.


Събрали се тук да съдят kalpazanka...

Draid, има разлика между възхищение и уважение.

Не е задължително да харесвам някого, за да го уважавам.

Да, но аз не уважавам никого, който не уважава мен. И прави разлика между признаване на дадени качества и уважение. Та на тая база за какво да я уважавам ? Защото е лекар ? Защо реши че една завършена специалност и работа неминуемо трябва да ти носи уважението на околните ? Не ми е дала нито един повод да изпитвам уважение към нея.

SHPAIdURmeN
04-15-2015, 23:28
Усещам, че на някои хора им се е насъбрало от някъде и избива във тази тема. А други са тук за спорта.
прекрасно
прекрасно

therichbitch
04-16-2015, 08:56
...
Именно, разкъсва се даден слой, не се прекъсва аротата, а и кръвта невинаги изтича в организма.
Скъсат ли се и трите, въпросът ти е безпредметен.

kalpazanka
04-16-2015, 14:46
Калпазанка не е от хората, които смятат да се завърнат в България.

Не си права тук.


Само не знам как ще пренесе техниката, с която там борави, защото останах с впечатлението, че това е най най- голямото предимство.

Пак ще спомена Горчев. :)

therichbitch
04-17-2015, 08:23
My bad :)

102
04-17-2015, 09:28
искам да попитам колко от вас биха произнесли всичко което са написали в тази тема

therichbitch
04-17-2015, 11:44
В смисъл? Не съм сигурна точно какво имаш предвид. Ако визираш директен диалог с човека, аз определено съм пословична с острия си език сред хората, които ме знаят :)

Не знам тези, които сипят обиди по адрес на родители, дали биха го казали на живо. Едно е да кажеш 'майка ти е курва', друго е да правиш заключения, че е студенокръвно чудовище, което си проектира амбициите върху детето cи.

galaxy29
04-17-2015, 12:21
ама винаги ли ти е остър езика или в други ситуации е по-нежен...

therichbitch
04-17-2015, 12:58
винаги

anonymous908491
04-17-2015, 14:10
Едно е да кажеш 'майка ти е курва', друго е да правиш заключения, че е студенокръвно чудовище, което си проектира амбициите върху детето cи.

Ти пък я нарече трътла с малки цици.

kalpazanka
04-18-2015, 08:28
искам да попитам колко от вас биха произнесли всичко което са написали в тази тема

Аз бих произнесла повече в директен двубой.

Ivaaaaa
04-18-2015, 10:29
богатата кучка, гледам, доста афишираш острия си език, сякаш е нещо, с което се гордееш. не че нещо, ама интелигентният човек не си служи с груби нападки, провокирайки по този начин шит. генерализираш уменията и мотивите на личните лекари. вълшебно лекарство за болежките ти невинаги може да се намери. да, има некомпетентни, но има и професионалисти. ако става на въпрос, много по-окаяно е положението на правистите /ти нали тва учеше?/. защо не си в бегето?

therichbitch
04-18-2015, 12:05
Толкова неадекватни мисли на едно място няма в темата. Ще се опитам опростено и максимално сдъвкано да ти го напиша, че имаш нужда.
- научи се да боравиш с епитетите, тъй като остър език далеч не е еквивалентност на простащина и "груби нападки", никого конкретно не съм обидила, "ти вече си наказан" от устата на зрял, интелигентен човек звучи достатъчно грозно
- не го афиширам, признавам го, защото имам достатъчно реална оценка за себе си и респективно познавам както предимствата, така и недостатъците си
- "вълшебно лекарство" няма за рак, моите болежки са били лекуваеми
- окаяен е последният ти опит да ме настъпиш, нито уча право, нито съм напуснала окончателно България, жонглирам между 2 територии

Ivaaaaa
04-18-2015, 12:19
и кво, стана ли ти по-добре като го направи отново? остър език, ахъ. явно не можеш/не знаеш как да подходиш по нормалния начин. не мислех, че съществува по-голям комплексар от мен - е, успокои ме. нито знам, нито ме интересува какви са били болежките ти. първо пишеш за някакви парацетамолчета, като така събираш всички лекари вкупом, след това даваш личен пример. сори, слънце, че си попаднала на кофти човек, ма има и много качествени О:

anonymous908491
04-18-2015, 12:24
калпазанката ви покани на бой, а вие двете вместо да се съюзите, сте тръгнали да се карате една с друга.

draid
04-18-2015, 13:14
^ В речника на жената не присъства дума като съюз. Боравят си само с предателство и клюкарене.

therichbitch
04-18-2015, 13:31
дрън дрън
като не знаеш, не те интересува (а и като не можеш да четеш), не пишеш в темата

Ivaaaaa
04-18-2015, 14:08
а, значи и аз не съм могла да чета ;pp
то тези сложни научни термини, които пишеш, и гугъл не може да ги преведе. лекувай се в германията, слънце.
аз спирам да те чета, щото ме товариш и почва да ми се драйфа.

Deadlock
04-18-2015, 14:37
дъ рич бич, злобата ти не може да се обърка с прямост!! начинът, по който говориш на/за калпазанка, е *внимание* потресаващ. ядосах се.

ако всеки от нас допринасяше към форума по толкова със знанията си колкото нея, щеше да е райско кътче. а не да сме тук да си плюем злобата и същевременно уважението и респекта ни да се печелят само от лекари, спасяващи животи.... пази си ги, да не ти свършат. //да, не е по същество, а е емоционален пост

anonymous908491
04-18-2015, 14:53
и същевременно уважението и респекта ни да се печелят само от лекари, спасяващи животи.

жените уважавате само пластичните хирурзи

therichbitch
04-18-2015, 15:08
начинът, по който говориш на/за калпазанка, е *внимание* потресаващ. ядосах се.
Къде видя да говоря за Калпазанка конкретно? Личните нападки бяха от нея към Дрейд и обратно аз просто изразих мнение за група, към която тя случайно принадлежи и толкова. Всеки има право да изгражда критериите, по които хората печелят уважението му, не си ти тази, която да диктува дали аз трябва да уважавам някого.
Респект и уважение е едно и също btw :lol:
Ива, много жалко, че ти се налага да търсиш в гугъл, за да си преведеш нещо, написано в тийн форум (facepalm). Вземи потърси в гугъл какво означава бавноразвиващ се ;)
Време е да се преместя в някоя по- приятна и адекватна тема.

Ivaaaaa
04-18-2015, 15:37
ахахахах, ти сериозно ли, бе. беше ирония. АХАХХА, нещо много се надценяваш. каза на мерилин, че не могла да чете, понеже не е съгласна с теб. същото каза и на мен /който ти опонира явно не знае как да го прави/. аз пък продължих да се заяждам, защото лингвистичните ти умения не са нищо особено, за не мога да те разбера. та, кой викаш бил бавноразвиващ?

anonymous908491
04-18-2015, 16:03
Да приемем, че и двете не сте много умни и да приключвате спора.

Ivaaaaa
04-18-2015, 16:04
млък, чичка

anonymous908491
04-18-2015, 16:11
Пикла

Ivaaaaa
04-18-2015, 16:13
v takyv sluchai si prisvoyavam idiotskata tema <:


https://www.youtube.com/watch?v=uLCeixjTe3o

anonymous908491
04-18-2015, 16:17
v takyv sluchai si prisvoyavam idiotskata tema <:



https://www.youtube.com/watch?v=41qC3w3UUkU

...................................

Ivaaaaa
04-18-2015, 16:20
nah


https://www.youtube.com/watch?v=ZA-RUfE1MOg

...

anonymous908491
04-18-2015, 16:34
https://www.youtube.com/watch?v=FTMXGgmAJ7Y


Ако изглеждаше като тях, винаги щях да съм на твоя страна в споровете

Ivaaaaa
04-18-2015, 17:00
https://www.youtube.com/watch?v=WdtATSsw4HQ

az sym samo edna obiknovena fenka na marilyn manson

anonymous908491
04-18-2015, 17:39
az sym samo edna obiknovena fenka na marilyn manson


https://www.youtube.com/watch?v=XkKulSH2nNc
Има една хубава песен, де да можеше и на някоя там да приличаш

Ivaaaaa
04-18-2015, 17:50
e, a ti pyk ne prilichash na manson >:


https://www.youtube.com/watch?v=WdtATSsw4HQ

s taya moje da zaribyavash 15-godishnite

Ivaaaaa
04-18-2015, 17:54
apf :D
tazi


https://www.youtube.com/watch?v=RXx-cW1n584

anonymous908491
04-18-2015, 17:56
e, a ti pyk ne prilichash na manson >:


Повече приличам на Томи Лий, бившия на Памела, но само от кръста надолу.

Ivaaaaa
04-18-2015, 18:01
na toya starec mu haresvam samo tatutata


https://www.youtube.com/watch?v=gkhwK6Wlod8

anonymous908491
04-18-2015, 18:10
https://www.youtube.com/watch?v=SJ_4psvnq8Y

Ако се познаеш, имаш време да се поправиш

Ivaaaaa
04-18-2015, 18:19
tva nyaa shans da go izslusham


https://www.youtube.com/watch?v=DWaB4PXCwFU


byah ya zabravila ^_^

Ivaaaaa
04-18-2015, 18:41
https://www.youtube.com/watch?v=IxP_IZHnH-o

Deadlock
04-18-2015, 20:46
дъричбич, ок, респект и Възхищение е цитата от пр стр. прави си се ти.