PDA

View Full Version : СВРЪХчувствителна кожа?



Stockh
03-28-2015, 13:21
Здравейте, искам да споделя моя проблем и да попитам дали има някакво решение. Значи тренирам редовно, преди тренировката лицето ми е в нормален вид - светла кожа. По време на тренировката, като вече почвам да се потя кожата ми придобива "мръсен" цвят, леко зечервена кожа... да не речем ако вдигам тежко, лицето ми става като домат. Като се изкъпя проблема отминава след час или по-малко. Забелязал съм, че моите съотборници нямат този проблем и техните лица не придобиват този "мръсен" цвят на кожата. Искам да отбележа, че имах проблем с акне в продължение на 2 години и през този период съм се мазал с какви ли не гадости, кремове, спиртове и т.н..дали се дължи на това според вас?

Hidayet
03-29-2015, 16:36
Доколкото разбрах, проблемът ти е, че почервеняваш при физическа активност. Аз също почервенявам, когато си правя тренировка с по-бързо темпо или когато ходя на групово занимание, защото там темпото винаги е бързо. От малка почервенявам така, не знам на какво се дължи.

strawberry88
03-30-2015, 00:51
Е нормално е да се зачерви човек при по-голяма физическа активност. Щом е само тогава, не мисля че има някакъв проблем.

MonnyMonsterr
03-30-2015, 22:18
А възможно ли е да имаш нещо като лека форма на алергия към потта (защото до колкото разбрах се потиш и тогава се получава). Някои се обриват когато се потят или нещо такова... Но както и да е, може да се обърнеш към кожен лекар или козметик (препоръчвам лекаря). Ако разберат от какво е проблема може да ти предпишат нещо да се мажеш примерно. Друг вид е да използваш някакъв успокояващ мехлем, отвара... нещо такова да се мажеш.

FunkyPie
03-31-2015, 07:10
кръвооросяване :о