PDA

View Full Version : Проблем с компютър



Юлиян
03-28-2015, 18:38
Здравейте хора. Значи от 2 год. имам сериозни проблеми с компютъра. Първо много е бавен когато е във фб и подобни сайтове , но това не е най-големия проблем. По-сериозния проблем е , че всеки ден ми се изписва -"Ужас" възникна проблем при показването на тази уеб страница" и освен това поне 2 пъти на ден се рестартира сам. Кажете ми какво да правя и как да го оправя , защото компа ми стана боксова круша. Защото съм зависим от интернет и много лесно се изнервям. Кажете как мога да си оправя компютъра?

NomNomNom
03-29-2015, 12:34
Ами, ако проблемите са от 2г. , то без да съм ти искала конфигурацията, може да се преположи, че вече не е пригоден за утежнените уеб страници.
По този повод - сложи си изрязаната win7 версия, chrome, adblocker и може по-леикично да стане.

За рестартирането - пробвай първо да изчистиш кутията.

Междувременно, я дай детайли каква ти е конфигурацията, каква ти е операционната система, какъв браузер ползваш, на каква температура ти работят процесора и видео картата ( това е важно )
Също, направило ли ти е впечатление при какви обствоятелства се рестартира, напримерно ако затормозяваш машината с някаква по-тежка графика , гледаш филм, играеш игра, и т.н.

Добра идея е просто да го занесеш при някой от кварталните ИТ магазини, там да ти го погледнат, преинсталират, пооправят и да ти кажат дали някой компонент може да се замени или подсили, или машината ти е за смяна.

anonymous908491
03-29-2015, 13:45
По този повод - сложи си изрязаната win7 версия, chrome, adblocker и може по-леикично да стане.


Дете, падаш ми в очите.
XP се слага на слаби машини, защото по нищо не отстъпва на седмицата, Хром е толкова зле, че дори да реши някой да направи по-скапан бразузър, ще му е невъзможно. Слага Опера и спира показването на имидж файловете и въобще не му е нужно адблокър, който товари не по-малко от рекламите.

Юлиян
03-29-2015, 13:49
пичове аз нищо не разбирам. Все едно говорите на старогръцки :lol: мерси за саветите все пак ще видя да се консултирам с някой по-висш в тази област :grin:

NomNomNom
03-29-2015, 15:25
Дете, падаш ми в очите.
XP се слага на слаби машини, защото по нищо не отстъпва на седмицата, Хром е толкова зле, че дори да реши някой да направи по-скапан бразузър, ще му е невъзможно. Слага Опера и спира показването на имидж файловете и въобще не му е нужно адблокър, който товари не по-малко от рекламите.
Не знаех за операта, не съм ползвала почти. У нас имам една машина с ХР и хром + адблокър и си върви добре, със пентиум 4ка, малко рам, слабо видео.
А за седмицата, щото като им кажеш на хората да се върнат на ХР, се дърпат.

@Юлиян, вярно ли си на 14, не те ли шляпат вашите, като удряш по нещо, което са ти купили ( вероятно )

anonymous908491
03-29-2015, 15:32
Отвори таксмениджъра и виж ква ламя е Хром, той заема повече памет от цялата ОС, иначе от XP се дърпат тъпаците, които малко разбират. Аз още бих го ползвал, но повечето ми софтуер заема по 5Gb Рам само с пускането си, а 64 битовата версия на XP е много зле

Auriss
03-29-2015, 18:05
ахахаххахаххахахахахахахх ахахахахахахха

npp
03-29-2015, 18:36
Здравейте хора. Значи от 2 год. имам сериозни проблеми с компютъра. Първо много е бавен когато е във фб и подобни сайтове , но това не е най-големия проблем. По-сериозния проблем е , че всеки ден ми се изписва -"Ужас" възникна проблем при показването на тази уеб страница" и освен това поне 2 пъти на ден се рестартира сам. Кажете ми какво да правя и как да го оправя , защото компа ми стана боксова круша. Защото съм зависим от интернет и много лесно се изнервям. Кажете как мога да си оправя компютъра?

ако си го удрял, не е трябвало да го правиш, понеже проблемите с него може да са от това, можеш да пуснеш по един тест на хард диска, паметта, процесора и видео адаптера в случай че не е вграден, ползвай тези програми: hd tune, memtest 4.1, prime95, и furemark

Юлиян
04-04-2015, 13:27
това вече не се издържа , това "ужас" не спря да се появява днес. Дори ми се налага да копирам всяка 1 дума когато пиша тук или във фб. РАЗБИРАТЕ ЛИ НА КАКВО СЪМ ПОДЛОЖЕН!!!!!!!!!! Ще се побъркам вече и забива , направо този компютър ще съсипе изцяло психиката ми :cry:

JDeel
04-04-2015, 14:04
Има решение: Нов компютър!

Юлиян
04-04-2015, 18:52
Да те растат по дърветата..................

npp
04-04-2015, 21:48
пусна ли поне един тест на hd tune, иначе как ще разбереш какъв е точно проблемът?!

Юлиян
04-05-2015, 08:51
аз така и не разбирам кво трябва да се прави. Пък и говорих с наще според тях е от претоварване , ама не сам мн. сигурен

Юлиян
04-19-2015, 15:35
Сега забелязах че компютъра напоследък прави това само в определено време от него и най различни действия. Например вчера само се изключва сам а днес само това ужас! Това мнения го копирах от Пауърпоинт. Не знам , и вчера и днес ми скъса нервите! Колко го ритах даже имах чувството че ще се разпадвне и имаше звук все едно се троши. А това ме докарва да криза

anonymous908491
04-19-2015, 17:33
За някой с неработещ компютър пишеш много често

JDeel
04-19-2015, 23:54
Юлиян, моето предложение за решение на проблемите ти е да спреш да гледаш и практикуваш толкова често бокс

koko95
04-23-2015, 00:15
Сигурно прегрява компа ти, сложи допълнително охлаждане , 2-3 вентилатора в кутията и почисти компа от прах , и смени термопастата на процесора.

KondioVarvarina
04-23-2015, 20:03
Юлияне, така като гледам компютъра ти доста се тормози. Искам да те попитам дали си работил на Windows XP и имаш ли против да се върнеш към него. За мен решението е: преинсталация. За 2 години се е наблъскал с л*йна (вероятно). Лесен вариант е да си инсталираш TeamViewer, програма с която някой от разстояние може да действа все едно е точно пред екрана ти. Момчетата от тук ми изглеждат компетентни и биха могли да помогнат с каквото е възможно. :)