PDA

View Full Version : Нуждая се от маратонки, посъветвайте ме



candice swanepoel
03-30-2015, 06:13
Здравейте всички,
Аз съм от Варна и учителката ми по ФВС ме е записала на няколко състезания по лека атлетика без да ми каже или попита. Причината била, че ми се отдава, а и няколко треньора са ме харесали. Но тук идва проблема- нямам маратонки, с които да бягам, не мога да си избера сама, а и нямам парите за по 210 лв. обувки.
Та можете ли да ме посъветвате къде има хубави, здрави и удобни маратонки, какви са марките и цените им.

Аз лично се загледах в Deichmann, изглеждаха добре на добра цена, но и бяха на Gracelend. Не съм си купувала преди на тази марка, та ако може някой да сподели. Чух, че в Humanic и Flair имало хубави..... Загледах се и в едни на Runners (съжелявам, ако не се пише така)- като малка имах на тази марка и много време издържаха.

Благодаря предварително на всички за отговорите и дори и за прочитането :D

Rakshy
03-30-2015, 11:59
Не си купувай от дейхман. Скапани боклуци са. НЕ издържат по повече от месец всекидневно носене.

Не мисля, че ако искаш адекватни обувки за тичане трябва да се спреш на марки като Рънърс, but that's just me.

candice swanepoel
03-30-2015, 18:38
Мерси за отговора :) В такъв случай какви да си взема ? Ако може още малко помощ с марки, цени или каквото се сетиш. Мисля, че ще ми е полезно.

LoadRunner
03-30-2015, 19:21
ми кажи цена бе

Rakshy
03-30-2015, 20:32
Не знам, не съм фен на тичането, но със сигурност мога да ти гарантирам, че ако инвестираш в добри обувки ще си спестиш много главоболия. По-добре вкарай малко повече пари и вземи някви reebok/nike/adidas или тези New Balance мисля, че се казваха. Те са направени така, че да ти товарят минимално краката + че имат удобни стелки.

Другото, което е мисля, че бяха различни обувки за различните дисциплини, ама не съм 100% сигурен. Като казваш "лека атлетика" какво имаш предвид? 50,100,200+ метра или някви скокове?

TheMan9191
03-30-2015, 20:34
Kaто нито бягаш редовно, нито тренираш лека атлетика, а под написаното разбирам, че ще бягаш само на няколко състезания вземаш си някакви по-обикновенни маратонки и си готова. Ти и да си купиш маратонки за 210 лв те няма да те направят по-добра.

Rakshy
03-30-2015, 20:42
И да бяга 1-2 пъти не пречи, ако може да отдели някви пари да инвестира в такива обувки. Щото са цифра удобни, дейба

heartshapedbox
03-30-2015, 22:54
Не е нужно да дадеш 200 лева за хубави маратонки. Аз си взех такива (http://www.runpals.com/image-files/adidas-duramo-6-womens.jpg) маратонки за тичане на адидас за 70 лв, в Дайхман едва ли са много по-евтини. Погледни в някой аутлет, цените там не са толкова високи, а има и попадения.

Lv4e
03-31-2015, 00:50
Досега всички обувки, които съм купила от Mat star са били много здрави и удобни, а и съм ги носела много. :) около 40 лв. са попринцип.

Rakshy
03-31-2015, 02:10
Хм, интересно. От родния пазар съм най-доволен от Mania.. Рънърс са скапани или поне съм попадал само на скапани модели. Булдозер са мех, мат стар и те са някви мех...

Съвет: НЕ КУПУВАЙ обувки, които имат някаква пластмаса в подметките - визирам главно петата. Супер лесно се чупят и съсипват всичко. И не си купувай Lonsdale обувки. Подметките им се изяждат буквално за половин месец.

tochko
04-02-2015, 09:36
Вмомента са пуснали доста евтини реплики на найк фрийрън които съм носил. Смятам че ще са ти подходящи за тичане и ще те оправят едни 40 лева. Не са с високо качество, защото все пак са реплики но както си казала горе ти трябват за няколко състезания.

candice swanepoel
04-02-2015, 17:56
Мерси за отговора! И аз мисля, че е по-добре да дадеш малко повече парички веднъж, но за нещо наистина добро и което ще ти върши работа дълго време, отколкото през месец да давам по 40 лв (примерно)

candice swanepoel
04-02-2015, 17:57
Не знам, не съм фен на тичането, но със сигурност мога да ти гарантирам, че ако инвестираш в добри обувки ще си спестиш много главоболия. По-добре вкарай малко повече пари и вземи някви reebok/nike/adidas или тези New Balance мисля, че се казваха. Те са направени така, че да ти товарят минимално краката + че имат удобни стелки.

Другото, което е мисля, че бяха различни обувки за различните дисциплини, ама не съм 100% сигурен. Като казваш "лека атлетика" какво имаш предвид? 50,100,200+ метра или някви скокове?

Мерси за отговора! И аз мисля, че е по-добре да дадеш малко повече парички веднъж, но за нещо наистина добро и което ще ти върши работа дълго време, отколкото през месец да давам по 40 лв (примерно)

candice swanepoel
04-02-2015, 18:02
Kaто нито бягаш редовно, нито тренираш лека атлетика, а под написаното разбирам, че ще бягаш само на няколко състезания вземаш си някакви по-обикновенни маратонки и си готова. Ти и да си купиш маратонки за 210 лв те няма да те направят по-добра.

Не разбирам защо да си купувам нещо, което знам че ще издържи малко, а и може и продължа да бягам, макар и просто за удоволствие. Също така с тях мога и да се разхождам из морската, изобщо защо казваш че трябва едва ли не че са само за състезанията.
И изобщо не твърдя, че ще съм по- добра или бърза със скъпи маратонки.

Юлиян
04-02-2015, 18:06
рънарс (не знам дали се пише така :?) но и на матстар са яки. Ти си избери

candice swanepoel
04-02-2015, 19:54
Не е нужно да дадеш 200 лева за хубави маратонки. Аз си взех такива (http://www.runpals.com/image-files/adidas-duramo-6-womens.jpg) маратонки за тичане на адидас за 70 лв, в Дайхман едва ли са много по-евтини. Погледни в някой аутлет, цените там не са толкова високи, а има и попадения.

Мерси за помощта! Ако можеш да ми кажеш от кой магазин и преди колко време ги взе ?

candice swanepoel
04-02-2015, 19:55
Благодаря, Юлияне ! И рънарс повече ги харесвам :)

Юлиян
04-02-2015, 20:56
现在200列弗的想法 8)