PDA

View Full Version : Егоцентрик съм ... моля за помощ



SimchoW
03-30-2015, 08:04
Здравейте,


Не съм от тези които следят форума от години наред, не съм и писал до сега тема, така, че ако не е на правилното място се извинявам.

Разговарях с едни приятели по-сериозно и ми казаха, че всеобщото мнение за мен е, че се държа като егоцентрик. Мисля, че съм готов да се променя.. Просто ми трябва малко психо-атака за да се променя, от самосебе си ще ми е трудно. Благодаря предварително. :\

Ivaaaaa
03-30-2015, 08:13
разкажи повече за егоцентризма си. намирам го за привлекателна черта.

SimchoW
03-30-2015, 08:21
Ами... Първо, че се държа като дете и се сърдя за някакви малки и не значими неща, също така не приемам чуждото мнение, интересува ме само моето. Аз съм автомобилен фен, доста запален. Който е наясно с колите ще му е ясно, че там мненията за една кола може да са над 1000 защото всеки харесва примерно различни цветове, джанти, стайлинг и така нататък. Като цяло съм обкръжен от хора които са като мен ( в смисъл автомобилни фенове ). Искам да се променя драстично... не искам хората да ме мислят за някакъв какъвто не съм.. Защото с най-близките ми приятели, с които съм всеки ден не съм такъв. Всеки ми казва, че трябва да спра да се държа така като дете и да почна да приемам чуждото мнение защото ако изключим тия два недостатъка съм бил много точен и за това и аз мога да потвърдя. Винаги щом мога да помогна - правя го. Никога от приятел не съм искал пари защото съм му помогнал или нещо такова, винаги отказвам парична награда когато съм помогнал. Добър човек съм по принцип, не знам какво се е объркало в живота ми.

Ivaaaaa
03-30-2015, 08:56
tova li ti e egocentrizma o.o

SimchoW
03-30-2015, 09:23
Винаги поставям моето мнение над всички и дори понякога се опитвам да го наложа...

NomNomNom
03-30-2015, 09:27
Имаш ли си приятелка? Това е добра мотивация.
На колко години си? Глезанчо на мама ли си?

SimchoW
03-30-2015, 09:35
Нямам. На 18 съм и не съм глезанчо. Дори тя и баща ми са извън България от доста години.

NomNomNom
03-30-2015, 09:40
Имал ли си си приятелка? Как си с жените? Липсват ли ти вашите, кой е с теб у вас

SimchoW
03-30-2015, 10:06
Имал съм много приятелки.. Но и с тях става така, че се сърдя за нищо, а това дразни. Нашите не ми липсват защото ходя при тях по 1-2 пъти в годината и почти постоянно поддържаме връзка. Живея с баба ми и дядо ми. Ако има значение майка ми и баща ми са разделени отдавна и живеят по отделно.

NomNomNom
03-30-2015, 10:32
Ами, ако не караш хората да се чувстват добре в твоята компания, ще ги отблъснеш. Туй е то. Хората обичат да се интересуват от тях, да се съобразяват с тях, да ги оценяват и такива неща.

jghgh
04-04-2015, 20:57
^но същевременно всеки обича да говори за себе си.. не са много слушателите.


и на мен са ми го казвали т'ва и мога дам и по-брутални примери.
просто се смири малко.
и колкото и странно да звучи четенето на религиозни статийки помага, даже да не вярваш.
или да ставаш сутрин и да си казваш, че днес няма да се налагаш.. и че не си повече от останалите.. че днес ще направиш поне един компромис... и тн, и тн
за сръдните изследвай - какво те кара да се сърдиш на приятелките си? сигурно ти субективно го приемаш по един начин и човекът грам не те разбира какъв ти е проблемът.
комуникирай чувствата си с другите.. но и осъзнай дали са адекватни де, щото може и да не са.
щом си осъзнаваш проблема, наполовина си го решил 8-) успех!

prosto_chovek
04-05-2015, 18:26
Ти с какво си повече от хората около теб? Да нямаш два мозъка или две пишки? Защо си мислиш, че заслужаваш повече от хората около теб, че да те забелязват повече от тях? Да не си най - красивия и умен човек на света? Ако си, докажи го.