PDA

View Full Version : Не се чувствам красива.. Не се чувствам добре..



Lv4e
03-30-2015, 23:00
Здравейте.

Може би ще ме нападнете с това "Има такива теми", но аз просто искам да си излея всичко.

Почти на 15 години - момиче.

Случвало се е да ми направят комплименти. Случвало се е да бъда обидена, че съм била грозна.
Объркана съм. Не се чувствам красива.

Понякога когато мина пред огледалото съм гледала всяка една част от тялото и лицето ми.
Случвало се е да си кажа, че съм си красива, но не съм се хвалела с подобни неща. Обаче напоследък не се харесвам.

Имам чувството, че започнах да се депресирам. Не искам да се храня, не искам да се смея. Не искам да си имам вече приятели(след преместването ми в друг град истинските останаха в предишния град). Не познавам града и не искам. По-чувствителна съм към нещата вече. Искам да съм сама. Попринцип съм бърборко, но вече не толкова. Май промяната ми е очевидна. Майка ми днес каза "Стегни се. Изглеждаш като чели си мъртва, не ядеш, бледа си. Какво ти има?"

Някак си съм изтощена... Не, не искам да умра или да се самоубия. Просто се отказвам от мечтите си, от любовта, от очакванията ми, освен образованието без което не може.

Просто го написах за да ми олекне. Не е някакво оплакване, искане на някакви съвети и др. Благодаря. :)

TheDeath
03-31-2015, 05:58
Хм... Аз пък на твое място бих грабнала възможността моментално. В нов град си, можеш да започнеш всичко от начало, можеш да изградиш себе си и да бъдеш такава каквато си искала, каквато си - примерно. Замисли се за възможността - никой не те познава, никой не знае миналото ти, издънките, срамните моменти. Че това си е прекрасно според мен! Можеш да си намериш компания, можеш да натрупаш нови приятели, познати, мен нещо такова никога не би ме депресирало... По-скоро виждам хиляди възможности в тази ситуация, но не и повод за депресия....

Освен това - красотата е много относително понятие - за едни си красива, за други не, но за всички е важно какъв е характера ти и как се държиш с хората. Красотата е само повърхността, отвътре трябва да помислиш каква си

VikkyNirvana
03-31-2015, 17:23
Снимка?

didi222
04-04-2015, 09:35
Сега си в нов град, започни да градиш всичко отначало. Промени се в положителна посока. Запознай се с нови хора, създай нови приятелства, покажи каква си.
Не се срамувай от себе си. Ще има хора, които ти казват, че си красива. Но ще има и такива, които ще се опитват да те унижат и ще те обиждат.
Бъди себе си! Вярвай, че си хубава, защото всяко тяло е хубаво! Няма грозни хора. Всеки има своите плюсове и минуси. Всеки харесва различни неща, както се казва – "За всеки влак си има пътници.". За някой ти ще си най-красивата, за други – не. Външната красотата е нещо субективно и много, много повърхностно. Външността е само обвивката на човека, корицата му. Тя е до време.
Не си грозна, убедена съм. Всеки ден си повтаряй: "Аз съм красива. Аз съм хубава. Моето тяло е хубаво. Аз се харесвам такава, каквато съм.". Не трябва да градиш самочувствие върху нечии комплименти и като не получаваш да се депресираш. Трябва сама да си създадеш самочувствие и да не се срамуваш от себе си.
Стегни се! Започни отново да се храниш, поддържай се, спортувай, обичай себе си и тялото.
Запомни – външната красота не е най-важният фактор хората да те харесат. Когато срещнеш Твоето момче, то няма да гледа само външността ти, а и характера ти.
Късмет! :-)

anonymous908491
04-04-2015, 10:48
Сложи си цици, когато жена не се чувства красива, си слага цици, по-красива не става, но получава повече мъжко внимание

~The Smile~
04-04-2015, 16:09
И аз съм била така - самосъжалявам се, нямам желание за нищо - ни да се храня, ни да излизам, ни да говоря, не съм се харесвала. Но е било най-много за две седмици и после пак съм си ведра и се харесвам. Това може би е някаква депресия. Какво е това "не се чувствам красива"? Щом като нямаш желание да говориш, даже да се храниш и да се смееш... тогава се опитай да се стегнеш. Разбери кое по-точно не си харесваш. Храни се здравословно, излизай да се разхождаш, слушай музика, разсейвай се, прави неща, които ти харесват и те правят щастлива. Вдигни си малко и самочувствието.

Lv4e
04-14-2015, 19:22
Благодаря на всички.. Просто решавам да правя нещо, но отказвам се... Не мога да разбера, преди не бях такава..
Преди седмица едно момче от класа шегувайки се ми каза "Махай се" въпреки че разбрах, че се шегува, вместо да се смея отидох до тоалетната и се разревах. За кое - за нищото. Почуствах се неуважавана, заради какво - за нищото. Просто не знам.

DEPRE$$ED OCEAN
04-18-2015, 14:47
Това са глупости не си грозна :) и не се отказваи

Lv4e
04-21-2015, 20:10
Това са глупости не си грозна :) и не се отказваи

но ти дори не си ме виждал/а...

anonymous908491
04-21-2015, 20:22
но ти дори не си ме виждал/а...

По-красива ли си от емотикон ?

Lv4e
04-21-2015, 20:25
По-красива ли си от емотикон ?

За разлика от тях имам нос. Това мога да кажа.

anonymous908491
04-21-2015, 20:28
http://thumbs.dreamstime.com/x/emoticon-clown-nose-happy-31556450.jpg

Lv4e
04-21-2015, 20:40
http://thumbs.dreamstime.com/x/emoticon-clown-nose-happy-31556450.jpg

Подробности ;д а и това е изкуствен ;д

anonymous908491
04-21-2015, 20:44
С тия претенции не ти трябва красота, ще я компенсираш с високомерие

Lv4e
04-21-2015, 20:52
С тия претенции не ти трябва красота, ще я компенсираш с високомерие
Еми не си ли красив/а не те поглеждат. Това е. По-добре с фалшиви приятели(все пак ще знам какви са) отколкото да подлудея сама о.о

anonymous908491
04-21-2015, 21:08
Вземи си котка, след това още една, като станат 20 няма да си вече сама.

Lv4e
04-21-2015, 21:10
Вземи си котка, след това още една, като станат 20 няма да си вече сама.
Имам си 1 достатъчен ми е. Не искам друг котак <3 :3

anonymous908491
04-21-2015, 21:11
Имаш и куче, доколкото си спомням

Lv4e
04-21-2015, 21:12
Имаш и куче, доколкото си спомням

Не нямам ;д

anonymous908491
04-21-2015, 21:15
Значи да си повторя думите - щом казваш, ще ти повярвам

Lv4e
04-21-2015, 21:16
Значи да си повторя думите - щом казваш, ще ти повярвам

Споко не лъжа о.о

anonymous908491
04-21-2015, 21:58
Защото иначе, щеше да си го признаеш.

DEPRE$$ED OCEAN
04-22-2015, 08:05
Няма нужда да я/го виждам аз просто знам :Д

fanton1
04-22-2015, 12:55
Замисляла ли си се ,че красотата не е само външна ? Може би отвън да не си най-красивата ,но от вътре едвали си като другите ,а момчетата сигорно не го разбират това.
Мале ... Как може външноста да е всичко бе .... Това вобще не ми е ясно....

liiddety
04-25-2015, 22:38
Момчетата на вашата възраст все още са доста лигави . Всеки човек е красив по един или друг начин ! Стегни се и си живей живота , сега ти е времето ! : )

AlexCH
04-26-2015, 05:47
А в кой град се премести?

tonybadams
04-29-2015, 22:11
Всичко идва от егото на хората ,от преценките им и от сравнението - все черти на ума.
Има момичета ,които са красиви ,но с малки изключения и всяка една от тях се надува и се прехвалва.Рано или късно те се обезличават и не случайно излезе и този термин " кифла"
Други момичета се считат за недостойни и грозни ,НО това също е его само че негативно.

И двете страни са на една монета.


Най -важното си остава това да прояивиш себе си ясно и непосредствено.А колкото до оценката ти тя е не истинска.

Започни да търсиш себе си и си прости.И бъди спокойна нито едно красиво момиче ,няма и да се сети да се потърси навътре към себе си.

Бих ти препоръчал една техника за приемане и работа със страховете.

За да не пиша много драсни някой ред ...

Mary_Jane_69
05-03-2015, 10:49
Хахахахах оп-то много забавно.

maemi
05-05-2015, 11:06
Момичетата всичките са красиви, но някои не се грижат както трябва за себе си и не разбират всъщност какво е красота.

Lv4e
05-07-2015, 18:58
Просто не мога да се стегна. Решавам да спортувам - отказвам се. Да се храня здравословно - не. Да си намеря хоби - не. Често съм изолирана и хората не ме чуват.
AlexCH в Бургас се преместих.

Днес докато си говорехме казах на една моя съученичка,че никога няма да си имам приятел.
Още една съученичка дойде, каза че съм си умна, красива и т.н. но защо съм сама, това не разбирам.

Lv4e
05-07-2015, 19:01
Момичетата всичките са красиви, но някои не се грижат както трябва за себе си и не разбират всъщност какво е красота.

Да не се грижа за себе си. Просто не си харесвам външния вид и нищо няма да се получи. Не съм за радост пъпчясала, кривозъба тийнейджърка. Просто не си харесвам самите черти на лицето.

maemi
05-14-2015, 16:34
Мисли позитивно тогава.Така са те създали родителите ти, това е начина по който те изглеждат.Обичай ги.Относно пъпките и кривите зъби...това са повърхностни неща.Ако си свестен човек никой няма да отдаде важност за това.Стигаме до извода че нямаш проблем с това как изглеждаш, а с това какво си мислиш всъщност.

sweet cookie
05-29-2015, 10:58
Със самосъжаление нищо няма да постигнеш.Започни да се приемаш такава каквато си :) За да те харесват и обичат хората трябва първо да обичаш себе си.

JustOneKid
06-01-2015, 07:18
така съм от години...

Lv4e
06-05-2015, 21:51
така съм от години...


Забавен живот, нали? :)

Lv4e
06-05-2015, 21:52
Със самосъжаление нищо няма да постигнеш.Започни да се приемаш такава каквато си :) За да те харесват и обичат хората трябва първо да обичаш себе си.

Да сигурно ще ме обичат много ^^ като гледат само външния вид. Не искам да съм самовлюбена тинейджърка. Филми.

fanton1
06-06-2015, 05:17
Не искам да съм самовлюбена тинейджърка.
Има голяма разлика между това да се харесваш такава каквато си и да си самовлюбена.

RosaCalvaria
06-06-2015, 12:46
Има голяма разлика между това да се харесваш такава каквато си и да си самовлюбена.

+ 1

А веднъж приемеш ли недостатъците си, никой не може да ги използва срещу теб. Сегашните тийнейджъри сме подложени под голям натиск, който идва от обществото, но пък в същото време ние сме обществото. Промени мисленето си, започни с baby steps... Няма как да не харесваш поне едно нещо в себе си. Дали ще бъдат очите или усмивката ти - има го.
Не е нужно да ставаш самовлюбена, нужно е да започнеш да харесваш човека, който си и да приемеш и впоследствие да усъвършенстваш нещата, които не харесваш. Не всичко е в наш контрол в крайна сметка, но най-малкото, което можем да направим е да се опитаме да бъдем в мир със себе си и човека, който сме. Да не говорим, че всеки има различни представи за красота, а ти си само на 15. Имаш да се развиваш адски много, и физически, и психически. Започнеш ли със себеомраза, ще завършиш с нея...
Когато станах на 11-12 бях по същия начин като теб, не се харесвах и продължих така до 15 годишна възраст. Тогава започнах да се харесвам лека по лека, но в момента отново съм в изходна позиция на себеотричане и мразене и ми липсват дните, когато се приемах с всичките си недостатъци и простащини... Не позволявай на другите да ти смъкват самооценката и в същото време я поддържай реалистична. Ти си такава, каквато си. Обичай се, няма нищо лошо в това! :)

Lv4e
06-06-2015, 19:26
...

fanton1
06-06-2015, 19:50
...
Какво сега не си доволна ?

Christinna
06-06-2015, 20:01
Като се започне от това, че си почти на 15, момиче, преместила си се в нов град-според мен е нормално да се чувстваш така. Всеки минава през някакви неща, които само той разбира, но е важно да знаеш, че всичко е временно и преминава. :)

anonymous908491
06-06-2015, 20:23
Като се започне от това, че си почти на 15, момиче, преместила си се в нов град-според мен е нормално да се чувстваш така. Всеки минава през някакви неща, които само той разбира, но е важно да знаеш, че всичко е временно и преминава. :)

От твоята камбанария е много лесно да го кажеш.

Lv4e
06-06-2015, 20:46
Какво сега не си доволна ?

Няма защо да не съм доволна. Имам си дом, храна, пари, семейство. :) Просто не е толкова лесно...

Lv4e
06-06-2015, 20:47
Като се започне от това, че си почти на 15, момиче, преместила си се в нов град-според мен е нормално да се чувстваш така. Всеки минава през някакви неща, които само той разбира, но е важно да знаеш, че всичко е временно и преминава. :)

Колко ще търпя не се знае о.о