PDA

View Full Version : Ех тази любов...



iwhswgrs
03-31-2015, 18:19
Здравейте,

не знам дали можете да ми помогнете, просто сякаш имам чувството да кажа какво мисля. Та на 21 години съм, не съм имал връзка като връзка досега. Секс съм правил няколко пъти и то са били единични работи, които нито една от страните не е искала да задълбочава. Външния ми вид.. ми висок съм(1,90), сини очи имам. Телосложение..може би мога да сваля 5-8кг. и да се стегна малко, като цяло не знам казвали са ми че съм симпатичен. Случвало се е някой момичета да ме "зарибяват", но никога не съм проявявал аз интерес. Истината е следното - искам да съм с някое красиво момиче, не е речено да е най-красивата, но да е красива (може би ще почнете да ме съдите за това, но какво да направя това е ). Та влюбвам се сравнително лесно, което е проблем. Много съм романтичен, което също е проблем явно. Та къде са ми грешките - тръгна да харесвам някое момиче и преди да хлътна всичко върви ок в отношенията ни, развиват се добре нещата. Ама хлътна ли почвам се държа като... не мога гък да и кажа, прекалено, прекаленооооо добър съм с нея и всичко приключва.

Та преди известно време ми се случи едно красиво момиче да тръгне да ме зарибява, като цяло не го очаквах да се случи. Тя беше директна, привързахме се изключително много един към друг, естествено не сме от един град, прекарахме известно време. След това тя реши, че няма смисъл от цялото нещо, заради разстоянието, а и поради редица други причини, които като цяло са смислени, има логика в тях, но все имам чувството, че съм сгрешил някъде. Та сега съм леко с разбито сърце и ми е доста тежко..

Та какво искам аз - искам да се влюбя и не да бъда наранен след това, а и отсрещната страна да е влюбена в мен. В професионален план всичко ми върви добре, имам добра работа, изкарвам много добри пари ии съм умен, като цяло доста хора са ми го казвали. И наистина ако съм с някое момиче, което обичам и тя ме обича всичко бих направил за нея. Просто съм такава романтична и много емоционална личност...и явно такива момчета не е добре да има днешно време, трябва да се държа гадно с момичетата не знам и аз. Толкова примери виждам, с добри свестни момичета, които търпят държание, което аз никога не бих има , от техните приятели, държание което не ги прави щастливи, напротив. И накрая все пак аз оставам прецакан. Не знам явно не ми е отредено да съм щастлив.

Мерси на всичко, прочели горе написаното .

SHPAIdURmeN
03-31-2015, 21:34
Здравей,


казвали са ми че съм симпатичен.
Те са ти казвали, но ти мислиш ли го т.е. нужно ли е някой да ти го каже, че да го повярваш ? Ти сам осъзнаваш ли че си си симпатичен ?


Та къде са ми грешките - тръгна да харесвам някое момиче и преди да хлътна всичко върви ок в отношенията ни, развиват се добре нещата. Ама хлътна ли почвам се държа като... не мога гък да и кажа, прекалено, прекаленооооо добър съм с нея и всичко приключва.
Това когато все още не си тръгнал с момичето ли се случва ? (относно хлътването)


Та какво искам аз - искам да се влюбя и не да бъда наранен след това, а и отсрещната страна да е влюбена в мен.
Какъв е проблема, че не са се случили нещата така както ти си искал. Не е хубаво да имаш прекалено големи очаквания за нещо. Затова и се употребява клишето, " да се насладиш на момента" /поне в този случай/.
Другото което, ако ти си мислиш, че ще бъдеш наранен след кофти раздяла, ами ще бъдеш наранен. Не, защото е била кофти раздялата, ами защото ти си си мислел, че ще бъдеш наранен. Така че ти препоръчвам да си промениш мисленето. Все пак от една неуспешна връзка можеш да извлечеш хубави спомени и опит. Та ето едни положителни неща, върху които е хубаво да се съсредоточиш след раздялата, най вече опита, той ти помага за предстоящи връзки.


и съм умен, като цяло доста хора са ми го казвали.
Пак те питам, ти сам вярваш ли че си умен или разчиташ на това което хората ти казват за теб.
Не те упреквам ако разчиташ на това какво хората казват за теб, все пак ако имаш отрицателни черти, чрез това мнение на хората(приятелите), би могъл да ги изгладиш тези черти.


Просто съм такава романтична и много емоционална личност...
Колко емоционална ?
и Кога си романтичен с едно момиче ? - има възможност ако си прекалено романтичен с някое момиче, преди да тръгнете, да я изплашиш. :Д

iwhswgrs
03-31-2015, 21:50
Благодаря много за изчерпателния отговор. Тааа :

-ами първо не съм супер красив или нещо подобно, да мисля, че съм симпатичен, НО мисля, че трябва да сваля няколко килца и да се стегна и тогава вече мога да кажа със сигурност дали е така. Иначе има много малки неща, които не харесвам в себе си, но предполагам е нормално.

- да преди да съм тръгнал с момичето става това с хлътването.

- ами това, от което най-много ме боли понякога (знам че е егоистично) е факта, че бивам отхвърлен. Последното момиче, много красиво, готино и т.н., направо за кратко бях в рая и накрая това което стана(което аз още не разбирам) ме заболя и боли много, като една от причините и това, че съм бил отхвърлен.

- да, вярвам, че съм умен, или по-скоро повечето хора не са. Но вярвам, че съм над средното ниво.

- ами пфф не знам как да обясня колко емоционална. Иначе за романтиката, да може би е възможно понякога да ми е играла лоша шега, въпреки , че е бил друг замисъла.

RapExotic
04-02-2015, 11:28
Какъв е контингента на момичетата, с които се занимаваш? Ако са 15-16 годишни, от тези с кифленското излъчване, то от тях не може да се очаква кой знае какво. Те търсят някой, който всеки ден да ги вкарва във филми, да има драми, да им е интересен и непредвидим, ту да ги обича, ту да се държи гадно с тях. За тях уравновесеният и отговорен човек е скучен. За това е важно да си концентрираш усилията върху човек, който ще оцени именно твоите качества и ще си паснете. Няма смисъл да си губиш времето с такива, които не са на ясно с това каква връзка искат.

Lychezar
04-02-2015, 14:40
Сериозно ли мислиш, че някой близък или приятел ще ти каже, че си грозен и тъп? Доколкото съдя по грамотността, мислите и начина ти на писане, не си особено умен, без да се обиждаш. Всъщност това не е от съществено значение, както се казва, за всеки влак си има пътници. Въпросът е, че ти поставяш високи критерии за момичетата, затова най-вероятно ще си останеш сам дълго време. Трябвало да е красива... - това го отхвърли, недей да съдиш само по външния вид. Изобщо правиш ли разлика между любов и сексуален нагон? Знаеш ли как ще се държиш с момиче, като имаш връзка и примерно сте постоянно заедно? Не знаеш, защото нямаш опит. Може по същият начин да е нарянаваш, както сега толкова говориш против останалите.

jghgh
04-02-2015, 16:03
Lychezar, какво го сдухваш момчето, без да имаш никакви факти?
Момчето наистина изглежда умно и разсъдливо, а не тъпак, и не вярвам да е грозник, щом е имало момичета, които са били директно провокативни с него..

Авторът явно все още не обича себе си достатъчно и позволява кифли да му се качват на главата.
Прекаленото искане на връзка ни кара да търпим грубо отношение, а когато човек търпи грубо отношение, отсрещната страна спира да го уважава.
За съжаление наистина жените, дори умните, много често искат да са жертви, "покорени", "изнасилени" (преносно).
Но това което ти можеш да направиш е да харесваш себе си, да се развиваш и подобряваш, и тогава няма да се държиш като безгласна буква с жените, защото така не просто им омръзваш, но и им показваш, че не се цениш..отблъскващо е.
Бъди малко по-самостоятелен, не искай на всяка цена гадже. Кой знае защо, но това наистина действа като анти-магнит за това, което искаш. Нямам обяснение, просто е така. 8-)

Фокусирай се върху себе си, развивай се в хоби, което обичаш. Разнообрази средата. Запиши се на готин спорт. Сигурно ще се запознаеш покрай такива дейности, в които си увлечен, с приятно и широкоскроено момиче.
Ако имаш кусури на характера действай и по тях. Но изобщо не ми звучиш като отчайващ случай.


А за предишното момиче - защо те заряза, освен разстоянието? Каква друга причина изтъкна? Може да работиш и в тая насока.



едит: А, и зарежи мнения тип "гледай душата". Ти хубаво я гледай, но това не значи да тръгваш с някоя, която не те кефи. Всеки иска партньор, който го привлича. Отделно, beauty is in the eye of beholder... Не вярвам да имаш непоносимо високи критерии..

Lychezar
04-02-2015, 17:17
За съжаление наистина жените, дори умните, много често искат да са жертви, "покорени", "изнасилени" (преносно).


Това е грешна представа за действителността, повлияна от дарвинистки и разни психологически теории. Мога да ти препоръчам книгата на Кирил Василев - Любовта, горе долу обеснява за половата любов, макар че не съм съгласен напълно с нея. Твоето допускане си го обеснявам с възникването на различните социално-икономически строеве, съответно Господар - роб, Феодал - крепостник, Капиталист - наемен работник. Мисля, че структурата на едно общество определя културата, дори и взаимоотношенията между мъжа и жената.

ForzaFelipe
04-02-2015, 17:38
Ха, колко си приличаме брат, ...Раликата е, че аз от вчера съм на 22 и че съм 1,87 :lol: И аз ги имам тези 5 килца за сваляне и аз съм такъв карък в любовен план, за секса, за лесното влюбване :lol: Какво да ти кажа, и аз се привързвам лесно и аз си падам по красиви момичета и това което правя от 2 седмици е да тренирам. Почнал съм да бягам да сваля въпросните килца. Надявам се като се чувствам по добре в кожата си, да изглеждам по-добре и за момичетата и да се получи нещо, все пак първото впечатление е важно. Иначе какво да ти кажа, разсейвай се, няма смисъл да насилваш нещата. Като не идва любовта не иде. Разбира се, излизай, изтегли си или се регистрирай някъде да се запознаваш с нови хора, но гледай това да не ти е фикс идеята и да гледаш само да си намериш любовта.

iwhswgrs
04-02-2015, 17:44
Благодаря на всички за отговорите!

Така сега да отговоря :

@RapExotic - контингента - на моята възраст или 1-2 години по-големи, но тази която споменах е по-малка на 19 години.Иначе да прави си изцяло с това което казваш и съм съгласен с теб. Има и още нещо при мен - последно време говоря 1-2 години всяко момиче по което съм си падал винаги се е случвало така, че или живеем в различни градове или някой от двамата заминава нанякъде.. Кофти късмет.


@Lychezar - Не говоря за близки и приятели, а за хмм да кажем познати естествено от женски пол, които или лично са ми го казвали или съм го разбирал от други хора. А относно това дали съм умен - аз съм се доказал и пред себе и и пред страшно много други хора, и не казвам, че съм тооолкова умен, но пак..И това момиче и едно друго, естествено и много други хора са ми казвали колко съм умен. Но това не е толкова важно според мен. А и не ми помага, защото като гледам по глупавите хора са много по-уверени в себе си. Не не е само сексуален нагон, наистина не е . И не мога да съм сигурен как ще се държа, но знам, че ще е много добре. Така мисля. И мисля, че знам в общи линии как да се държа, естествено ще правя грешки и т.н., но .. кой не би ? И да може и аз да наранявам - тук няма как да кажа, че няма да го направя, тъй като няма как да го знам.

@jghgh благодаря за коментара!
Да не обичам себе си достатъчно, тук съм съгласен. Винаги, когато хлътна по някое момиче единственото, което си мисля, е как няма да станат нещата, предполагам, че това се забелязва не знам.Иначе искам гадже да, но някое момиче, което наистина желая, а не просто някоя, за да мога да кажа, че не съм сам. Имах хоби , супер много му се отдавах. Въобще много добре беше всички, а сега нямам желание за нищо, абсолютно нищо. Представям си само, как тя е с някой друг в момента..
Кусур на характера - когато се влюбя ставам много мекушав с дадения човек. Не вярвам в себе си, нямам високо самочувствие и винаги се съмнявам в хората, подлагам всичко на съмнение и обмислям всичко прекалено много.
Ми като цяло точна причина не знам.. самата връзка наистина си беше невъзможна. Има някаква драма и с бивш, но уж е приключила. А не знам как става един ден да казваш на някого как е неповторим и на другия ден да станеш студен, айде на баш на другия ама за няколко дена и да кажеш, че ако това продължи, би било станало прекалено сериозно и някакви такива ..иначе тя каза, че никъде не съм бил сгрешил ама знам ли. И да критериите ми не са непоносимо високи. Иначе сега не знам дали да продължавам да се боря за нея или да се отказвам. Принципно съм свикнал да се боря до край , но не знам дали краят окончателно е настъпил. И дали е възможно това което тя имаше, да се върне. Може би тя не знае какво иска, а проблемът е и че страшно много момчета я зарибяват...

iwhswgrs
04-03-2015, 19:28
Още някой да даде съвет? Мерси

SHPAIdURmeN
04-03-2015, 19:59
Съвет... хммм... Ти ни написа за някой от своите "трески", които се нуждаят от дялкане. Това те съветвам да си сведеш отрицателните черти до минимума.