PDA

View Full Version : Минава ли безсънието?



FemaleEyes
04-02-2015, 19:12
Вече от 2 седмици спя много лошо. Стоя по 15 часа буден и си лягам късното, но през повечето време сякаш съм в пуло будно състояние и като се събудя съм тотално отпаднал. Безсънието е най-лошото нещо което може да се случи на човек. Да имаш проблеми и така нататък, можеш да си легнеш и да забравиш за всичко. Но да имаш проблеми и да не можеш поне да спиш? Онзи ден гледах в YouTube едно момиче което спало по цели седмици... чак взех да и завиждам? Баба ми взе от аптеката приспивателни без рецепта. Изпих едно и изчаках 40 минути преди да легна, започна леко да ми се приспива и като легнах заспах за около 1-2 минути. Но на следващия ден щях направо да заспя в буса... толкова много ми се спеше че не бих опитал това приспивателно отново. Бях тотално отпаднал без желание за нищо. Та въпроса ми е трябва ли да ходя на психолог за да се лекувам, или то само ще мине?

Юлиян
04-02-2015, 20:40
Ами честно да ти кажа миналата година в 6-ти клас ми се случваше защото прекалявах с колата и енергиините напитки. Савета ми е да спреш да пиеш след 19:00 газирано когато си на училище или там където ходиш за изпити. Иначе през събота и неделя може. Аз през седмицата не мога да гледам ама ваканциите и събота и неделя 24 часа не мога да спя то си е и до дни. Това с момичето и спането по седмици е ГАДНА БОЛЕСТ. Г-жата ми по мат. е работила в помощо у-ще и е имала подобен случаи с момче което е спало 6 месеца ще ти мине :) няма страшно

galen_plamen
04-02-2015, 22:02
безсънието минава.
когато нямаш работа,която да те изморява и си лягаш всяка вечер късно мозъкът свиква и продължава така.
.
освен това твоите по- специални състояния също са причина за безсъние
психолог и психиатър ще е много добре да посещаваш, докато си още в тази възраст,
за да има някакво развитие ,иначе ако се задълбочиш няма да те доведе до нищо правилно и добро
замисли се и осъзнай това
.
иначе психолозите не лекуват ! те само дават съвети и насоки
другите неща са работа на психиатър
мисля, че за ученици се полагат сеанси с психолог безплатно- които психиатърът назначава

SHPAIdURmeN
04-03-2015, 01:28
На колко години си ?
В колко си лягаш и в колко ставаш (Пон до Петък и уикенда) ?

jghgh
04-03-2015, 07:52
не пий някакви неща на своя глава!!!!!!!!
това е опасно, а и безотговорно! :?


ако това безсъние е с комбинация от лошо настроение сутрин, което се пооправя до вечерта; цялостна потиснатост, преживявания за вина и т.н., може би имаш някакъв депресивен епизод. под стрес ли си?

освен необходимите корекции в хранителния, дневния, и дори тренировъчния режим, може би наистина не е зле да се срещнеш с детско-юношески психиатър, както и с психотерапевт.

мнението на специалистите трябва да тежи повече отколкото това на нас, форумците, но все пак една препоръка:
ако ще се виждаш с психиатър, кажи му, че предпочиташ да опитате първо без лекарства. сигурна съм, че в теб има психологичен ресурс да се справиш с проблема и без да прибягваш непременно до лекарства. опитайте в началото само с психотерапия. обърни внимание - не всички психиатри имат и психотерапевтично обучение. може да ти се наложи да работиш и с повече от един специалист.

102
04-03-2015, 08:21
по-късно ще пиша повече ама сега искам да кажа само че и при прекалена преумора човек не може да заспи
и не нямам предвид след спорт и тем подобни а когато се получава натрупване на неспане и/или психическо натоварване

102
04-03-2015, 08:23
не пий някакви неща на своя глава!!!!!!!!
това е опасно, а и безотговорно! :?


ако това безсъние е с комбинация от лошо настроение сутрин, което се пооправя до вечерта; цялостна потиснатост, преживявания за вина и т.н., може би имаш някакъв депресивен епизод. под стрес ли си?

освен необходимите корекции в хранителния, дневния, и дори тренировъчния режим, може би наистина не е зле да се срещнеш с детско-юношески психиатър, както и с психотерапевт.

с всичко съм окей но психиатър/психотерапевт ? не е ли прекалено за нещо с което според мен можеш да се справиш и сам ?

tochko
04-03-2015, 08:44
+1 Според мен е най-добре да спреш кофеина, и да си намериш някакво занимание за свободното време което все пак ще е някаква умора. Нека да не е пред компютъра а може да излизащ навън, някакъв спорт, физически труд и тн. Целта е да изразходиш енергията, а след време изобщо няма да мислиш за това дали ще може да заспиш. Внимавай с приспивателните защото са нож с 2 остриета, приспиват те, но може да доведат до сънливост или пристрастяване. Ето и малко личен опит с безсънието: В периода 4-6 клас си прекарвах времето най-вече вкъщи, не се натоварвах с нищо. Приемах доста кофеин и ядях боклуци, нямах изграден режим за през деня. Резултатът беше безсъние и спях ефективно едва 3-4 часа. След това започнах хран. режим което наложи да пия само вода и да следя внимателно какво ям. Започнах да спортувам, пък и училището ме изморяваше повече. Така до днес си лягам в 10 часът но заспивам от раз защото съм доста изморен. Дори дрямвам понякога в училище :D :D а уикенда не го мисли. Той си е за почивка и може да си оставаш по-докъсно. Гледай да си направиш добър режим през делниците. Надявам се да съм бил полезен :) а психолози не ти трябват.

jghgh
04-03-2015, 10:20
Нека се пробва сам, както всички го посъветваха - здравословна храна, сън, спорт, режим, етц.
И все пак безсънието, причинено от депресия има и психологично измерение. Личните проблеми, черните мисли - не е добре да ги държи в себе си, защото ще продължават да му "тровят" живота и да му предизвикват телесни смущения (физическата невъзможност да заспи).


За лекарства винаги съм била много против, но ако нито режими, нито психотерапевт помагат достатъчно ефективно, не пречи да се предприеме едно кратко лечение за закрепяване на положението. Понякога от мн.стрес и негативни емоции почва да се повлиява и физиката на човека и то трайно.. Разните му там невротрансмитери се бъгват и болестта става не само психологическа, а и физическа, и тогава е значително по-трудно да се мине без лекарства. Затова и аз се изказах за психиатъра. Нека да го има предвид като опция, ако не успее да се справи сам. Иначе наистина може депресията да хронифицира, да се задълбочи. Не е нещо безобидно това.

Стискам палци случаят да не е краен и вярвам, че момчето ще да се справи и само! Но това не значи да подценява проблема. Трябва да обърне внимание на душата си, на живота си. С две ръце съм за психотерапия, някаква дълбинна и да ходи поне няколко месеца. Да си преомисли нещата, от там се почва всичко. Не просто психолог, ми направо терапевт. Обикновено симптом, дали ще е паник атака или безсъние е сигнал нещо да променим у нас, в живота си,в психичния ни свят. Няма случайно появило се страдание... винаги идва като SOS сигнал.


tochko, да се довериш специалист е грижа към себе си най-вече. Безотговорно ми идва това "психолози не ти трябват", понякога не е зле да се направи консултация, че и цяла терапия.


Оф пак стана дълго. Пристрастна съм, приятели, извинявайте 8-)
И пак, аз не съм специалист, просто това ми прилича на депресия, не тряя се подценява.

102
04-03-2015, 10:32
закрепяване

много смело използваш думата депресия
и едно елементарно писане във форума може да окаже благоприятно действие
пробвано е ;д
изливането на всичко в писмен вид е така
не са нужни психолози и тем подобни

jghgh
04-03-2015, 10:57
казах че не съм специалист
просто безсънието често е признак на депресивен епизод, особено комбинирано с черни мисли рано сутрин, ставане по никое време сутринта, невъзможност да заспиш после, леко подобрение вечерта.. затова и го питах има ли ги тези неща, изпитва ли чувства на вина и тн

ако ги потвърди тея неща може да си сигурен че има нещо психологическо, което само с форум се оправя по-трудно

102
04-03-2015, 11:02
това което описваш съм го имал че и по-зле
дори съм писал тема във форума :)
ами повлия ми добре да си излея всичко
разбира се хората са различни
в случая и темата е фалшива
но важна е дискусията
отново използваш думата депресия
а не може ли да е просто минаване през труден период

FemaleEyes
04-03-2015, 11:58
На колко години си ?
В колко си лягаш и в колко ставаш (Пон до Петък и уикенда) ?

На 17 съм, нямам режим, не излизам изобщо. Понякога преигравам(стоя по 20 часа) и чак тогава мога да спя горе-долу добре. Ето вчера например стоях около 17 часа и заспах трудно но спах добре. Когато си затворя очите не мога да спра да мисля за неща и точно за това не мога да заспя... вчера си легнах в 4, днеска станах в 3. Предполагам че сега трябва да стоя до 7 сутринта.... :(

102
04-03-2015, 11:59
започвай да се притесняваш когато легнеш в 4 и станеш в 7
следващият ! ;д

tochko
04-03-2015, 12:02
Ако искаш да спиш като хората намали игрите и излизай навън. Не се изненадвам защото се сещам за много геймъри със същия проблем като теб.

SHPAIdURmeN
04-03-2015, 19:03
На 17 съм, нямам режим, не излизам изобщо. Понякога преигравам(стоя по 20 часа) и чак тогава мога да спя горе-долу добре. Ето вчера например стоях около 17 часа и заспах трудно но спах добре. Когато си затворя очите не мога да спра да мисля за неща и точно за това не мога да заспя... вчера си легнах в 4, днеска станах в 3. Предполагам че сега трябва да стоя до 7 сутринта.... :(

Ти така като си гледаш отговора, не ти ли прави впечатлението, защо не спиш. Ако имаш затруднения с забелязването.
Та, намали игрите, играй по по малко макс. 5 часа на ден и се опитвай все повечко и повечко да излизаш на вън. Практикуването на някакъв спорт е почти задължително, защото така ще си изразходиш физическата енергия, която ще ти увели шанса на заспиване с над 74%.
Когато си легнеш след като си играл дълго време игри си възбуден затова и имаш затруднения с бързото заспиване. Затова е добре да играеш макс по 5 часа на ден ако можеш и по малко.

102
04-03-2015, 19:25
не разбрах ли че е фейк от преди половин година :)
важно е дискусия да има

jghgh
04-03-2015, 19:31
деба

102
04-03-2015, 19:44
не е деба
изказа се
темата си остава
ще помогне на някой
ако ти е утеха видях че можеш и да не си досадница

jghgh
04-03-2015, 20:10
аз си знам и без да ми казваш че не съм досадна.
има неща от които разбирам и неща от които не

FemaleEyes
04-04-2015, 00:05
Ти така като си гледаш отговора, не ти ли прави впечатлението, защо не спиш. Ако имаш затруднения с забелязването.
Та, намали игрите, играй по по малко макс. 5 часа на ден и се опитвай все повечко и повечко да излизаш на вън. Практикуването на някакъв спорт е почти задължително, защото така ще си изразходиш физическата енергия, която ще ти увели шанса на заспиване с над 74%.
Когато си легнеш след като си играл дълго време игри си възбуден затова и имаш затруднения с бързото заспиване. Затова е добре да играеш макс по 5 часа на ден ако можеш и по малко.

Всички ми казват че трябва да израсходвам енергия... накрая ще ме направите да правя цял ден лицеви опори и коремни преси докато не се изпотя яко и ме заболи всичко.

Юлиян
04-04-2015, 09:30
просто вечер спри да си напрягаш мозака с мисли и размишления и след 18:00 не прекаляваи с кофеина или отиди на спецялист лекар който ще те прегледа . Най-добре си направи изследвания , да не ти има нещо (дано да не ти има нищо) но все пак

102
04-04-2015, 10:11
'дано не ти има нищо'

Юлиян
04-04-2015, 12:00
имах предвид всичко да е наред :)

Ivaaaaa
04-04-2015, 17:31
сексът и мастурбацията помагат (-:

anonymous908491
04-04-2015, 18:11
сексът и мастурбацията помагат (-:

А двете заедно лекуват рак

Ivaaaaa
04-04-2015, 18:22
az rakove ne poznavam

anonymous908491
04-04-2015, 18:24
az rakove ne poznavam

Това е причината


сексът и мастурбацията помагат (-:

Юлиян
04-04-2015, 20:24
az rakove ne poznavam

не е хубаво да се ебаваш с това , с всичко може но не и с това. Просто е много гадно

Ivaaaaa
04-04-2015, 20:49
minuta mal4anie

Юлиян
04-04-2015, 20:52
тцтцтцтцтцтцтц

tochko
04-08-2015, 16:03
minuta mal4anie

Моля те не се шегувай с това. Не мога да ти се сърдя или хейтвам защото едва ли знаеш от личен опит какво е и не ти го пожелавам.

LoadRunner
04-08-2015, 18:13
минава

NomNomNom
04-08-2015, 19:03
ама хронофицира, ако не се открие източника

LoadRunner
04-08-2015, 19:06
ама минава със повече работа и задължения и спорт да
дори и да не си удовлетворен от живота си така минава
иначе ако бездействаш и кибичиш :д по цял ден няма да ти мине мн ясно

NomNomNom
04-08-2015, 19:28
ама минава със повече работа и задължения и спорт да
дори и да не си удовлетворен от живота си така минава
иначе ако бездействаш и кибичиш :д по цял ден няма да ти мине мн ясно

да, тук си прав, че това също е причина :д
другата е ако си под голям стрес, не можеш да изключиш докато не стане сутрин :д

Юлиян
04-09-2015, 08:48
сексът и мастурбацията помагат (-:

Иване къде се загуби бе? Ивчето има нужда от тебе :D :D :D Тя те сваля! иска да се ожените и да си имате дечица ;) (НЕ СЕ ЕБ*В*М)

tonybadams
04-15-2015, 23:20
Човек не иска да заспива ,когато не си е решил проблемите и очаква те сами да се решат,
Просто се налага да промениш нещо в живота си .Внимавай какво носиш вкущи и като вещи и като мисли