PDA

View Full Version : Нямам стимул за живот.



wizzip
04-03-2015, 20:39
Здравейте (момче на 17)
Нека ви разкажа какво се случва с мен.
Нямам желание за живот...
Нямам никакви приятели няма с кой да излизам. По цял ден седя вкъщи и си губя времето. Всеки ден едно и също сиво ежедневие. Отивам на училище прибирам се и на компа.
Нямам с кой да поговоря, нямам никакви хобита и интереси. Чувствам се все едно не живея а само оцелявам едва ли не. (всичко това е по-сериозно от колкото звучи :D )
Изобщо не се харесвам и нямам никакво самочувствие.
От прекалено много време съм така, имам чувството, че си проспах детството. Това е време което никога няма да се върне, а за напред ще става още по-гадно. (няма да имам толкова свободно време ще трябва да работя и т н)
Никога не съм имал приятелка, още не съм имал "първа целувка" даже а съм на 17
Превърнал съм се в някакъв аутист, даже не мога да говоря нормално с хората.

Знам, че всичките неща които изредих зависят от мен и би трябвало да мога да се справя сам, но не мога. Слаб съм...
Все едно съм в някаква дупка.

Понеже не ми се прави друга тема ще пиша тук
Мислил съм за самоубийство. И в това няма нищо лошо, не харесвам себе си/живота си защо да продължавам ?
Не мисля, че който и да е човек прави нещо което не иска. Но предполагам съм твърде слаб да го направя.

tochko
04-03-2015, 21:10
Здравей, искам да ти кажа, че и аз съм бил в подобно положение.

Ако искаш да намериш смисълът на живота си, намери своето призвание, остави нещо след себе си. Макар и клише, опитай нещо ново, може да имаш скрита дарба. Любим пример ми е че може да станеш велик пианист, но просто не си опитвал да свириш на пиано. Мечтай. Как си представяш идеалния си живот? Намери начин да се доближиш до него и да постигнеш мечтите си.

Като социално животно, сиреч човек поговори за нещо със съученик, покани го да излезете. Потърси приятели от детство. Като не можеш да говориш с хора, хвани най-смотания но го направи. Ако имаш хоби, интереси това ще ти помогне доста в приятелствата.

Детството ти няма да се върне, но какво ти пречи да си прекарваш по най-добрия начин сега? Както казваш до някъде си безгрижен, ми направи нещо което си искал а не си можел.

С приятелките е горе долу същото като с приятелите. Говори с някое момиче което е грозно и никой не го кефи да трупнеш опит, пък после с по-хубава и така. Представяй си че е момче без да се спарваш подхващай разговор като те среже да ти е все едно.

Бил си слаб, ами ако беше толкова слаб щеше ли да се появиш на бял свят, да си нормален, здравомислещ човек? Защо си живял 17 години, напразно ли? Ами в дупка си, първо излез от нея, а след това се качвай нагоре. Стигнал си твърде далеч да се откажеш. Прочети или изгледай няколко мотивиращи книги и филми. Нека да са реални истории, не холивудски простотии.

Като се чувстваш слаб, сложи си маска на силен. Мислиш, че всички са някви корави хора ли? Не са, но се правят на такива.

За самоубийство не искам да коментирам. И ако си сложиш край на живота по-яко ли ще ти е? С това само ще докажеш слабостта си и ще оставиш след себе си само нещастие и мъка, вместо нещо хубаво.

espada
04-03-2015, 22:01
Здравей. :) Ако искаш можеш да отделиш 2/3 минути от времето си да погледнеш какво ти изпращам, би могло да ти се отрази добре.

http://vbox7.com/play:bec401e09f

SHPAIdURmeN
04-03-2015, 22:29
Изчукай една мадама и ще се оправиш.

Бих могъл да ти помогна, обаче искам да знам дали си ентусиазиран да си помогнеш сам ? /Да или Не\

paradosou
04-03-2015, 22:33
Изчукай една мадама
Бих могъл да ти помогна
лол ;d

Auriss
04-03-2015, 22:40
шпайди е икона ;д

Blab
04-04-2015, 09:03
^по-скоро и той е яхнал метлата и трябва да бъде шамаросан;

по темата: първо - излез да те грее слънце малко!!!
спортувай - можеш да започнеш с каране на колело, ако имаш такова, времето (скоро ще) го позволява това;
нагоре ти казаха да мечтаеш - да, точно това прави! но и опитвай да материализираш тези желания! ако искаш да се научиш да снимаш например, излизаш и снимаш. ако ще е бойно изкуство - отиваш и си намираш школа - ето ти и нов социален кръг.
на 17 аз препоръчвам актьорски школи, дори да не се занимаваш с това за в бъдеще; просто средата е по-толерантна, а и играта е терапевтична винаги, натовареността ти и нещата, които считаш за слабости, могат веднага (и ще) се превърнат в преимущества. като цяло - насочи се към нещо по-социално - отборни спортове, колективни изкуства, не да си останеш вкъщи и да си цъкаш графичен софтуер или нещо от сорта (не че има нещо лошо, но нали искаме да излезеш от фаза на 1-во време);

успех! знам, че ще се справиш!))
дръж ни в течение с развитието;

wizzip
04-04-2015, 13:04
Изчукай една мадама и ще се оправиш. \

няма пари за курва ;(

а иначе мерси за всички коментари

RapExotic
04-04-2015, 18:58
няма пари за курва ;(

Може би това е корена на проблема

Няма пари --> нямаш самочувствие --> нямаш достатъчно социални контакти --> нямаш гадже --> и от начало

Можеш да започнеш да работиш върху първите три, а четвъртото ще си дойде от само себе си.

SHPAIdURmeN
04-04-2015, 19:19
няма пари за курва ;(

а иначе мерси за всички коментари
Така и не ми отговори на въпроса : Достатъчно ли си ентусиазиран да си помогнеш сам ? /Да или Не\

espada
04-04-2015, 19:28
http://vbox7.com/play:2d531b0ebc В началото малко е объркал превода като се говори за лъва и газелата, но нататък всичко е добре. :)

Умът може да бъде карта, може да бъде и лабиринт. Ти избираш каква форма да му придадеш.

Юлиян
04-04-2015, 20:43
:smt089

wizzip
04-04-2015, 21:30
Може би това е корена на проблема

Няма пари --> нямаш самочувствие --> нямаш достатъчно социални контакти --> нямаш гадже --> и от начало

Можеш да започнеш да работиш върху първите три, а четвъртото ще си дойде от само себе си.

Аз пачкам съботите и неделите с батко ми (защото все още ходя на даскало) но с парите помагам на майка ми със сметките

wizzip
04-04-2015, 21:30
Така и не ми отговори на въпроса : Достатъчно ли си ентусиазиран да си помогнеш сам ? /Да или Не\

Да

tochko
04-04-2015, 21:37
Аз пачкам съботите и неделите с батко ми (защото все още ходя на даскало) но с парите помагам на майка ми със сметките

Ами само едно голямо браво мога да кажа. А казва, че бил слаб :)

SHPAIdURmeN
04-04-2015, 21:40
Ако не е тайна, би ли могъл да ни обясниш по подробно ситуацията ?
Какви са взаимоотношенията с батко ти ?
Какво бачкаш ?
Кое е това нещо, което правиш, а не го искаш ?

П.С. Възползвай се от съветите на Blab

wizzip
04-05-2015, 18:30
Ами само едно голямо браво мога да кажа. А казва, че бил слаб :)

По скоро е въпрос на възпитание, иначе мерси

wizzip
04-05-2015, 18:38
Ако не е тайна, би ли могъл да ни обясниш по подробно ситуацията ?
Какви са взаимоотношенията с батко ти ?
Какво бачкаш ?
Кое е това нещо, което правиш, а не го искаш ?

П.С. Възползвай се от съветите на Blab

Какво точно искаш да знаеш ?

Батко ми (той е на 31 семеен живее отделно) е супер готин човек аз много го уважавам, ние сме 4 деца (аз брат ми и кака ми) Той и кака ми са от друг баща. Той е супер готин човек. Чувствам го като приятел, макар и аз да съм малко по-дръпнат (по-близки са с брат ми)

Слагаме дограми pvc и all :D обикновена бачкаторска работа (все пак нямам нито диплома нито години нито време)

Честно да ти кажа не знам, хващаш ме неподготвен.
Може би това което правя а не искам е да седя много на компа. Искам да излизам да тичам (много обичам да играя баскет) ама няма с кой. Преди си излизах сам :D но ми е някак странно.

wizzip
04-05-2015, 18:39
съжалявам за бавният отговор бях малко зает

SHPAIdURmeN
04-05-2015, 20:39
Ем да тичаш, никой не може да спре, не изглежда странно да тичаш сам.
Като се постопли времето, все трябва да има някое баскетболно игрище където хората се събират да играят, точно там отиваш, обаче малко по рано. След като си по рано там ще си разцъкаш малко сам докато не дойдат и останалите, 100 % ще се по интересуват от теб, не вярвам да хапят, ако не те питат дали искаш да играеш с тях, ти ще ги попиташ. Ако толкова се притесняваш, споката, осмелиш ли се един път, оттогава нататък няма да се притесняваш.

tochko
04-05-2015, 22:23
Ем да тичаш, никой не може да спре, не изглежда странно да тичаш сам.
Като се постопли времето, все трябва да има някое баскетболно игрище където хората се събират да играят, точно там отиваш, обаче малко по рано. След като си по рано там ще си разцъкаш малко сам докато не дойдат и останалите, 100 % ще се по интересуват от теб, не вярвам да хапят, ако не те питат дали искаш да играеш с тях, ти ще ги попиташ. Ако толкова се притесняваш, споката, осмелиш ли се един път, оттогава нататък няма да се притесняваш.

Взе ми думите от устата :D :D
Същото може да пробваш и не само с баскета, а и със всичко друго което младите хора правят заедно.