PDA

View Full Version : Срамежливо момче, какво да правя?



LikeAStone
04-04-2015, 09:29
Здравейте!

Четох темата "Защо те игнорира", хаха! Ама искам да разбера дали има други възможности освен вече посочените. :Д
Така, студентка съм, за първа година в чужбина. Хората тук като цяло са и двете - и експресивни, и леко затворени - на никой не му пука какво правиш, стига да не закачаш никой друг... Така, аз нямам постоянна компания, но покрай съквартиранта ми започнах да излизам често с определени хора, сред които е и едно момче, което си спомням от първия ден в който дойдох, защото имаше много красиво излъчване. По принцип е много красив, но сега знам че е и адски добър човек, защото го наблюдавам с приятелите му и съм близка с някои от хората около него. Сама по себе си красотата нищо не значи и щях да си плакна очите само съвсем ненатрапчиво, ако беше само красив.
Всичко започна веднъж, когато и двамата бяхме на едно представяне на книга и аз видях, че е там и просто се зазяпах, без никаква умисъл. Добре, сигурно е решил, че съм долен столкър и затова и той ме зяпаше и общо взето се криехме, че се зяпаме един друг. Тази вечер през цялото време си говорих с един негов приятел (който си има приятелка, просто говори български и обича да практикува) и много пъти после, не само с приятеля му, но и с други хора, с които си говореше това момче чух, че говорят нещо за мен. И така, друга вечер аз поех инициативата и се запознах с него, защото видях, че видимо го е срам от мен.
Доста време мина, виждаме се почти всеки ден. Той си стои с групичката от близки приятели, общо взето, аз си говоря с други хора. Преди две вечери отидох да си говоря с него и друг негов приятел, за да ги питам нещо и завързахме много приятен разговор за възгледи, при който той ме прегърна като му казах, че дори да мисли така ние го обичаме такъв, какъвто е. Но като цяло е супер touchy, и всички тук са супер touchy с близките си хора и изобщо не можеш да разбереш какво става, ако някой ти харесва. Снощи пък, се озовахме един срещу друг, и макар че беше леко пил не ми говореше, аз пак бях тази, която да поеме инициативата и пак - не се получи. В края на вечерта като се прибирахме с него и съквартирантката му ме прегърна и ми каза "лека нощ, my beloved lady', ама и това не знам дали значи нещо. Имам чувството като цяло, че ме игнорира, и не знам защо е - дали защото не иска да му се натрапвам (съмнение, което всеки нов човек на ново място има), или защото има нещо към мен все пак... Много е странно.
От друга страна си говорих с една приятелка, която е имала нещо към него и ми каза, че е много много срамежлив с хора, които са извън кръга му и тя е успявала един път да си говори с него маса време (аз повече, хахаха) и се е отказала. Не знам, хора, споделете опит, какво да правя, за да не съм ебати лепката и столкъра и хем някак да има някакво развитие, което да не върви тоооолкова бавно. Мен това ме дразни - да не можеш да разбереш дали да си влагаш енергията в нещо или някого. Ако няма да се случва - да си знаеш и да продължиш...

Azoria
04-04-2015, 10:40
Била съм в същата ситуация и накрая просто отидох при него и му казах "Искаш ли да излезеш с мен?" последва учуден поглед от негова страна и продължих с "Виж какво, като цяло съм търпелив човек, но... не ЧАК толкова." И стана работата. Може и да е било,защото го стресирах, но все пак. ;D Рискувай, няма какво да загубиш, освен несигурността в ситуацията.

anonymous908491
04-04-2015, 10:44
Щом не ви поглеждат, значи са срамежливи или педали, защото жените трудно бихте повярвали, че не всяка от вас заслужава да и се обърне внимание, особено пък столкърките

RapExotic
04-04-2015, 19:49
Англичанин ли е? Ако е така те са доста задръстени относно отношенията си с момичета, за това и често изпедерастяват.

HollyGolightly
04-05-2015, 02:57
Щом не ви поглеждат, значи са срамежливи или педали, защото жените трудно бихте повярвали, че не всяка от вас заслужава да и се обърне внимание, особено пък столкърките
Точно! Понякога срамежливостта няма нищо общо, просто може да не те харесва по начина, по който на теб да ти се иска и същевременно да не иска да наранява чувствата ти, казвайки ти го директно.

RapExotic, интересно ми е, колко англичанина познаваш, че правиш такива генерални заключения?

BeBchEtO_IlInKa
04-05-2015, 04:04
Dam taka e ;-)

BeBchEtO_IlInKa
04-05-2015, 04:08
Momcheto shtom nevi gleda ili e sramejliv ili nevi haresva po princip po veroqtno e da e sramejlv

BeBchEtO_IlInKa
04-05-2015, 04:11
Po princip po veroqtno e da nevi haresva shoto sa radko momchetata deto sa sramejlivi ;-)

RapExotic
04-05-2015, 08:04
RapExotic, интересно ми е, колко англичанина познаваш, че правиш такива генерални заключения?

Познавам над 10 българи живеещи там. Всеки от тях познава поне по 20 англичани. Смятай каква е цифрата.

Като цяло по тези държави мъжете прекаляват с учтивостта и съпътстващата я пасивност и не можеш да разбереш какво им се върти в главата. Там от толкова много свобода,толерантност и равнопоставеност между половете не става ясно кой има водеща роля в отношенията и семейството. За това и една българка, която е свикнала тук само да си седи и да се гримира, а мъжете да и тичат подир гъза, попаднала там не знае как да реагира.

LikeAStone
04-05-2015, 13:28
Това, че ме поглежда, даже си ме зазяпва, след което следва игнор и правене, че нищо не се е случило. Освен това в много случаи можеш да го видиш как се изчервява. И да, не съм в Англия, но и тук хората са по-сериозни, макар и по-експресивни, също така липсват и гнусните мачо свалки. :)
Да ви споделя развитие: снощи приятелят ми, който говори български ме заведе при него, защото са от една компания и той ме прегръщаше през цялото време и си говореше с мен и изяви желание да правим плакати и графити заедно :) Ако не друго, като правим нещо заедно ще разбера накъде отиват нещата.
Азория, мерси, помагаш :) Холи също :)

bonfire
04-05-2015, 21:21
Аз мисля, че е явно, че те харесва, поне по това, което споделяш. Прекарвайте повече време заедно, по възможност само двамата, пък то ще си проличи накъде отиват нещата :)

sladura89
04-07-2015, 15:48
Това, че ме поглежда, даже си ме зазяпва, след което следва игнор и правене, че нищо не се е случило. Освен това в много случаи можеш да го видиш как се изчервява.

Щом те гледа и се изчервява значи е сигурно, че те харесва, но е притеснителен и не смее да те заговори или да си покаже чувствата! Знам от личен опит. :)
П.П. Има вариант обаче да заглежда някого и когато изпитва страст, привличане, желание, но не и някакви по-сериозни чувства, но определено не си му безразлична! ;)

sladura89
04-07-2015, 15:55
Била съм в същата ситуация и накрая просто отидох при него и му казах "Искаш ли да излезеш с мен?" последва учуден поглед от негова страна и продължих с "Виж какво, като цяло съм търпелив човек, но... не ЧАК толкова." И стана работата. Може и да е било,защото го стресирах, но все пак. ;D Рискувай, няма какво да загубиш, освен несигурността в ситуацията.

Мхм ето, че имало и момичета, които правят първата крачка, аз не съм срещал, но предполагах, че има! Браво на теб продължавай в същият дух, а не само да чакаш някой да те забележи! :)

LikeAStone
04-08-2015, 13:47
Хаха, сладур! И аз си мислех за второто. Е, супер, хора!
Аз да ви докладвам какво се случва, главно защото винаги съм следила и съм искала да знам като са пускали такива теми :D А и защото не разбирам!!!
Така, видях го, той искаше да правим нещо заедно, взе ми телефона и ми каза: ще ти се обадя аз. Питах го дали не иска аз да му се обадя и ми вика: не, ще ти се обадя аз. Е, не ми се обади. Съквартирантът ми го търси по друга причина и пак не отговоряше. А като се видяхме ме държеше за двете ръце и ме погали по косата накрая, как не го е срам така да прави...