PDA

View Full Version : Помогнете ми с един персонаж



lilinet
04-04-2015, 18:26
Здравейте,
Героинята ми е момиче на 16-17, което няма никакви приятелки, но за сметка на това има много приятели (момчета). Голяма групичка са. Представям си я да върви наравно с тях и да си говорят свободно на някоя по-забутана улица или някаква ивица между две сгради. Тя е хубава, обикновено носи дънки, кецове,суичъри и други подобни дрехи.
Проблемът ми е в това, че аз не съм точно като нея, а приятелите ми в училище се занимават основно с глупости (подмятане на хартийки, например). Групичката й е по-различна. Те трябва да се занимават с нещо, което изисква известна физическа сила, практикува се на улицата и в него няма много термини/имена на техники. Отхвърлих скейтборда като вариант, защото ми е трудно да схвана всичките тези трикове: кое как се прави, какви варианти има, какви имена носят и т.н. Дайте предложения, като моля ви, кажете ми за какво точно става дума и предложете от къде мога да намеря клипчета/статии отнасящи се до предложението ви.
Благодаря ви!

anonymous908491
04-04-2015, 19:25
Проституция

Blab
04-04-2015, 19:41
* БЧК - може да е в екипите по 1-ва помощ; да провеждат обучения в училища; може да е част от проекта за наглеждане на живеещите на улицата; etc.
* капоейра //хрумна ми инстинктивно, като ти прочетох темата, затова го споделям, иначе нямаше:Д
* огнен театър/пой //всъщност, всякакви проявления на цирковото изкуство
* суинг танци
* може да са банда джебчии, мхм!
* ахахахах, могат да практикуват planking:Д:Д:Д
всъщност, могат да правят абсолютно всичко, в това е магията на писането:Д и не се притеснявай да си проучваш дори неща, от които нямаш никакво понятие, всъщност - особено тези неща - това те развива като писател (и като човек); успех!)

anonymous908491
04-04-2015, 20:05
@Blab
Колко българи занимащи се с капоейра, суинг/танци, а не гангбанг/ и останалите познаваш в България, или си чувала за такива ?
Настоявам да е проституция, ако авторката иска да е реалистично, иначе може да вкара вампир, който се влюбва във върколак и заедно се борят срещу престъпността.

Kaena Smith
04-04-2015, 21:47
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%80

https://www.youtube.com/watch?v=nSfZahdXxU4

dreamwalker
04-04-2015, 22:01
Може да ловят педофили.

anonymous908491
04-04-2015, 22:49
https://www.youtube.com/watch?v=nSfZahdXxU4

Да беше дал/а някой клип със стадо овце пасящи в нива, щеше да е по-интересно.

Kaena Smith
04-05-2015, 08:05
Да беше дал/а някой клип със стадо овце пасящи в нива, щеше да е по-интересно.

https://www.youtube.com/watch?v=W0aq3SCxTes

Заповядай! :)

Blab
04-05-2015, 09:15
@Blab
Колко българи занимащи се с капоейра, суинг/танци, а не гангбанг/ и останалите познаваш в България, или си чувала за такива ?
всъщност, повече от първите, отколкото от вторите;
//въпрос на пропускливост)

you against me
04-05-2015, 09:52
Няма ли да е по- интересно, ако например само един от тях има някакви специални физически способни, останалите да имат други качества. Мисълта ми е да се получи контраст между образите и да се запита човек как всички тези хора са събрани в една група. Давам ти пример, ако момчетата са три и момичето едно. Измислям си и произволни имена.

1. Сам- тренира футбол откакто се помни, въпреки че е харесван от всички не може да напусне старата си група, не е убеден че намира смисъл в този спорт

2. Марк- винаги е искал да се занимава с музика професионално, подценяваният талантът му води до това, че той не може да стигне по- високо от тромпетист в хора

3. Дийн- всеки би си помислил, че още от раждането си е изпаднал в депресия, постоянно мълчащ той се зомбира пред компютъра по цели нощи

4. Ан- и тя не знае как се е озовала в тази група, за нея най- важното нещо са книгите, увлича се по поети на френския символизъм

От тук ти решаваш какъв ще е конфликтът на героите и как ще се развие действието. Успех, може да го пуснеш да го прочетем после, ако искаш.

lilinet
04-05-2015, 17:33
Проституция
Мне, благодаря....

dreamwalker
04-05-2015, 21:46
Няма ли да е по- интересно, ако например само един от тях има някакви специални физически способни, останалите да имат други качества. Мисълта ми е да се получи контраст между образите и да се запита човек как всички тези хора са събрани в една група. Давам ти пример, ако момчетата са три и момичето едно. Измислям си и произволни имена.

1. Сам- тренира футбол откакто се помни, въпреки че е харесван от всички не може да напусне старата си група, не е убеден че намира смисъл в този спорт

2. Марк- винаги е искал да се занимава с музика професионално, подценяваният талантът му води до това, че той не може да стигне по- високо от тромпетист в хора

3. Дийн- всеки би си помислил, че още от раждането си е изпаднал в депресия, постоянно мълчащ той се зомбира пред компютъра по цели нощи

4. Ан- и тя не знае как се е озовала в тази група, за нея най- важното нещо са книгите, увлича се по поети на френския символизъм

От тук ти решаваш какъв ще е конфликтът на героите и как ще се развие действието. Успех, може да го пуснеш да го прочетем после, ако искаш.

Защо са с чужди имена всички. Така по-готино ли става?

П.П. Към Лилинет: Това момиче от онези момичета, които се държат като момчета ли е или просто се познават с тези другите от много дълго време затова са такива приятели.
И предполагам поне двама от групата са влюбени в нея?
Такива са всички комерсиални историйки.

Иначе можеш да ги направиш местни сатанисти.

lilinet
04-06-2015, 07:13
П.П. Към Лилинет: Това момиче от онези момичета, които се държат като момчета ли е или просто се познават с тези другите от много дълго време затова са такива приятели.
И предполагам поне двама от групата са влюбени в нея?
Такива са всички комерсиални историйки.

Тя е по-скоро "спортна мацка" отколкото "мъжкарана".
Не планирам да правя любовни триъгълници, нито пък да я "влюбвам" в някого от бандата, защото това е меко казано банално и очаквано, а аз стеаня от баналните неща. ☺

dreamwalker
04-06-2015, 10:08
Можеш да ги направиш сатанисти, както споменах в предишния си коментар.


https://www.youtube.com/watch?v=uPbPYd5e6I8

you against me
04-06-2015, 10:40
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/574895-%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BC

Има ли съгласни?

lilinet
04-07-2015, 07:37
Има ли съгласни?
Идеята е добра според мен

SwagGirll2002
07-05-2015, 22:39
Може би отговарям малко късно ,но все пак имам идея.Може да е нещо от сорта на някакъв вид танци. Хип хоп или нещо подобно.Може да измислиш някакво състезание или нещо такова и да се състезават с групичка момичета с едно момче.Може би ще се получи яко.Ако поразвиеш историята ще се получи.

LoveInfect
07-10-2015, 22:21
Отговарям късно но тези идеи, са страхотни и си мисля че са това което търсеше:
Pranking, има ги мн в youtube,
Graffiti може да правят нещо като артиста banksy