PDA

View Full Version : Проблем със стрийт фитнес



kinir2
04-04-2015, 20:07
Здравейте,
От няколко дена започнах да тренирам активно стрийт фитнес. Правя кофички и други упражнения. Това, което ме притеснява, е, че при кофичките на първата серия като направя 3-4 започва да ме боли главата в горната част отзад, над тила и ми става лошо - трябва да спра, въпреки че мога още. Не претендирам, че ги правя идеално, но едва ли е чак толкова зле - гледал съм други как ги правят, правил съм и аз малко преди. Същото понякога става и при упражнението за корем с вдигане на крака от успоредка (не знам как се казва), пак на първата серия. До вчера ставаше само на първата серия и на другите нямаше проблем, но днес на втория опит с кофичките беше същото, сега даже още ме боли главата. Това, което ме притеснява, е, че може да е някакъв сериозен проблем. На този етап обаче не искам да ходя на лекар, защото нашите като чуят само и ще започнат да преувеличават. На някой друг случвало ли му се е нещо подобно? Какви биха могли да са причините и как мога да ги предотвратя за в бъдеще? Може ли да е от неправилно изпълнение? Планирах тези да са ми основните упражнения засега, но това ми проваля всичко.
btw: Ако има значение: момче съм, на 17.

tochko
04-04-2015, 21:33
А как дишаш по време на кофите? Аз съм имал болки в главата при по-други упражнения, но не е от значение, защото ми се струва, че това е от неправилна техника. Получаваше се от задържане на въздуха , тоест напън от въздух към главата без да изпускам. При мен болката отминаваше след ден-два. Надявам се разбра за какво става дума, важно е да се диша правилно. Що се отнася за "правилното" дишане, аз следвам простичък принцип-при отпускане на дадените мускули вдишвам, а при съкращаване (активна част на упражнението) издишвам. Просто избягвам каквото и да е задържане на въздух. Надявам се това да ти е проблема, ако да нямаш повод за притеснение ;)

Rakshy
04-04-2015, 22:01
Нещата, за които се сещам са:
1. Пада ти кръвното. Яж нещо преди това и след това. (тва е малко bro ама пробвай)
2. Лошо дишане както каза tochko. Принципно най-добре е да правиш следното :
---2.1 Вдишваш и стягаш корема (представи си, че въздуха ти отива в топките)
---2.2 Пускаш КОФАТА
---2.3 Буташ
---2.4 Издишваш (като издишването може да стане и примерно от средата на изправянето докато се изпънеш)

Това е най-legit начина на дишане при тренировка с тежести, мисля че може да се приложи и при кофичките.

А относно това дали имам подобен проблем - напоследък ми се вие свят като се изправям след като съм седял за някакво време и при по-резки движения, не съм сигурен на какво се дължи, но нещо ме кара да си мисля, че е от preworkout-a..

Slarc3
04-04-2015, 22:14
това 1вото,което си му дал с яденето си е доста bro. И аз залагам на лошото/неправилно/ дишане..
Rakshy, какво взимаш pre ,че ти се получава тоя филм ,че ми стана интересно :? По принцип при по-резки движения мисля ,че е в нормата,tho ,че и на мен ми се е случвало пък и на доста познати.

Rakshy
04-05-2015, 00:10
това 1вото,което си му дал с яденето си е доста bro. И аз залагам на лошото/неправилно/ дишане..
Rakshy, какво взимаш pre ,че ти се получава тоя филм ,че ми стана интересно :? По принцип при по-резки движения мисля ,че е в нормата,tho ,че и на мен ми се е случвало пък и на доста познати.

Реших да напиша гръвното, защото не искам да говоря за инсулин и т.н. щото и не го разбирам напълно. На много хора в залата им става лошо, ако не са яли и почнат да тренират, в това число и на мен понякога. Не е зле да се приеме като възможност.


А иначе зобкам ANIMAL RAGE. Тва с виенето на свят и някво чувство за изтръпнали крайници го имам от вчера. Днес докато пих приятните 7 хапа малко ми се догади и затова мисля, че е от него. То и срока му на годност малко даде фира...

Slarc3
04-05-2015, 09:57
Animal.. makes some sense ... ползвал съм доста продукти на Animal и при всички е имало някви леки странични така ,че може да го сметнеш за нормално :D При cuts-а например се получаваше леко гадене даже и парене (което до някъде се обяснява от термото) та , да напълно възможно.

Rakshy
04-05-2015, 13:33
Animal.. makes some sense ... ползвал съм доста продукти на Animal и при всички е имало някви леки странични така ,че може да го сметнеш за нормално :D При cuts-а например се получаваше леко гадене даже и парене (което до някъде се обяснява от термото) та , да напълно възможно.

Интересното е, че ги нямаше тия "странични ефекти" в началото.Май ще трябва да търся някъв друг pre- като алтернатива, щото иначе съм супер ленив. Някви предложения?

Slarc3
04-05-2015, 15:01
Интересното е, че ги нямаше тия "странични ефекти" в началото.Май ще трябва да търся някъв друг pre- като алтернатива, щото иначе съм супер ленив. Някви предложения?

Мм.. аз не съм голям фен на pre суплементите и съм взимал само Rage , Iron Pump-a на Arnold и Jack3d + монохидрат (и дълго карах на него, като най много си ми пасваше) Иии сега много се чудя дали да пробвам нещо ново или да си залагам на сигурното.

П.П. много ми хвалят N.O. Explode :? ама.. BSN някак си.. Naah...Аз се навивам уж за Craze :D

Rakshy
04-05-2015, 21:36
Правя powerlifting тренировки и тези напомпващите практически са ми безполезни, защото не ми пука особено колко ще се напомпам докато правя лежанка или тяга, или пък клякам :D
N.O Xplode-a го обмислих като вариант, защото спонсорират доста добри Powerlifter-и и може да е добро :Д

Хем ми трябва този drive за тренировките, хем не ми се дават толкова пари :/

Slarc3
04-05-2015, 23:03
Ерм.. в такъв случай май си на най добрия вариант в момента .. :D