PDA

View Full Version : Как да убедя родителите си да ми вземат куче?



tomilove
04-05-2015, 15:44
Здравейте приятели!Аз имам следния проблем!Знам,че повечето от вас са го имали и затова стигнах до решението да ви пиша!Съжалявам,ако темата се повтаря!
Моят проблем е:Да убедя мама и тати да ми вземат куче!По-точно голдън ретривър!
Та,аз съм на 12 години (лятото ще правя 13) имам майка и баща и брат на 25 години!Живеем под един покрив!По-точно в апартамент 74-75 квадрата!От много малка се грижа за бездомните кучета и котки и от тогава искам куче у дома!Доказала съм на нашите,че съм отговорна и мога да се грижа за което и да било животинче!Харесала съм си едно голдънче за 100 лева,мъжко,чистокръвно от Стара Загора!Те също го обикнаха!Мама и тати също искат това кученце,най-вече тати,но казват,че ще пуска косми и ще цапа!Още един проблем е това,че след като завърша 7 клас ще отида в друго даскало и няма да имам възможност да го гледам и то извън града ми!Хем ми казваха,че няма да ме пуснат толкова малка да уча извън града ми,хем сега ми се оправдават зареди кучето и щяла да падне отговорността върху тях!Казват,че понякога проблем ще са и парите,но аз ще помагам с каквото мога!Знам,че това не е играчка!Разбирам моите родители,но повярвайте ми ужасно много искам това куче!Не мога сама да си го купя!Моля ви,не ми казвайте - ''Когато пораснеш си вземи куче!Тогава ще видиш какво е щяло да бъде на вашите!''!Опитах с какво ли не - с презентация,с бележки,с много,много думи и най-вече слабостта на тати,когато го погледна в очите и леко пророня сълзи!Виждам,че и той го иска,но само ми казва как няма да стане!Бати не е много ''ЗА'' кучето,но ако ми го вземат няма да има никаква възможност!Тати все ми казва като си купим къща с двор тогава,но аз знам,че това няма да стане!Моля ви помогнете ми!Искам го страшно много :'''''''''''''''( !

didi222
04-05-2015, 18:40
Хубаво е, че обичаш животните и искаш да имаш домашен любимец.
Но да имаш куче не е само забавление и игра, а и отговорност.
Трябва да има място, да му се осигури храна, да има кой да го разхожда и да чисти след него.
Ще трябва да ставаш сутрин в 5 часа да го разхождаш. Като си на училище кой ще се грижи за него? Ами ако заминеш в града – тогава няма да имаш възможност да го гледаш и ще създадеш допълнителна работа на родителите си.
Първо помисли дали наистина можеш да му посветиш време и грижи. Защото това не е плюшена играчка и като ти омръзне да я захвърлиш. Това е живо същество, което се нуждае от любов, ласки и внимание.
Ако наистина много, много искаш куче и си убедена, че ще се грижиш за него, говори сериозно с родителите си. Обясни, че обичаш животните, че ще се отнесеш сериозно с задълженията си и ще приемеш кучето за член на семейството, а не за играчка.
Родителите ти са споменали, че не могат да си го позволят. Първо, кучетата не струват малко, а и изискват много разходи. Затова можеш да осиновиш куче от приют – толкова осъдени и нещастни животни има там. Ще направиш едно същество щастливо, като му осигуриш дом.
Късмет. :wink: