PDA

View Full Version : Странните ми разбирания



Angel'sBrokenWings
04-05-2015, 16:06
Здравейте, имам проблем и не знам дори от къде да започна... Нямам особено опит с връзките и момчетата, доста съм и срамежлива. Харесвала съм си сериозно няколко момчета и под сериозно разбирайте наистина сериозно, но абсолютно никога не съм показвала никакъв интерес, да не говорим за чувства. Пред въпросното момче съм се държала напълно безразлично и не съм правила дори и най-минималните крачки, за да ме забележи. Та по същество... Моите разбирания са такива, че дори и при най-малкото показване на някакъв интерес към някого и той вече на 100% ще разбере, че имам чувства към него, че ще стана за резил и ред подобни глупости. Сякаш за мен е недопустимо да покажа каквито и да било чувства към този човек. Като че ли с едно искане на приятелство във фейсбук например и ще стане голямо чудо и ще стана за срам в очите му. Осъзнавам, че е така. Също осъзнавам, че това не ми е помогнало нито веднъж, напротив.. Но пък не мога да го пречупя.
Вие какво мислите по този въпрос? Мислите ли по този начин и съгласни ли сте че всичко това е странно и ненужно? Евентуално някакви съвети?
Благодаря ви предварително за отделеното време. :)

Ivaaaaa
04-05-2015, 16:16
ми, и аз съм такава. но пък мен ме устройва. теб, ако не те - промени се. елементарно, уотсън.

Blab
04-05-2015, 16:25
^мхм!

и аз не обичам да демонстрирам интерес, предпочитам да оставям хората сами да ме изберат и да дойдат при мен;
//така отговорността поне на първо време е тяхна и не си губя времето в разни хън-мън занимавки))

ако ти пречи, преодолей се и общувай свободно. общуването не значи непременно интерес, интересът може да е от всякакво естество, не единствено любовен, така че - по-спокойно го дай;

dreamwalker
04-05-2015, 17:16
ми, и аз съм такава. но пък мен ме устройва. теб, ако не те - промени се. елементарно, уотсън.

+++

Разбиранията ти не са странни. Нарича се гордост.

http://www.publicbookshelf.com/images/PridePrejudice423x630.jpg

102
04-05-2015, 19:52
аз пък смятам че жената действа първа просто е незабележимо за повечето люде

RapExotic
04-06-2015, 05:19
и аз не обичам да демонстрирам интерес, предпочитам да оставям хората сами да ме изберат и да дойдат при мен

Но така губиш възможността да се запознаеш с хората, които на теб ти харесват. Пасивността и липсата на интерес в отношенията затварят много врати.

tori
04-06-2015, 06:16
Пасивността и липсата на интерес в отношенията затварят много врати.
ТОЧНО!
Аз съм от типа директни момиченца, които, ако си харесват някого, въпросния разбира доооста навреме и доооооста НЕдвусмислено. Ако искам да бъда с някого, мога да обърна света и да го влача към леглото си, едва ли не. Повечето от момчетата, с които съм имала връзки/занимавки, казват, че предпочитат момичета като мен, които не се циганят особено и не се правят на ощипани. Ако го намериш във фейсбук и се зачатите, нищо кой знае какво няма да стане, а да пропускаш шансове е убийствена глупост. И освен това никой не може да чете мисли и никой не може да знае, че ти проявяваш какъвто и да е интерес спрямо него, за да започне да ти сваля звезди от небето. Гордост било... Ами, не, не съм съгласна. Искаш нещо - взимаш си го. Кое му е липсата на гордост да покажеш интерес?

jghgh
04-06-2015, 07:23
аз пък смятам че жената действа първа просто е незабележимо за повечето люде

да, иначе 8-)
много често е така.



за темата е ясно: всеки да прави нещата, които са му най-комфортни, но трябва и да е наясно с последиците от поведението си.
щом ти е против принципите да си активна страна, не бъди. реално повечето момичета обичат да са ухажвани, в това няма нищо странно.
аз съм 50/50, според настроението, понякога не обичам да правя първата крачка, и също не добавям първа в социални мрежи и така.
но като харесвам някого му се усмихвам повече. има нежни начини да покажеш интерес, без да се чувстваш много уязвима.


др. вариант е да правиш двусмислени жестове, после да се оттегляш 8-) работи.. така написано звучи мн. тъпо, но иначе се получава готина игра и динамика.. викат му push-pull
но си зависи от човека. трябва на момента да се преценява при кой какво върви като поведение.

Azoria
04-06-2015, 08:29
Мислите ли по този начин и съгласни ли сте че всичко това е странно и ненужно?

Странно - не. Ненужно - да. Замисли се колко изпускаш когато вместо да проявиш интерес, ти пускаш игнор,едва ли не, на момчето,с което евентуално искаш да бъдеш. Не си нито първия, нито последния човек на земята, който изпитва влечения към някого и няма нищо лошо в това, както и в това да си показваш емоциите (до някъде).

Тодор
04-06-2015, 10:14
Момиченцата мълчат и се надяват момченцата да знаят какво е в главите им.Жените знаят че това е невъзможно,за това използват думи.

sl1nceetoo
04-06-2015, 10:45
Добавям още едно плюсче към мнението на Иваа.

Няма да повтарям вече гореспоменатите неща. Очевидно е, че не си единствена и разбиранията ти не са странни.

heartshapedbox
04-06-2015, 12:45
^мхм!

и аз не обичам да демонстрирам интерес, предпочитам да оставям хората сами да ме изберат и да дойдат при мен;
//така отговорността поне на първо време е тяхна и не си губя времето в разни хън-мън занимавки))


Същата съм и аз. Приела съм си го, не ми е проблем по никакъв начин. ;д

NomNomNom
04-06-2015, 13:51
ТОЧНО!
Аз съм от типа директни момиченца, които, ако си харесват някого, въпросния разбира доооста навреме и доооооста НЕдвусмислено. Ако искам да бъда с някого, мога да обърна света
И на мен буквално ми се наложи да обърна света/континета 8-)
Всяка жена си има различен стил, ако бяхме еднакви по-добре ли ще е :д

Когато изпуснеш няколко възможности заради неказани думи, когато си сърбаш попарата и страданието, когато видиш, че няма друг изход и трябва да решиш ти наистина ли искаш този човек завинаги, или не - си отваря устата :д или страдаш :д

Защото и не всички мъже са директни, а някои просто не разбират сигналите и не искат да те притесняват ако се окаже, че нямаш интерес.

Та, всеки сам си избира и понякога се налага да правим изключения.

Много настойчива също не е добре, трябва да се търси някаква умереност и да се действа според човека отсреща :д

Angel'sBrokenWings
04-06-2015, 19:18
Благодаря ви супер много за съветите и мненията. Беше ми много полезно. :)