PDA

View Full Version : Тренировки - стрийт стил



ForsakenFreak
04-05-2015, 20:17
Значи не съм тренирал сериозно от половин година, защото покрай студентски проекти и учене не остава време, а особено с моята специалност заетостта пред компютър е 100% и става гадно застояване. Взех си домашни дъмбели и няколко пъти на седмица правя упражнения за бицепс, рамена и китки, в съчетание с няколко други основни упражнения (коремни, клекове). Но нито е последователно, нито сериозно, тъй като обикновено трябва да съм на лекции рано сутрин и цял ден в уни после, а вечерта - работа и малко сън. Желанието ми е да подновя тренировките, тъй като заетостта спада към края на годината, а и ще имам сценично изпълнение през Юли, но нямам пари за фитнес.

Затова исках да се обърна към хората във форума да препоръчат някакви упражнения, които да симулирам без достъп до фитнес център. Пратете някакви линкове или снимки (това ще е най-полезно). Основно искам да наблегна на топене на мазнини и оформяне. Имам мускули, но искам да изпъкнат. За момента съм намалил килограмите за вдигане и правя по повече повторения.

Също така мисля, че е добре да започна да тичам редовно, ако искам да успея. За съжаление никога не съм бил фен на тичането, особено заради проблема с дробовете ми - когато тичам твърде продължително и започва да ми става трудно да дишам. Не знам от какво е това... Може би заради неправилно дишане? Ако е така, дайте препоръки що е то правилно дишане, моля. Какво бихте ми препоръчали като начинаещ тичане? По колко минути на ден? И да комбинирам ли тичане-ходене-тичане-ходене? Моля да ми препоръчате някаква стратегия, с която да стартирам.

Също искам да отбележа, че не съм фитнес маниак или културист. Искам просто да поддържам тялото си активно.

Благодаря за отделеното време.