PDA

View Full Version : шокиращо самопризнание vol. 5



StringTheoryPracticist
04-06-2015, 11:07
аз съм фейк на пешоскейборда
о иронията на събдата е велика :)
ко прайте пичове

pe6oskeiborda
04-06-2015, 11:23
Довечера в 18:00 има купон в главата ми и всички сте поканени ^^

Ivaaaaa
04-06-2015, 11:28
има ли дрескод

pe6oskeiborda
04-06-2015, 11:35
не знам мислех че душите не носят дрехи а вместо това се шлайфат
може да се ошлайфате като за купон :)

Ivaaaaa
04-06-2015, 11:41
как така да се ошлайфаме?

какъв е сюжетът на купона? ще има ли чалга? ^^

skatew
04-06-2015, 11:42
party in my ass everyone cum in

pe6oskeiborda
04-06-2015, 11:48
ми нали душите са безсмъртни и затва могат да се шлайфат с шкурка да изглеждат готини примерно да са с форма все едно носят рокля или да имат по-големи топки
пък утре им пониква това което са изрязали щото нали са души
в такива моменти всички завиждат на хора като DoubleDMG щото той е с формата на огромен кашон което символизира какъв тъпанар е и това му позволява да се шлайфа в каквато си иска форма жалко че никога не измисля нещо умно :(
някои се боядисват после а други си предпочитат естествения енигматично лилав цвят

естествено че ще има чалга ако питаш мене :) ама ушите на повечето от душите си избират какво да чуват така че никой не знае каква е музиката всъщност :D

Ivaaaaa
04-06-2015, 11:55
пак не схванах концепцията :(
представям си нещо от сорта на сбирка на голи хипита през 70-тте, слушащи пинк флойд и приемане на промишлени количества лсд. ^^

pe6oskeiborda
04-06-2015, 11:57
нещо такова излиза щото главата ми е винаги пълна с лсд
сама си го синтезира :)

pe6oskeiborda
04-06-2015, 11:59
Първоначалната идея беше, че обикновено когато предвиждаме някого, ние симулираме негово копие в главите си - така се получава емпатията. Така че примерно можеш да си имаш своя собствена Ivaaaaa или Mary_Jane69 в главата ако решиш ^^

Ivaaaaa
04-06-2015, 12:01
ама главата ти е истински готвач-химик. искам и аз така :(

pe6oskeiborda
04-06-2015, 12:08
Мисля че всеки може и е придобито, аз мъгляво помня как в някои ранни периоди на живота си измислям как да се накарам да искам нещо - като проверявам какви реакции в мозъка ми довеждат до този резултат и ги прилагам - усещаше се леко насила и неудобно, но някак ми позволява да управлявам някои части на мозъка си, което е добре дошло защото мозъците автоматично правят много глупави неща, малка част от които се научих да поправя. Или не знам, може и напълно да греша :D нищо не знаем за мозъците. :с

Едит: и естествено, по-предното съобщение беше шега - наистина не мисля, че човешкия мозък може да се научи сам да си синтезира ЛСД.

Ivaaaaa
04-06-2015, 12:18
разбира се, нали общувам с пешо, но пък той изведнъж започна да пише прекалено грамотно. -.-

при различни патологични отклонения, човек може да бъде в перманентна лсд еуфория ^^

pe6oskeiborda
04-06-2015, 12:39
Всъщност сега се замислих и имам поправка:

Когато ти прочетох въпросите, първоначално не бях настроен да отговарям и тръгнах да мисля как да не отговоря без да е грубо :D тъй като първата ми реакция беше да помисля и да не мога да измисля нищо добро, но се натиснах малко повече и като почнах да ги измислям вече ми дойде настроението и останалото беше лесно :д мисля че този натиск е важната част тук

Ivaaaaa
04-06-2015, 12:42
можеш да ми благодариш, че те провокирах да искаш нещо /това, което беше написал по-нагоре, че си се опитвал/ :Д

StringTheoryPracticist
04-06-2015, 12:47
разбирасе
даже си мислех как мозъка ми не прави това автоматично след като резултатите ми харесват толкова
мислех че мозъците сапоне достатъчно умни да правят това

Ivaaaaa
04-06-2015, 12:51
говориш за мозъците ни така сякаш са стоунхендж. нещо непознато, чуждо. сякаш не са част от нас, а нещо като другото ни аз.

StringTheoryPracticist
04-06-2015, 13:03
Мда, по-конкретно говоря за частите от мозъка които не са "аз" и не управляваме. Изключително са sneaky и манипулативни, повечето хора не осъзнават как ги лъжат и много няма да осъзнаят даже да им се обясни.

А са си доста непознати, да. За жалост.

Ivaaaaa
04-06-2015, 22:27
сега на мен ми е трудно да се събера и да измисля интересен отговор ;/

pe6oskeiborda
04-06-2015, 22:50
В такива ситуации подходяща реакция е безинтересен отговор :D

Ivaaaaa
04-06-2015, 22:56
ех, пешо. дори безинтересните ти отговори са интересни ^^

pe6oskeiborda
04-06-2015, 23:18
тоя не беше от безинтересните :Д

Ivaaaaa
04-06-2015, 23:25

всъщност последният беше от интересните, защото ме провокира да кажа нещо, което в момента не съм способна ;/

dreamwalker
04-06-2015, 23:28
Това го знаем вече, Пешо.

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 09:48
безинтересните ми са напълно различни изглеждат така:
аха
ок, ясно
[смяна на темата (защото няма какво да кажа по тази)]
[мълчание и вероятно край на разговора]

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:10
прав си.
а и такъв отговор говори много за събеседника.

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:24
да
говори че е нормален човек който не харесва математика или програмиране или югио :D

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:25
я не ми се заяждай ве отворко
да не те банна :x
аз съм господаря ти ве дребен

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:26
е, поне една трета според теб съм ненормална.
Ю–ГИ–ООООО
обичам

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:26
окей шефе
истината най-боли :)

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:27
е, поне една трета според теб съм ненормална.
Ю–ГИ–ООООО
обичам
омг и аз
никой в града не можеше да ме бие :D имах само един достоен противник, един Тишо
веднъж даже играх срещу един който играеше без жертви а моето тесте е с жертви и затова неговите чудовища бяха с по няколко хиляди атака/защита по-силни от моите и пак го бих :D
само ме дразнеше колко са глупави хората от филмчето явно си нямаха идея от стратегия :( много разочароващо, стратегията е най-интересната и включва математика ако я мислиш правилно

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:28
като ги скъса ли :Д

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:28
значи всъщност не те кефи да говориш и за югио ако нямат математика :D стават две темите тогава :D:D:D:D зубар

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:29
поне имам душа за разлика от тебе :( гаден фейк

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:30
хахах :Д
пешо твоя карта ли е?
коя е силната му страна

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:31
пхахахаха те зубарите изобщо имат ли души :D:D по-добре че не съм като тебе :(

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:32
хахах :Д
пешо твоя карта ли е?
коя е силната му страна
разбираем е за разлика от мен и затова хората биха го харесали повече ^^
също така е рапър

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:34
напиши ми най-неразбираемото ти неразбираемо нещо
гледаш ли анимета

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:35
пхахахаха те зубарите изобщо имат ли души :D:D по-добре че не съм като тебе :(
май нещо ти проличават фейк чертите а? само един фейк би бил толкова плосък че да опише цялата личност на един човек с една дума и да очаква това да е пълно описание, от няколко поста насам само това си казал което говори и за монотонно предвидливо поведение, присъщо на фейк

нали знаеш, че по всяко време мога да напиша от твоя акаунт всякакви глупости и накрая ти да излезеш глупака

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:36
не ми се обяснявай ве дръвник

нали знаеш, че по всяко време мога да напиша от твоя акаунт всякакви глупости и накрая ти да излезеш глупака
това би било супер жалко

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:37
имаш бъдеще в драматургията

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:45
напиши ми най-неразбираемото ти неразбираемо нещо
гледаш ли анимета
не гледам анимета, но се каня

всичките ми мисли които използват теория на вероятностите са такива, за пример ще дам една изключително елегантна идея с приложения навсякъде:
когато видиш нещо, нормално е вече да е минала значителна част от живота му - горе-долу половината - ако си го видяла по случайно време поне. важи за всичко - Берлинската стена, кучето на улицата, случайната сграда която подминаваш, дори Земята и Вселената. ето доказателството:

когато наблюдаваш един обект по случайно избрано време от началото до края на съществуването му, е 50% вероятно да си преди средата и 50% да си сред средата; 99% вероятно е да си в първите 99%. изключително нисковероятно е да погледнеш натам точно когато е започнал да съществува, ако ще съществува дълго време, или пък точно когато ще спре да съществува, ако е съществувал дълго време. 99% вероятно е да е минало от 1% до 99% от съществуването му.


естествено, често има по-добри начини - знаем от практика, че 80-годишните хора средно имат още 5-10 години, не 80, а 5-годишните имат останали много повече от 5, но винаги е близо и е особено полезно когато нямаш представа какво да очакваш.

проблема е, че такива правила имат приложения навсякъде, тоест за всички ми хрумва нещо което ми прави част от аргументите неразбираеми и необясними :/

pe6oskeiborda
04-07-2015, 14:47
пич ти ако така сваляш мацките нищо чудно че си нямаш гадже ;]
споко, тая няма да ти пусне тя е тука само за сеира :D

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:50
ехаа, искам да чета повече неразбираеми неразбираемости. обмисляш по-задълбочено, вглеждаш се. ^^

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:50
Пешо не бъркай анализа със зубарщина, щото хората плащат добри пари за ефективен анализ. Много по-добри отколкото биха ти платили за да им нацепиш дървата.

*фокус-мокус* отсега нататък ще имаш повече нюанс и ако ще ме атакуваш няма да е само заради едно и също глупаво нещо, защото правиш разговора глупав.

Юлиян
04-07-2015, 14:51
Пеше не се карай на фейкчето бе виж го колко е добродушно!

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:52
това твое... умозаключение ли е? дай още неразбираемости :Д

Ivaaaaa
04-07-2015, 14:55
сигурно не си емоционален и за теб любовта е чисто физическата й похотлива страна ;/

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 14:57
ехаа, искам да чета повече неразбираеми неразбираемости. обмисляш по-задълбочено, вглеждаш се. ^^
Силно препоръчвам книгата Thinking, Fast and Slow. Автора е описал нещата по-добре отколкото аз бих. А и по-разбираемо 8-) само че после ти ще си неразбираема 8-)

Иначе всичко идва от това, че хората алгоритмичната логика има правила които са 100% прави, но контраинтуитивни за прилагане. Например случая с Линда:

(от Уикипедия)


Linda is 31 years old, single, outspoken, and very bright. She majored in philosophy. As a student, she was deeply concerned with issues of discrimination and social justice, and also participated in anti-nuclear demonstrations.

Which is more probable?

Linda is a bank teller.
Linda is a bank teller and is active in the feminist movement.


Отговора е първото, защото първото покрива второто. Повечето хора мислят че е второто.

pe6oskeiborda
04-07-2015, 15:02
*фокус-мокус* отсега нататък ще имаш повече нюанс и ако ще ме атакуваш няма да е само заради едно и също глупаво нещо, защото правиш разговора глупав.
добре ве добре стига да си доволен
аре бегай да учиш да не ти играя един вектор няколко нютона в главата :D
кво ми висиш само тука

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 15:03
добре ве добре стига да си доволен
аре бегай да учиш да не ти играя един вектор няколко нютона в главата :D
кво ми висиш само тука
Не ми харесва тона ти и този разговор няма да продължи ако не си го оправиш.

Ivaaaaa
04-07-2015, 15:13
и на мен първоначалната ми реакция беше второто. намерих книгата. ще й хвърля поглед при първа удобна възможност.

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 15:17
сигурно не си емоционален и за теб любовта е чисто физическата й похотлива страна ;/
имам си емоции, може би не ги показвам много но това може да е защото не получавам възможност

разбирам романтичната любов и вярвам в нея, но за момента не ми е интерес и даже е нещо което избягвам, тъй като засега целите ми са леко по-други, не искам да ми се пречкат натрапливи влюбени емоции (които глупавия мозък напрапва независимо от това дали искаш), надявам се в бъдеще да се науча да овладявам това повече, за мен е неприемливо да базирам на рандом емоции важни решения и инвестирано много време

иначе тая книга е много добра, пиши ми след като почнеш да я четеш, интересно ми е как би ти повлияла ^^

StringTheoryPracticist
04-07-2015, 21:45
приложение на теорията която описах по-рано:

в момента си проверявам личните съобщения тъй като не знам след колко време ще получа отговор и като видя че няма нови знам, че горе-долу трябва да изчакам още толкова време докато получа ^^

по-сложни методи постигат само малко по-добри резултати

Ivaaaaa
04-10-2015, 14:23
започнах да чета. интересно и увлекателно е, но поне засега не е нещо, което и сама не бих се досетила; иновативно. но ми харесва, мдаа. започнах да развивам свои неразбираемости, които предпочитам да не споделям ;д
мислиш ли статистически? налага ли ти се да си го..наложиш ;д

StringTheoryPracticist
04-10-2015, 14:46
о <З не очаквах да се заемеш

Да, когато мога мисля статистически, но само след като придобих опит почна да действа автоматично. Доволен съм от резултатите.

anonymous908491
04-10-2015, 14:49
щото хората плащат добри пари за ефективен анализ. Много по-добри отколкото биха ти платили за да им нацепиш дървата.


Но всичко, което ти платят за десет години анализи, ще успея да ти го взема за 10 минути.
Анализатор е същото като политик - нужно е да говориш, а кво говориш никой не ти разбира, може би и ти самият.

StringTheoryPracticist
04-10-2015, 15:15
Добре пешо :D

Бях се отказал от тоя диалог защото страната на пешо заемаше прекалено елементарна и банална позиция.

Ivaaaaa
04-10-2015, 17:14
о <З не очаквах да се заемеш

Да, когато мога мисля статистически, но само след като придобих опит почна да действа автоматично. Доволен съм от резултатите.

нали обещах -.-
а смяташ ли, че статистическото мислене може да стане интуитивно?

StringTheoryPracticist
04-10-2015, 17:31
Някои неща стават интуитивни, особено след като ти стане навик и вътрешно очакване, че ще проработи; като цяло, доста корекции работят добре. Автора казва, че след всичките години (той е на 80-90 и се занимава от много десетилетия с това), някои неща още не са му интуитивни. Но си струва усилието, ако е за важни неща. По-нататък се разправя и за това как хората правят лоши инвестиции защото си мислят че ще им провърви, без да имат никакво основание зад това - става въпрос за важни решение от типа на това да започнеш домашен бизнес, да се захванеш с голям проект с идеята че ще ти отнеме още 2 години и няма шанс да се провали (докато имаш информацията да видиш истината - че средно отнема 8 години и 40% шанс да се провали напълно). Или пък ако си шеф на голяма фирма, да закупиш друга голяма фирма само защото си мислиш че си по-добър шеф на фирми от другите и ще й увеличиш стойността (повечето хора си мислят че са доста по-добри от останалите).

Трудно е, но си струва да се ползва за важни неща. А понякога не е трудно даже, и винаги е добре да се знае.

Ivaaaaa
04-10-2015, 17:53
стигнах до въведението в система 1 и система 2. спомена се нещо подобно как някой си инвестирал голяма сума в акции на 'Форд' без да е сигурен, че вложението ще си струва. въпросът 'трябва ли да инвестирам във 'форд?' се заменя с 'харесвам ли 'форд'? или нещо такова. мисълта ми е, че ако имаме по-голям набор от знания и умения ще можем да превърнем статистическото мислене до интуитивно и кпд-то ни ще е по-продуктивно.

StringTheoryPracticist
04-10-2015, 18:13
Да, няма да правим толкова глупави грешки от които губим.

Помня като аз четох тази история - направи ми впечатление, че инстинктивно очаквах автора да каже как след това инвестицията се е провалила - за да видят читателите че е била лоша инвестиция. Но той каза просто това, че е инвестирал много пари на базата на впечатление а не на базата на нещо което определя дали парите му ще се върнат. Което наистина си е достатъчно за да определиш действието като провал.

По-нататък се обсъжда как са подвеждащи такива истории и случки в които някой е направил нещо и накрая не му се е получило - outcome bias. Хората си правят грешните изводи и придобиват грешен опит ако съдят само по резултатите а не по това колко е било разумно решението. Така издигат хора които поемат глупави рискове но са изкарали късмет, докато всеки който се е осъмнил (малкото разумни хора) е виждан като сух и непредприемчив.

Ivaaaaa
04-10-2015, 19:44
сега ми хрумва отговор тип 'пешоскейборда', защото не съм запозната с книгата изцяло и ми се налага да смуча от пръстите си нещо, което да не бъде отблъскващо ;д
при финансови казуси, опирането до статистиката е най-рационалното решение. е, при непредвидени ситуации, шансът за възвръщаемост лесно може да се сведе до 0, както и при не толкова обезпечените - до 100%. което в някаква степен обезсмисля осланянето единствено на статистики /и пренебрегването на ВЪТРЕШНИЯ глас/ /а и намалява процентът на първоначалната статистика/, освен ако не си напълно сигурен, че нещата ще вървят планирано и методично. ии аз го говоря празни приказки ;д

pe6oskeiborda
04-10-2015, 22:16
по-нататък има и интересни неща за финансите и грешки които масово се правят от професионалисти които се занимават с икономика, особено обмяна на стоки :д

pe6oskeiborda
04-10-2015, 22:17
опа обърках акаунта
как мога да променя съобщението така че да е от другия ми профил? :( :(

Ivaaaaa
04-10-2015, 22:19
липсваше ми, пеше <3

pe6oskeiborda
04-10-2015, 22:20
обичам те ивке :)

Ivaaaaa
04-10-2015, 22:24
не експлоатирай този прекрасен израз :(

pe6oskeiborda
04-10-2015, 22:28
нищо до което съм се докопал не остава прекрасно за дълго време ;]

Ivaaaaa
04-10-2015, 22:31
пешо, влошаваш ми астигматизма с този аватар.

pe6oskeiborda
04-10-2015, 22:43
що ве кво пречи да съм си малко дебел
макдоналдче тва-онова всеки ден