PDA

View Full Version : Моята страст



gaspachobe2
04-06-2015, 14:45
Здравейте ! Аз съм момче на 13 години и от няколко месеца живея в чужбина . От бебе гледам мачове , състезания и турнири по бокс , и съм бил (и съм) силно впечатлен . Не съм от децата които искат много , но проблемът е , че щом помолих родителите ми те не се съгласяват . Все някога ще ги обедя , та другите ми въпроси са :
Какви тренировки се правят (вкъщи) ?
Какво се яде ?
Проблем ли е ако се тренират краката ?
Трябва ли ми нещо , за да започна тренировка ?
И плаща ли се ?

Благодаря предварително , и моля отнесете се сериозно !
Ако на някой му се занимава с мен ( съмнявам се ) ще съм му благодарен да ми прати някакъв лек режим който да спазвам . :)

П.П. Извинявам се за правописните грешки , започвам да забравям езика . :(

Slarc3
04-06-2015, 15:07
1. трен вкъщи - ??????? / maybe всичко , което ти заздравява core-a и рамената (kinda important) и всичко с което може да си дигнеш durability-то в смисъл въздуха , силата и там за каквото се сетиш.
2. какво се яде - ???????? / яде се що годе правилно , както и при фитнес-а.
3. again ?????? - не е проблем,лол.. даже си е задължително.
4. Да, воля, хъс , мотивация, що се отнася до консумативи, като започнеш ще ти кажат да си вземеш ръкавици , то отначало няма да ти трябват де.
5. Плаща ли се? Кое? Много ясно,че си плащаш тренировките , принципно месечно.

gaspachobe2
04-06-2015, 15:32
Благодаря ! А какво да правя с родителите ? Те си мислят , че ще ям много бой , а аз знам че така ще се случи , и все пак ги е страх . Аз ги разбирам , но знам , че този спорт е за мен .

Slarc3
04-06-2015, 15:44
Кво е тва ще ям много бой? Ти да не си мислиш .че ще идеш там и ще те пуснат с зам. трениора да си прайте спаринги.. кви са тия тъпотии, отначало имаш доста да учиш преди да стигнеш до спаринг.. кво да говорим за състезания,където е потенциално да те побият малко..

Rakshy
04-06-2015, 18:21
Какви тренировки се правят (вкъщи) ?
Какво се яде ?
Проблем ли е ако се тренират краката ?
Трябва ли ми нещо , за да започна тренировка ?
И плаща ли се ?

Нач'
1. Вкъщи shadow boxing цикли. Виж ги в ютуб и почвай да се учиш да ги правиш. Въпреки, че мисля че ти трябва треньор, който да ти покаже правилна стойка с краката, правилен гард, правилно дишане и удари. В смисъл, че е трудно да го схванеш всичко напълно сам. Лицевите опори са много важни + работата с корема и не до толкова сила а бързина с краката. Вярвам, че си гледал частта на Роки, в която се бие с Mr. T, там където го тренира Аполо.
2. Яде се чисто, без глупости. Качествена храна, която да поддържа жадното за калории тяло.
3. Както казах не е проблем, но ти трябва скорост и експлозивност в краката. Не ти трябва да гониш размери.
4. Като екипировка ще ти трябват гума и бинтове, като най-належащи. Гумата за някви спаринги ти е задължителна, но на първо време едва ли ще ти трябва. Бинтовете са, за да си пазиш ръцете и китките главно. По-натам ръкавици + че в залите би трябвало да има, ама те са захабени, гадни, потни, абе неприятни като цяло.
5. Плаща се разбира се. Т'ва не е Мексико или Коста Рика ебаси :D В Бг варират, но за тренировка средно мисля че е към 5 лева +/-.

gaspachobe2
04-06-2015, 18:33
Rakshy аз не съм в бг , а гледах една реклама на някакви бинтове 49 лв парчето ? Както ти викаш ебаси . :D

Slarc3
04-06-2015, 18:49
^ Shadowboxing без правилна техника .. Kinda waste. Иначе и бинтове и гума не му трябват в началото , тъй като ще учи удари .. А за ръкавиците в самите зали .. don't remind me , please the memories.. Аз малко бях наложен да тренирам с ръкавици, които бяха шити незнайно колко пъти... а миризмата идваща от тях беше.. блех още я помня :D Най тъжните ми 2 седмици евър.

Rakshy
04-06-2015, 20:48
Rakshy аз не съм в бг , а гледах една реклама на някакви бинтове 49 лв парчето ? Както ти викаш ебаси . :D

Не бе, бинтовете не са скъпи, стига да не купуваш адидас или някоя от "по-големите" марки. Намери някви шано за по-евтино.

espada
04-06-2015, 21:00
Отивай направо.

Rakshy
04-06-2015, 22:01
Отивай направо.

най-вече това.

gaspachobe2
04-07-2015, 08:58
Последен въпрос ! Може ли да прекалявам с тренировките ? Ще имам ли полза от това ?

AngelBelchev
04-07-2015, 10:36
Какво имаш предвид под "прекалявам"...

espada
04-07-2015, 10:58
Ще свикнеш да правиш глупости без надзора и направлението на треньор. После трудно ще се отучваш и ще изисква време.

gaspachobe2
04-07-2015, 11:06
Ами скоро ще ходя на тренировка , за да видя как е . Говоря след като ми обяснят всичко , ще бъде ли по-добре да тренирам яко и вкъши след тренировка в салона ?

Юлиян
04-07-2015, 11:11
ами и аз съм доста голям фен на бокса. Мечтата ми е да стана боксьор и смятам да я осъществя. Значи относно яденето зависи какво тяло си си поставил за цел и към коя категоря се стремиш от 85 кт нагоре е тежка (за юношите) краката се тренират ЗАДАЛЖИТЕЛНО , да за тренировките се плаща. Като отидеш ще ти трябват ръкавици бинтове и предпазна каска. Бокса е най-якият спорт и ти пожелавам да се развиеш в него , аз сега не тренирам но евентуално ще ходя в Спортното у-ще в паралелката по "Бокс"

tochko
04-07-2015, 12:08
Последен въпрос ! Може ли да прекалявам с тренировките ? Ще имам ли полза от това ?

Що се отнася до сила и въздух може да претренираш в началото, но винаги оценявай реално възможностите си относно силата. Предполагам както в другите спортове, така и в бокса си има специфични упражнения само за бокс които ще са ти полезни на ринга. Да ги възприемеш ще трябва да се запишеш в някой що-годе добър клуб и да ги научиш от по-големите с повече опит. Тук идва времето за ефективната сила което ще рече, че не всичко във фитнеса ти е полезно в спаринга, а определен спектър упражнения, най-вече базовите и специфичните за спорта. Що се отнася до техниката не мисля, че може да прекалиш с нея. Когато запомниш първите си серии и удари е добре да ги упражняваш на сухо у вас или в залата да ги затвърдиш. Може да си разцъкваш въображаем спаринг и заучени ситуации колкото поискаш.

tochko
04-07-2015, 12:16
Ами скоро ще ходя на тренировка , за да видя как е . Говоря след като ми обяснят всичко , ще бъде ли по-добре да тренирам яко и вкъши след тренировка в салона ?

По-скоро не. Когато съм тренирал преди тренировката винаги ми е пречило (аз ходя на джудо). Резултатът е вдървяване ако се боря, по-малко издържливост ако съм правил сила. Надувам се яко и ставам доста тромав. Ако тичаш преди тренировката предполагам ще ти свърши бързо въздухът. Преди обичайните занятия може да заложиш на припомняне на техниката. Ако искаш може да оставаш след тренировката но винаги мисли дали ще имаш достатъчно време да възстановиш ако вдигаш товаренето.

gaspachobe2
04-07-2015, 14:45
Благодаря на всички ! :)