PDA

View Full Version : Приятелство с надежда за повече.



solringen
04-06-2015, 21:00
Има едно момиче, на което държа, казал съм й какви са ми чуствата към нея, а и тя го знае това, защото сме ходили все пак, но ми отговори, че на първо време иска да съм й приятел, защото не искала да ми каже, че ще стане нещо и да ме излъже, ако не стане, не била сигурна. Изпраща ми много смесени сигнали и аз не знам какво да правя, така или иначе не искам да я губя, независимо дали ми е приятелка или нещо повече, все пак я обичам...
Въпроса ми е може ли да стане нещо, да пазя ли някаква надежда дори малка или да си избия мисълта завинаги от главата? Питам основно женската част от форума, защото мъжкото мнение го знам вече.
Мерси за отделеното време.

NarutoShippuuden
04-06-2015, 21:20
Във френд зоната си.

solringen
04-06-2015, 21:24
Изрично предупредих, че питам женския пол.

dreamwalker
04-06-2015, 21:28
Не мога да разбера защо се натискате да ставате "най-добри приятели" с момичета, към които изпитвате романтични чувства. Странни сте.

solringen
04-06-2015, 21:37
Амии обичам я, поиска приятелство от мен в тежък момент от живота й, няма на кой да разчита няма приятели, иска от мен аз да съм такъв, не мога да й откажа, беше ми най-лесно да й кажа, чао, не, не мога да съм ти приятел, но когато разбрах колко е отчаяна, колкото и да ми се искаше да я пренебрегна ми беше жал за нея и не можех.
Просто не искам да й е гадно допълнително заради това, че съм я отхвърлил когато има нужда от подкрепа.
В крайна сметка това е да обичаш някой, да си му гръб винаги дори в шит моментите.
Не бързайте да ме съдите, че се натискам да сме "най-добри приятели". Понякога правилната постъпка не е най-приятната.
Рано или късно ще сложа край на приятелството, защото ме разкъсва отвътре, но няма да стане с цената на нейното нещастие, ще го направя когато усетя, че се справила със сегашните й проблеми
Пак съдете без да знаете!
Може би съм страннен, останала ми е няква човечност въпреки всичко.

dreamwalker
04-06-2015, 21:38
На колко години сте?

Тийн драмата е все същия shit, не съдя "без да зная", не се безпокой.

solringen
04-06-2015, 21:46
Точно това направи и продължаваш, на колкото и да съм години, съм осъзнал, че в живота някои неща са по-важни от това какво искам аз.
Толкова ли е странно и лошо да държиш на някой?
На 23 съм, сега ще ми кажеш, че не знам какво е обич ли?

dreamwalker
04-06-2015, 21:53
Точно това направи и продължаваш, на колкото и да съм години, съм осъзнал, че в живота някои неща са по-важни от това какво искам аз.
Толкова ли е странно и лошо да държиш на някой?
На 23 съм, сега ще ми кажеш, че не знам какво е обич ли?

1. Calm down. Винаги ли се засягаш толкова от мнението на непознати в киберпространството?
Не можем да ти кажем какво да направиш. Искаш мнение, давам ти го.

2. "Приятелката ти", колкото и да я обичаш, се държи недостойно, като те кара да страдаш, което ме кара да мисля, че:
1. е от онези момичета, които смятат, че светът се върти около тях и не виждат по-далеч от носа си.
или
2. конкурира Хамлет по нерешителност.

3. Освен това забелязвам и друго често срещано женско проявление на егоизъм: не го искам, ама не го и пускам.

solringen
04-06-2015, 22:03
Може и така да е, не се засягам, извинявай, че реагирам остро. Наистина е недостойно, но и не съм сигурен дали знае, че страдам, но все пак ще сложа край на нещата просто искам да се убедя, че няма да я нараня преди да го направя.
Не знам всъщност какво да направя, или на мен ще ми е гадно или на нея...Иска ми се да не се бяхме срещали отново. Има още един вариянт да сме заедно, но тя за момента не иска, тогава на мен няма да ми е гадно, но пък зннам ли я нея, то не става, ако не го искаш.

dreamwalker
04-06-2015, 22:05
Може и така да е, не се засягам, извинявай, че реагирам остро. Наистина е недостойно, но и не съм сигурен дали знае, че страдам, но все пак ще сложа край на нещата просто искам да се убедя, че няма да я нараня преди да го направя.
Не знам всъщност какво да направя, или на мен ще ми е гадно или на нея...Иска ми се да не се бяхме срещали отново.

А защо просто не седнете да поговорите без заобикалки?

Тя няма връзка с друг, предполагам.

jghgh
04-06-2015, 22:34
теоретично в тоя свят всичко е възможно, включително и да бъдете някога заедно

практически, ... ами вие вече сте ходили. минало-изживяно.
после, по начина, по който ми я описваш (много драми, няма никакви приятели, етц) е твърде вероятно да е просто манипулаторка и едва ли не чрез страданието си да те изнудва емоционално..
това, което предположи dreamwalker изглежда доста правдоподобно, без т.2 за Хамлет.. тц. казвам ти едно нещо като момиче.. няма такъв филм Хамлет в любовта, поне не и в женската любов. всякакви такива "не съм сигурна", "ама може и след време", тън-мън, са просто оправдания за печелене на време.. и пълна отказ да се поеме отговорност. това са глупости. когато искаш да си с някого, нямаш търпение да бъдеш с него .. няма такива несигурности..
имай го предвид. жена като си измисля някакви причини, то в 99% от случаите са нереални, просто иска да не е с теб, ама и да не е гаднярка, а ако може и да си й наоколо.. по обясними причини - емоционална сигурност, помпане на егото и т.н.

просто е много голяма вероятността да е точно като описаната от мен.
адмирации че искаш да й помогнеш, че можеш да поставяш хората преди себе си,
и да, прави го, ако това те прави щастлив. просто бъди реалистичен, че перспективите ти с това момиче са минимални

dreamwalker
04-06-2015, 22:38
теоретично в тоя свят всичко е възможно, включително и да бъдете някога заедно

практически, ... ами вие вече сте ходили. минало-изживяно.
после, по начина, по който ми я описваш (много драми, няма никакви приятели, етц) е твърде вероятно да е просто манипулаторка и едва ли не чрез страданието си да те изнудва емоционално..
това, което предположи dreamwalker изглежда доста правдоподобно, без т.2 за Хамлет.. тц. казвам ти едно нещо като момиче.. няма такъв филм Хамлет в любовта, поне не и в женската любов. всякакви такива "не съм сигурна", "ама може и след време", тън-мън, са просто оправдания за печелене на време.. и пълна отказ да се поеме отговорност. това са глупости. когато искаш да си с някого, нямаш търпение да бъдеш с него .. няма такива несигурности..
имай го предвид. жена като си измисля някакви причини, то в 99% от случаите са нереални, просто иска да не е с теб, ама и да не е гаднярка, а ако може и да си й наоколо.. по обясними причини - емоционална сигурност, помпане на егото и т.н.

просто е много голяма вероятността да е точно като описаната от мен.
адмирации че искаш да й помогнеш, че можеш да поставяш хората преди себе си,
и да, прави го, ако това те прави щастлив. просто бъди реалистичен, че перспективите ти с това момиче са минимални

Точно.
Заради това написах, че поведението ѝ е недостойно. Може и тя самата да не го осъзнава, но това не променя факта.

Ако държеше на него, щеше да кажа веднъж завинаги дали иска да имат нещо повече или не.

102
04-06-2015, 22:45
за кво скъсахте
това с приятелството може да е тест

tori
04-06-2015, 22:48
теоретично в тоя свят всичко е възможно, включително и да бъдете някога заедно

практически, ... ами вие вече сте ходили. минало-изживяно.
после, по начина, по който ми я описваш (много драми, няма никакви приятели, етц) е твърде вероятно да е просто манипулаторка и едва ли не чрез страданието си да те изнудва емоционално..
това, което предположи dreamwalker изглежда доста правдоподобно, без т.2 за Хамлет.. тц. казвам ти едно нещо като момиче.. няма такъв филм Хамлет в любовта, поне не и в женската любов. всякакви такива "не съм сигурна", "ама може и след време", тън-мън, са просто оправдания за печелене на време.. и пълна отказ да се поеме отговорност. това са глупости. когато искаш да си с някого, нямаш търпение да бъдеш с него .. няма такива несигурности..
имай го предвид. жена като си измисля някакви причини, то в 99% от случаите са нереални, просто иска да не е с теб, ама и да не е гаднярка, а ако може и да си й наоколо.. по обясними причини - емоционална сигурност, помпане на егото и т.н.

просто е много голяма вероятността да е точно като описаната от мен.
адмирации че искаш да й помогнеш, че можеш да поставяш хората преди себе си,
и да, прави го, ако това те прави щастлив. просто бъди реалистичен, че перспективите ти с това момиче са минимални
По-добре не мога да го кажа.

solringen
04-07-2015, 09:03
Ами казах й, че тези проблеми, които тя си има мога да ги разреша, но тя си цикли на едно място и не иска, явно така си й харесва, мерси за съветите малко или много ми отворихте очите, ще сложа край на тва приятелство.

sladura89
04-07-2015, 15:24
Има едно момиче, на което държа, казал съм й какви са ми чуствата към нея, а и тя го знае това, защото сме ходили все пак, но ми отговори, че на първо време иска да съм й приятел, защото не искала да ми каже, че ще стане нещо и да ме излъже, ако не стане, не била сигурна. Изпраща ми много смесени сигнали и аз не знам какво да правя, така или иначе не искам да я губя, независимо дали ми е приятелка или нещо повече, все пак я обичам...
Въпроса ми е може ли да стане нещо, да пазя ли някаква надежда дори малка или да си избия мисълта завинаги от главата? Питам основно женската част от форума, защото мъжкото мнение го знам вече.
Мерси за отделеното време.

Пробвай да тръгнеш с друга, ако те ревнува значи не си и безразличен! Успех! :)