PDA

View Full Version : Самотно и смотано.



LeightonM
04-07-2015, 17:04
Здравейте!Имам регистрация от доста време,но не съм писала скоро и реших да вляза защото от известно време нещо ми тежи.Станах вече на 18 години,а все още нямам приятел и няма изгледи да си намеря такъв.Може би тази тема вече ви е банална,но за миг си представете,че сте на това дередже,всички около вас си гукат.Скоро бях на едно събиране.Сега сме в такава възраст и разбира се повечето ми приятели бяха по двойки.Не ми пречат,радвам им се,но и завиждам защото до сега аз не съм имала истинска връзка,не знам какво е да обичаш и да ти се връща.Всичките ми опити за връзка са били неуспешни от което съдя,че проблема е в мен и доста често съм премисля всички ситуации,но мисля че просто винаги се хващам за неподходящите хора,знам,че не са за мен и нищо няма да стане,но просто тръпката и всичко ме привлича.Та тъжно ми стана на този купон и исках да звънна на някой или да пиша,но просто не се сетих за абсолютно никой...най-близките ми приятели бяха край мен,но се чувствах толкова самотно.Много често този факт,че не съм имала връзка или примерно не се занимавам с никой е коментиран пред мен от приятелки,които доста ме притискат и постоянно ми натякват ,било време и "аз да разказвам",доста често и съм игнорирана от една от "приятелките ми" просто защото си мисли,че като нямам опит няма да разбера любовните и драми.А това не е така,мога да преценя ситуацията и да изкажа мнение,но както и да е ... Не ме разбирайте сега погрешно,не искам връзка заради това да се харесам на приятелките си и т.н. Просто и аз искам да видя какво е да разчиташ на даден човек,да си привързан,да има пеперудки и други глупости.А мисля,че до 18 вече поне трябваше да съм имала 1 такава връзка.Знам изтърканата реплика "за всеки влак си има пътници",но аз не мисля,че за мен има скоро надежда.Надявам се да не хейтите и просто да изкажете някакво мнение. :)

RapExotic
04-07-2015, 20:01
Щом си стигнала до извода, че проблемът е в теб е време да помислиш какъв е той. След това как да го решиш. И накрая какво ще ти коства това. Щом имаш приятелки и ходиш по купони значи не си затворена или асоциална. Обикновено това е причината за трудностите при намиране на гадже. При теб явно е нещо друго. Сама трябва да го откриеш.

LeightonM
04-07-2015, 20:14
Да,обичам да излизам.Доста често оставам незабелязана от мъжката компания обаче, в сянка съм на приятелките си,макар че не съм срамежлива и не е като да тоя свита и затова да не ме забелязват.Не знам,надявам се скоро да разбера къде греша.Мисля,че проблема ми е ,че не знам как да предразполагам хората ,така е и с някой от приятелите ми.Просто много често не знам как да се държа в дадена ситуация и изглеждам неадекватно...И външността също играе роля.

Necrologist
04-07-2015, 21:22
Поработи над външността, тя е ключова в 90% от случаите.

dreamwalker
04-07-2015, 21:25
Да,обичам да излизам.Доста често оставам незабелязана от мъжката компания обаче, в сянка съм на приятелките си,макар че не съм срамежлива и не е като да тоя свита и затова да не ме забелязват.Не знам,надявам се скоро да разбера къде греша.Мисля,че проблема ми е ,че не знам как да предразполагам хората ,така е и с някой от приятелите ми.Просто много често не знам как да се държа в дадена ситуация и изглеждам неадекватно...И външността също играе роля.

Сама си отговори.

Може да пробваш да се отделиш от стадото. За разнообразие.

Bork0_
04-07-2015, 21:27
Не толкова върху външността , а както самата ти каза , някак си трябва да се научиш да предразполагаш хората около теб , защото доста са в случаите , в които хората са самотни , именно защото не умеят да предразположат хората и да им покажат някак си , че имат интерес , да ги грабнат ..

LeightonM
04-07-2015, 22:28
^Точно.Така е!Много трудно показвам интерес и мисля,че често оставам недоразбрана. :)

Bork0_
04-07-2015, 22:54
^Точно.Така е!Много трудно показвам интерес и мисля,че често оставам недоразбрана. :)

Може би там е основният проблем .. Поработи върху това :)

ForzaFelipe
04-07-2015, 23:53
Познато ми е това с купона с приятели...Странно е когато с приятели и пак да се чувстваш самотно...Но такъв е живота. Ако усещаш, че има нещо в теб което те кара да си с ниско самочувствие и ти пречи да не можеш да изградиш връзка, промени го. Аз примерно тренирам от скоро, защото не се чувствам добре в кожата си.

hAwk_eye
04-08-2015, 00:30
Аз за това никъде не излизам с приятели.Или отивам в друг град в дадено заведение или въобще не излизам.Но това не ме прави асоциален или такъв без приятели.Просто важното е приятелите ти какви са.Ако има една "черна овца" която тайно те ненавижда и т.н. и т.н. всичко отива по дяволите.Затова и аз нямам много приятели,но и не се чувствам самотен.Просто си отбирай приятелите и давай по отворено към момчетата ;)

sladura89
04-08-2015, 08:03
Не се тревожи аз за пръв път имах връзка като бях на 19! Ами явно трябва да действаш повече, ако си харесаш някой да му покажеш по-ясно, че си го харесала или дори, ако е нужно ти да направиш първата крачка, няма нищо срамно в това 21 век сме и момичетата често са по инициативни от момчетата :) .
Също пък има вариант, ако не можеш да започнеш сериозна връзка то поне да си намериш friends with benefist! :)

LeightonM
04-08-2015, 08:06
^Благодаря на всички!Държанието ми в общи линии е такова защото преди доста лесно се привързвах и доста често после ме отсвирваха.Затова и станах малко по-затворена към момчетата,по-срамежлива.Ще поработя над себе си,но като цяло в моя град(малък е) и моето обкръжение няма такива момчета,които да ме привличат с нещо.И тук не говоря само външно ами и чрез държанието си,доста са несериозни затова и казах,че едва ли скоро ще дойде и моето време просто защото нямам много контакти,не общувам с много нови хора.Ще видя все пак,надявам се и мен да ме огрее! :)))

Blab
04-08-2015, 09:16
Може да пробваш да се отделиш от стадото. За разнообразие.
това!
след време ще разбереш, че тея групички, 'дето се сформират в училище, са далеч от приятелски;
по написаното от теб, ще ти го кажа така - тея пикли изобщо не ти мислят доброто))
вече си на 18, вместо да се тревожиш, че си нямаш гадже, с което да се натискате на общи събирания, тревожи се за това, че нямаш изграден характер и функционираш като прилежаща към фустите на няк'ви кифли. това е доооста по-притеснително;
успех в начинанието!)

//и това - https://www.youtube.com/watch?v=muBrTexBm_M , защото се сетих за него, като ти видях ника)

dreamwalker
04-08-2015, 09:41
Не се тревожи аз за пръв път имах връзка като бях на 19! Ами явно трябва да действаш повече, ако си харесаш някой да му покажеш по-ясно, че си го харесала или дори, ако е нужно ти да направиш първата крачка, няма нищо срамно в това 21 век сме и момичетата често са по инициативни от момчетата :) .
Също пък има вариант, ако не можеш да започнеш сериозна връзка то поне да си намериш friends with benefist! :)

Къде живееш?

Град, улица.

Ще получиш един хубав beneFIST от dreamwalker.

sladura89
04-08-2015, 10:38
Къде живееш?

Град, улица.

Ще получиш един хубав beneFIST от dreamwalker.

Град: Х***ва ливада, улица: Кал до колене, номер: дръж ме да не падна! :lol:
А не благодаря? Още не съм минал на отсрещния бряг! :D

sladura89
04-08-2015, 10:39
^Благодаря на всички!Държанието ми в общи линии е такова защото преди доста лесно се привързвах и доста често после ме отсвирваха.Затова и станах малко по-затворена към момчетата,по-срамежлива.Ще поработя над себе си,но като цяло в моя град(малък е) и моето обкръжение няма такива момчета,които да ме привличат с нещо.И тук не говоря само външно ами и чрез държанието си,доста са несериозни затова и казах,че едва ли скоро ще дойде и моето време просто защото нямам много контакти,не общувам с много нови хора.Ще видя все пак,надявам се и мен да ме огрее! :)))

Мхм как така София е малък град? Освен това е много важно и какво си мислим, то мислите привличат и хората, с които сме! Не се вълнувай много от чуждото мнение на твои приятелки или други важното е ти какво искаш, ако не си намерила някой подходящ имаш 2 варианта или да чакаш да се появи или да си намериш нещо неангажиращо, зависи какво искаш ти! :)

LeightonM
04-09-2015, 08:33
това!
след време ще разбереш, че тея групички, 'дето се сформират в училище, са далеч от приятелски;
по написаното от теб, ще ти го кажа така - тея пикли изобщо не ти мислят доброто))
вече си на 18, вместо да се тревожиш, че си нямаш гадже, с което да се натискате на общи събирания, тревожи се за това, че нямаш изграден характер и функционираш като прилежаща към фустите на няк'ви кифли. това е доооста по-притеснително;
успех в начинанието!)

//и това - https://www.youtube.com/watch?v=muBrTexBm_M , защото се сетих за него, като ти видях ника)

Знаех си,че ще получа и такъв коментар.Не сте ме разбрали(или може да не съм се изразила правилно).Изобщо не ходя подир гъза на приятелките ми.Имам изградена индивидуалност и определено мога да взимам сама решения,но на събирания какво,сама ли да си празнувам?Или на кафе примерно?Обичам и да съм сама понякога,но не за дълго.Това за гаджето(не обичам тази дума) изобщо не е ,за да се натискаме на някакви събирания.Просто мисля,че е нормално на тази възраст да се интересувам от такива неща и да се притеснявам,че нямам никакво понятие от тях защото не съм малка.И това също изгражда характер-разочарованията ,хубавите моменти ще допринесат за моето лично израстване и ще си извадя някакви поуки за напред. Просто мисля,че не е много нормално за тези години да не съм имала една свястна връзка особено в наши дни.Но както казах проблема сигурно е в мен и аз съм си виновна.

П.С. Много се разписах,сори.

sladura89- не съм от София,информацията в профила ми е грешна

dreamwalker
04-09-2015, 13:09
Просто мисля,че не е много нормално за тези години да не съм имала една свястна връзка особено в наши дни.Но както казах проблема сигурно е в мен и аз съм си виновна.


Нормално е. Не познавам много хора, които са имали свястна връзка в тийнейджърските си години.

Не си виновна, поддаваш се на peer pressure.