PDA

View Full Version : СТРАХУВАМ СЕ ЗА ПСИХИЧЕСКОТО СИ ЗДРАВЕ



waitandbleed
04-07-2015, 20:01
Започвам с проблемите.Имам проблеми със психическото си здраве,поне аз така си мисля.Ще Ви изброя няколко симптома.;) Говоря си сам , издавам странни звуци , задавам си въпроси сам на ум и си отговарям на глас независимо къде съм , проблем със нервите и то голям , подтиснат съм постоянно , мразя всичко и всички.Редовно имам проблеми със родителите си и когато изпадна в някаква криза незнам какво правя , удрям , псувам и бия всичко което срещна.Много лесно избухвам , за най-малкото нещо се паля!Страх ме е , страхувам се защото незнам какво мога да направя.Всяка вечер се затварям във себе си със музиката и това е единственния начин да се успокоя.Не съм говорил със нашите , нито със психолог.Опасявам се че родителите ми няма да го приемат насериозно тъй като те не се интересуват за проблемите ми от колкото поведението ми и оценките в училище.В училището имам още по-големи проблеми,има първокласници които удрят и псуват всеки който видят , и един път се изнервих и започнах да ги псувам.Просто когато си изтърва нервите незнам какво правя......Чувстваме се като смачкана хартия изхвърлена в боклука.Имам чувството че никой не се интересува как съм , добре ли съм.....Просто вече започвам да си мисля и за самоубийство.Прочетох за 4-5 психически заболявания и почти всички признаци ги има при мен,просто това ме депресира още много..

Martiiiiiiiiii
04-07-2015, 20:07
Абе хора говорете с родителите си ! Кажи на вашите ,че мислиш ,че имаш нужда от лекар и те ще те заведат . Все едно сте 1ви клас ..

waitandbleed
04-07-2015, 20:09
Какво да говоря със тях като им знам отговора ? Майка ми ще се изсмее като пълен шут колкото да й натяквам че не се шегувам , тя е пълен простак.Ще ми кажат нищо ти няма стига се лигави.Знам им отлично отговора

galen_plamen
04-07-2015, 20:17
нищо не пречи да отидеш на лекар,за учениците мисля, че се полага и психолог, заедно със психиатъра
можеш и сам да отидеш
.
има такъв тип момчета по-буйни и изнервени ,и едновременно по- уединени в себе си,
може би това не е някакво сериозно или психиатрично заболяване ,
нуждаеш се от успокоителни препарати
.
важно е,че ти осъзнаваш поведението си и искаш да си помогнеш,което е много добре

haritov
04-07-2015, 20:38
почини си малко удари едно две с някой наспи се добре

ако искаш иди при личния да те прати при психолог не бързай с психиатрия

galen_plamen
04-07-2015, 22:03
почини си малко удари едно две с някой наспи се добре

ако искаш иди при личния да те прати при психолог не бързай с психиатрия

личният лекар не може да изпраща при психолог
психиатрията никак не е излишна ,
защото нелекуването води до задълбочаване , влизане в мании, зависимости
.
много се плашите от лекари и лекарства
но далеч не разбирате повече от тях

thecatwoman97
04-09-2015, 12:13
Влязох във форума именно за да намеря подобни теми. Ще ти споделя нещо лично. Няма ти нищо повярвай.. Чуй сега моята история
Аз дълго време не осъзнавах колко потисната се чувствам и затворена в себе си. Не го осъзнавах най-вече защото през това време бях в доста спокоен и добър период от живота си - в нас всичко беше добре, с приятеля ми също , а в училище ми вървеше извънредно много. Само ,че един ден изпитах неописуема болка ниско долу (където ти е апандисита), след това 2 месеца под ред обикалям по лекари, болката мени своето място.. а аз се чувствам зле. Стигна се до там ,че влязох в болница.. хиляди лекарства, изследвания , лекари, скенери и глупости и накрая нищо, не могат да ми поставят диагноза. И накрая се оказа,че всичко това идва от главата ми, от начина по който мисля. Ти още си в доста по-ранен период, помогни си сам.. можеш! Моя съвет е наистина да се обърнеш към психолог, не е срамно! Когато на мен ми казваха преди така - аз се смеех, а се оказа,че можех отдавна да си помогна и да не мина през това.
Пожелавам ти успех и послушай съвета ми, защото един ден може да стане много по-страшно!:)

tonybadams
04-17-2015, 19:12
Когато човек започне да мрази всички и всичко и резултатите не са добри.При всеки е под различна форма проявлението.

Може да ти изгледжда простовато ,но ще ти препоръчам билко лечение ,но при много опитен билкар.
Също така да пиеш вода сутрин ,както и да започнеш да бягаш пак сутрин.Резултатите ще дойдат след 1 седмица.
в момента си се свързал с инфранаталния свят и ако не се вземеш в ръце незнам кой ще ти помогне

Пиши ми на лични за повече !

jghgh
04-18-2015, 06:46
Обикновено тинейджърите не се диагностицират, защото в тоя период се гради характер и идентичност, и докато си в този ПРОЦЕС, много неща могат да бъдат променени и смекчени. Така че спри да си търсиш диагнози по нета, а отивай на психолог.
Например при училищния, обясни му проблема си.
Тъжно е, че вашите не ти оказват нужното разбиране, но може би им трябва малко повече време.
И нещата са навързани в кръг, образуват се като лавина. Ти си ядосан, гневен, уплашен, може би дори малко тъжен, това те кара да не учиш и да ти избиват поведенчески проблеми. Вашите го приемат лошо, хващат се за оценките и поведението, и се държат грубо, което подстрекава още повече проблемите ти с тях.

Преглътни гордостта и започни малко по малко сам да влизаш в пътя. Започни да си учиш, дръж се малко по-прилично. Ще поомекнат.

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не се отказвай от идеята за консултиране с професионалист, напр. училищния психолог. Надявам се и вашите да се вразумят и да инвестират след време и в психотерапевт.
Състоянието ти не е за подценяване, но е преодолимо. Само си повярвай, че можеш, и не намирай постоянно пречките защо нещо няма да стане. Започни да виждаш начини за справяне със състоянието си, иначе така съзнателно или несъзнателно оставаш в оправданията..


Желая ти МНОГО успех, момче!

Da`luminati
04-18-2015, 09:54
Абе хора говорете с родителите си ! Кажи на вашите ,че мислиш ,че имаш нужда от лекар и те ще те заведат . Все едно сте 1ви клас ..

И тя какво ще каже ? А , да веднага тръгваме на психолог , да скъпи давай пали колата да ходим !

waitandbleed
04-26-2015, 17:19
Всичко което си ми написал/а е абсолютно вярно при мен.Не съм ходил на училище от 3 седмици защото нямам абсолютно никакво желание,и от както не съм ходил нервните ми кризи намаляха драстично (: Вечер излизам и се прибирам към 20-21:00 , вечерям и сядам на компютъра и не контактувам много с родителите си които те са един от главните фактори които ме докарват до нервна криза :)

anonymous908491
04-26-2015, 18:29
За първи път чувам някой да осъзнае, че е луд, нормално другите първи го виждат и му го казват, а той отрича.

MiaIvanova88
04-29-2015, 21:32
По-добре отиди на психолог , защото сам няма как да си помогнеш. Успех ти пожелавам !!!