PDA

View Full Version : Тежко заболяване като РАК.



golemiq_korab_minava
04-08-2015, 10:32
Попаднах на този разказ.

http://spodeli.net/19/story-80712.html



Страхувате ли се от смъртта?

Какво ви е мнението за живота!?

Живеете ли правилно?

Живеете ли пълноценно?

Какъв е светът за вас?

Какво е за вас е личното развитие?

defender
04-08-2015, 11:25
Страхувате ли се от смъртта?
По-скоро от съда на съвестта ми след смъртта (какви ли не боклуци съм изпосъбрал в нея), смъртта от гледна точка на физическа смърт до някъде може би изпитвам притеснение заради това, че тя често настъпва след някакво страдание на тялото.

Какво ви е мнението за живота!?
луда работа

Живеете ли правилно?
май, не

Живеете ли пълноценно?
откак съм вярващ, май да
не мога си представя пълноценен живот без вяра, тва е осакатен живот, лицемерен и към себе си и към другите и към природата дори

Какъв е светът за вас?
нищо, което да ме задържи завинаги

Какво е за вас е личното развитие?
може би някаква омиротвореност

golemiq_korab_minava
04-08-2015, 15:05
Не се страхувам от смъртта, ами от болката,която ще причиня на близките ми.
Искам да живея. Да науча повече неща, да помъдрея, да стана свръх човек, да изпитвам телесно удоволствие :Д

Живея ли правилно? средно. за сега не съм правил нищо особено, от спускане по течение, при това планирано.
Светът за мен е до там, докъдето се простира човешката мисъл и съзнание. пф

Октомври
04-08-2015, 15:23
С оглед на всички неизвестни за нас промисли, на които попадаме в тези трудни времена, малко са сигурните неща в този живот. Казали са предците ни, че от смъртта и данъците не можеш да се избавиш. Ще опиташ смъртта, страхът е без значение. Хората така са устроени: да се страхуват от неизвестното. Идеята за смъртта не предизвиква безпокойство у мен, както и у много други мои познати. Ние не се страхуваме, ние сме любопитни.

npp
04-08-2015, 15:50
смъртта е нещо сериозно като явление(събитие), няма как нормалният/добрият/праведният (човек) да бъде/остане безразличен към него, и това е едно от нещата, по които се различават нормалните/добрите/праведните хора от другите, и освен естествените опасения на истинските Светии за другите човеци, естествено е дори човек да се опасява за себе си, най-малкото поради фактът, че всяка друга душа ще бъде носител на същата персоналност(това включва и същата съдба, същата поредица от събития, и същата позиция), който той има сега, затова самонавреждането е представено като вид грях в Библията, но колко повече - причиняването на зло ближнему(на съжителя), затова ние имаме един истински Свещеник, Който е ходатай и застъпник пред истинския Бог Отец за спасението на човеците, а именно Исус Христос, освен че и вярата беше веднъж завинаги предадена на истинските Светии, което означава, че сега Те имат пълна власт над нея, поради което ние можем да се възползваме от удобния случай за да се молим за спасение/осигуряване на човеците, които се нуждаят (от такова), понеже, според както и е писано, няма нищо невъзможно за онзи, който вярва правилно в истинския Господ Бог