PDA

View Full Version : Мормони във форума



Страници : [1] 2

dreamwalker
04-08-2015, 14:55
Имаме ли мормони във форума?

Познавате ли мормони?

Ходили ли сте на сбирките им?

LoadRunner
04-08-2015, 18:14
о ти и сектантка ли си била

LoadRunner
04-08-2015, 18:17
любезно да ви предложа библия?

http://prikachi.com/images/79/8038079Y.jpg

dreamwalker
04-08-2015, 18:18
о ти и сектантка ли си била

Защо ми говориш в женски род?

LoadRunner
04-08-2015, 18:19
и на фимейла му говорих в женски род заради снимката
ама ти си женствен, няма се обиждаш

dreamwalker
04-08-2015, 18:23
и на фимейла му говорих в женски род заради снимката
ама ти си женствен, няма се обиждаш

:lol:

Auriss
04-08-2015, 21:47
за мормони не знам, ама морони бол

dreamwalker
04-08-2015, 21:57
Логично е да си/сме запознати с обкръжението си.

LoadRunner
04-08-2015, 22:00
Да му дам ли номера ти?
на онзи :д

dreamwalker
04-08-2015, 22:03
Не си го и помисляй.

npp
04-08-2015, 23:54
ходил съм само веднъж, като преди това ми подариха един екземпляр от книгата на мормон, по принцип младите им служители са свестни момчета, но ако става въпрос за препоръки, лично аз не смея да препоръчам посещаването/следването на такава църква

dreamwalker
04-08-2015, 23:57
ходил съм само веднъж, като преди това ми подариха един екземпляр от книгата на мормон, по принцип младите им служители са светни момчета, но ако става въпрос за препоръки, лично аз не смея да препоръчам посещаването/следването на такава църква

Благодаря за релевантния коментар.

draid
04-10-2015, 12:01
Религията трябва да се забрани със закон.

DoctorSatan666
04-10-2015, 12:42
Религията трябва да се забрани със закон.
Това звучи доста... религиозно.

anonymous908491
04-10-2015, 12:50
Мормоните не ползват интернет, значи истински тук няма

draid
04-10-2015, 12:55
Това звучи доста... религиозно.

В 90% от случаите религиите носят само беди и разделение. Не виждам смисъл да се вярва в тях в днешното общество.

dreamwalker
04-10-2015, 14:00
В 90% от случаите религиите носят само беди и разделение. Не виждам смисъл да се вярва в тях в днешното общество.

Няма да се опитвам да ти доказвам, че грешиш.


Това звучи доста... религиозно.

Smooth.

draid
04-10-2015, 16:17
Няма да се опитвам да ти доказвам, че грешиш.



Smooth.

Моля те, опитай се да ми докажеш, че религията е нещо смислено. От кога търся човек с който да поговоря на тая тема.

Октябрь
04-10-2015, 16:21
Ярослава пиши моля те

dreamwalker
04-10-2015, 16:35
Моля те, опитай се да ми докажеш, че религията е нещо смислено. От кога търся човек с който да поговоря на тая тема.

Закъснял си с няколко години. Тогава губех време в богословски диспути. Сега не намирам смисъл.

draid
04-10-2015, 16:50
Еми то е трудно да намериш смисъл в религията.

Corb1225
04-10-2015, 16:55
Няма как да намериш нещо там, където го няма. В Наказателния кодекс пише всичко, което е нужно. Библията за мен не е нищо повече от сборник с разбиранията за живота от онези времена.

dreamwalker
04-10-2015, 16:59
Еми то е трудно да намериш смисъл в религията.

...

npp
04-10-2015, 17:26
тя вярата не е дадена за да се говори несмислено за Бог и нея, но си има учение, което може да се следва чрез нейното правилно упражняване, тогава човек ще намери истински смисъл в нея, традицията (сама по себе си), макар и най-древна, не е сигурно доказателство за нейната достоверност, но да понесеш своя "кръст", т.е. да започнеш и продължиш да упражняваш правилно вярата в Онзи, Който наистина е истинският Бог (поемайки пълна(та) отговорност), това е надеждният път осеян с Неговите обещания за изобилен и вечен живот, но това може да означава да трябва да изпитваш всичко(1 Солунци 5:21), как човек намира начин да се представи достатъчно добре за да сполучи в своя земен житейски път?!, така и може да търси онова, което е благоприятно пред истинския Господ Бог, а то е именно онова, което е добро за всички човеци за изобилен и вечен живот в Него за всички тях(Римляни 12:17, 1 Тимотей 2), ти искаш да си свободен, да разполагаш със свобода на словото и др. видове свобода, но кой може да ти отнеме свободата да желаеш само добро(то) на другите, която е най-малкото вътре в теб?!, при това тя е съвсем безплатна, понеже никой не може да те накара да плащаш данък или какъвто и да е друг налог за онова що е на сърцето, нито има закон в истинския Бог против вършенето/правенето на добро(Галатяни 5:22-26)...

draid
04-10-2015, 17:31
Имам новина за теб. Бог не съществува.

npp
04-10-2015, 17:33
Имам новина за теб. Бог не съществува.

едно е да очакваш да откриеш съществуването на Бог в/от книги(те), но друго е да преживееш контакта и връзката с Онзи, Който наистина е Истинският, което става чрез правилно упражняване на вярата в Него

FemaleEyes
04-10-2015, 17:36
и на фимейла му говорих в женски род заради снимката
ама ти си женствен, няма се обиждаш

ХАХ на жена ли приличам на тази снимка ?

npp
04-10-2015, 17:44
пичага си, не се забелязва нищо женско в твоя облик

dreamwalker
04-10-2015, 17:52
пичага си, не се забелязва нищо женско в твоя облик

Колко мило от твоя страна!

draid
04-10-2015, 17:59
едно е да очакваш да откриеш съществуването на Бог в/от книги(те), но друго е да преживееш контакта и връзката с Онзи, Който наистина е Истинският, което става чрез правилно упражняване на вярата в Него

Никога не се мъча да откривам нещо което очевидно не съществува. Каквото и да упражняваш и двамата ще свършим по абсолютно еднакъв начин, като храна за червеите.

dreamwalker
04-10-2015, 18:11
Никога не се мъча да откривам нещо което очевидно не съществува. Каквото и да упражняваш и двамата ще свършим по абсолютно еднакъв начин, като храна за червеите.

Afterlife much?

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 18:15
Никога не се мъча да откривам нещо което очевидно не съществува. Каквото и да упражняваш и двамата ще свършим по абсолютно еднакъв начин, като храна за червеите.

И какво като свършим като храна за червеите?
Самата теория, че неживата природа е успяла да създаде човешки разум с течение на еволюцията е също божествена.
Кой и как е създал цялата материя? От къде се пръкнала? От нищото ли?
Ние като микроскопични бактерии ли носим някакво познание? До няма 100 години сме нямали нищо технологично, а продължаваме да се избиваме и самоунищожаваме сами.


Повечето хора живеят, за да задоволяват егото си, та да се размножат. И нищо друго. На каква наука се оповаваш въобще, ако не вярваш в бъдещето и миналото? Какъв е смисълът да живееш, когато нищо не е вечно?

draid
04-10-2015, 18:30
Наука и Бог в едно изречение е просто смешно да се използва, но явно не го вдяваш.

dreamwalker
04-10-2015, 18:36
Наука и Бог в едно изречение е просто смешно да се използва, но явно не го вдяваш.

Нямаш представа колко си заблуден.

LoadRunner
04-10-2015, 18:46
ХАХ на жена ли приличам на тази снимка ?
не бе луд, преди.. когато беше с женска снимка

Нямаш представа колко си заблуден.
ти пенсия взимаш ли?
започвам да мисля че не си много в час

dreamwalker
04-10-2015, 18:46
ти пенсия взимаш ли?


Да.

За особени заслуги към държавата.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 18:51
Наука и Бог в едно изречение е просто смешно да се използва, но явно не го вдяваш.

Недей да се излагаш. Питай фишермен за науката и християнството, той е спец. Аз само ще кажа, че Айнщайн и много други учени са вярвали в Бог. А под Бог, не е задължително да си представяш как Исус или Алах седи невидим над главата на всеки и го ''пази'', ако той вземе, че повярва в него.

Религията и науката могат да имат много допирателни точки, а за да ти стане нещо ясно, да успееш да повярваш истински, то е нужно отдаване.
А вярата е задължителна. И е добре да се има нещо полезно, в което малкия човек да вярва. Законът е едно, но както виждаме, той се нарушава и престъпници бягат от затворите, именно защото нямат вяра в нещо по-същественно. Смисъл вярата е нужна не само да се оповаваш в трудни моменти, но и да си полезен с нещо, защото когато не вярваш - правиш каквото си искаш.. Така че малкия човек има нужда от религия и образование. А малкия човек не е само бедния селянин, но и депутата, който до вчера е бил селска мутра. Всички лайна, които стават са защото хората нямат правилни ценности.

dreamwalker
04-10-2015, 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=NjQwGIgGyWM

LoadRunner
04-10-2015, 19:29
колко ви е входа
или таксичката
или по- скоро годишната вноска
пенсче?
Само пенсионерите и малките деца (които биват насилствено водени на църква от бабите си като мен като малък) ходят там
Църквите горе долу са създадени да стимулират свещоливниците, все пак и тоя бизнес трябва да крета

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 19:41
Има разлика между секти и църковна институция, въпреки че второто ни е запазило като нация - е доста корумпирано и се използва с религията за контрол, и в полза на определени грешници. Но това не е вярата и религията в истинската им същонст.

dreamwalker
04-10-2015, 19:45
Младежът горе говори български доста добре.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 19:45
не съм кат теб, дам

dreamwalker
04-10-2015, 19:55
не съм кат теб, дам

Имам предвид мисионера във видеото.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 19:57
много си оригинална....

draid
04-10-2015, 19:58
Нямаш представа колко си заблуден.

Горя от желание да ми обясниш, може и да лично.


Недей да се излагаш. Питай фишермен за науката и християнството, той е спец. Аз само ще кажа, че Айнщайн и много други учени са вярвали в Бог. А под Бог, не е задължително да си представяш как Исус или Алах седи невидим над главата на всеки и го ''пази'', ако той вземе, че повярва в него.

Религията и науката могат да имат много допирателни точки, а за да ти стане нещо ясно, да успееш да повярваш истински, то е нужно отдаване.
А вярата е задължителна. И е добре да се има нещо полезно, в което малкия човек да вярва. Законът е едно, но както виждаме, той се нарушава и престъпници бягат от затворите, именно защото нямат вяра в нещо по-същественно. Смисъл вярата е нужна не само да се оповаваш в трудни моменти, но и да си полезен с нещо, защото когато не вярваш - правиш каквото си искаш.. Така че малкия човек има нужда от религия и образование. А малкия човек не е само бедния селянин, но и депутата, който до вчера е бил селска мутра. Всички лайна, които стават са защото хората нямат правилни ценности.

Бог е нещо наложено от религията. Аз предпочитам да говоря за създател/и

dreamwalker
04-10-2015, 20:02
много си оригинална....

Кое те кара да го мислиш?

Draid, аз не горя от желание, поради изтъкнатата по-горе причина.

dreamwalker
04-10-2015, 20:03
Бог е нещо наложено от религията.

Обратното.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 20:08
хитро се измъкваш

dreamwalker
04-10-2015, 20:10
хитро се измъкваш

От...

П.П. Тромаво.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 20:28
нямах предвид теб ами драйд

LoadRunner
04-10-2015, 20:32
Горя от желание да ми обясниш, може и да лично.


ПЛС не на лично, аз също съм непросветен и искам някой да ми отвори очите

draid
04-10-2015, 20:56
Не честно, да вярваш в извънземни разбирам, но да вярваш в Бог, особено тоя представен от религиите е просто потресаващо.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 20:58
извънземните са факт, а не е за вярване. ти не разбирай буквално всичко

dreamwalker
04-10-2015, 20:59
Не честно, да вярваш в извънземни разбирам, но да вярваш в Бог, особено тоя представен от религиите е просто потресаващо.

Потресаващо е да не вярваш в Създателя.

LoadRunner
04-10-2015, 21:13
Не честно, да вярваш в извънземни разбирам, но да вярваш в Бог, особено тоя представен от религиите е просто потресаващо.




Потресаващо е да не вярваш в Създателя.

Потресаваща си ти :Д не мога да повярвам какво чета от теб
Бог
леле
Бог ли ти построи сграда висока 1км, или бог те прати в космоса

haritov
04-10-2015, 21:17
Наука и Бог в едно изречение е просто смешно да се използва, но явно не го вдяваш.


Айнщайн го е използвал

LoadRunner
04-10-2015, 21:18
моите убеждения са че религията е създадена за да сплотява хората
но в днешния свят той вече няма място в ежедневието на хората и със следващите поколения бог ще влезе в учебниците по история и това ще е
и мисля че това си е факт и е неизбежно

haritov
04-10-2015, 21:18




Потресаваща си ти :Д не мога да повярвам какво чета от теб
Бог
леле
Бог ли ти построи сграда висока 1км, или бог те прати в космоса


построй нова вселена

и едвам стигнахме до луната

dreamwalker
04-10-2015, 21:19
Потресаваща си ти :Д не мога да повярвам какво чета от теб
Бог
леле
Бог ли ти построи сграда висока 1км, или бог те прати в космоса

А кой създаде човека?

haritov
04-10-2015, 21:19
А кой създаде човека?

мормоните

dreamwalker
04-10-2015, 21:20
моите убеждения са че религията е създадена за да сплотява хората
но в днешния свят той вече няма място в ежедневието на хората и със следващите поколения бог ще влезе в учебниците по история и това ще е
и мисля че това си е факт и е неизбежно

В падащ самолет няма атеисти.

dreamwalker
04-10-2015, 21:20
мормоните

Кой създаде мормоните?

haritov
04-10-2015, 21:21
Кой създаде мормоните?

пра мормоните

LoadRunner
04-10-2015, 21:22
А кой създаде човека?

Аз мислех че сме направени от кал :д
кви са тия подбудо-дискусионни въпроси

dreamwalker
04-10-2015, 21:22
Харитов, лягай да спиш!

dreamwalker
04-10-2015, 21:23
Аз мислех че сме направени от кал :д
кви са тия подбудо-дискусионни въпроси

Подтиквам те да разсъждаваш.

И кой все пак е създал човека?

haritov
04-10-2015, 21:26
Подтиквам те да разсъждаваш.

И кой все пак е създал човека?

кой е създал бог?

LoadRunner
04-10-2015, 21:28
Подтиквам те да разсъждаваш.

И кой все пак е създал човека?

Питай човека в инвалидна количка
Не ме питай мен тъпи въпроси, всеки с посоката си
Сега питаш кой е създал човека, виж колко си глупава, е едно време са се питали кой създаде огъня.
След 100 години вече и първолаците ще знаят кой е създал човека, и все ще има такива като тебе да питат кой създаде материята? И ест да знаят отговора- бог. Ама след още 100г вече няма да има никви въпроси щото вече няма да сме на тая планета а на някоя друга.

LoadRunner
04-10-2015, 21:29
глупачка

dreamwalker
04-10-2015, 21:29
Питай човека в инвалидна количка
Не ме питай мен тъпи въпроси, всеки с посоката си
Сега питаш кой е създал човека, виж колко си глупава, е едно време са се питали кой създаде огъня.
След 100 години вече и първолаците ще знаят кой е създал човека, и все ще има такива като тебе да питат кой създаде материята? И ест да знаят отговора- бог. Ама след още 100г вече няма да има никви въпроси щото вече няма да сме на тая планета а на някоя друга.

Въпросите не са тъпи, но може би нещо друго е.

Самият факт, че не можеш да им отговориш говори много.

dreamwalker
04-10-2015, 21:30
глупачка

Аргументът на немислещия.

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 21:39
моите убеждения са че религията е създадена за да сплотява хората
но в днешния свят той вече няма място в ежедневието на хората и със следващите поколения бог ще влезе в учебниците по история и това ще е
и мисля че това си е факт и е неизбежно

Бог ли ти построи сграда висока 1км, или бог те прати в космоса


не искам да те обидя, но тъй както не съм много вярващ в образа на религиозния Бог, ти си много глупав.

dreamwalker
04-10-2015, 21:40
не искам да те обидя, но тъй както не съм много вярващ в образа на религиозния Бог, ти си много глупав.

Like a boss: Казваш "не искам да те обидя" и след това го обиждаш както си искаш. :lol:

LoadRunner
04-10-2015, 21:41
виж се само колко си глупава, ти въобще не разбра кво ти отговорих
не случайно ти казах това с огъня примерно, това значи че ако все още не сме открили отговорът на тоя въпрос не означава че бог го е създал а че просто Още не сме го открили, а това със сигурност ще стане, и после въпреки всичко все ще има глупаци които да питат друго, което още не сме открили но естествено ще открием и пак ще открием че не е бог а нещо базирано на логика и все още ще има глупаци които не оценят логиката защото просто са зациклили или им е по- лесно

LoadRunner
04-10-2015, 21:42
на такива като вас мястото ви е в църквата, да подпалвате свещи
не теми

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 21:46
Like a boss: Казваш "не искам да те обидя" и след това го обиждаш както си искаш. :lol:
обиждам го, но не искам да го обидя (нараня) или по-скоро идеята е да го накарам да се поправи и развива. да се осъзнае

dreamwalker
04-10-2015, 21:51
виж се само колко си глупава, ти въобще не разбра кво ти отговорих
не случайно ти казах това с огъня примерно, това значи че ако все още не сме открили отговорът на тоя въпрос не означава че бог го е създал а че просто Още не сме го открили, а това със сигурност ще стане, и после въпреки всичко все ще има глупаци които да питат друго, което още не сме открили но естествено ще открием и пак ще открием че не е бог а нещо базирано на логика и все още ще има глупаци които не оценят логиката защото просто са зациклили или им е по- лесно

1. Можем да приемем, че аз съм глупава, тъй като не съм разбрала отговора ти, но можем да приемем и че отговорът ти не е бил ясен или достатъчно състоятелен, за да мога аз да извлека някаква полза от него, а от това можем да си направим извода, че и ти не ми отстъпваш по интелектуални качества.

2. На кой въпрос не сме открили отговора? Кой е създал човека?

3. Благодарение на тези "глупаци, които да питат друго, което още не сме открили" можеш да пишеш в тази тема в момента.

4. Нещо, базирано на логика? Например?

dreamwalker
04-10-2015, 21:52
на такива като вас мястото ви е в църквата, да подпалвате свещи
не теми

Защо?

dreamwalker
04-10-2015, 21:56
обиждам го, но не искам да го обидя (нараня) или по-скоро идеята е да го накарам да се поправи и развива. да се осъзнае

Да, всички имаме нужда от това.

npp
04-10-2015, 21:57
Никога не се мъча да откривам нещо което очевидно не съществува. Каквото и да упражняваш и двамата ще свършим по абсолютно еднакъв начин, като храна за червеите.

все пак зависи от това как ще свършим, защото развоят на събитията не се знае предварително, а може да бъде променен към (по-)добро, затова и е вярата, за да се осигури (по-добро) спасение на човеците преди някой от тях да е пострадал или да продължи да страда, докато високоумстването не решава проблема (съвършено)

golemiq_korab_minava
04-10-2015, 22:06
Да, всички имаме нужда от това.

Не трябва винаги да възприемаме обидата или надсмешката като агресия, та да я отхвърляме веднагически. Добре е след нея да помислим над въпросите (защо ме обиди, какво съм провокирал аз, дали греша, правилно ли разсъждавам аз и след това правилно ли разсъждава той) :Д

dreamwalker
04-10-2015, 22:13
Не трябва винаги да възприемаме обидата или надсмешката като агресия, та да я отхвърляме веднагически. Добре е след нея да помислим над въпросите (защо ме обиди, какво съм провокирал аз, дали греша, правилно ли разсъждавам аз и след това правилно ли разсъждава той) :Д

Именно.

Но обидите по време на спор не трябва да се взимат насериозно. Причините са най-разнообразни.

draid
04-10-2015, 23:51
все пак зависи от това как ще свършим, защото развоят на събитията не се знае предварително, а може да бъде променен към (по-)добро, затова и е вярата, за да се осигури (по-добро) спасение на човеците преди някой от тях да е пострадал или да продължи да страда, докато високоумстването не решава проблема (съвършено)

От какво да се спасявам ?


Подтиквам те да разсъждаваш.

И кой все пак е създал човека?

Аз не вярвам, че човек е станал това което е само на база еволюционна теория. Да възникне живота не е необяснимо за науката, има купища теории. По-необяснимото е възникването на разума и развитието ни. Аз съм склонен да вярвам, че някой ни е подбутнал в тая насока. По темата има една много хубава книга на Артър Кларк наречена "Одисея в космоса" За мен е вероятна дори теорията за панспермия. Това което за мен е крайно невероятно е описанията в религиозните книги как и особено в Библията, как Бог създал небето, Адам и Ева, бла, бла, бла. Бог създал вселената за един ден, а отделил цяла седмица за нас, много сме важни били. По темата има още една книга наречена "Бледа синя точица" на Карл Сейгън. Ад и рай, бла бла. Глупости на търкалета. Хубаво е че религиите проповядват доброта и разбирателство, но ако се замислите колко са навредили тия религии ще стигнете до извода, че са крайно ненужни в съвременният свят. Религията стеснява мирогледа на човек. Знаете ли, че в Корана писан в Мека зове за мир и дружба с християните ? А знаете ли какво се случва с написаните неща в Медина ? Стигаме до ден днешен в който се появяват всякакви радикални движения нямащи връзка с реалността. Изобщо няма да споменавам инквизицията и колко християнството е навредило на развитието на науката. Днес най-добре е бога и религията на хората да е науката, другото е просто наивно. Още повече, не ми е известно защо говорите за Бог, след като древни цивилизации, предполагаемо най-близки до Бог са политеистични.

dreamwalker
04-11-2015, 00:01
Аз не вярвам, че човек е станал това което е само на база еволюционна теория. Да възникне живота не е необяснимо за науката, има купища теории. По-необяснимото е възникването на разума и развитието ни. Аз съм склонен да вярвам, че някой ни е подбутнал в тая насока. По темата има една много хубава книга на Артър Кларк наречена "Одисея в космоса" За мен е вероятна дори теорията за панспермия. Това което за мен е крайно невероятно е описанията в религиозните книги как и особено в Библията, как Бог създал небето, Адам и Ева, бла, бла, бла. Бог създал вселената за един ден, а отделил цяла седмица за нас, много сме важни били. По темата има още една книга наречена "Бледа синя точица" на Карл Сейгън. Ад и рай, бла бла. Глупости на търкалета. Хубаво е че религиите проповядват доброта и разбирателство, но ако се замислите колко са навредили тия религии ще стигнете до извода, че са крайно ненужни в съвременният свят. Религията стеснява мирогледа на човек. Знаете ли, че в Корана писан в Мека зове за мир и дружба с християните ? А знаете ли какво се случва с написаните неща в Медина ? Стигаме до ден днешен в който се появяват всякакви радикални движения нямащи връзка с реалността. Изобщо няма да споменавам инквизицията и колко християнството е навредило на развитието на науката. Днес най-добре е бога и религията на хората да е науката, другото е просто наивно. Още повече, не ми е известно защо говорите за Бог, след като древни цивилизации, предполагаемо най-близки до Бог са политеистични.

Сподели.

П.П. Неточност има в изказването, защото Коранът не е писан в Мека и Медина, дели се на глави, низпослани в Мека и глави низпослани в Ясриб (Медина).

Християнството е навредило на развитието на науката? През Средновековието манастирите са били средище на знание.

Последното изречение не го схванах, може би трябва да го прочета на свежа глава.

golemiq_korab_minava
04-11-2015, 05:09
Както казах, приложението на Християнството и Исляма не се прилага правилно винаги и се съгласявам, но според мен дори да ги нямаше, пак щеше да има войни, а хауса да е още по-голям.

Самия факт, че и най-древните племена са били духовно извисени, говори много.
Някой да ми обясни аджеба как науката учи на морал?
Да не обидя никого, но модерния човек е една плъткса нескопосна ковра. :Д

draid
04-11-2015, 09:23
Сподели.

П.П. Неточност има в изказването, защото Коранът не е писан в Мека и Медина, дели се на глави, низпослани в Мека и глави низпослани в Ясриб (Медина).

Християнството е навредило на развитието на науката? През Средновековието манастирите са били средище на знание.

Последното изречение не го схванах, може би трябва да го прочета на свежа глава.

Не искам да издребнявам, ама то и 10 божи заповеди са спуснати "от горе". Та в тоя ред на мисли всички "божи" книги са писани от човек/хорта. Ако става въпрос то даже трябва да кажем сури, ама това далеч не ме интересува. Интересувал съм се известно време от Корана и това какво проповядва и най-вече как радикалите го използват в своя угода. Изначално не може да се противоречи на текстове от Корана, но това далеч не се спазва в 90% от мюсюлманските общества, тъй като много от текстовете противоречат на съвременните общества. Това разбира се е така и в Библията и в Тора.

Да, християнството е навредило като е преследвало учени, алхимици, астрономи и ред други осмелили се да изкажат мнение различно от проповядваният в църквата геоцентризъм. Та не ми обяснявай как църквата много е помагала. Средище на скопено знание, което не може да противоречи на светите текстове ? Това ли им е знанието ? Църквата до последно се е стремила да задушава науката, тъй като тя не се води по библии.

golemiq_korab_minava
04-11-2015, 11:08
питам

до къде н доведе науката и какво правите с нея?

yakuza_
04-11-2015, 11:19
Потресаващо е да не вярваш в Създателя.

Нека позная, викаш му татко, а на фурната в която те е забъркал - мамо?
Църквата помага много, основно на бюджета ролекс.

Явно динозаврите не просто са изяли ябълка, а са ги ползвали като анални топчета, не виждам друга причина, за да ги избият.
Защо Бог праща рак на децата?
А ако със СПИН-а наказва педалите, какво има против маймуните?
След като прощава всичко, защо наказва Адам и Ева за една ябълка? Килограм ябълки е 2 лева, ако това са 10 ябълки, то бог е направил проблем за 20ст., това прави ли го евреин?
Защо хората правят неща, които са им казали, че са за "здраве", аз не ги правя, те се разболяват, а аз не? Това прави ли ме супер човек? Био робот? Защо бог не е вегетарианец? Нима рибите нямат чувства? Явно подстрекава и пиенето, след като е заменил водата с вино, а снега с кокаин. Приятел ли е на Брендо? А на Боевски?
Защо църквите призовават за скромност, а си позлатяват куполите? Това не е ли лицемерие?
Какво има против Марс, че там няма живот? А Венера и МерКУРий? Защо не е искал Плутон да е 9-тата планета? Защо са изхабили батъл ресс за съпорт, вместо да го пазят за танка?

yakuza_
04-11-2015, 11:22
питам

до къде н доведе науката и какво правите с нея?

че живей в пещера, никой не те кара да ползваш ел.уреди, автомобили, електричество, лекарства, инфраструктура

dreamwalker
04-11-2015, 12:01
Интересувал съм се известно време от Корана и това какво проповядва и най-вече как радикалите го използват в своя угода. Изначално не може да се противоречи на текстове от Корана, но това далеч не се спазва в 90% от мюсюлманските общества, тъй като много от текстовете противоречат на съвременните общества. Това разбира се е така и в Библията и в Тора.



Религията може да е наред, а хората как я изопачават - това е друга история.

dreamwalker
04-11-2015, 12:08
Нека позная, викаш му татко, а на фурната в която те е забъркал - мамо?
Църквата помага много, основно на бюджета ролекс.

Явно динозаврите не просто са изяли ябълка, а са ги ползвали като анални топчета, не виждам друга причина, за да ги избият.
Защо Бог праща рак на децата?
А ако със СПИН-а наказва педалите, какво има против маймуните?
След като прощава всичко, защо наказва Адам и Ева за една ябълка? Килограм ябълки е 2 лева, ако това са 10 ябълки, то бог е направил проблем за 20ст., това прави ли го евреин?
Защо хората правят неща, които са им казали, че са за "здраве", аз не ги правя, те се разболяват, а аз не? Това прави ли ме супер човек? Био робот? Защо бог не е вегетарианец? Нима рибите нямат чувства? Явно подстрекава и пиенето, след като е заменил водата с вино, а снега с кокаин. Приятел ли е на Брендо? А на Боевски?
Защо църквите призовават за скромност, а си позлатяват куполите? Това не е ли лицемерие?
Какво има против Марс, че там няма живот? А Венера и МерКУРий? Защо не е искал Плутон да е 9-тата планета? Защо са изхабили батъл ресс за съпорт, вместо да го пазят за танка?

1. Не позна. Не ставаш за ясновидец.

2. Църквата е такава институция, да.

3. Въпроси за философите.

Не можем да знаем всичко.

П.П. Защо Бог праща рак на децата? На този свят сме, за да бъдем изпитани.

draid
04-11-2015, 12:26
Религията може да е наред, а хората как я изопачават - това е друга история.

Ти си мръднала ако вярваш, че бог ни е пратил на земята за да страдаме. Сигурно вярваш и в Рая и Ада. Вземи чети Алигиери, че да се позабавляваш поне. Какво и е наред на религията ? Отиваш да се молиш за да сполучиш ? Ами с молене не става съжалявам. До сега не съм чул да споменеш един аргумент, защо религията е необходимост или да изразиш някакво становище относно съществуването на вашия Бог и неговата същност и причина. Ако смяташ да пишеш по една дума, по-добре не се хаби.


питам

до къде н доведе науката и какво правите с нея?

Защо използваш компютър ? А електричество ?

yakuza_
04-11-2015, 12:29
А кой е истинския Бог? Тангра? Аллах? Буда? Иисус?

dreamwalker
04-11-2015, 12:30
Ти си мръднала ако вярваш, че бог ни е пратил на земята за да страдаме. Сигурно вярваш и в Рая и Ада. Вземи чети Алигиери, че да се позабавляваш поне. Какво и е наред на религията ? Отиваш да се молиш за да сполучиш ? Ами с молене не става съжалявам. До сега не съм чул да споменеш един аргумент, защо религията е необходимост или да изразиш някакво становище относно съществуването на вашия Бог и неговата същност и причина. Ако смяташ да пишеш по една дума, по-добре не се хаби.


1. Ти на земята само страдаш ли?

2. Къде да отивам да се моля?

3. Не можеш да чуеш. Същото важи и за твоята гледна точка.

draid
04-11-2015, 12:31
А кой е истинския Бог? Тангра? Аллах? Буда? Иисус?

Ако има Бог, то той определено не е един както проповядват съвременните религии. Най-вероятно не е даже и Бог в реалният смисъл. Навремето и при бурия са мислили, че Бог се гневи.


1. Ти на земята само страдаш ли?

2. Къде да отивам да се моля?

3. Не можеш да чуеш. Същото важи и за твоята гледна точка.

1. А защо реши, че съм на земята за да ме изпитва някой Бог ? И какво ще стане ако не му издържа изпитанието ? А ако съм лош и не се моля ще отида ли в Ада ? А ако не вярвам в Бог, в кой кръг ще съм ?

2. Защо трябва да се молиш и на кой се молиш ? На въображаем Бог ?

3. Аз ти дадох много доводи, не съм чул нито един аргумент в твоя страна, само единични думи/изречения.

dreamwalker
04-11-2015, 12:31
А кой е истинския Бог? Тангра? Аллах? Буда? Иисус?

Това са различни имена, понякога неточно избрани, може би, на едно и също проявление.

dreamwalker
04-11-2015, 12:36
3. Аз ти дадох много доводи, не съм чул нито един аргумент в твоя страна, само единични думи/изречения.

Какви доводи?

П.П. Ако мислиш, че съм ревностна християнка, която всеки ден отива на църква да се моли, си в грешка. Съставил си определено мнение за моята личност, (която е впрочем абсолютно незначителна в контекста на обсъжданото), а това ти пречи да възприемеш докрай прочетеното.

draid
04-11-2015, 12:43
Какви доводи?

П.П. Ако мислиш, че съм ревностна християнка, която всеки ден отива на църква да се моли, си в грешка. Съставил си определено мнение за моята личност, (която е впрочем абсолютно незначителна в контекста на обсъжданото), а това ти пречи да възприемеш докрай прочетеното.

Аз не говоря за това каква религия изповядваш. Говоря за сляпата вяра в някакъв Бог, който е създател на всичко. Ще запитам какво ще стане ако сме дело на друга развита цивилизация ? Кой ще е Бог тогава ? Допускаш ли такава вероятност или не, тъй като това не го пише в свещените книги ?

Октябрь
04-11-2015, 12:45
Това ти ли си dreamwalker https://www.youtube.com/watch?v=6Fj5kxpZ4QQ вещица

dreamwalker
04-11-2015, 12:48
Това ти ли си dreamwalker https://www.youtube.com/watch?v=6Fj5kxpZ4QQ вещица

Не, това е сестра ми.

П.П. Как разбра?

Октябрь
04-11-2015, 12:55
Отговори ми на съобщението и ще разбереш :)

dreamwalker
04-11-2015, 13:04
Аз не говоря за това каква религия изповядваш. Говоря за сляпата вяра в някакъв Бог, който е създател на всичко. Ще запитам какво ще стане ако сме дело на друга развита цивилизация ? Кой ще е Бог тогава ? Допускаш ли такава вероятност или не, тъй като това не го пише в свещените книги ?

Ако сме дело на друга цивилизация, би трябвало и тази друга цивилизация да има Създател.

draid
04-11-2015, 13:15
Дори така да е, то тогава техният Бог ще бъде много над нашите възприятия. Ние говорим за нашето сътворение, то тогава тази цивилизация за нас Бог ли се явява ? Ние богове ли сме спрямо клонирано животно ? А спрямо генно модифицирано и подобрено такова ?

dreamwalker
04-11-2015, 13:37
http://en.wikipedia.org/wiki/Supreme_Being
http://en.wikipedia.org/wiki/Conceptions_of_God

А отделно можеш да хвърлиш поглед и на това, което ти пратих.

Lychezar
04-11-2015, 14:03
http://vbox7.com/play:5795389da4&start=739

golemiq_korab_minava
04-11-2015, 17:33
Защо използваш компютър ? А електричество ?
И какво свръх чудно виждаш в компютъра и електричеството? Да не би да са ни направили живота по-хубав?
Хубаво паразитираме.

LoadRunner
04-11-2015, 17:44
Ко ста невежи?
Пъните ли се още?

dreamwalker
04-11-2015, 17:53
Ко ста невежи?
Пъните ли се още?

Чакаме да се включиш, за да спадне общия коефициент.

LoadRunner
04-11-2015, 17:55
дебелогъзо педофилче

dreamwalker
04-11-2015, 17:57
дебелогъзо педофилче

Откъде ме познаваш?

Изплаши ме...

http://cdn.gifbay.com/2013/12/pedo-104898.gif

LoadRunner
04-11-2015, 17:58
Продаваш ли библии по вратите и притесняваш ли хората вечер?
да не мислиш че грозната ти вратовръзка и бялата келнерска ризка те спасява от шут в задника

golemiq_korab_minava
04-11-2015, 17:59
ето защо не отхвърлям диктатурата и Крумовските правила като средство за поддържане на масите.. повечето хора нямат капацитет да съжителстват мирно и полезно.

dreamwalker
04-11-2015, 18:02
Продаваш ли библии по вратите и притесняваш ли хората вечер?
да не мислиш че грозната ти вратовръзка и бялата келнерска ризка те спасява от шут в задника

Не, аз си падам паган.

haritov
04-11-2015, 18:59
виж се само колко си глупава, ти въобще не разбра кво ти отговорих
не случайно ти казах това с огъня примерно, това значи че ако все още не сме открили отговорът на тоя въпрос не означава че бог го е създал а че просто Още не сме го открили, а това със сигурност ще стане, и после въпреки всичко все ще има глупаци които да питат друго, което още не сме открили но естествено ще открием и пак ще открием че не е бог а нещо базирано на логика и все още ще има глупаци които не оценят логиката защото просто са зациклили или им е по- лесно

дай логично обяснение за Ванга

dreamwalker
04-11-2015, 19:06
дай логично обяснение за Ванга

http://risovach.ru/upload/2013/03/mem/a-chto-esli_14438918_orig_.jpg

tori
04-11-2015, 20:31
Първо прочетох мармоти...
„А един шоколад се опитва да убие станиол в мармот.“

an7raks
04-11-2015, 21:03
дай логично обяснение за Ванга

На теб лично предсказвала ли ти е нещо конкретно? Щото това, което аз съм гледал по записи/относно по-глобални въпроси/ е било като това, което говорят всички врачки, гадателки и предсказателки... Разни общи твърдения, които винаги ще се случат от сорта на "Очаква те нещо хубаво" или "Очаква те нещо лошо". То е ясно, че в някакво близко или по-далечно бъдеще ще ти се случват и лоши, и добри неща, не е нужно да ти говорят звездите, за да се досетиш.

yakuza_
04-12-2015, 10:36
дай логично обяснение за Ванга

первий канал

yakuza_
04-12-2015, 10:40
Това са различни имена, понякога неточно избрани, може би, на едно и също проявление.

А как тогава си сигурен/на коя е правилната религия?
Така и не разбрах, защо е тая вендета срещу динозаврите.
Интересно защо за тях не се казва нищо в библията, но за разлика от "БОК", от тях са намерени кости, а от боК няма дори парче фосил, от негов фекалий. Това не означава ли, че динозаврите са били тук преди боК и те са създали земята?

haritov
04-12-2015, 12:05
На теб лично предсказвала ли ти е нещо конкретно? Щото това, което аз съм гледал по записи/относно по-глобални въпроси/ е било като това, което говорят всички врачки, гадателки и предсказателки... Разни общи твърдения, които винаги ще се случат от сорта на "Очаква те нещо хубаво" или "Очаква те нещо лошо". То е ясно, че в някакво близко или по-далечно бъдеще ще ти се случват и лоши, и добри неща, не е нужно да ти говорят звездите, за да се досетиш.


почети малко повече

та въпроса ми е как е разбирала бъдещето на хората

haritov
04-12-2015, 12:06
А как тогава си сигурен/на коя е правилната религия?
Така и не разбрах, защо е тая вендета срещу динозаврите.
Интересно защо за тях не се казва нищо в библията, но за разлика от "БОК", от тях са намерени кости, а от боК няма дори парче фосил, от негов фекалий. Това не означава ли, че динозаврите са били тук преди боК и те са създали земята?


господ е любов чадо :D

Auriss
04-12-2015, 12:48
И какво свръх чудно виждаш в компютъра и електричеството? Да не би да са ни направили живота по-хубав?
Хубаво паразитираме.

http://thedailyblog.co.nz/wp-content/uploads/2014/08/life-expectancy-throughout-history-long-trend.gif

dreamwalker
04-12-2015, 12:50
А как тогава си сигурен/на коя е правилната религия?
Така и не разбрах, защо е тая вендета срещу динозаврите.
Интересно защо за тях не се казва нищо в библията, но за разлика от "БОК", от тях са намерени кости, а от боК няма дори парче фосил, от негов фекалий. Това не означава ли, че динозаврите са били тук преди боК и те са създали земята?

http://25.media.tumblr.com/f2679dd67ffec5d650cd8ebb1137593e/tumblr_mj5nduQdhm1rf2d7ro1_500.gif

Auriss
04-12-2015, 13:03
Не знам що се заяждате с дриймърката. Някои хора прекрват живота си в екзистенциална криза и изпитват необходимост да живеят в приказка. Проявете малко съчувствие.

dreamwalker
04-12-2015, 13:04
Не знам що се заяждате с дриймърката. Някои хора прекрват живота си в екзистенциална криза и изпитват необходимост да живеят в приказка. Проявете малко съчувствие.

Защо ми обръщаш толкова внимание? :(

Аз съм просто един жалък алхимик.

Не заслужавам вниманието на височайши особи.

yakuza_
04-12-2015, 13:05
Ето им го обясненията на "вярващите", нямат такива. Каква е разлика от психичноболен, който "чува гласове" и той ще вярва, че някой му е казал да убива.

@аурис не виждам какво обясняваш на климатроника. Той още вярва, че преди 2000 години са живели по-добре.
Защо ги ползваш, като ги заклеймяваш? Преди дори един грип е можело да бъде фатален, хората са умирали от туберкулоза, ако ги нямаше тия компютри и електричество, кой щеше да направи лекарства, баба ти щеше да ходи да бере лайка, че да те лекува ли?

dreamwalker
04-12-2015, 13:08
Ето им го обясненията на "вярващите", нямат такива. Каква е разлика от психичноболен, който "чува гласове" и той ще вярва, че някой му е казал да убива.


Продължавай да живееш в неведение.

golemiq_korab_minava
04-12-2015, 13:36
http://thedailyblog.co.nz/wp-content/uploads/2014/08/life-expectancy-throughout-history-long-trend.gif

Радваш се, че живееш по-дълго с 20- 30 години?
Всъщност и това не е вярно, тъй като днес много хора заболяват и умират рано, благодарение на нездравословната храна (химия и ГМО), замърсения въздух и психическото напрежение в забързания градски живот, заразлика от предишните поколения. Пенсионерите в Родопите, които не ползват компютри и луксове на 90 години се къпят в ледени води, а в Амазонската джунга и Африканската савана има диви племена със старци на същата възраст, които се катерят по дървета. Пастирите прекосяват десетки километри, за да немерят прясна вода и знаеш ли колко им пука как живеем ние?

Якузата и той. Самочувствието ви излиза от границите. А колко ли ще сте смешни и трагични, ако някой, така да го каже разбираемо за вас - 1000 години напред във времето ви види писаниците.
А дали едно семейство преди 1000 години във времето ще пожелае да се пренесе да живее днес?
Колкото за моето желание да използвам интернета....
Това все едно влизате в една детска градина, раздавате на всички деца подарък и остате едно без нищо.
Или нареждате на всички да ходят добре облечени в униформи и само едно го оставяте без дрехи.


Може ли една пчела самостоятелно да просъществува, ако я махнте от кошера и семействто?


Човекът е бил социално животно, а ауриса обичал философията.

golemiq_korab_minava
04-12-2015, 13:36
Последно да добавя, че човечеството постепенно се завръща към традиционното билко лечение.

dreamwalker
04-12-2015, 13:41
Последно да добавя, че човечеството постепенно се завръща към традиционното билко лечение.

+

Няма смисъл да се обясняваш. Едва ли ще се осмисли написаното. Американски парламентарен...

haritov
04-12-2015, 13:46
Ето им го обясненията на "вярващите", нямат такива. Каква е разлика от психичноболен, който "чува гласове" и той ще вярва, че някой му е казал да убива.

@аурис не виждам какво обясняваш на климатроника. Той още вярва, че преди 2000 години са живели по-добре.
Защо ги ползваш, като ги заклеймяваш? Преди дори един грип е можело да бъде фатален, хората са умирали от туберкулоза, ако ги нямаше тия компютри и електричество, кой щеше да направи лекарства, баба ти щеше да ходи да бере лайка, че да те лекува ли?
сега викаш тая туберкулоза се лекува със затворени очи

и какво общо имат компютрите с антибиотиците?

мислиш че антибиотиците са вечни ли?

малките гадове бързо мутират

Auriss
04-12-2015, 13:48
Климатик климатик минаха годинките когато щях да седна да пиша фермани. Толкова глупости в един пост си написал, че ме домързя само първото изречение като ти прочетох.


Радваш се, че живееш по-дълго с 20- 30 години?
Радвам се, че ЩЕ живея по-дълго с не 2-30, а 5-60 години. Не знам как може да я погледнеш тази картинка и въпреки това да оспорваш, че човечеството се движи напред. Толкова си забил в глупосите, с които родителите ти са ти напълнили главата и толкова те е яд, че са глупости, че предпочиташ да бориш вятърни мелници вместо да се видиш какви ги плещиш. Личността ти е изградена върху притчи, измислици, митове и злоба. Днеска съм на кеф явно, та вместо да ти сипя - едно съжалявам получаваш. Няма повече да се занимавам с теб, дерзай.

dreamwalker
04-12-2015, 13:56
http://www.britishcouncil.bg/sofia-science-festival

За тези, които ще са в България.

npp
04-12-2015, 14:43
От какво да се спасявам ?

спасението е от (евентуална) (по-)лоша участ

draid
04-12-2015, 17:48
Радваш се, че живееш по-дълго с 20- 30 години?
Всъщност и това не е вярно, тъй като днес много хора заболяват и умират рано, благодарение на нездравословната храна (химия и ГМО), замърсения въздух и психическото напрежение в забързания градски живот, заразлика от предишните поколения. Пенсионерите в Родопите, които не ползват компютри и луксове на 90 години се къпят в ледени води, а в Амазонската джунга и Африканската савана има диви племена със старци на същата възраст, които се катерят по дървета. Пастирите прекосяват десетки километри, за да немерят прясна вода и знаеш ли колко им пука как живеем ние?

Якузата и той. Самочувствието ви излиза от границите. А колко ли ще сте смешни и трагични, ако някой, така да го каже разбираемо за вас - 1000 години напред във времето ви види писаниците.
А дали едно семейство преди 1000 години във времето ще пожелае да се пренесе да живее днес?
Колкото за моето желание да използвам интернета....
Това все едно влизате в една детска градина, раздавате на всички деца подарък и остате едно без нищо.
Или нареждате на всички да ходят добре облечени в униформи и само едно го оставяте без дрехи.


Може ли една пчела самостоятелно да просъществува, ако я махнте от кошера и семействто?


Човекът е бил социално животно, а ауриса обичал философията.

Пак ще попитам. Защо седиш пред компютъра, ползваш електричество/телефон/климатик/хладилник и пиеш лекарства като се разболееш. Рядко се случва да кажа на някой че е прост, ама ти си олицетворение на тая дума.

yakuza_
04-12-2015, 17:51
Последно да добавя, че човечеството постепенно се завръща към традиционното билко лечение.

Айде бе, кой се връща? Къде го прочете?

@Харитов, нима казваш, че във фармацевтичната индустрия не ползват компютри? ДНК анализи? И род други неща?

Вие имате ли идея колко е била средната продължителност на живот преди 300 години?

"Повечето антрополози са на мнение, че в праисторическо време, хората вероятно са живеели средно по 20-30 години. Хипотези за продължителността на живота на хората в античния свят, както и през средновековието, също се колебаят около 20-30 години.

До средата на 19-ти век, средната продължителност на живота в Европа е била 40 години, както за мъжете, така и за жените. След индустриалната революция, разликата между средната продължителност на живота на мъже и жени все повече се увеличава, в полза на жените."

"Средната продължителност на живота през 2012 г. на виетнамците е 76 год., на американците 79 год., на японците 83 год. А на българите, според казионните медии, е 74 години. "

Може да си социален и без интернет. Явно на теб това ти е единствения контакт с живи хора. Нямам идея как ще е света след 1000 години, но ако не се случи някой катаклизъм и са започнали да живеят по 100-120 години, излекували са много от болестите и са намерили как да живеят без повечето от днешните ресурси - ами естествено, че няма да искат да се връщат назад. Един арабски шейх беше казал - каменната ера не е свършила, защото са свършили камъните. Така че света се развива и ще продължава, но тук явно повечето ще си останете на ниво 4-ти век. Пробвали ли сте да палите огън с две пръчки? Е пробвайте, успех!

dreamwalker
04-12-2015, 17:53
Пак ще попитам. Защо седиш пред компютъра, ползваш електричество/телефон/климатик/хладилник и пиеш лекарства като се разболееш. Рядко се случва да кажа на някой че е прост, ама ти си олицетворение на тая дума.

Мисля, че момчето имаше предвид, че боготворите създанието, а не Създателя, което отстрани може да изглежда досадно любопитно за хората, които вярват в Създател.

draid
04-12-2015, 17:59
Мисля, че момчето имаше предвид, че боготворите създанието, а не Създателя, което отстрани може да изглежда досадно любопитно за хората, които вярват в Създател.

Аз нищо не боготворя. Това което е постигнало човечеството до момента си е негова лична заслуга. Климатика обаче се опитва да обяснява как всички достижения на науката са без смисъл и даже са лоши. В същото време той ги използва постоянно.

golemiq_korab_minava
04-12-2015, 18:23
Дрийм, права беше, че няма смисъл да се обеснявам... няма да разберат.

Не е важно колко ще години ще живееш, а как ще живееш. Ако живееш, само за да можеш да те има като материално чучело, то няма значение колко години ще живееш. Никъде не съм казвал, че науката е нещо грешно, дори призовавам хората да работят над нея, но тя не е всичко. Обезсмисля се, когато нямаш Дух.

Задоволявам си тялото с материалните добивки, защото съм роден в 21 век. Свикнал съм и живея в общество, в което няма начин да бъда приет като абориген. За сега не съм видял полезен и съобразен с природата човешки инструмент или оръдие на труда, но пък за сметка на това смятам, че може да се вградят много екологични методи и закони в обществото. Човека така или иначе ще продължи да се развива в своето технологично ''превъзходство'', което не го отричам. Катаклизъм най-вероятно сами ще си го причиним. А традиционното билкарство започва да се завръща, както и биоземеделието от поне 20 години, докато един ден ще се наложат като основи, вероятно след пореден апокалипсис, или защото организмите ни няма да издържат на изкуствено влияние.

Вие не си мислиете, че мореплавателите преди 500 години, за които светът е бил необятен, са живеели по-зле. А бъдещето ни може също така, да е толкова ограничено, за обикновенния човек, че красотата да е нищожно явление.

haritov
04-12-2015, 18:30
Айде бе, кой се връща? Къде го прочете?

@Харитов, нима казваш, че във фармацевтичната индустрия не ползват компютри? ДНК анализи? И род други неща?

Вие имате ли идея колко е била средната продължителност на живот преди 300 години?

"Повечето антрополози са на мнение, че в праисторическо време, хората вероятно са живеели средно по 20-30 години. Хипотези за продължителността на живота на хората в античния свят, както и през средновековието, също се колебаят около 20-30 години.

До средата на 19-ти век, средната продължителност на живота в Европа е била 40 години, както за мъжете, така и за жените. След индустриалната революция, разликата между средната продължителност на живота на мъже и жени все повече се увеличава, в полза на жените."

"Средната продължителност на живота през 2012 г. на виетнамците е 76 год., на американците 79 год., на японците 83 год. А на българите, според казионните медии, е 74 години. "

Може да си социален и без интернет. Явно на теб това ти е единствения контакт с живи хора. Нямам идея как ще е света след 1000 години, но ако не се случи някой катаклизъм и са започнали да живеят по 100-120 години, излекували са много от болестите и са намерили как да живеят без повечето от днешните ресурси - ами естествено, че няма да искат да се връщат назад. Един арабски шейх беше казал - каменната ера не е свършила, защото са свършили камъните. Така че света се развива и ще продължава, но тук явно повечето ще си останете на ниво 4-ти век. Пробвали ли сте да палите огън с две пръчки? Е пробвайте, успех!
ти знаеш ли как се прави ДНК анализ?

ти осъзнаваш ли се какви тъпотии дрънкаш

като е открит първия антибиотик имало е компютри?

ами сулфонамидите?

ти за химия чувал ли си? или си мислиш пусни компа той си знае всичко някак си там го прави

и да ти имам логиката ''компютъра удължава живота''

LoadRunner
04-12-2015, 19:03
Корабе ти си бил много спрял
Верно си добродушен ама и тъпичък, нищо, те тия двете често вървят ръка за ръка.
Виж димокъра, само пита въпроси и после си мълчи, един път не съм я видял да обяснява нещо, или да си защити някоя теза и то не само в тая тема ами във всички теми или изобщо като цяло всичките и коментари са с едно изречение според нея- проницателно и достатъчно. Тя е хитричка, знае, че или ще каже нещо тъпо или ако каже нещо ще и се дадат 1000 отговора, 1000 доказателства в обратното и ще бъде линчувана заради глупостта си
Цялото и битуване тук е- пускане на въпрос, отговор с гифче (едно от 5те които има)

yakuza_
04-12-2015, 19:15
ти знаеш ли как се прави ДНК анализ?

ти осъзнаваш ли се какви тъпотии дрънкаш

като е открит първия антибиотик имало е компютри?

ами сулфонамидите?

ти за химия чувал ли си? или си мислиш пусни компа той си знае всичко някак си там го прави

и да ти имам логиката ''компютъра удължава живота''

и нима тия антибиотици не са в резултат на това, че хората искат да се развиват?
калкулатора също е вид компютър, искаш да ми кажеш, че компютрите по никакъв начин не са улеснили развитието на фармацевтиката ли?
нима химията не е наука?
защото той заклеймява всякакво развитие на човечеството, не само компютри, ами и електричество, ако трябва да ти ампутират крака как би избрал, някой да ти го реже на ръка или с ел.трион? защото по време на войните са го правели по 1-вия начин

dreamwalker
04-12-2015, 19:19
Корабе ти си бил много спрял
Верно си добродушен ама и тъпичък, нищо, те тия двете често вървят ръка за ръка.
Виж димокъра, само пита въпроси и после си мълчи, един път не съм я видял да обяснява нещо, или да си защити някоя теза и то не само в тая тема ами във всички теми или изобщо като цяло всичките и коментари са с едно изречение според нея- проницателно и достатъчно. Тя е хитричка, знае, че или ще каже нещо тъпо или ако каже нещо ще и се дадат 1000 отговора, 1000 доказателства в обратното и ще бъде линчувана заради глупостта си
Цялото и битуване тук е- пускане на въпрос, отговор с гифче (едно от 5те които има)

Внимавай в картинката, че ще пратя FemaleEyes да те линчува.

LoadRunner
04-12-2015, 19:29
По- добре ми прати фимейла отколкото мормонските търговски представители

dreamwalker
04-12-2015, 19:31
По- добре ми прати фимейла отколкото мормонските търговски представители

Не съм и мислела, че последното е вариант. Те ще получат инфаркт горките.

П.П. Не подценявай FemaleEyes. Не знаеш на какво е способен.

LoadRunner
04-12-2015, 19:31
Вие мормоните сигурно имате маркетингова стратегия с бонус схема за постижения и сте на % от оборота

dreamwalker
04-12-2015, 19:33
Вие мормоните сигурно имате маркетингова стратегия с бонус схема за постижения и сте на % от оборота


:lol:

LoadRunner
04-12-2015, 19:34
Не съм и мислела, че последното е вариант. Те ще получат инфаркт горките.


От военни кубинки инфаркт не се получава спокойно :д

dreamwalker
04-12-2015, 19:36
От военни кубинки инфаркт не се получава спокойно :д

Военните кубинки са най-малкия проблем. If you know what I mean...

LoadRunner
04-12-2015, 19:42
Да, знам, проблема им ще е че трудно ще ме убедят че техния бог е по- добър от буда или аллах или еди кой си боК. Искам да ми обяснят защо единия е бок и другия е бок нали бок е само един, и защо единия е по- добър от другия и някви доказателства ако може а не само голословни приказки.
Ако бок е един то не значи ли че всички други са фейкове

haritov
04-12-2015, 19:45
и нима тия антибиотици не са в резултат на това, че хората искат да се развиват?
калкулатора също е вид компютър, искаш да ми кажеш, че компютрите по никакъв начин не са улеснили развитието на фармацевтиката ли?
нима химията не е наука?
защото той заклеймява всякакво развитие на човечеството, не само компютри, ами и електричество, ако трябва да ти ампутират крака как би избрал, някой да ти го реже на ръка или с ел.трион? защото по време на войните са го правели по 1-вия начин
пич ти развиваш свой собствен разговор в който участваш само ти
говорех за религията и че компютрите не са основното нещо което тласкат човека в своето развитие

ако обичаш влез в дискусията и спри да си разсъждаваш на глас или както е в случая


но и 1000 акъла да ти дам ти пак ще си избереш твоя

dreamwalker
04-12-2015, 19:50
Да, знам, проблема им ще е че трудно ще ме убедят че техния бог е по- добър от буда или аллах или еди кой си боК. Искам да ми обяснят защо единия е бок и другия е бок нали бок е само един, и защо единия е по- добър от другия и някви доказателства ако може а не само голословни приказки.
Ако бок е един то не значи ли че всички други са фейкове

...
Момче, монотеистите тачат един Създател, който при различните религии е свързван с различни проявления. Това, че има много религии не означава, че при абсолютната вярност на едната, друга е абсолютно грешна. Различават се по тълкуването на единия Бог и неговите проявления. Това конкретно за монотеистичните. За другите въпросът е малко по-сложен.

LoadRunner
04-12-2015, 19:50
ти дримокъре с тая излагация че всички атеисти в падащ самолет викали бог....
пак умират, поредното доказателство че бог е само една думичка от миналото с нея и без нея все тая.

dreamwalker
04-12-2015, 19:51
но и 1000 акъла да ти дам ти пак ще си избереш твоя

Рядко има полза от теологически дебати във форуми.

dreamwalker
04-12-2015, 19:52
ти дримокъре с тая излагация че всички атеисти в падащ самолет викали бог....
пак умират, поредното доказателство че бог е само една думичка от миналото с нея и без нея все тая.

Вярвай си.

LoadRunner
04-12-2015, 19:54
...
Момче, монотеистите тачат един Създател, който при различните религии е свързван с различни проявления. Това, че има много религии не означава, че при абсолютната вярност на едната, друга е абсолютно грешна. Различават се по тълкуването на единия Бог и неговите проявления. Това конкретно за монотеистичните. За другите въпросът е малко по-сложен.

Самия факт че има различни религии обезсмисля идеята че има бог.
В миналото бог са наричали всичко неизвестно, сега тези неща са вече известни и си имат имена като буря, гръмотевица, облак, дъжд :Д след години и появата на живота и вселената също ще си имат именце.

dreamwalker
04-12-2015, 19:58
Самия факт че има различни религии обезсмисля идеята че има бог.
В миналото бог са наричали всичко неизвестно, сега тези неща са вече известни и си имат имена като буря, гръмотевица, облак, дъжд :Д след години и появата на живота и вселената също ще си имат именце.

...

Аз не се опитвам да те убедя да вярваш в Създателя. Уважавам позицията на атеистите, колкото и да е грешна според мен. На мен живот без вяра ми се струва празен и прогнил, а ако за някой друг нещата не стоят така, нямам нищо против.

Излагам позиция, не очаквам някой да се съгласи с мен.

Auriss
04-12-2015, 20:07
...

Излагам позиция, не очаквам някой да се съгласи с мен.

то пък и т'ва оставаше


ако обичаш влез в дискусията и спри да си разсъждаваш на глас или както е в случая

дебел грозен и тъп. Нищо чудно, че си такъв спрелтак

dreamwalker
04-12-2015, 20:09
то пък и т'ва оставаше



дебел грозен и тъп. Нищо чудно, че си такъв спрелтак

Ако имаш някакъв проблем, мога да те изслушам/чета, чадо.

haritov
04-12-2015, 20:13
то пък и т'ва оставаше



дебел грозен и тъп. Нищо чудно, че си такъв спрелтак

искаш ли тоя дебелия да ти бие два шамара и после пак да му кажеш колко го обичаш?

dreamwalker
04-12-2015, 20:16
искаш ли тоя дебелия да ти бие два шамара и после пак да му кажеш колко го обичаш?

Насила хубост не става.

haritov
04-12-2015, 20:18
Насила хубост не става. :(


искам да го тролна

Auriss
04-12-2015, 20:18
искаш ли тоя дебелия да ти бие два шамара и после пак да му кажеш колко го обичаш?

кунг фу панда ли си

Auriss
04-12-2015, 20:19
искам да го тролна

е браво като съобщи току-виж се получило , ех ?

dreamwalker
04-12-2015, 20:19
Любовта е във въздуха. Много сте симпатични и двамата.

LoadRunner
04-12-2015, 20:22
...
Аз не се опитвам да те убедя да вярваш в Създателя.
Еее значи... уж си плащаш членския внос ама не са те водили на обучения, как се водят преговори, как се привличат нови клиенти ;} или викаш тънкостите на занаята не са за новаците още.


На мен живот без вяра ми се струва празен и прогнил


Ами освен да ти кажа че- това е живота, ти просто бягаш от тая реалност, сивост и скучност, и самота. Това е реалния живот. Колкото по- бързо го проумееш толкова по- бързо ще го приемеш и примириш.

Ти и тези като теб за мен просто поради някви причини и страх от самота и липса на принадлежност решават че тр да приемат нечии вярвания за да влязат в нечий кръг на обкръжение за да се причислят към нещо, някой, и да кажат Аз съм мормон (примерно) ходя на сбирки и обсъждаме. Близки сме си. Помагаме си. А не- аз не вярвам в нищо, аз съм реалист, живея си нормално, сиво, да речем скучно, ежедневно, знам как съм роден и със сигурност ще умра, страх ме е че може нищо да не постигна ама ко да се прави, вярвам само в собствените си възможности а не в смехории като съдба и бог да речем. Ми да сиво звучи и празно защото си е такова, освен ако не си тв звезда, тогава няма да ти е празно и прогнило.

Auriss
04-12-2015, 20:22
Любовта е във въздуха. Много сте симпатични и двамата.

бих му свършил в устата ако това намекваш

dreamwalker
04-12-2015, 20:24
бих му свършил в устата ако това намекваш

С dimitar., ли се срещаше?

П.П. Не, това е грозно. Не мисли за такива неща.

LoadRunner
04-12-2015, 20:24
.
Излагам позиция, не очаквам някой да се съгласи с мен.

Не излагаш позиция! Аз не виждам никъде ти да излагаш своята позиция и да отстояваш спрямо твоите възможности и познания. Не виждам да правиш нищо в темата която сама си пуснала.
Или по- скоро си целяла случайно да привлечеш нещо свежо от въздуха, без много много да се мъчиш?

LoadRunner
04-12-2015, 20:25
искаш ли тоя дебелия да ти бие два шамара и после пак да му кажеш колко го обичаш?


Auriss
04-12-2015, 20:28
С dimitar., ли се срещаше?


Митачето е лапе ве виж се к'ви ги пишеш и после ми обясняваш на мен какво било грозно

баси хората

dreamwalker
04-12-2015, 20:28
Не излагаш позиция! Аз не виждам никъде ти да излагаш своята позиция и да отстояваш спрямо твоите възможности и познания. Не виждам да правиш нищо в темата която сама си пуснала.
Или по- скоро си целяла случайно да привлечеш нещо свежо от въздуха, без много много да се мъчиш?


Закъснял си с няколко години. Тогава губех време в богословски диспути. Сега не намирам смисъл.

Много е забавно как Харитов и Аурис се закачат: като двама любящи се братя.

dreamwalker
04-12-2015, 20:28
Митачето е лапе ве виж се к'ви ги пишеш и после ми обясняваш на мен какво било грозно

баси хората

И какво ти пречи да се срещаш с "лапе"?

LoadRunner
04-12-2015, 20:32
Аха, преди, имаш предвид 2011 когато си влизала после си спряла щото се е видяло че няма как да разцъфтиш, сега нова проба. Нещо такова ли да разбирам.
Той и винидизел имал някви спирачки, май и той преди се изчерпал, спрял, после пак с нови сили и ти пак го изчерпа и сигурно след година пак ще е набрал мускули за нови мнения :д
Ами да, та да заключа, значи да очаквам скоро да спреш да влизаш, така ли?

golemiq_korab_minava
04-12-2015, 20:33
Еее значи... уж си плащаш членския внос ама не са те водили на обучения, как се водят преговори, как се привличат нови клиенти ;} или викаш тънкостите на занаята не са за новаците още.



Ами освен да ти кажа че- това е живота, ти просто бягаш от тая реалност, сивост и скучност, и самота. Това е реалния живот. Колкото по- бързо го проумееш толкова по- бързо ще го приемеш и примириш.

Ти и тези като теб за мен просто поради някви причини и страх от самота и липса на принадлежност решават че тр да приемат нечии вярвания за да влязат в нечий кръг на обкръжение за да се причислят към нещо, някой, и да кажат Аз съм мормон (примерно) ходя на сбирки и обсъждаме. Близки сме си. Помагаме си. А не- аз не вярвам в нищо, аз съм реалист, живея си нормално, сиво, да речем скучно, ежедневно, знам как съм роден и със сигурност ще умра, страх ме е че може нищо да не постигна ама ко да се прави, вярвам само в собствените си възможности а не в смехории като съдба и бог да речем. Ми да сиво звучи и празно защото си е такова, освен ако не си тв звезда, тогава няма да ти е празно и прогнило.
Оф, че си глупав. Според теб на телевизионните звезди и богаташите всичко им е хубаво и всички живеят перфектно? Глупаче такова. Добродушен съм бил хаха, добродушен съм към хора, които разбират от дума, други бих убивал.

Ivaaaaa
04-12-2015, 20:33
митачиту е велизарин, бе

Auriss
04-12-2015, 20:35
бе дае фишката нали каза, че имал гласец на лапе

са да не се окаже, че и фишката е на стринга фейк

баси конспирацията

golemiq_korab_minava
04-12-2015, 20:37
сивост, самота.... леле, много сте отчаените депресии тука

dreamwalker
04-12-2015, 20:37
Аха, преди, имаш предвид 2011 когато си влизала после си спряла щото се е видяло че няма как да разцъфтиш, сега нова проба. Нещо такова ли да разбирам.
Той и винидизел имал някви спирачки, май и той преди се изчерпал, спрял, после пак с нови сили и ти пак го изчерпа и сигурно след година пак ще е набрал мускули за нови мнения :д
Ами да, та да заключа, значи да очаквам скоро да спреш да влизаш, така ли?

Ако се захванеш с freelance writing, прогнозирам, че ще жънеш успехи. Бива те в измислянето на истории. Откъде знаеш, че съм се регистрирала през 2011 година?

Ivaaaaa
04-12-2015, 20:38
ама те са си говорили? :D

не знаем нищо за гласа на стринга
/или поне аз не знам/
фишката не е фейк

dreamwalker
04-12-2015, 20:39
бе дае фишката нали каза, че имал гласец на лапе

са да не се окаже, че и фишката е на стринга фейк

баси конспирацията

А ти на кого си фейк?

П.П. Димитър и StringTheoryPracticist не са един и същ човек, ако това намекваш.

Auriss
04-12-2015, 20:40
на папугай но не му казвайте

Auriss
04-12-2015, 20:40
ама те са си говорили? :D

не знаем нищо за гласа на стринга
/или поне аз не знам/
фишката не е фейк

ддз аз мислех че е Чачо т'ва и един път фишката нещо спомена в скайп че го е чувал и оттогава си заебах теорията че е чачо всъщност

dreamwalker
04-12-2015, 20:43
ддз аз мислех че е Чачо т'ва и един път фишката нещо спомена в скайп че го е чувал и оттогава си заебах теорията че е чачо всъщност

Мислел си, че Chacho е Fisherman?

Ivaaaaa
04-12-2015, 20:43
не е чачо. сигурна съм.
велизарко е. няа кой друг.

dreamwalker
04-12-2015, 20:46
не е чачо. сигурна съм.
велизарко е. няа кой друг.

Не е.

Auriss
04-12-2015, 20:46
Мислел си, че Chacho е Fisherman?

димитар-> чачо

нз не ми се връзва да е стринга. Се тая де.

dreamwalker
04-12-2015, 20:48
Мога със сигурност да потвърдя, че Димитър не е Chacho.

LoadRunner
04-12-2015, 20:55
Откъде знаеш, че съм се регистрирала през 2011 година?

Това сериозен въпрос ли е, щото ти го пише на профила а преди каза че не си влизала скоро

an7raks
04-12-2015, 20:55
И аз мислих, че е Чачо, бтв... :D

dreamwalker
04-12-2015, 20:57
И аз мислих, че е Чачо, бтв... :D

Не е. Chacho е твърде зает с други неща.

dreamwalker
04-12-2015, 20:58
Това сериозен въпрос ли е, щото ти го пише на профила а преди каза че не си влизала скоро

Ползвала съм и други профили. Този е регистриран 2011.

LoadRunner
04-12-2015, 21:03
бахти безскрупулното фейкче

dreamwalker
04-12-2015, 21:04
бахти безскрупулното фейкче

Фейк? Откъде можеш да знаеш дали съм фейк?

an7raks
04-12-2015, 21:11
Не е. Chacho е твърде зает с други неща.

Вече знам, че не е, ама от начало мислих, че е той и си прави ташак.

dreamwalker
04-12-2015, 21:16
Вече знам, че не е, ама от начало мислих, че е той и си прави ташак.

Странно.

fontan1313
04-13-2015, 13:08
От кога се казваш Ярослава?

dreamwalker
04-13-2015, 13:32
Пак се започва.

Auriss
04-13-2015, 14:13
според мен се казва айше

dreamwalker
04-13-2015, 14:15
според мен се казва айше

Как позна? :(

Ти ли беше онзи, който мина преди малко?

П.П. Купуваше стари печки.

Auriss
04-13-2015, 15:25
О_О не схващам. Ако трябва да е намек или шега, де

dreamwalker
04-13-2015, 15:33
О_О не схващам. Ако трябва да е намек или шега, де

:lol:

Симпатяга.

Auriss
04-13-2015, 16:23
все още не схващам О_О
какво трябваше да значи постът ти ?

dreamwalker
04-13-2015, 16:25
https://www.youtube.com/watch?v=5OlBCCES7h0

tireheb
04-13-2015, 16:33
морони

dreamwalker
04-13-2015, 16:34
морони

Подобно.

SHPAIdURmeN
04-13-2015, 16:39
все още не схващам О_О
какво трябваше да значи постът ти ?
Или не я бива със шегите или ти си бавен. :/

LoadRunner
04-13-2015, 18:17
не я бива

golemiq_korab_minava
04-13-2015, 18:56
кавалер

dreamwalker
04-13-2015, 18:56
LoadRunner, предишната ти профилна снимка ти подхождаше повече.

haritov
04-13-2015, 20:52
мхм

golemiq_korab_minava
04-13-2015, 20:55
ahm

haritov
04-13-2015, 20:55
така е

golemiq_korab_minava
04-13-2015, 20:56
колко пръста показвам

golemiq_korab_minava
04-13-2015, 20:58
аве харитов

haritov
04-13-2015, 21:03
Аз?

LoadRunner
04-13-2015, 21:32
LoadRunner, предишната ти профилна снимка ти подхождаше повече.

Така добре ли е вече?

haritov
04-13-2015, 21:59
да

LoadRunner
04-13-2015, 22:20
Пиши болднато иначе ще ни разконспирират, чадо!

haritov
04-13-2015, 22:21
няма страшно кораба се хвана

dreamwalker
04-13-2015, 22:23
Load, голямо поправяне ще падне.

dreamwalker
04-13-2015, 22:25
Дечица! Мама ще ви прати бонбони.

П.П. Бонбоните вървят в комплект с FemaleEyes, държа да отбележа.

Октябрь
04-13-2015, 22:28
Ярослава ще ходиш ли в Холандия другия месец

LoadRunner
04-13-2015, 22:30
Другият месец?
В Русия съм х2.

dreamwalker
04-13-2015, 22:33
Октомври, тъкмо се бях затъжила за теб.

И отговорът е да.

П.П. Не е нужно да си правиш допълнителни профили, за да ми пишеш.

Октябрь
04-13-2015, 22:36
При оня ли отиваш

dreamwalker
04-13-2015, 22:44
При оня ли отиваш

It's classified.

dreamwalker
04-13-2015, 22:55
Октомври, за трол си изненадващо неоригинален.

golemiq_korab_minava
04-14-2015, 06:08
октомври ли имаш рожден ден :)

haritov
04-14-2015, 09:01
не

dreamwalker
04-14-2015, 11:51
октомври ли имаш рожден ден :)

И ти ли, Бруте.

golemiq_korab_minava
04-14-2015, 16:07
:(

бъди щастлива, че имаш фенове ;д

ПС: Защо не искаш да кажеш коя зодия си?

haritov
04-14-2015, 16:37
не сме фенове а последователи

dreamwalker
04-14-2015, 18:06
Haritov, коя е Цвети?

haritov
04-14-2015, 18:14
Haritov, коя е Цвети?

Цветелина е

първата ми форумна жена :D

dreamwalker
04-14-2015, 18:15
Цветелина е

Да не си я изгубил?

haritov
04-14-2015, 18:17
не съм

dreamwalker
04-14-2015, 18:20
Тогава защо живееш с мисълта, че е някъде там? А не някъде тук...

haritov
04-14-2015, 18:28
Тогава защо живееш с мисълта, че е някъде там? А не някъде тук...

не е отправено към нея :D

golemiq_korab_minava
04-14-2015, 18:39
А не някъде тук...

Цветииии :Д

dreamwalker
04-14-2015, 18:40
Първата ти любов ли беше?

Поправка: Как така форумна жена?

golemiq_korab_minava
04-14-2015, 18:41
малей какъв игнор..... алхимик :X

dreamwalker
04-14-2015, 18:43
малей какъв игнор..... алхимик :X

Всички сте еднотипни, какво да направя. :(

haritov
04-14-2015, 18:44
Първата ти любов ли беше?

Поправка: Как така форумна жена?


близо беше

:D

haritov
04-14-2015, 18:45
Всички сте еднотипни, какво да направя. :(

аз съм многотипно еднотипен многотип

dreamwalker
04-14-2015, 18:48
аз съм многотипно еднотипен многотип

Ти на колко си впрочем?

LoadRunner
04-14-2015, 18:49
пък големия кораб е влюбен

dreamwalker
04-14-2015, 18:50
пък големия кораб е влюбен

В...?

LoadRunner
04-14-2015, 18:57
не знам как се казва в действителност

haritov
04-14-2015, 18:58
Ти на колко си впрочем?

колко ми даваш?