PDA

View Full Version : как да преодолея страха преди старт?



sweet_dream_
04-10-2015, 06:26
Здравейте. (: Момиче съм, на 14. Тренирам ежедневно синхронно плуване. Проблемът е, че като дойде състезанието, се паникьосвам и винаги оплесквам всичко. Треньорката ми казва, че трябва да го преодолея това притеснение, защото не показвам нищо от това, което мога и че ако не се притеснявам, ще стана първа. Но така и не успявам да се мобилизирам. Съвети?

anonymous908491
04-10-2015, 07:35
Как ще станеш първа, там не бяхте ли на групови изпълнения ?

sweet_dream_
04-10-2015, 08:27
Ами има 4 дисциплини, които са приети в България-соло, дует, ансамбъл и комбинирана програма(отново вид групово изпълнение). Аз се състезавам освен в дисциплина ансамбъл и в дисциплина соло. (:

anonymous908491
04-10-2015, 09:32
Зарязваш солото и продължаваш само групово. Не ми е ясно и как те притеснява състезание, когато по време на изпълнението не виждаш и не чуваш публиката.

sweet_dream_
04-10-2015, 11:28
Ами всъщност не аз решавам какво ще играя. ;д Когато съм групово не се притеснявам и не ми пука особено. Но когато трябва да играя сама преди старта е някакъв ужас. Психиката ми е много зле ;д. И накрая излизам и играя нещо, което няма нищо общо с това на тренировка.

anonymous908491
04-10-2015, 11:45
И накрая излизам и играя нещо, което няма нищо общо с това на тренировка.

Да не ти пука, това е импровизация, остава и да я усъвършенстваш

Rakshy
04-10-2015, 11:46
Амфети

Muffins
04-10-2015, 18:09
Аа да, LSD не искаш ли? Да почне там да си въобразява момичето, че някакви Нарвали с дъгички зад тях, плуват с нея :D
А аз бих ти предложила, защото и аз съм страшно притеснителна личност, да си представиш, че си самичка. Аз много обичам в даскало като си правим дебати обаче те изискват говорене пред публика и аз просто си представям, че съм самичка, или че тия хора не ме слушат или нещо подобно и се успокоявам донякъде. :D Водата не те ли успокоява, като плуваш?

Rakshy
04-10-2015, 18:28
аз просто си представям, че съм самичка

Щото е супер лесно да си говориш сама, you crazy cunt

Muffins
04-10-2015, 18:33
Щото е супер лесно да си говориш сама, you crazy cunt

Ехе, тука изгрубЕ :D
Еми да, не всички хора обичаме да сме център на вниманието :P

Rakshy
04-10-2015, 19:53
Ехе, тука изгрубЕ :D
Еми да, не всички хора обичаме да сме център на вниманието :P

Сорка :/

Не е до център на внимание. Това с представянето, че си сам/а работи до време, ако изобщо работи. Много по-добре е да се научиш да не ти пука просто. Иначе напълно сериозен съвет - шотче твърд алкохол преди изпълнението. Не, не се ебавам. Едва ли ти взимат проба за допинг :D затова нямаш проблем

Muffins
04-10-2015, 20:22
Е да, ама ако е по-притеснителна личност, ще е трудно да се научи на непукизъм. Аз съм поела по тоя път ама трудно се върви да му се невиди :D
Иначе за алкохола съм съгласна. Аз преди като сме ходили ей така по състезания по волейбол и треньора ни даваше по половин шотче ром и вика то за смаска на гласните струни да се чуваме една друга по-добре :D :D

espada
04-10-2015, 21:49
Страхът е голям мотиватор, но може да се окаже и голям айсберг, може да събори и най- силния обземе ли ума. Трябва да се научиш да си господар на страха си, когато е нужно да бъде укротен. Подходът "да не ти пука" е глупав. Страхът дава, но взема всичко ако му позволиш.

Muffins
04-10-2015, 22:13
^^ По-добре да исках не бих могла да го кажа :)