PDA

View Full Version : PC сервизи- проблем, инфо... ?



LoadRunner
04-11-2015, 07:56
Пускам си PCто от копчето, за секунда светна лампичката и изгасна и до там.
Не тръгва, най- вероятно нещо е изгоряло. В гаранция е и след празниците явно ще го водя в сервиза.

Проблема е че имам много информация на компа и нещо адски глупаво което направих предните дни- направих си един файл със сайтове и регистрации който почнах са си попълвам от време на време и съответно акаунти и пароли защото понякога ги забравям, като идеята беше да е временно на компа. Принципно аз имам външен хард на който си правя копие на целия компютър с важните неща който е скътан в шкафа. Тия дни пак щях да ъпдейтвам и тоя тъп комп взе че ме предаде. Също и файл с е-дневник в който пише тук там лични работи и не толкова лични колкото глупави, да не споменавам снимките които са ми в компа, и също че на всякъде където влизам май са ми запазени паролите, също и пейпал акаунт и парола и на пощата а там влезе ли се и вече има достъп до онлайн сайтовете за пазаруване, адреса ми и изобщо всичко.

Въпросът ми е някой знае ли тия в сервизите любопитни ли са и дали си разглеждат информация от компютрите на хората и дали злоупотребяват?

Има ли някакъв вариант да им кажа 1во да проверят харда, ако е ОК да го свалят и да си ми го дадат и после да им оставя компа да го ремонтират и оправят?

anonymous908491
04-11-2015, 09:01
Отвори и подуши, изгорялото мерише, почти винаги на изгоряло, освен ако не си изпуснал вътре кифла, тогава ще мерише на мармалад.
Направо влезни в биоса, закачи другия хард и изтрий, каквото не искаш да ти гледат. Тия в сервизите отделят десет минути за ремонт и поне час за ровене и търсене на голотии по хардовете.

NomNomNom
04-11-2015, 11:03
Ако беше проблем с харда, щеше да ти изпише - cannot find a device to boot from, или нещо в този дух, та вероятно той е ок. Предлагам ти директно ти да си го свалиш и да дадеш машината без него. Те там на място да се оправят.
В момента светва ли лампичка отново, като го пуснеш, или нищо? Ако не светва, захранването, или бутона за включване, или захранващия кабел са си заминали.

Хубаво е да си държиш и двата диска криптирани, ако искаш да си 100% сигурен, че никой няма да злоупотреби.
За паролите - пробвай keypass, страшно удобно е, можеш да го настроиш автоматично да ти въвежда паролите.
Програмка е, която държи файл с пароли криптиран, и се отключва само, ако й вкараш паролата :д

Auriss
04-11-2015, 13:18
изгоряло ти е захранването и според мен. И не винаги мирише достатъчно силно, че да го надушиш

Иначе съм съгласен с Ном - сваляш диска просто и носиш щайгата :) Не е от него 1000% сигурност. Само провери преди това дали няма да ти замине гаранцията ако отвориш кутията и го свалиш сам.

LoadRunner
04-11-2015, 14:20
Ама аз май не съм споменал че е в гаранция до декември чак т.е. повече от половин година още така че варианта с отварянето отпада. Аз затова и питах дали ще се съгласят да ми дадат харда веднага на място, ше ги еа :д

Значи открих следните неща- не мирише нищо, като изключа главното копче от задната страна и пак го включа за 1 сек или по-малко се пускат един от големите вентилатори и едно малко вентилаторче на една част ама не знам коя е (май е процесора защото пише AMD на вентилатора а не е рамта, видеото или харда) та значи за секунда или по- малко има някакъв ток и нищо, само пуска и изгася моментално.

Повече и на личния комп няма си държа компромати, а номном ще питам за тия програмки като си оправя системата

Иначе идеята ми е да им кажа направо да ми свалят харда докато съм там и да ми го дадат ако му няма нищо, или аз пред тях да си го сваля за да видят лепенката че си е ок, дано се съгласят.
Чудя се дали изобщо да им казвам че имам лични неща на компа , че ако не се съгласят ще го претърсят 100% шибаняците :д

NomNomNom
04-11-2015, 17:05
Ох леле, голяма схема ще е това :д
Има ли шанс да им бутнеш 20лв че е много спешно, че работата ти зависи от това, и да ти го оправят на място, без да се ослушват много?

LoadRunner
04-11-2015, 17:50
не се бях сетил ама ще пробвам във вторник

LoadRunner
04-14-2015, 17:57
Днеска го заведох на доктор, дадоха ми харда :Д ама не го пробваха щото нямаше къде в момента
А аз не мога да го тествам в момента щото съм с лаптоп ама ми каза че се съмнявал в захранването макар че не мирише на абсолютно нищо и + това е 600W (един вид не е слабо)
Ама като ми го направят ще видим къв е проблема на тая шумна щайга(всъщност не е щайга)

NomNomNom
04-14-2015, 19:14
Може нещо някъде да е дало на късо по другите елементи, и бушона на захранването да е паднал ( за съжаление там не можеш да го вдигнеш, ма можеш да го смениш ). Може и по самото захранване да се е случило нещо от затопляне ( не знам как ти е охлаждането :д )
Ама са ти дали харда, това е много хубаво :д

Пиши, като кажат диагнозата.

LoadRunner
04-21-2015, 19:55
Вече съм щастлив
Пак си гледам на широко за 1 седмица ми писна лагващия лаптоп

Та днеска си прибрах мощното чудовище
Папугай позна, захранването са сменили обаче на мен въобще не ми миришеше
Относно невероятният шум който имаше и търпях цяла година, пича от сервиза ми смени едно малко вентилаторче на процесора само за 26 лв и като го тествахме му казах че все едно съм се родил за втори път с това вентилаторче, абсолютно безшумен стана, лаптопите са по- шумни.
Не предполагах че едно вентилаторче за 26 кинта може да направи такова чудо.
Та не си взимайте или веднага ги сменяйте на АМД стоковите вентилатори.

anonymous908491
04-21-2015, 20:16
26лв не е малко, а по-тихо не винаги е по-добре, особено с идващото лято.

LoadRunner
04-21-2015, 20:34
Защо да не е по- добре?
АМД-то буквално мучеше и в пиковите си моменти беше буквално като шум от излитащ самолет като си в стаята и излизаш защото не се понася.
На мен 26 ми се струват малко за охлаждане като се има предвид че поради други нужди си бях купил Бг вентилатор за 40кинта супер семпъл (върши си работа)

anonymous908491
04-21-2015, 20:36
Стоковите не е задължително да са зле, а понякога са по-добри от всичко, с което можеш да ги смениш.
Не гледай дали шуми, това е вентилатор, важно е да охлажда, от шум никой хардуер не се е преебал

LoadRunner
04-26-2015, 10:55
Друг въпрос
В последната седмица 2 пъти се случи нещо, компа е заспал и когато го събуждам с клавиатурата, събужда се и веднага изскача син екран и пише разни неща но много бързо преди да съм прочел кво пише и се рестартира.
Та това проблем с уйндолса ли ще е, смисъл ако го преинстална дали ще се оправи защото явно има нещо?
Успях да прчета от синия екран едно от многото неща които пише, че някъде има грешка и ми казва да преинсталирам или махна последните неща/програми които съм инсталирал ама аз от много месеци не съм слагал нищо ново.

sokol02
04-26-2015, 11:23
За АМД явно е нормално, на бившата ми машина вентилатора бучеше все едно излита изтребител.
Иначе при всякакви такива проблеми си бекъпвам системата и я преинсталирам, доста често ми се случваше да ми дава син екран... Но откакто реших да дам някакви пари за уиндоус 8 (с ъпдейт към 8.1 и очакващ се до 10) не съм имал никакви проблеми

Стоковите не е задължително да са зле
Ами стоковите амд вървят супер смуут първите няколко месеца и след това стават все по шумни, предполагам, че имат проблеми с мазането. Вентилатора се чуваше чак в другия край на апартамента ми, дори и на затворени врати знаеш, че мисли когато го чуваш във всяка стая.

NomNomNom
04-26-2015, 15:04
Друг въпрос
В последната седмица 2 пъти се случи нещо, компа е заспал и когато го събуждам с клавиатурата, събужда се и веднага изскача син екран и пише разни неща но много бързо преди да съм прочел кво пише и се рестартира.
Та това проблем с уйндолса ли ще е, смисъл ако го преинстална дали ще се оправи защото явно има нещо?
Успях да прчета от синия екран едно от многото неща които пише, че някъде има грешка и ми казва да преинсталирам или махна последните неща/програми които съм инсталирал ама аз от много месеци не съм слагал нищо ново.

^ Може да е и софтуерно, и хардуерно.
Пробвай също да си наместиш рам паметите, харда, всичко.
Работи ли ти по-бавно напоследък, други грешки дава ли ти?

В съседния отдел колегите са с някакъв windows image ( 7ца ), поради който постоянно някой има син екран, като мина покрай машините им, докато не са на работа :д

Съответно на братовчедка ми дава син екран, защото харда й е на издъхване.

Не мога много съвети да ти дам, но ако ти се занимава да преинсталираш и няма по-добри предложения, пробвай.

anonymous908491
04-26-2015, 15:21
З
Иначе при всякакви такива проблеми си бекъпвам системата и я преинсталирам, доста често ми се случваше да ми дава син екран... Но откакто реших да дам някакви пари за уиндоус 8 (с ъпдейт към 8.1 и очакващ се до 10) не съм имал никакви проблеми


На твое място не бих коментирал, каквото и да е.





В съседния отдел колегите са с някакъв windows image ( 7ца ), поради който постоянно някой има син екран, като мина покрай машините им, докато не са на работа :д


С кви хора работиш, че дори това да не могат да оправят ?

NomNomNom
04-26-2015, 17:06
Не е въпросът там какво можеш и какво не, а какво ти е позволено и какви права имаш, за съжаление с корпоративните пц-та е така :д

anonymous908491
04-26-2015, 17:11
Не ти е позволено да ги отваряш, но се съмнявам да им направят проблем за друго. Освен да смяташ за нормално да ти дадат прецакана машина, да те накарат да работиш с нея и да искат резултат.

sokol02
04-26-2015, 18:44
На твое място не бих коментирал, каквото и да е.

Остави win 8 на мира, не се е сривала системата до сега, нямам проблеми, живота е розов.

anonymous908491
04-26-2015, 18:46
Остави win 8 на мира, не се е сривала системата до сега, нямам проблеми, живота е розов.

Тия сривове не идват по време на буря, имат си причина, от същото нещо и осмицата няма да те спаси.

Ivaaaaa
04-26-2015, 18:57
минавам само да кажа, че и аз съм с 8 и амд и вече година няма проГлем.

anonymous908491
04-26-2015, 19:02
минавам само да кажа, че и аз съм с 8 и амд и вече година няма проГлем.

Аз на едната съм със седем и машината е изцяло с хардуер на AMD и проблеми никога не съм имал.

LoadRunner
04-26-2015, 19:06
минавам само да кажа, че и аз съм с 8 и амд и вече година няма проГлем.

цяло чудо е че ти нямаш проблем с нещо

LoadRunner
04-26-2015, 19:13
Пробвай също да си наместиш рам паметите, харда, всичко.


Това за пръв път го чувам



Работи ли ти по-бавно напоследък, други грешки дава ли ти?

В съседния отдел колегите са с някакъв windows image ( 7ца ), поради който постоянно някой има син екран, като мина покрай машините им, докато не са на работа :д

Съответно на братовчедка ми дава син екран, защото харда й е на издъхване.

Не мога много съвети да ти дам, но ако ти се занимава да преинсталираш и няма по-добри предложения, пробвай.

Не работи бавно, бърз си е, W7ца. Надявам се че за преинстал, и имам в С то само 2 ГБ свободни които мн бързо се пълнят с джънк и ме алармира че ми остават по 500МБ в С и му давам disc cleanup.
Другият път ще си направя 300ГБ само С че ми писна. Между другото до сега сам не съм си преинсталвал ама сега му е момента да се уча като си прехвърлих нещата на външния хард

anonymous908491
04-26-2015, 19:20
и имам в С то само 2 ГБ свободни които мн бързо се пълнят с джънк и ме алармира че ми остават по 500МБ в С и му давам disc cleanup.


И питаш защо имаш проблеми.


цяло чудо е че ти нямаш проблем с нещо
Тя има абонамент за моята помощ, достатъчно е да ми пише, ще дойда за 5 минути, единственото ми отклонение ще е до аптеката.

LoadRunner
04-26-2015, 19:25
Да има малко ама то от половин година ми е толкова и го следях дали ще има нещо ама нищо му няма. Ще го преинсталвам и тва е за сега.

anonymous908491
04-26-2015, 19:27
От 6 месеца е толкова, значи не си ъпдейтвал OС и може това да е причината за сините екрани

LoadRunner
04-26-2015, 19:35
От 6 месеца е толкова, значи не си ъпдейтвал OС и може това да е причината за сините екрани

Ама тя ОС то сама се ъпдейтва и то постоянно, казвам че ми е останало въшливо място в С то от половин година което си е притеснително но нямам за сега/ до сега време да се уча да преинсталирам и заради малкото място не съм забелязвал проблеми ама синия екран няма от кво друго да е освен от ОСто.
Ще го преинсталирвам и това е.

anonymous908491
04-26-2015, 19:41
Еми прочети си лог файловете, там ти е написана причината.
След инсталация на ъпдейти WIN има опция и за чистене на стари, което понякога освобождава поне гигабайт място.

npp
04-26-2015, 21:43
Друг въпрос
В последната седмица 2 пъти се случи нещо, компа е заспал и когато го събуждам с клавиатурата, събужда се и веднага изскача син екран и пише разни неща но много бързо преди да съм прочел кво пише и се рестартира.
Та това проблем с уйндолса ли ще е, смисъл ако го преинстална дали ще се оправи защото явно има нещо?
Успях да прчета от синия екран едно от многото неща които пише, че някъде има грешка и ми казва да преинсталирам или махна последните неща/програми които съм инсталирал ама аз от много месеци не съм слагал нищо ново.

пич, най-лесно да се установи какъв е проблемът е да се направи прясна инсталация на (читав) windows, и след това, преди да започнеш да инсталираш каквото и да било, като изключим нуждата от читави драйвери и евентуални ъпдейти, да тестваш хардуера със съответните програми: prime95 за процесора, memtest 4 за паметта, hd tune за хард диска, furmark за видеото, и някаква добра програма за мониторинг на температурите, тествай с всяка една от тези(първите) четири програми последователно, и ако се окаже, че компа се дъни по време на тестване с някоя от тях, значи проблемът е хардуерен и е свързан със съответната хардуерна част, за която е предназначена тестващата програма, така първо трябва да се реши проблема с евентуални(те) хардуерни проблеми, след това вече ще може да се установи дали някакъв софтуер не е причина(та) за срив на системата, когато се инсталират и тестват един по един последователно

LoadRunner
04-28-2015, 17:48
Ново

От скоро (1 седмица) за пръв път започна да ми се появява (рядко да кажем 5-6 пъти) това нещо http://prikachi.com/images/496/8080496C.jpg като си пусна нета дали ще е мозила или хром няма зн. искача това, или като си браузвам .. може и днес да не се появи ама утре ей така от нищото като заредя нова страница примерно и ще ми се появи?!?

Някой знае ли нещо по въпроса. Като го пусна в гугъл ми дава грешка (а то самото май е на гугъл някаква защита)

anonymous908491
04-28-2015, 18:07
Ако не ползваш прокси, значи се генерира много голям трафик през твоето IP, смени търсачката и няма да ти се налага да доказваш, че си човек и да го доказваш на машина

LoadRunner
04-28-2015, 18:22
Да ама случвало ли ти се е.
Така е, смисъл че в разяснението така пише, също пише и че може да е злонамерен софтуер т.е. някой вирус.
И да това е на гугъл, малко кофти ми звучи да не ползвам гугъл.
Най- вероятно като го преинстална по- натам ще се оправи.
Ами незнам дали съм с прокси, до колкото ми е известно не. Нет стандартно прекаран от Близу.

anonymous908491
04-28-2015, 18:27
Може да е много неща, аз ти написах тези, които почти винаги са причината.

NomNomNom
04-28-2015, 19:33
Както папугай каза, като си през прокси се получава така.
Предполагам, че това се случва у вас и има и други хора/машини в мрежата, които ползват същото ип.
И се сещам още един вариант - провайдъра ти да не би да ти нат-и ип-то, можеш ли да провериш ип-то ти на wan порта на рутера и след това в интернет да напишеш - what is my ip, и да видиш дали ип-то което ти е на ван-а е същото като това, с което те виждат навън?
Иначе, проблемът е , че от твоето ип се правят много заявки.

LoadRunner
04-28-2015, 20:12
да ама що никой не спомена че може да е вирус, защото няма как ей тъй просто от незнам си колко години изведнъж да се появи. Значи нещо генерира, съмнявам се само в една програма понеже я дръпнах от първия линк в гугъл преди месец.
Иначе само аз си ползвам компа

Относно ИП-то
това на рутера.. кое тр да гледам IPv4...... или Default gateway...
защото ми съвпада това на Default gateway и това от What's my IP
(ако се сещаш за кво ти говоря)

Auriss
04-28-2015, 20:17
http://w3.win.tue.nl/nl/onderzoek/onderzoek_informatica/visualization/sequoiaview/

https://www.google.com/search?q=sequoia+view&ie=utf-8&oe=utf-8#q=set+temp+folder+variable+windows+7

https://www.google.com/search?q=sequoia+view&ie=utf-8&oe=utf-8#q=disable+auto+restart+windows+7+bsod

не знам що се занимаваш от папагала съвети да търсиш. Най-много да седне да ти обяснява колко си прост. Виж какво ти заема място с първата програма и си почисти темп. папките.

за другия ти въпрос - http://processhacker.sourceforge.net/

под Network tab-a ти показва всички процеси пращащи заявки

draid
04-28-2015, 20:36
От чисто любопитство с какво захранване си ? И не ми казвай 600W, дай марка и модел. Това е много специфичен признак за проблем със захранването, нищо чудно че това са сменили.

NomNomNom
04-30-2015, 05:55
Рънърчо, дай един скрийншот, с покрити първите части на публичните ип-та :д

LoadRunner
04-30-2015, 18:59
Рънърчо, дай един скрийншот, с покрити първите части на публичните ип-та :д

хаха
ква пакост искаш да ми направиш?