PDA

View Full Version : Заслужава ли си?



Pluviophile
04-12-2015, 21:24
Здравейте,
искам да споделя мой проблем, относно който вече не знам какво да направя. Имам приятел
от 10 месеца, с когото се обичаме много, но се караме постоянно и то за дреболии. Начина ни на мислене е много различен и може би от там тръгва всичко. Винаги сме се карали и винаги сме намирали начини да се сдобрим, но сега след последната ни караница, аз не знам какво трябва да направя. Трябва ли да се сдобрим, заслужава ли си изобщо?

NomNomNom
04-12-2015, 21:27
Той ли е това, за което мечтаеш като мъж?
Какво ти липсва?

Pluviophile
04-12-2015, 21:32
Липсва разбиране. От няколко дена не се чувствам физически добре, имам нужда от него, обаче единственото, което прави, е да ме кара да се чувстам още по-зле като се сърди за глупости. И после уж се опитвал да бъде с мен, но аз не съм му позволявала. Очаква да се държа добре, но той не го прави.

NomNomNom
04-12-2015, 21:44
За какво се сърди?
По принцип може ли да дойде у вас и да се грижи за теб, да ти прави компания поне?

Pluviophile
04-12-2015, 22:01
В момента няма как да дойде, обаче можеше да ме подкрепя и по други начини, а той прави точно обратното. Толкова ми омръзна постоянно да плача за едни и същи неща.

wankata7
04-12-2015, 22:29
Дай още един шанс и виж какво ще стане щом винаги се сдобрявате ,проведете един сериозен разговор и се разберете . :)

Vladislav Hellsing
04-12-2015, 22:38
имаш ли чувства към него?
ако да, му дай шанс. Лично мнение е, че противоложностите се привличат.

нямаш ли чувства към него?
остави го?
въпреки че 10 месеца връзка са сериозно нещо.

Sirona
04-12-2015, 22:45
Добре да даде шанс....но докога? Има хора които и десети шанс да им дадеш пак ще се издънят.
Просто момичето да си прецени дали вижда бъдещето си с този човек...има ли някакъв шанс двамата да се напаснат, защото само с караници до никъде няма да стигнете. Говори с него, кажи му какво те мъчи, какво очакваш от него и т.н или ще се оправите, или не.

dreamwalker
04-12-2015, 22:47
Sirona, откога те чакам да коментираш...

Pluviophile
04-12-2015, 22:50
Много го обичам, знам, че и той ме обича, но ние се разбиряме макс. 2-3 дена и после отново се караме. А и не преодоляваме трудностите, ние просто ги прескачаме и те се появяват отново, а за преодоляване изобщо не може да се говори в нашия случай. Уж и двамата сме зрели хора, имали сме връзки и преди и не искаме да повтаряме старите си грешки, но НЕ става. По принцип съм човек, който не се отказва никак лесно, но сега като виждам, че тази връзка вече не ми носи щастие, май трябва да се откажа.

fanton1
04-12-2015, 22:54
Sirona, откога те чакам да коментираш...
Внимание педофил на хоризонта!!!

Vladislav Hellsing
04-12-2015, 22:56
Много го обичам, знам, че и той ме обича, но ние се разбиряме макс. 2-3 дена и после отново се караме. А и не преодоляваме трудностите, ние просто ги прескачаме и те се появяват отново, а за преодоляване изобщо не може да се говори в нашия случай. Уж и двамата сме зрели хора, имали сме връзки и преди и не искаме да повтаряме старите си грешки, но НЕ става. По принцип съм човек, който не се отказва никак лесно, но сега като виждам, че тази връзка вече не ми носи щастие, май трябва да се откажа.

епаа тегли една майна щом не ти носи щастие.

аее кво аз давам акъл тука
дай си време и толко.

Pluviophile
04-12-2015, 23:06
Vladislav Hellsing,
и аз мисля, че това е правилното решение, само се надявам след няколко дена да не ми се появи с някакво извинение, много пъти съм се опитвала да се разделя от него и да не успея.. Караме се, даже се сличва да ме обиди, а после идва и се извинява, пише ми съобщения със седмици и накрая пак сме заедно, надявам се този път да не се повтори същото. Знам, че зависи от мен, но е много трудно, при положение, че го обичам много.

Sirona
04-12-2015, 23:12
Много го обичам, знам, че и той ме обича, но ние се разбиряме макс. 2-3 дена и после отново се караме. А и не преодоляваме трудностите, ние просто ги прескачаме и те се появяват отново, а за преодоляване изобщо не може да се говори в нашия случай. Уж и двамата сме зрели хора, имали сме връзки и преди и не искаме да повтаряме старите си грешки, но НЕ става. По принцип съм човек, който не се отказва никак лесно, но сега като виждам, че тази връзка вече не ми носи щастие, май трябва да се откажа.

Ами то една връзка най-малкото което е трябва да носи щастие на двамата които са в нея, щом го няма тогава има ли смисъл да продължавате да се мъчите? Ако е само временно положението ок, но ти сама каза, че вие просто прескачате трудностите, а това въобще не е добре. Не знам при вас от твърдоглавост ли, от гордост ли се получава това нещо...седнете, поговорете, изяснете се и така.



Sirona, откога те чакам да коментираш...
Не знаех, че си имам фен във форума :D

dreamwalker
04-12-2015, 23:14
Не знаех, че си имам фен във форума :D

Имаш. Само столкваш тайно, без да коментираш... Хитро.

Sirona
04-12-2015, 23:22
Имаш. Само столкваш тайно, без да коментираш... Хитро.


Абе не аз съм столкъра ама карай xD

А ако не е много нахално може ли да попитам авторката на колко години сте с приятеля ти? (че с тези детски изпълнения и сърдения за щяло и нещяло ми е любопитно...)

Pluviophile
04-12-2015, 23:27
Аз 17, той 21. Наистина е детско, но мисля, че се причинява от разлика в начина на мислене. И двамата сме израснали в различни среди и примерно нещо, което е съвсем нормално за мен, може да е абсурдно за него.

Sirona
04-12-2015, 23:35
Е колко пък да ви е голяма разликата в начина на мислене? За основните неща като уважение и подкрепа на партньора например не виждам как може да има голямо разминаване (става въпрос за това, че в каквато и среда да си израснал е близко до акъла, че трябва да се държиш добре с човека до теб)

dreamwalker
04-12-2015, 23:37
Sirona, никнеймът ти е много благозвучен, защо избра именно него?

На колко години си?

Pluviophile
04-12-2015, 23:53
Ще дам един пример. Преди 2-3 седмици един фотограф, който ме е снимал и преди, ми писа, че иска да ме снима отново, аз приех без да питам приятеля ми, защото си мислех, че няма да е проблем, обаче той вдигна такъв скандал.. Каза ми, че съм го разочаровала и т.н. Впоследствие трябваше да откажа на въпросния фотограф, направих го,
но той (приятеля ми) пак не ми вярваше и искаше да му пратя съобщенията ни, което за мен си е много долно, а той мислеше, че това, което прави, е нормално..

NomNomNom
04-13-2015, 00:11
ос-та-вяй-го

Имах гадже, което ми заяви, че няма да ме пусне да участвам в рок група ( много се бях зарибила да си намеря долнопробна слабоизвестна да си дрънкаме и пеем, и бях намерила, и той ме поряза ) :д после, като започнах работа, след първото излизане с колеги полудя и се разделихме.

Имам предвид, ти си решаваш, ама аз нямаше да позволя да ми се сърди и да ми иска съобщенията чак. Не е честно спрямо теб.

Sirona
04-13-2015, 00:12
Ще дам един пример. Преди 2-3 седмици един фотограф, който ме е снимал и преди, ми писа, че иска да ме снима отново, аз приех без да питам приятеля ми, защото си мислех, че няма да е проблем, обаче той вдигна такъв скандал.. Каза ми, че съм го разочаровала и т.н. Впоследствие трябваше да откажа на въпросния фотограф, направих го,
но той (приятеля ми) пак не ми вярваше и искаше да му пратя съобщенията ни, което за мен си е много долно, а той мислеше, че това, което прави, е нормално..

Ами по принцип е можело да се посъветваш с него, да чуеш мнението му един вид, но и все пак да си отстоиш решението - разбираш притесненията му, но са неоснователни. А и аз наистина не виждам какъв проблем има в това да те снима фотограф, който и друг път го е правил. Това за пращането на съобщенията...човека явно ти няма доверие. Може да се е опарил в някоя предишна връзка, но може просто да си е такъв. Иначе точно доверието е една много важна основа върху която да се гради стабилна връзка, та щом толкова рано във вашата връзка я няма...


Sirona, никнеймът ти е много благозвучен, защо избра именно него?

На колко години си?

Не знам дали е добра идея да разводняваме така темата на момичето. А и надали другите потребители ги интересува кой знае колко много тази информация :D

AnarchyBoy
04-13-2015, 01:11
Караниците явно са породено от ревност.
От опит ти казвам т'ва е кофти и няма да свърши добре.
Бил съм и от двете страни на монетата и съм ревнувал и са ме ревнували,
като цяло много неприятни чувства и емоции...
Решаваш дали искаш да си с него или не, ако отговорът е ДА, сядаш и много ясно и точно, без излишни драми/скандали/глупости му обясняваш, че няма защо да ревнува... Ти си негова и друг не искаш.
Всъщност всеки един мъж обича да се чувства желан (Смятай) и нужен... И че ще му помогнеш да
Ако е НЕ, просто му обясни, че тази ревност е задушила чувствата ти...
Прекалената ревност е способна на много неща... Отблъсквал съм момиче с ревност, задушавали са ме с ревност. Коварно си е... Изисква се много воля и постоянство, да се преодолее ревността и чувството на "зависимост" към даден индивид.
На мен отначало ми беше много трудно да имам доверие (изневерявали са ми) на който и да е друг освен на себе си...
Но в последствие осъзнах, че колкото и да се тръшкам, вайкам, дразня, откачам и прочие.. В крайна сметка, ако някой не желае да е с мен, няма как да го задържа и може да ми изневери когато си поиска, а така само си тровя нервите и се измъчвам. Пък и цялата тая ревност доста скапва връзката...
Просто поговорете...

AnarchyBoy
04-13-2015, 01:11
Doublepost

Pluviophile
04-13-2015, 09:34
AnarcyBoy, много пъти сме говорили, но резултата е един и същ. Днеска смятам да му кажа, че сме били до тука и това ще е края.