PDA

View Full Version : реферат



kissyou
04-13-2015, 16:50
Здравейте. Имам да пиша реферат по география за страна от Балканския полуостров. Той трябва да включва много неща, като: географско положение, природни условия и ресурси, население( као това включва брой, гъстота, етнически съсав, урбанизация естесвено движение, конфесия...) , държавно устройство. Също така стопанство и икономика( енергеика, металургия, машиностроене, химическла и лека промишленост, хранително- вкусова промишленос; още растениевъдство( всякакви култури), а и туризъм и транспорт).
Проблемът е, че всички страни от Балканския полуосров не са кой знае какво и в повечето сайтове няма много( и подробна) информация( а аз доооста сайтове прегледах). Та ще съм благодарна да ми кажете някакви сайтове, в които има подобна информация и то в повече количества :D
Например най- малко информация успях да намеря за полезни изкопаеми( къде се добиват в дадената страна, износ, внос, колко печели от това страната... абе изобщо всякакви подробности); също частта за стопанството и икономиката( за всички неща от скобката); за тези неща намирам само най- общи неща, а на мен ми трябва много подробности.
Определено не искам да ми пишее реферата( както много тук желаят за есета и подобни :D ), но ми трябват СПЕШНО сайтове, статии и всякакви материали, които биха били от полза, защото дори след цялото това ровене не можах сама да се справя с това :D
По- принцип съм си избрала да пиша за Албания и досега съм събрала доста неща, но на моята учителка "доста" не и стига. Трябва "всичко". И все пак ако няма досатъчно материал за тази страна, мога да напиша и за друга. Страните, за които можем да пишем по- точно са: Албания, Босна и Херцеговина, България( не много препоръчително; too mainstream; това по- скоро ми е резервен вариант), Гърция, Косово, Македония, Сърбия, Хърваия, Словения, Румъния и Турция.
Благодаря предварително за всяка помощ.