PDA

View Full Version : Оценяване :D



deStroyeR_
04-14-2015, 16:54
Чудя се нещо та да пусна и аз една тема в раздела .. Ще се изразя малко по простичко че иначе много дълго ще става .. ще ме разберете :D


Абе водя разговор с неколко симпатични момичета усмихвт ми се, примерно за деня да са 2 или 3 няма значение повече от 1 като е . И след разговора и съответните момичета не ги познавам от години дет се вика в съзнанието ми почва да минават едни изчисления :Д тая е с по хубаво лице, ма другата ми изглеждаше малко надута (отношение) .3 тата пък еди кво си .. тия изчисления са естествено да избера към коя да се стремя при евентуална следваща виждане/среща или игнор :Д


Сега може да се стремиш към всичките,но не искам манжда с грозде :D

Da`luminati
04-14-2015, 16:56
По-умната .

deStroyeR_
04-14-2015, 16:56
?

SHPAIdURmeN
04-14-2015, 17:40
?

Какво не разбра :D
Ако и 3те ти са симпатични, взимай по умната.

Corb1225
04-14-2015, 17:53
А защо не пробваш да гледаш на тях като на човешки същества, а не като на обекти за свалките ти? И да оставиш нещата на естествения им ход? Вече ако си харесаш някоя по-сериозно, правиш следващата крачка.

deStroyeR_
04-14-2015, 17:56
Corb1225- Нали ти казвам, че ако тръгна с 3те едновременно може да стане манжда с грозде .. има и по ревнивни кат ме види че разговарям смея се или отивам някъде с другата?На това ли му викаш естествен ход ?

SHPAIdURmeN
04-14-2015, 18:03
Corb1225- Нали ти казвам, че ако тръгна с 3те едновременно може да стане манжда с грозде .. има и по ревнивни кат ме види че разговарям смея се или отивам някъде с другата?На това ли му викаш естествен ход ?
Като не можеш да решиш, не заслужаваш нито една от 3-те. Щото все пак ако смяташ да създаваш фалшиви впечатления на две от момичетата, които явно се намират в няк'ва руска ролетка, ще им разбиеш сърцата и определено ще ти ходи deStroyeR_ .

Какво търсиш у едно момиче, като не броим външността ?

deStroyeR_
04-14-2015, 18:06
Как да решиш при ново запознанство ? мяташ монета ли ? Що се правиш че толко разбираш.. смисал ок за коментара ама нещо не е на място.

Някой отговр от момиче може също :D

Corb1225
04-14-2015, 18:07
Corb1225- Нали ти казвам, че ако тръгна с 3те едновременно може да стане манжда с грозде .. има и по ревнивни кат ме види че разговарям смея се или отивам някъде с другата?На това ли му викаш естествен ход ?
Мислих да те сиктирдосам след тоя ти коментар, но съм в настроение да се обяснявам :D. Къде по-дяволите видя в моя пост да те карам да тръгваш с трите? Продължи да си общуваш с тях по нормален човешки/приятелски начин без да целиш непременно да се случи нещо повече. Дори може и да отидете на кафе или някъде другаде, да се опознаете. И просто остави времето да покаже дали ще изпиташ нещо към някоя от трите.
Или ти си си наумил на всяка цена да тръгнеш с една от тях? Аз това не го разбирам, освен ако не ти е до сериозни връзки, а искаш нещо по-краткотрайно.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:08
Corb1225 Абе пич не оспамвай темата.И аз може да те пратя на **** но не го правя. Това което казваш ти .. му викате как ''френд зона'' или поне така се влиза. Нямам намерение да влизам в тая зона :)

dreamwalker
04-14-2015, 18:09
Прост си като тенджера и имаш емоционалния капацитет на чаена лъжичка.

Corb1225
04-14-2015, 18:10
http://www.gifsforum.com/images/gif/i%27m%20out%20of%20here/grand/seinfeld-George-Costanza-im-out-of-here-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-345.gif

deStroyeR_
04-14-2015, 18:11
Прост си като тенджера и имаш емоционалния капацитет на чаена лъжичка.

Бъркай си отварите и си гледай там магиите като нямаш нормален отговор ок ? :)

deStroyeR_
04-14-2015, 18:13
Е го пак човек пуска тема, бай ганьо му скача отгоре и си мисли че е нещо повече. :)

Ако има нормални отговори ще е добре,но предполагам ще е само 1 нека видим все пак може и да няма :)

dreamwalker
04-14-2015, 18:13
Бъркай си отварите и си гледай там магиите като нямаш нормален отговор ок ? :)

Въпросът ти не е нормален, както и ти.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:15
Въпросът ти не е нормален, както и ти.


Поясни :)

Естествено няма да го направиш,нямаш отговора просто бълваш нещо за коментари.

Сори за мен въпроса е нормален вие вещиците разбирате повече.. сигурно затова ти се вижда ненромален :)

dreamwalker
04-14-2015, 18:19
Поясни :)

Естествено няма да го направиш,нямаш отговора просто бълваш нещо за коментари.

Сори за мен въпроса е нормален вие вещиците разбирате повече.. сигурно затова ти се вижда ненромален :)

Преди да отговоря ще те питам един последен въпрос. На колко години си?

deStroyeR_
04-14-2015, 18:21
Преди да отговоря ще те питам един последен въпрос. На колко години си?

21

хайде чакам отговор :)


(само без магии)

Sirona
04-14-2015, 18:24
Сигурен ли си, че не си на 12, че с тоя начин на мислене....
Добре щом искаш нормален отговор - опознай момичетата. Няма как от 1 среща да знаеш коя от тях е за теб (само да не кажеш сега, че казвам да тръгнеш и с 3-те, защото не казвам това :D)

Dagichka
04-14-2015, 18:24
А защо не пробваш да гледаш на тях като на човешки същества, а не като на обекти за свалките ти? И да оставиш нещата на естествения им ход? Вече ако си харесаш някоя по-сериозно, правиш следващата крачка.

товатоватова.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:26
Сигурен ли си, че не си на 12, че с тоя начин на мислене....
Добре щом искаш нормален отговор - опознай момичетата. Няма как от 1 среща да знаеш коя от тях е за теб


Еми именно това ми беше въпроса. Че някоя може да разбере друго яче като разбере че се виждам с другата примерно ..

Sirona
04-14-2015, 18:30
^Да си чувал за приятелско излизане? Излизате си като приятели и готово, ако вече с някоя прехвърчат искри тогава действаш (ама гледай да е по-скоро, не след половин година примерно xD)

deStroyeR_
04-14-2015, 18:35
dreamwalker


Нещо се забави с отговора или такъв няма въобще да има.. браво : )

dreamwalker
04-14-2015, 18:37
1. Написаното от теб е просто словоизлияние. В текста, сътворен от твоята особа, няма нито едно въпросително изречение. Озадачаващо е.

2. Мирогледът ти е изключително повърхностен. От прочетеното, читателят остава с впечатлението, че търсиш мебели, с които да обзаведеш дома си, не партньор, с който да стартираш пълноценна връзка, градяща се на обич и уважение.

3. Никнеймът ти и тази тема доизграждат образа ти на форумен Жорж Дюроа.

4. Питах те за възрастта ти, защото се надявах, че си под 18, но уви.

5. Ако се чудиш каква бе причината да възкликна:


Прост си като тенджера и имаш емоционалния капацитет на чаена лъжичка., виж точка 1 и точка 2.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:39
Я отговори извинявай.

Сега ника ми в форума ? ти сериозно ли .. тука пиша в фън, и че съм с този ник не означава нищо : ) Но ти го прецени тъй като форума е на много сериозна тематика?

едит-и както казах по-горе трудно може да установиш към кой може да имаш по серизони отншониея, ако излизаш единия ден с едната в парка а другия ден с другата нали така : ) ( и евентуално другата разбере)

deStroyeR_
04-14-2015, 18:43
Поне за обикновенните хора де.. ако разчитам правилно аватара ти и ник нейма ти+ коментарите ти си вещица.. виждаш в бъдещето и правиш черни магии, не се сблъскваш с подобни проблеми нали ? или може би всичко това е в фантазиите ти : )

dreamwalker
04-14-2015, 18:46
Мисля, че спешно трябва да си уредите среща със sladura89. Да обмените опит.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:50
Мисля, че спешно трябва да си уредите среща със sladura89. Да обмените опит.


С мъже не излизам и особено не ме интересуват такива хора от форума.Само ми е интересно ако бях с ник нейм подобен на твоите ''разбирания'' за какво щеше да се хванеш .. аа да може би че пиша от настолен компютър а не от лаптоп и тва ме прави .. и аз не знам кво .. обвиненията ти са крайно смешни, се едно си в съдебна зала и се опитваш да обвиниш някой в убийство за това че е с тениска на ''бойна'' компютърна игра просто нямат смисъл : )

dreamwalker
04-14-2015, 18:52
С мъже не излизам и особено не ме интересуват такива хора от форума.Само ми е интересно ако бях с ник нейм подобен на твоите ''разбирания'' за какво щеше да се хванеш .. аа да може би че пиша от настолен компютър а не от лаптоп и тва ме прави .. и аз не знам кво .. обвиненията ти са крайно смешни, се едно си в съдебна зала и се опитваш да обвиниш някой в убийство за това че е с тениска на ''бойна'' компютърна игра просто нямат смисъл : )

Какви обвинения? Делюзионен ли си?

deStroyeR_
04-14-2015, 18:53
Какви обвинения? Делюзионен ли си?

ок заключения по добре ли е ? : )

deStroyeR_
04-14-2015, 18:53
Какви обвинения? Делюзионен ли си?

ок заключения по добре ли е ? : )

разбра ме много добре,но естествено това ти е подхода към нещата : ) Напълно измислен..

dreamwalker
04-14-2015, 18:56
ок заключения по добре ли е ? : )

разбра ме много добре,но естествено това ти е подхода към нещата : ) Напълно измислен..

А не съм ли права?


1. Написаното от теб е просто словоизлияние. В текста, сътворен от твоята особа, няма нито едно въпросително изречение. Озадачаващо е.

2. Мирогледът ти е изключително повърхностен. От прочетеното, читателят остава с впечатлението, че търсиш мебели, с които да обзаведеш дома си, не партньор, с който да стартираш пълноценна връзка, градяща се на обич и уважение.

3. Никнеймът ти и тази тема доизграждат образа ти на форумен Жорж Дюроа.

4. Питах те за възрастта ти, защото се надявах, че си под 18, но уви.

5. Ако се чудиш каква бе причината да възкликна:

, виж точка 1 и точка 2.

deStroyeR_
04-14-2015, 18:59
Не.


А аз за теб ?

dreamwalker
04-14-2015, 19:01
Не.


А аз за теб ?

Имаш confirmation bias.

Частично.

deStroyeR_
04-14-2015, 19:03
Имаш confirmation bias.

Частично.


Частично ? значи си вещица ? нали не ми направи черна магия :D

dreamwalker
04-14-2015, 19:04
Частично ? значи си вещица ? нали не ми направи черна магия :D

Защо черна. Ако ме заинтригуваш достатъчно, че да ти направя магия, то тя ще е възможно най-бялата.

deStroyeR_
04-14-2015, 19:08
Брейй най-бялата : ) Е сега ако кажа че за мен това са глупости плашещи наивните хора,едвали ще те отклоня от вещереството.НО това е моето мнение .. сега предполагам се отказваш от бялата магия :D


Е има хора вярват във всякви неща де.

Попринцип може да не се изразих правилно наистина като пуснах самата тема.. не съм я мислил и да подбирам а директно я пуснах : ) но разбрахте какво исках да кажа.. На мен лично ми се видя тъпо, да си направя среща с 3 различни момичета и после някоя да остане с грешно впечатление за мен.При положение че не ми е това целта :)

dreamwalker
04-14-2015, 19:11
Брейй най-бялата : ) Е сега ако кажа че за мен това са глупости плашещи наивните хора,едвали ще те отклоня от вещереството.НО това е моето мнение .. сега предполагам се отказваш от бялата магия :D



Е, ако сега ти кажа, че заради тези "глупости" много наивни хора, като теб, са страдали...

П.П. Пази личните си вещи, защото посредством тях се прави най-често.

Dagichka
04-14-2015, 19:11
дриймърке, винаги съм искала да те питам гледаш ли/интересуваш ли се от карти Таро? ;д аз имам Артуровото, но съм начинаеща още, а в книжарниците/магазините като питах дали продават ме гледаха все едно съм няква зла вещица ;/

deStroyeR_
04-14-2015, 19:14
Е, ако сега ти кажа, че заради тези "глупости" много наивни хора, като теб, са страдали...

П.П. Пази личните си вещи, защото посредством тях се прави най-често.


Ок мерси за съвета наистина.

А добре ти като нямаш моя лична вещ, как щеше евентуално да ми помогнеш с бяла магия :D ( смисъл любопитство логиен въпрос е не мислиш ли ?)

dreamwalker
04-14-2015, 19:15
дриймърке, винаги съм искала да те питам гледаш ли/интересуваш ли се от карти Таро? ;д аз имам Артуровото, но съм начинаеща още, а в книжарниците/магазините като питах дали продават ме гледаха все едно съм няква зла вещица ;/

Не, сравнително отскоро се интересувам от Таро, така че адекватен съвет не мога да ти дам.

За второто: Шанс. Във всеки град има по една окултна книжарница.

dreamwalker
04-14-2015, 19:16
Ок мерси за съвета наистина.

А добре ти като нямаш моя лична вещ, как щеше евентуално да ми помогнеш с бяла магия :D ( смисъл любопитство логиен въпрос е не мислиш ли ?)

Тайна.

deStroyeR_
04-14-2015, 19:16
В допълнение към предния ми комент, Какво ти е мнението за сънищата ( предполагам и в тях вярваш )

deStroyeR_
04-14-2015, 19:17
Е добре значи съм го загазил.. може да ми се направи черна магия и без лична вещ? Така подразбирам поне аз де..

dreamwalker
04-14-2015, 19:19
В допълнение към предния ми комент, Какво ти е мнението за сънищата ( предполагам и в тях вярваш )

Сънищата са три вида. За кои конкретно?

dreamwalker
04-14-2015, 19:20
Е добре значи съм го загазил.. може да ми се направи черна магия и без лична вещ? Така подразбирам поне аз де..

Зависи.

Но щом се е стигнало дотам, това би означавало, че някой наистина те мрази много.

deStroyeR_
04-14-2015, 19:22
Сънищата са три вида. За кои конкретно?



Не ги разбирам по видове :D Интерес имаш ли да кажеш нещо за един мой сън на лично да ти го пиша :D

бтв" Бях го пуснал в един друг форум на тая тематика тема и една от потребителките там ми написа какво значело според нея, та ще се сбъдне ще е до 7 дена месеца или години нещо такова :D Та смисъл интересно ми е дали ''разгадаването'' на съня ми от теб ще се пресича с нейния отговор.Предполагам да и 2те ако сте чели сходни неща от интернет/книги

dreamwalker
04-14-2015, 19:23
Не ги разбирам по видове :D Интерес имаш ли да кажеш нещо за един мой сън на лично да ти го пиша :D

бтв" Бях го пуснал в един друг форум на тая тематика тема и една от потребителките там ми написа какво значело според нея, та ще се сбъдне ще е до 7 дена месеца или години нещо такова :D Та смисъл интересно ми е дали ''разгадаването'' на съня ми от теб ще се пресича с нейния отговор.Предполагам да и 2те ако сте чели сходни неща от интернет/книги

Пиши.

Da`luminati
04-14-2015, 19:29
dreamwalker Няма смисъл той се интересува от материални неща като манджа със грозде .

an7raks
04-14-2015, 19:35
Какво се правите на ощипани само не разбрах. Кое му е странното момче да гледа на момиче като на... момиче?!?

deStroyeR_
04-14-2015, 19:37
dreamwalker


виж последното лс предното го обърках :Д

RapExotic
04-15-2015, 16:52
Много е просто - Ако искаш да правиш само секс се стремиш към най-красивата според твоите виждания. Ако искаш приятелка, с която само да си говорите избираш най-умната. Ако искаш обвързване и любов избираш тази, която те привлича най-много - без значение дали е красива или умна.

deStroyeR_
04-15-2015, 18:41
Малко излишен коментар нищо лично, но ако целях само секс щях ли да пускам тема и да мисля как едната да не ме види с другата ?

RapExotic
04-15-2015, 19:19
А ако искаше сериозна връзка щеше ли да гледаш коя има по-хубав задник и как да бъдеш с няколко едновременно?

deStroyeR_
04-15-2015, 19:45
А ако искаше сериозна връзка щеше ли да гледаш коя има по-хубав задник и как да бъдеш с няколко едновременно?


Кой ти говори за няколко едновременно ? Нали за това се питах как да процедирам .. е какво коя има по хубав задник да не го гледам ли ?

RapExotic
04-15-2015, 20:03
Кой ти говори за няколко едновременно ?


Нали ти казвам, че ако тръгна с 3те едновременно може да стане манжда с грозде....
....щях ли да пускам тема и да мисля как едната да не ме види с другата ?

Ами сериозна приятелка по принцип не се търси. Тя си идва от само себе си. И тогава последното нещо, което ще те интересува е каква коса има, колко са и големи циците или какви вредни навици притежава. Защото ти се влюбваш в нея и всичките и недостатъци отиват на много, много заден план за сметка на позитивите.

А до колкото разбирам ти излизаш с момичетата като все едно ходиш на оглед да си избираш автомобил - търсиш предимствата и недостатъците на всяка. Което навижда на мисълта, че искаш повърхностна връзка и секс без значение от чувствата.

deStroyeR_
04-15-2015, 20:07
Ами сериозна приятелка по принцип не се търси. Тя си идва от само себе си. И тогава последното нещо, което ще те интересува е каква коса има, колко са и големи циците или какви вредни навици притежава. Защото ти се влюбваш в нея и всичките и недостатъци отиват на много, много заден план за сметка на позитивите.

А до колкото разбирам ти излизаш с момичетата като все едно ходиш на оглед да си избираш автомобил - търсиш предимствата и недостатъците на всяка. Което навижда на мисълта, че искаш повърхностна връзка и секс без значение от чувствата.

Не виждам връзска с цитата който си дал .... и на 2те места показвам че търся начин да не излизам и с 3те твоето предположение отпада автоматично.. Сега физическите качества си имат и значение, въпрос на вкус и т.н. Това не значи че отиваш да си купил кисело мляко от магазина..... отиде просто много в другата крайност .

an7raks
04-15-2015, 20:31
Ами сериозна приятелка по принцип не се търси. Тя си идва от само себе си. И тогава последното нещо, което ще те интересува е каква коса има, колко са и големи циците или какви вредни навици притежава. Защото ти се влюбваш в нея и всичките и недостатъци отиват на много, много заден план за сметка на позитивите.

А до колкото разбирам ти излизаш с момичетата като все едно ходиш на оглед да си избираш автомобил - търсиш предимствата и недостатъците на всяка. Което навижда на мисълта, че искаш повърхностна връзка и секс без значение от чувствата.

Тва не става даже и в приказките... Дори там героичният и нацепен принц се жени за най-красивата и добра принцеса от околните кралства.
Няма как да се влюбиш в човек, в който намираш повече недостатъци, отколкото предимства. Ти би ли си взел 150-килограмова интелигентна и добра жена, която понякога си подпръцва така за атмосфера под завивките?

RapExotic
04-15-2015, 20:32
Не виждам връзска с цитата който си дал .... и на 2те места показвам че търся начин да не излизам и с 3те твоето предположение отпада автоматично.. Сега физическите качества си имат и значение, въпрос на вкус и т.н. Това не значи че отиваш да си купил кисело мляко от магазина..... отиде просто много в другата крайност .

Значи да разбираме, че търсиш любовта на живота си, но искаш да си я избереш с конкурс измежду многото, така че да е хем най-красивата, хем най-умната, хем да се обичате? Успех..

deStroyeR_
04-15-2015, 20:34
Значи да разбираме, че търсиш любовта на живота си, но искаш да си я избереш с конкурс измежду многото, така че да е хем най-красивата, хем най-умната, хем да се обичате? Успех..


Съветвам те да прочетеш поста на an7raks

Лека вечер

deStroyeR_
04-15-2015, 20:36
Естествено човек трябва да търси това което иска.А по твоята логика може само с чакането да си останеш..

RapExotic
04-15-2015, 21:00
Тва не става даже и в приказките... Дори там героичният и нацепен принц се жени за най-красивата и добра принцеса от околните кралства.
Няма как да се влюбиш в човек, в който намираш повече недостатъци, отколкото предимства. Ти би ли си взел 150-килограмова интелигентна и добра жена, която понякога си подпръцва така за атмосфера под завивките?

Този пример е неоснователен, тъй като пак поставяш въпроса "нещо за сметка на друго нещо". Умна и добра, но за сметка на това грозна и дебела. Аз ти казвам, че съвместимия за теб човек ще го познаеш из между всички останали без да се налага да го търсиш и тогава няма да си поставяш въпроса "Коя от трите да избера?". Просто ще знаеш, че си влюбен в нея.
А 150 килограмовата лелка също може да е съвместима с някой, който би оценил качествата и.
Както казах по-горе - Когато искаш сериозна връзка се насочваш към тази, която те привлича най-много. А привличането е строго индивидуално и не може да се дефинира. То се усеща.


Естествено човек трябва да търси това което иска.А по твоята логика може само с чакането да си останеш..

Може би не се изразих правилно.. Нямам предвид да седиш и да чакаш тя да дойде, а да не пресилваш нещата и да не си поставяш фикс идея да се намериш сериозна приятелка.

an7raks
04-15-2015, 21:19
Този пример е неоснователен, тъй като пак поставяш въпроса "нещо за сметка на друго нещо". Умна и добра, но за сметка на това грозна и дебела. Аз ти казвам, че съвместимия за теб човек ще го познаеш из между всички останали без да се налага да го търсиш и тогава няма да си поставяш въпроса "Коя от трите да избера?". Просто ще знаеш, че си влюбен в нея.
А 150 килограмовата лелка също може да е съвместима с някой, който би оценил качествата и.
Както казах по-горе - Когато искаш сериозна връзка се насочваш към тази, която те привлича най-много. А привличането е строго индивидуално и не може да се дефинира. То се усеща.



Може би не се изразих правилно.. Нямам предвид да седиш и да чакаш тя да дойде, а да не пресилваш нещата и да не си поставяш фикс идея да се намериш сериозна приятелка.
Основателен си е примера. Пак си имаш някакви основни критерии/като например да тежи по-малко от теб/ и, ако не отговаря на тях, просто не те привлича. От друга страна е ясно, че на теб примерно ще ти харесва умно, добро, работливо и красиво момиче и по възможност от богат и щедър род. В реалността, обаче, е доста трудно да намериш такова и почти невъзможно да намериш "ненамерено" такова. И, ако намериш няколко момичета, които притежават различни комбинации от тези качества, ти ще се зачудиш коя е тази, която си заслужава. Било то съзнателно или подсъзнателно, ти ще си направиш избора на база някакви очаквания, точно както си избираш кола... Ти искаш черен мерцедес, ама има черен трабант и бял мерцедес и ти си този, който преценява коя от двете да вземе, гледайки качествата им.

RapExotic
04-15-2015, 22:12
^
Понятията "умно" "добро" и "красиво" са субективни и за всеки човек са различни. А понятието, което аз дадох - "съвместими" - описва най-точно какво търси човек в половинката си. Точно това е определящото на подсъзнателно ниво в кого да се влюбваме и в кого не.

-Примерно относно красотата - аз харесвам брюнетки с тъмни очи, но това не значи, че не мога да се влюбя в синеока блондинка. Стига да има привличането за което говоря.
-Понятието добър и лош човек се използват в детската градина и в първи клас за да се научат децата на някакви ценности, които се предполага, че трябва да притежават в живота. За мен няма добри и лоши хора. Има хора с мироглед който одобрявам и хора с мироглед, който не одобрявам. Има постъпки които ми се нравят и такива, които не ми се нравят. Но никога един човек не може да прави само "лоши" или само "добри" неща. Самите неща, които на теб примерно ти вредят и наричаш "лоши", може да помагат на друг и в неговите очи да са "добри". Нищо не е черно или бяло - всичко е нюанси.
-Същото се отнася и за понятията "умен" и "тъп". Не могат да се дефинират точно.
-За финансовата страна на нещата няма да коментирам, тъй като в чувствата място за бакалски сметки няма. Останалото е фалш и сметкаджийство.

И тук избора ми между черния трабант и белият мерцедес отпада, тъй като който и от двата да избера все няма да съм удовлетворен. Но щом видя автомобилът, който ще ми пасне най-добре -и като цвят (външност) и като двигател (характер) и като тип (интереси) аз веднага ще разбера, че това е моята кола. Дори и да не е най-скъпата, най-новата или с най-много предимства пред останалите ще е това, което ме кара да се чувствам комфортно.

an7raks
04-15-2015, 22:25
Съгласен съм, че нещата са субективни, но пак имаш някакви критерии, които гледаш.
Що се отнася до "добро" и "зло", някъде из философията имаше едно докторче сатанистче, дето ги разправяше тея врели-некипели, че някой изнасилвач примерно не е лош човек.

Ти може и да не си удовлетворен, ама това са ти възможностите към тоя момент. Ти не знаеш нито кога, нито дали ще докарат "твоята кола", че да я чакаш точно нея. Все ще направиш компромис с някоя от характеристиките, защото като цяло ти е харесала картинката, но няма да направиш голям компромис от рода на "Искам просторен седан, а си купувам малка спортна кола" или обратното.

RapExotic
04-16-2015, 06:28
Що се отнася до "добро" и "зло", някъде из философията имаше едно докторче сатанистче, дето ги разправяше тея врели-некипели, че някой изнасилвач примерно не е лош човек.

Това с доброто и злото е доста дълга тема, по която може да се спори много. С това се манипулират най-лесно хората. Типичния модел на всяка приказка - лошият герой гледа да победи добрия, но накрая добрия побеждава лошия. И в крайна сметка обществото винаги застава на страната на този, който първоначално успее да се изкара жертва на "лошия". Демек "добрия."
Ти автоматично лепваш на човека етикет "изнасилвач" и той се превръща в лош, а на изнасилената "жертва" и тя става добра. Ами ако преди това изнасилвача е спасил десетки човешки животи и е помогнал на много нуждаещи се хора? А изнасилената е убила няколко човека и е извършила множество кражби? Тогава кой е лошия и кой добрия?
В този случай самата постъпка е неправилна спрямо едната страна или спрямо обществената норма, но другата страна винаги има мотив, с който да оправдае действието си пред себе си.


Ти може и да не си удовлетворен, ама това са ти възможностите към тоя момент. Ти не знаеш нито кога, нито дали ще докарат "твоята кола", че да я чакаш точно нея. Все ще направиш компромис с някоя от характеристиките, защото като цяло ти е харесала картинката, но няма да направиш голям компромис от рода на "Искам просторен седан, а си купувам малка спортна кола" или обратното.

Точно това е причината повечето връзки да стават проблемни след кратък период от съществуването им. Направил си компромис със собствените си принципи, мислейки си, че ще свикнеш, но не се получава. Вместо да чакаш да докарат "твоята кола" тук, ще ходиш и ще гледаш различни коли на различни места. Рано или късно ще я намериш все някъде.

deStroyeR_
04-16-2015, 09:27
RapExotic

Извинявай в коя секта си ?

SheIsWolf
04-16-2015, 14:31
Прост си като тенджера и имаш емоционалния капацитет на чаена лъжичка.

Леле...Това ме накара да се смея като вещица. :D