PDA

View Full Version : Пътуване ?!



Smilee..
04-15-2015, 11:59
Здравейте, скоро ми предстои пътуване до Париж и ще съм ви благодарна , ако ми отговорите на няколко въпроса.Потърсих такава тема , но не намерих . (ще пътувам със самолет - за първи път)
1.много ме притеснява факта , че на летището ще ме ,,проверяват'' за нещо метално , а аз имам мн такива неща : епилатора,самобръсначката, сутиена,пресата и др. Въпроса ми е дали ще мога да взема тези неща или не ?
2.Повечето ми козметика е течна ( лосиони,гелове,парфюми и т.н. ) .Въпроса ми е дали мога да ги взема (някой ми каза ,че има ограничения за течности).
3.И третият въпрос е какво можем да ползваме по време на полет и какво не може ?
Мерси , предварително :*

Pug_306
04-15-2015, 12:23
По точка 1 и 2 може да ги вземеш, но да не са ти в ръчния багаж ! Какво искаш да ползваш по време на полет - ако мислиш за гримове и такива неща - не става. В ръчния багаж може да си сложиш някоя и друга дреха, лаптоп и общо взето това е - никакви храни,напитки и т.н.

Dagichka
04-15-2015, 12:31
не разбира се, всички женски пътуват без сутиени :lol:

иначе да, можеш да си ги носиш в куфара, важното е по теб да нямаш нищо метално
има ограничение за течности в ръчния багаж, в големия куфар може да си слагаш, но е хубаво и тях да ги опаковаш, че да не се спукат/пропуснат нещо от размятането насам натам
как така какво може да ползваш по време на полет? :д сядаш си, може да си четеш/слушаш музика/зяпаш филми/спиш :д

оф, искам и аз да пътувам :д

Smilee..
04-15-2015, 15:26
Dagichka ще те вземам с мене :д. , иначе мерси и на двете , имах предвид дали мога да се гримирам по време на пътя и да слушам музика , притеснено ми е за епилатора че има доста метално ама :)

Kitty Bloom
04-15-2015, 16:02
Епилатора в самолета ли ще го ползваш? :D :D :D
Няма да го носиш в ръчния багаж, пъхаш го в куфара и всичко е точно. :)

kaRamella
04-15-2015, 22:23
Металните неща в куфара.Внимавай с козметика - кремове,лакове,шампоани - избягвай такива неща.Леля ми всяка година пътува със самолет и никога не носи, а си купува от тук като си дойде .
С коя авиолиния ще пътувате?

Smilee..
04-16-2015, 11:52
Благодаря ви , карамела все още не знам ,защото организаторите още не са ни казали.

Hayashi
04-16-2015, 13:13
В чекирания багаж може да носиш всичко... без бомби. xD

В ръчния за самобръсначка и епилатор никой няма да ти направи проблем, но за нож по-дълъг от определени сантиметри - да. Течности можеш да носиш до литър, трябва да са в прозрачен плик с обем до 1L и всяко шише да е не повече от 100 мл. Кремообразните продукти като крем за лице спадат към течните.

Летяла съм доста и само с ръчен багаж и винаги съм успявала да си помъкна всичката козметика без проблем.

Pug_306
04-16-2015, 13:32
http://www.esky.bg/turisticheski-patevoditel/poleti/bagazh/zabraneni-za-prevoz-v-samoleta-veshti

Прочети тук за да ти стане по ясно :)