PDA

View Full Version : Мога ли да уча където искам



ocheto
04-15-2015, 12:05
Въпроса ми е дали мога аз да реша къде да уча защото родителите ми не ми позволяват на 17 години съм искам да уча в София за програмист от малък град съм уча комуникационна техника и икономика скапано училище на никой не му пука какво правиш дали учиш и т.н. хората са кофти просто грозна картинка от 6 години искам да се махна но не мога надявам се да ми отговорите дали има някакво решение

RapExotic
04-15-2015, 16:35
В университет ли искаш да учиш? Ако е така можеш да влезеш където си пожелаеш, стига да издържиш приемните изпити.

Иначе да смениш даскалото в последната година е безмислено.

ocheto
04-15-2015, 17:02
В университет ли искаш да учиш? Ако е така можеш да влезеш където си пожелаеш, стига да издържиш приемните изпити.

Иначе да смениш даскалото в последната година е безмислено.
След като завърша 12-ти клас да университет може да не е София не знам но в моя случай има смисъл дори и за 1 година сега съм 10-ти клас ако се преместя 11-ти да уча в София са 2 учебни години но родителите ми не са съгласни и се чудя има ли някакъв вариант да стане и без тяхното съгласие

nikeadidaspuma
04-15-2015, 17:06
Смях голям, просто си учи, където си в момента, но се подготвяй за кандидатстудентски изпити за университетът, в който желаеш да учиш.

ocheto
04-15-2015, 18:03
Смях голям, просто си учи, където си в момента, но се подготвяй за кандидатстудентски изпити за университетът, в който желаеш да учиш.

Най-добрия вариант е да се преместя ако знаете вариант кажете

jghgh
04-15-2015, 18:35
под 18 си, зависиш напълно от родителите си. ако искаш все пак питай директори на училище, консултирай се с учители, но мисля, че без родителско съгласие просто няма как да се случи това, което искаш..
ще трябва да говориш с вашите, защото мисля че вариантите за преместване да учиш в др. град и да ползваш някакво общежитие се случват само с пълномощно, с някакво разрешение от вашите и т.н.


ако вашите категорично отказват ти остава единствено да стискаш зъби, да си учиш за изпитите за университет, и после като/ако влезеш в специалността, да почнеш някаква работа, да се издържаш сам и така.. това, разбира се, ако вашите грам не те подкрепят дори финансово за мечтите ти.

RapExotic
04-15-2015, 19:24
Можеш да питаш в Джон Атанасов в София дали могат да те приемат в специалност близка до твоята с приравнителни изпити. Но да знаеш, че техническите гимназии са голям ташак, дори софийските. Няма да е по-различна от твоята. Можеш да се преместиш в непрофилирана паралелка ако толкова държиш да се махнеш от там, но трябва да прецениш хубаво дали има смисъл и дали няма да се окажеш в още по-лоша среда, от колкото си в момента.

ocheto
04-15-2015, 21:02
Можеш да питаш в Джон Атанасов в София дали могат да те приемат в специалност близка до твоята с приравнителни изпити. Но да знаеш, че техническите гимназии са голям ташак, дори софийските. Няма да е по-различна от твоята. Можеш да се преместиш в непрофилирана паралелка ако толкова държиш да се махнеш от там, но трябва да прецениш хубаво дали има смисъл и дали няма да се окажеш в още по-лоша среда, от колкото си в момента.

В достатъчно лоша среда съм даже буквално няма накъде по-лоша не държа да съм на квартира може да пътувам поне половината ден да сам далече от моя град все пак е нещо не става по цял ден да не излизам примерно няма как да накарам родителите ми доста дълго време се опитвам говорих с учители директорка педалогически съветник никакъв отговор казват че не знаят вече не знам кой да питам и какво да правя ...