PDA

View Full Version : Защо всички ме отбягват?



anii_579
04-16-2015, 15:06
Здравейте.Аз съм момиче на 15 години.
Всички ме отбягват.Навсякъде е така,не само в училище.Не разговарям с никого, защото никой не разговаря с мен и ме е срам да не ме обидят нещо или да ми се засмеят.Срамежлива съм и се притеснявам.Опитвам се да не се срамувам, но няма ефект.Не мисля, че нещата ще се оправят с времето, защото така е 3 години.Всеки си позволява да ме използва.



Темата е преместена в раздел "Училище и приятели".
Moderated by Indistinct

anonymous908491
04-16-2015, 16:17
Всички ме отбягват.Навсякъде е така,не само в училище.Не разговарям с никого, защото никой не разговаря с мен
---------------------------------------------------
Всеки си позволява да ме използва.

Как е възможно всички да бягат от теб и в същото време да се възползват ?

anii_579
04-16-2015, 17:11
търсят ме само когато съм им нужна.Използват ме: да отида до магазина, искат ми нещо назаем после не ми го връщат. Това не е ли използване?...

anonymous908491
04-16-2015, 17:15
Това е любов. Същото правят и родителите, но никой не е тръгнал да казва, че използвали децата си.

sladura89
03-18-2017, 19:06
Здравейте.Аз съм момиче на 15 години.
Всички ме отбягват.Навсякъде е така,не само в училище.Не разговарям с никого, защото никой не разговаря с мен и ме е срам да не ме обидят нещо или да ми се засмеят.Срамежлива съм и се притеснявам.Опитвам се да не се срамувам, но няма ефект.Не мисля, че нещата ще се оправят с времето, защото така е 3 години.Всеки си позволява да ме използва.

Така е за съжаление хората повечето от тях все още не са се научили да приемат тези, които са по-различни от тях, ако не се вписваш в тълпата(стадото) и не правиш същото като останалите просто ставаш аутсайдер и почват да те избягват или да се гаврят с теб, много малко са тези, които могат да приемат някой по-различен от масата, а представете си сега, как биха реагирали, ако видят някой с изцяло различен външен вид, в смисъл да е друг биологичен вид, та те биха се побъркали! :)

prosto_chovek
03-19-2017, 09:55
Възползват се от теб, защото им позволяваш. За комуникативността, явно просто си си така, ама не си само ти, доста такива хора има. Намери си занимание, на което да можеш да се занимаваш с нещо, което разбираш и включва и други хора, така ще ти е по - лесно да говориш с хората. А ако те обидят, обиди ги и ти, замисли се какво лошо ще се случи ако даже напсуваш някого? Като с боя, по - добре да ядеш бой, отколкото да се свиеш и да не направиш нищо. Разговаряй си с хората и ще го превъзмогнеш.