PDA

View Full Version : Моята приятелка



winterw
04-16-2015, 18:39
Ние сме в един клас от 3 години. Дойде време за матурата и трябва да избираме къде да учим. Аз искам да остана в града, но тя иска в друг град. Примирих се и обсъдихме къде и какво ще учим. Но малко след това в семейството ми се появиха здравословни проблеми и аз реших категорично да остана. Знам, че веднъж разделим ли се никога няма да е същото. Защо тя не може да направи компромис и да учи с мен - има ги същите специалности? Да настоявам ли? Или не е истински приятел, щом гордостта й е по-голяма?

acrspr
04-16-2015, 18:50
Повярвай ми, ще имате по-добри отношения като сте далече една от друга. Остави я да замине и да учи, където иска, това е нейният живот, и може би е много важно за нея. Може да има същите специалности в твоя град, но не навсякъде учебната база е една и съща. Освен това технологията е много развита, и може да се видите, да си пишете, да си говорите и т.н.

didi222
04-16-2015, 21:03
Съжалявам, но си мисля, че постъпваш егоистично.
Нека най-добрата ти приятелка сама прецени къде иска да кандидатства, защото това е наистина важен избор в живота. И ти не трябва да се водиш по чуждия акъл – "Всичките ми приятели искат там, значи и аз също.". И аз се разделих с моята най-добра приятелка, но все пак вече има технологии – пишем си всеки ден, говорим си по телефона, споделяме си. Успяхме да си запазим приятелството въпреки разстоянието.

winterw
04-18-2015, 14:07
Добре. Благодаря за съветите. :)

Blockhead
04-26-2015, 17:45
egoisti4esko prase pogledni se v ogledaloto i iztrii ot liceto si tazi sluz, izgradena ot mrusni egoisti4ni misli i svinska pot, shiban prase

winterw
04-26-2015, 19:09
Това беше грубо. Не е толкова егоистично. Явно ти си нямаш приятели и затова не са ти скъпи. И пиши на български, че си личи кой е прасето.

Blockhead
04-27-2015, 19:08
Това беше грубо. Не е толкова егоистично. Явно ти си нямаш приятели и затова не са ти скъпи. И пиши на български, че си личи кой е прасето.
Дали не е толкова егоистично или ти си мислиш така, за да рационализираш постъпката си? Имам достатъчно близки приятели и никога не бих искал от тях да променят живота си заради мен дотолкова, колкото ти искаш от нея. Предполагам, че тя иска да отиде да учи в София/Варна (някой голям град), а ти си от някой по-малък, където възможностите и за образование, и за работа са по-малки. Това да остане в малкия град да учи и евентуално после по-трудно да си намери работа не е "компромис", а доста радикално решение за нечий живот. Тя не го прави от гордост, това се нарича рационално мислене. Това НЕ ОЗНАЧАВА, че е лоша приятелка. А ти като настояваш да промени пътя в живота си не те прави добра приятелка. Ако толкова много зависиш от една своя приятелка да е постоянно до теб, това говори, че ти нямаш достатъчно добри приятели. Научи се на малко самостоятелност. пу деба

maika_ti
04-27-2015, 19:46
Дали не е толкова егоистично или ти си мислиш така, за да рационализираш постъпката си? Имам достатъчно близки приятели и никога не бих искал от тях да променят живота си заради мен дотолкова, колкото ти искаш от нея. Предполагам, че тя иска да отиде да учи в София/Варна (някой голям град), а ти си от някой по-малък, където възможностите и за образование, и за работа са по-малки. Това да остане в малкия град да учи и евентуално после по-трудно да си намери работа не е "компромис", а доста радикално решение за нечий живот. Тя не го прави от гордост, това се нарича рационално мислене. Това НЕ ОЗНАЧАВА, че е лоша приятелка. А ти като настояваш да промени пътя в живота си не те прави добра приятелка. Ако толкова много зависиш от една своя приятелка да е постоянно до теб, това говори, че ти нямаш достатъчно добри приятели. Научи се на малко самостоятелност. пу деба

това го казваш защото нямаш истински приятели хора като теб не биха могли да разберат

Blockhead
04-27-2015, 19:53
това го казваш защото нямаш истински приятели хора като теб не биха могли да разберат
Не, ти!

maika_ti
04-27-2015, 19:56
Не, ти!

не, майка ти!

Blockhead
04-27-2015, 20:03
не, майка ти!
Не, твоята майка!