PDA

View Full Version : Психично здраве (паническо разстройство)



misisgotina
04-16-2015, 20:11
Аз съм момиче на 17 години и скоро ми поставиха диагноза ''паническо разстройство'' с агорафобия.Симптомите ми се изразяват в това,че когато остана сама,излезна на вън,има много хора,отида на училище,до магазина или където и да било и се почувствам незащитена започвам да треперя,не мога да дишам,получавам сърцебиене,дизреализация,н е мога да ходя,да се движа,дори и да говоря.Повреме на криза чувствам,че припадам или умирам и никой не може да ми помогне.Вече толкова ми влиае,че дори не водя пълноценен начин на живот.Постоянно съм около баща ми,не ходя на училище.Всяка вечер като отива да пазарува аз не слизам от колата от страх да не ми се случи нещо лошо докато обикаляме в магазина или някой човек да не ме помисли за луда,или пък да ми направи нещо,което ще причини нова криза.Ходих по психолози,психиятри и има временен ефект.От лекарствата започнах да се чувствам по-зле.Започнах да се отчайвам.Трябва ми помощ,някой да ми препоръча психолог,психиятър,хомеопа т,някой,който ще ми помоге.Така не се живее.Преди излизах с приятели,пътувах,бях весела,имах много динамичен и щастлив живот,а сега говоря само със семейството си и то трудно.Много ми е тежко,че допуснах да стигна до тук и съм готова на всичкко да преборя диагнозата ми.

anonymous908491
04-16-2015, 20:28
Стой си в интернет, много хора живеят в него и имат твоите проблеми

NomNomNom
04-16-2015, 20:58
Промяната, за съжаление, е от вътре - навън.

jghgh
04-16-2015, 21:10
добър и опитен терапевт ще ти помогне!
от теб се иска само желание за справяне и сътрудничество със специалиста.

погледни тук: http://ttodorov.alle.bg/cases/five-steps-therapy/

мисля че ще те окуражи :))

anonymous908491
04-16-2015, 21:24
погледни тук: http://ttodorov.alle.bg/cases/five-steps-therapy/

мисля че ще те окуражи :))

Случаят е документиран с аудио запис, с изричното съгласие на клиентката за използването му с учебни и научни цели.

Животните използвани за опити нямат думата, но човек сам да се съгласи

lunacy
04-16-2015, 21:42
да, терапия


ако не можеш да си позволиш терапия потърси упражненията за дишане, има доста техники

съжалявам че ти се случва наистина
+ съмнявам се хомеопат да помогне

misisgotina
04-16-2015, 22:06
Благодаря ви много :)

espada
04-17-2015, 06:49
Никой няма да ти помогне така, както ти можеш да си помогнеш. Пробвай да излизаш всеки ден и да минаваш лимита си, бъди готова да припадаш и т.н. Някои хора вземат малки дози отрова, за да изградят имунитет към дадената отрова, пробвай да работиш на този принцип. Гледай да издържаш, колкото се може повече навън, дори и да стигнеш само пред входната врата и да се свлечеш на земята първия път. Минеш ли през огъня, обгорената ти кожа ще е много по- издържлива.

tonybadams
04-17-2015, 19:02
Явно при теб се е случило нещо ,което те е разстроило по някакъв начин. Явно си скромно момиче с несигурност в себе си.
Не си се застъпила за себе си и си оставила нещата по инерция. Предполагам ,че си чист човек и си започнала да привличаш негативност от хора и ситуации . Сега след като душевността ти е загубила връзка с теб самата ти си започнала да усещаш настроенията на хората и сутациите . Това допълнително е влощило нещата ,защото докато не намериш изгубената си самоличност ще продължаваш да привличаш негативност.
Ако искаш пиши ми на лични .Ще ти обясня всичко :)

AliceSw
04-21-2015, 20:29
какви са тея глупости...не си слагайте диагнози самички...при диагностицирано такова заболяване имаш поне 6 месеца курс с хапчета, в последствие срещи с психолог за пълен ефект от терапия...на доктор бягай, ако верно такъв ти е казал, че това е проблемът, при друг