PDA

View Full Version : Как да кача килограми?



MMA
04-17-2015, 12:26
На 17 години съм и съм висок 183 см и тежа едва 52 кг.Плус това тренирам ММА.Кажете как да кача поне 5кг.

AngelBelchev
04-17-2015, 12:40
Ами просто е - яж. 52кг е АБСУРДНО малко за 183см височина, дори не ми го побира ума... ДОРИ си мисля, че това не може да е истина и преувеличаваш. Не че нещо, но приятелката ми е 52кг, висока е към 1.60 и изглежда супер.

Slarc3
04-17-2015, 12:59
183 ... 52 кг.. О.о как?! Иначе, Ангел ти е казал на кратко кво да правиш.. яж , яж , яж.. няма какво повече да се каже по темата.

MMA
04-17-2015, 13:43
183 ... 52 кг.. О.о как?! Иначе, Ангел ти е казал на кратко кво да правиш.. яж , яж , яж.. няма какво повече да се каже по темата.

И винаги ли действа ?


Ами просто е - яж. 52кг е АБСУРДНО малко за 183см височина, дори не ми го побира ума... ДОРИ си мисля, че това не може да е истина и преувеличаваш. Не че нещо, но приятелката ми е 52кг, висока е към 1.60 и изглежда супер/

Какво трябва да ям горе-долу?

skate
04-17-2015, 13:54
А за хора с бърз метаболизъм може ли да дадете някакви съвети? Ям си стабилно,ама пак си седя същата клечка ;д

Slarc3
04-17-2015, 15:09
Какво ще рече "винаги ли действа?" хора, качването/свалянето не е кой знае каква философия.. целия принцип е доста простичък.. ако приемаш да кажем 2000 kkcal на ден да си стойш същия(в смисъл не качваш/сваляш) при ежедневните си натварвания (тренировки,работа,insert всичко, което правиш всеки ден ~~) .. ако увеличиш kkcal на 2300-400 ЩЕ КАЧВАШ (нямаш избор) и съответно , ако ги намалиш на 1700-800 ще сваляш. Това е , просто е :) And yeah колкото повече физическа активност толкова и по големи ще са по горните цифри (смисъл за всеки е различно що годе.. имат значение години/кг/метаболизъм/физическа активност/етц)

П.П. skate в повечето случаи при момчетата, които са по слаби си мислят ,че ядат стабилно, но това не е баш' така ;д so yeah.. :))

MMA
04-17-2015, 17:52
Имам предвид че ако всички ядяха то тогава 80% щяха да са нацепени , пък и от всички момчета в класа и обкръжението ми аз съм най-кльощавия

Благодаря ви за бързите отговори

redbul2
04-17-2015, 18:33
Имам предвид че ако всички ядяха то тогава 80% щяха да са нацепени , пък и от всички момчета в класа и обкръжението ми аз съм най-кльощавия

Благодаря ви за бързите отговори
От ядене до ядене има огромна разлика. Някои ядат,а други си мислят, че ядат. Тези които наистина ядат, много често са наистина нацепени.
Младежо, какво е това ММА, какви са тия истории? Първо опитай с фитнес или друг спорт изграждащ мускулна маса. И едва тогава започвай бойни спортове. Иначе ще ядеш голям пердах всеки божи ден. Ама щом те кефи да бъдеш боксова круша, няма проблем. На момчетата в залата им трябва спарингпартньор като теб може би. :) Колко ти е обиколката на ръката? :)

Slarc3
04-17-2015, 18:53
^ redbul2 не съм напълно съгласен.. смисъл ,че кг имат значение , имат си. Но и на 72 кг си ги шамарих доста и сега на 93 пак си ги мятам стабилно, но за сметка на тва едно приятелче на около 82-3 кг ме прави крив.. та, кг не а голям критерии.
Относно яденето .. просто от любопитство ММА би ли споделил г/д кво ядеш за 1 ден и кво правиш.. смисъл като тренировки и etc?

redbul2
04-17-2015, 19:11
Ами да. Обаче момчето е само 52 кг и според ръста си е 31 кила под нормата. Не знам изобщо как тренира такъв спорт. Ще го пуснат срещу някое момиче в залата и като му забие един шамар, ще го нокаутира направо. :D
Ами както си написал въпросите, нека да разкаже какво яде и как тренира. Че да помогнем с каквото можем, с някой полезен съвет.
Писах горния пост с идеята, че бойните спортове са голям разход на енергия. Може малко и да заякне, ама едва ли много. То за да се занимаваш с ММА и подобни, трябва да имаш развита мускулатура. А момчето само си признава, че е клечка. Дано промени нещата. Може би в даскалото всеки го бие. И е решил да се хвърли в дълбоките води, да тренира някъв боен спорт.
Ама ако няма развита, здрава мускулатура и бойните изкуства няма му помогнат. Всеки ще го маризи до побъркване. Мускулна маса му трябва на момчето.

Rakshy
04-17-2015, 20:12
За сравнение Conor McGregor е 66 кг на 175 ръст. Трябва да качиш поне 10 кг :D :D Не знам как го виждаш ама трябва да си пръснеш гъза от тежести и ядене.
ММА е много таксуващ спорт. Ако правиш нещо като двуразови тренировки, ако си примерно втора смяна - преди даскало фитнесче, след даскало ММА. Ще си парцал, но ще пораснеш на копеле :D

Ок, стига bro-shit. Трябва ти достатъчно количество протеин, за да можеш да градиш нова мускулна маса, но за да се случи това ти трябват и въглехидрати. Ако се пръснеш от протеин, но нямаш достатъчно въглехидрати, познай какво? Няма да пораснеш. Ако се пръснеш от въглехидрати, но без протеин, познай какво? Няма да пораснеш. На този етап най-добре е да ядеш КАКВОТО НАМЕРИШ наблягайки на месото. Ако примерно си фен на дюнерчетата, сприятеляваш се с дюнерджията и го молиш да ти сложи повече месо или ако трябва си доплащаш още месо. Така правиш с всичко. Rich някой си, един от най-добрите crossfit атлети си се разхожда с 3л мляко и налива цял ден, за да си набави необходимите калории. Прави го и ти. 1л мляко задължително на ден - няма въглехидрати, а получаваш мазнини и протеин, което е хубаво. Ориза и овесените ядки са евтини - бухай от тях. Трябва ти максимално количество храна. И имам предвид храна, а не да си вземеш некви бонбони или киткатче или сникърс или фафли.

Ако си кОпОнджия, спри пиенето и си инвестирай парите в храна, ако си друсалка или обичаш да пафкаш, същото - никви глупости и всичко в храна.

espada
04-18-2015, 18:09
Аз пих бирена мая по 4/5 хапа на ден, в продължение на година, и ми помогна. :) Иначе 183 см. и 52 кг. бих ти повярвал само ако дадеш снимка. Май преувеличаваш доста.

fanton1
04-18-2015, 18:47
Е ти си като мен само дето аз дори и да ям по много нищо не ми личи. И това е от много време ....

Rakshy
04-18-2015, 21:42
Е ти си като мен само дето аз дори и да ям по много нищо не ми личи. И това е от много време ....

Толко и ядеш...


Пичове, ако ядете адекватно и не ви личи, то тогава най-вероятно имате глисти. Ходете се прегледайте.

tochko
04-19-2015, 10:26
Имам приятел със същите проблеми който често казва колко яде пък не може да качи. Истината е че повечето със сходни мнения се тъпчат за седмица, две и после си викат "ами аз ядох пък то не ми личи" спират и пак са си същите, така и той. Когато аз качвах и аз на няколко пъти направих същото признавам си :) . Започнах да имам някаква разлика едва когато хапвах солидно качествена храна с месеци и разбира се тренировките. До автора искам да кажа, че наистина съм усетил разлика в себе си чак след първите 4 килограма, така, че това което показва кантарът не винаги е усезаемо.