PDA

View Full Version : Клавиатура за лаптоп. Помощ?



wreckingball
04-19-2015, 18:06
Здравейте! Преди няколко месеца направих купон у нас и тъй като предпочитам да пускам музика от моя лаптоп, един приятел разля водка по клавиатурата. Направих всичко което знам в случай на оливане. Изключих зарядното, извадих батерията и го оставих да изсъхне, но без ефект. Нито едно от копчетата не работеха. Реших да извадя всички копчета за да ги почистя в случай, че е останало нещо, но и това не помогна. Занесох го при техник и присъдата беше смяна на клавиатурата, но се оказа, че за този модел лаптопи все още ги няма в България и ми препоръчаха да поръчам от ебай, но щеше да ми излезе доста скъпо тъй като и гаранцията на лаптопа изтече и реших да изчакам няколко месеца да ги има в наличност и тук. Минаха 2 месеца и ми съобщиха, че вече ги има в интернет, но търсих навсякъде, във всички всевъзможни сайтове които предлагат клавиатури, но без резултат. Случайно ако тук има някой който е по-навътре в намирането на части и знае къде да търси, защото очевидно при мен резултати няма,а ко може да ми помогне ще съм му благодарна цял живот. Модела на лаптопа ми е : SAMSUNG ATIV BOOK NP270E5V-KO3BG.
P.S Съжалявам ако има грешки, но в момента пиша с екранна клавиатура, което и на най-големия ми враг не го пожелавам.
P.S 2 Не е по темата, но чак сега го забелязах. От лаптопа се чува от време на време нещо като тракане, но е съвсем тихо. Възможно ли е да е от прегряването? Имам нещо като охладител, но не го използвам, защото причинява пращене във звука. Отново благодаря предварително!

JDeel
04-19-2015, 22:48
Освен да си вземеш някоя по-малка безжична клавиатура. И те са по около 40 лв ама какво да се прави :)

wreckingball
04-20-2015, 12:09
Обмисляла съм го като вариант ако случайно не намеря това което търся. Някой да има предложения какво може да създава това "тракане"?

RapExotic
04-20-2015, 15:11
Като се олее с течност самия електронен блок, който отговаря за клавиатурата дава на късо и изгаря. Пак е добре, ако просто не работят всички бутони, защото в някой случаи копчетата започват да се натискат безразборно от самосебе си и компютъра става неуправляем. Ако ползваш лаптопа основно вкъщи можеш да си решиш проблема с една USB клавиатура за 10лв. Моя е така от няколко месеца и няма никакви проблеми. Иначе дори да намериш точно за твоя модел цената ще е минимум 70-80лв. + 20-30 за работата.

А тракането при какви обстоятелства се получава? От говорителите ли излиза или от самия хардуер? По принцип би могло да е от движещите се части - твърд диск, перки на процесора или СД устройството.

wreckingball
04-20-2015, 16:32
В началото копчетата наистина все едно се натискаха от самосебеси, но спряха на 6-7 ден. Наистина вече обмислям да си взема USB клавиатура, че вече не се търпи. Един въпрос. Удобни ли са?
Мисля, че е от хардуера, странното е, че нямаше този проблем преди да го отворят. Имах си работа с такива "механици" със стария ми лаптоп, бяха сменили всички части с по-стари и тракаше МНОГО. Надявам се този път да не са се правили на чичо доктор.

Вече се уверявам, че технологиите все си играят на нервички с мен. За да не флудя раздела с теми, ще пиша за това тук. Преди месец си закупих d-link рутер ако не ме лъже паметта DWR-512 3G от виваком, уж най-нова технология. Ползвам го вече 4-та седмица, доволна бях от него до сега. Ненадейно от 1000мг.в сек спадна на 150 и интернета стана дразнещо бавен. Изгубих цял ден в четене и опити да поправя нещата, но както винаги не намирам решение на проблема. Върнах му фабричните настройки, обадих се на служител на виваком, но ми помогнаха толкова колкото и при инсталацията. сериозно обмислям вече да хвърля всички джаджи в кофата. Някой да има идея как и защо толкова драстично намаляха мегабайтите и как да го оправя?

RapExotic
04-20-2015, 16:48
USB клавиатурата си е най-обикновена клавиатура за настолен компютър. Удобна е, освен ако не се налага често да местиш лаптопа. Шумът може да е от най-различни неща. Заслушай се горе долу от къде идва и при какви обстоятелства се появява. Щом е отварян веднъж капака може да е некадърно затворен после или нещо да не е поставено както трябва.

wreckingball
04-20-2015, 17:01
Знам какво е USB клавиатура, просто не ми се струва чак толкова практична за мен, тъй като много често го нося насам-натам, но ще пробвам. Предпочитам да нося връзка кабели с мен отколкото да се мъча с екранната и като, че ли тракането се появява когато работи за повече време.