PDA

View Full Version : Хемороиди



fgeith
04-21-2015, 11:29
Здравейте,
на 15 години съм и играя по 9-10 часа дневно на компютъра. От 1-2 седмици ми се появи подутина над ануса, а сега забелязах, че е излязло нещо като топче и излиза някаква слуз и не боли само когато го натисна. Видях, че хемороиди се появяват от седене на едно място, което аз правя всекидневно. Въпроса ми е дали ако започна да правя някакви упражнения като да тичам, лицеви опори и т.н. ще има някакъв ефект или ще трябва да ходя на лекар, което не ми допада особено много. С две думи има ли някакъв начин за самолечение при такива обстоятелства?

Pug_306
04-21-2015, 11:41
Няма, трябва да отидеш на лекар да ти предпише мазило за хемороида!

galen_plamen
04-21-2015, 14:02
с упражнения е изключено да се излекуваш
.
Pilex /Пайлекс Хималая/- крем за хемороиди - 3 лв
.
Doxiproct - крем за хемороиди- 8 лв
.
Проктогливенол - крем 9лв
.
и трите са за вътрешни и външни хемороиди, като трябва да се знае как да се използват правилно
.
Областта Не трябва да се измива с много топла вода , от топлината ,или дразнещите храни проблемът се ,,събужда,,

georgi12
04-22-2015, 10:09
Хемороидите като се пукнат тече кръв , не излиза слуз . Хемороидът е на самият отвор на ануса , ако е външен . Вътрешните са в червото и са по-болезнени .Това , което описваш не прилича на хемороиди .Върви на лекар.

kalpazanka
04-22-2015, 20:34
с упражнения е изключено да се излекуваш
.
Pilex /Пайлекс Хималая/- крем за хемороиди - 3 лв
.
Doxiproct - крем за хемороиди- 8 лв
.
Проктогливенол - крем 9лв
.
и трите са за вътрешни и външни хемороиди, като трябва да се знае как да се използват правилно
.
Областта Не трябва да се измива с много топла вода , от топлината ,или дразнещите храни проблемът се ,,събужда,,

Може към терапията да се добави и Доксиум- същото като доксипрокт, само че действа съдоукрепващо системно. Предписва се и при диабетна ретинопатия по новите проучвания.

MiaIvanova88
04-29-2015, 22:11
Ами аз преди време в един форум видях комент за мехлем на Acam с невен , той има и други предназначения но става и за хемероиди , на мен лично ми минава с него много бързо, за разлика от другите които са за вътрешна употреба. Най-добре иди на лекар , мен ме бива в това да си поставям сама диагнози . А за мехлема е добър защото от много отдавна нямам проблеми, препоръчах го на една приятелка и на нея и мина и остана доволна. А и заседналия начин на живот до нищо хубаво не води :( особено пък и на твоята възраст. Пий повече вода и яж повече зеленчуци, и поне се разхождай по-няколко часа на ден , хайде и дано се оправиш :*

georgi12
04-30-2015, 09:18
Много ефикасно мазило е и proctolyn , но за съжаление е наличен само в Италия . Иначе - мазваш колкото грахово зрънце и със седмици забравяш . Разбира се - измиването след тоалетна , спазването на лека диета - избягване на люто например - също помага.