PDA

View Full Version : Поткрепъ за мамаша раша



Auriss
04-23-2015, 23:59
https://www.youtube.com/watch?v=dHu6AOLz7zI&feature=youtu.be

както е потръгнало, в близко бъдеще май ще ми се сбъднат прогнозите ми за разпад на РФ

В Чечня се раздвижиха. В превод - стреляйте на месо по всичко руско. Напомням, че регионът е част от руската федерация.
Изгубят ли го, Русия губи и контрол върху Азербайджан, а оттам и тръбите с газ ще тръгнат от Азия към Европа.

Да видим какво ще се случи, но това на клипа е наистина потресаващо в случай че някой има някакви съмнения. Все едно ... де да знам ... Сидеров да дойде на власт и да обяви нов възродителен процес. Точно толкова фрапиращо е случващото се.

Русофилите да палят свещички, 'щото тия тръгнат ли на война и малоумните американци наврат ли си и там носовете, в Азия съвсем ще стане мазало.

dreamwalker
04-24-2015, 00:50
Чечня отдавна трябваше да се е освободила.

И ако мислиш, че сега се раздвижват, не знам къде си блял последните десетилетия.

DarkTemplar
04-24-2015, 04:51
Доколкото знам, Кадиров все още е верен слуга на Путин и държи терористите под контрол. Не се знае докога ще се задържи това статукво.

Азерите са в доста особени отношения с руснаците и си изнасят газа през Турция за Европа (както прави и Русия).

SHPAIdURmeN
04-24-2015, 09:21
Докато не се знае, к'во се случва зад завесите. Могат да се правят само предположения отстрана на хората, който нямат други информатори освен медия и интернет /имам предвид светлата част на нета/.
Но си изглежда, че за сега руснаците са хванали птицата за гушата доста здраво. Въпроса е кога, някой, ще се възползва от тази слаба страна на Русия.
Тази игра на шах е доста интересна, а руснаците умеят да играят шах, като същевременно материал не пестят, което ги прави опасен противник, който за нас е малко непредсказуем.

golemiq_korab_minava
04-24-2015, 10:23
аурис, честно не знам нищо по въпроса, дори не разбирам кво говорят на клипа, но Русия точно за 2 дена може да завладее повторно тази чечня, както 2008 година завладя Грузия.

defender
04-24-2015, 10:28
никой нищо няма да завладява, просто започва да се очертава новата световна карта и преразпределение според ценностите на системата, според мен всички е решено, това е е театър и предтекст.

anonymous908491
04-24-2015, 11:01
аурис, честно не знам нищо по въпроса, дори не разбирам кво говорят на клипа, но Русия точно за 2 дена може да завладее повторно тази чечня, както 2008 година завладя Грузия.

http://www.blitz.bg/news/article/332644

Няма причини да я завладява, а същите тия глупости ги приказват и турците в България, питай тоя галфон ауриса защо спимпатизира на приятелката си Хасан.

obicham69
04-24-2015, 14:25
аурис, честно не знам нищо по въпроса, дори не разбирам кво говорят на клипа, но Русия точно за 2 дена може да завладее повторно тази чечня, както 2008 година завладя Грузия.

Има лека разлика, конвенционална война се води когато може да видиш врага, Чеченците са планински народ, там в планината не може да влезат нито танкове нито бойна техника а засади може да се правят много лесно.

Прочети историята на Чечня, те са разселвани два пъти, първият път Петър I след Руско-Иранската война завзема тези територии и вижда че няма как този народ да бъде покорен затова 80% от населението го преселва на други места из Руската империя за да не правят пакости.

През втората световна война Хитлер не успява да завземе тези територии, но след това чеченците се обръщат и срещу Сталин, той през 1944 изселва 60% от останалото население защото постоянно нападат руските войски в засади.

Следват и по Комунистическо време две войни в които Руснаците губят първата и печелят втората. В момента има руско марионетно правителство, но не бих казал че ситуацията е овладяна на 100% просто това е едно племе (казвам племе не народ) което живее по свои си племенни закони и никой не може да му каже какво да прави. ако не се лъжа са към 1 милион т.е. по-малко от населението на София, но никой не може да ги покори.

ЕДИТ: не бъркайте Грузинци с Чеченци, последните още по царско време са били само наемни войници и убийци, никога не са се занимавали с обработка на земя или нещо подобно.

defender
04-24-2015, 14:39
и какво ще направи Чечня извън руската федерация, обричат се на глад и мизерия без руския пазар. Сега Путин поне пари им дава, след войната и разрушенията, сега Грозни е станал супер модерен град, няма смисъл да се пънат, икономически за тяхно добро е, те пак са си федеративна държава.

golemiq_korab_minava
04-24-2015, 14:45
и какво ще направи Чечня извън руската федерация, обричат се на глад и мизерия без руския пазар. Сега Путин поне пари им дава, след войната и разрушенията, сега Грозни е станал супер модерен град, няма смисъл да се пънат, икономически за тяхно добро е, те пак са си федеративна държава.
то и на Украйната им даваха по-евтин газ. ама.... всички обичат американците, те са спасителите.

dreamwalker
04-24-2015, 14:45
We grew up free as eagles, princes of the mountains.
There is no threshold from which we will shy away.


https://www.youtube.com/watch?v=BdnB2p1u-j8

dreamwalker
04-24-2015, 14:46
и какво ще направи Чечня извън руската федерация, обричат се на глад и мизерия без руския пазар. Сега Путин поне пари им дава, след войната и разрушенията, сега Грозни е станал супер модерен град, няма смисъл да се пънат, икономически за тяхно добро е, те пак са си федеративна държава.

Запознат ли си с войните, водени през последните 25-30 години?

defender
04-24-2015, 14:53
и каква връзка има това, че в техния регион Чечения няма голяма икономическа полза от лоши отношение с Русия, а и Русия да не би да им е отнела правото да са си държава по техни си закони и шериат, не виждам смисъл, освен ако външен фактор няма изгода от война на чечня с русия

dreamwalker
04-24-2015, 14:54
и какво връзка има това, че в техния регион Чечения няма голяма икономическа полза от лоши отношение с Русия, а и Русия да не би да им е отнела правото да са си държава по техни си закони и шериат, не виждам смисъл, освен ако външен фактор няма изгода от война на чечня с русия

По твоята логика България завинаги да е останала част от/васал на Османската империя/Турция.

defender
04-24-2015, 14:58
мда и сигурно турците са ни позволили да сме федеративна държава на Османската империя със свои цар и закони, или ни е давала да си строим големи църкви, вика ли са ни гяури, вземали са ни еничарски кръвен данък и други, да не изброявам, а Русия не подтиска чеченците в робство, сакаш ли.

defender
04-24-2015, 15:06
също са ни тепали заради религиозните ни убеждения, изнасилвали, типичен ИДИЛ.

кажи по какво османците са се различавали от сегашния ИДИЛ, обясни.

golemiq_korab_minava
04-24-2015, 17:06
Ами дефендер, тогава кво плюеш по ЕС? И НИЕ сме васали, но си имаме собствена държава. Викаш сега няма робство?

defender
04-24-2015, 21:04
ами не знам, не знам какъв е техния стандарт на живот - пенсионна възраст, пенсии, заплати, достъп до здравеопазване, цени на храните, бензин, ток, инфраструктура и други, че да направя сравнение.

defender
04-24-2015, 22:55
Чеченските специални части, спечелиха първо място в турнир на силови подразделения от цял свят, който се проведе в Йордания
Jordan, Russia, US, Canada, Greece, Iraq, Lebanon, China, Afghanistan, Czech Rep., Kazakhstan, Colombia, Palestine, Malaysia, Saudi Arabia, Qatar, Bahrain, Brunei and Turkey.

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10986711_875718875797079_3239918023979884309_n.jpg ?oh=75ab1b15450ac5409391052acae1ca24&oe=55D0C448

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 07:37
ами не знам, не знам какъв е техния стандарт на живот - пенсионна възраст, пенсии, заплати, достъп до здравеопазване, цени на храните, бензин, ток, инфраструктура и други, че да направя сравнение.

То и в куба имат много добре здравеопазване, но още хората не знаят, че Берлинската стена е паднала и карат лади на 40 години.
Искам да кажа, че ние може да нямаме никаква държавност, но сме по-свободни от всеки друг. Имаме отворена култура към света. Това, че сме толкова зле от голяма степен зависи от самите нас. Нали не зависило от системата викаш, какви ще са хората. Българите са свикнали някой друг да ги управлява от както (друг ги е освободил).

DarkTemplar
04-25-2015, 08:13
Ефендито за пореден път с откровено лицемерие и двоен стандарт. Русия е "добра федерация", а ЕС - "лоша федерация". В един момент обяснява как трябвало да сме напълно независими и суверенни, после предлага да участваме в Евразийския съюз.

Тоя е тотално (п)объркан тип.


Искам да кажа, че ние може да нямаме никаква държавност, но сме по-свободни от всеки друг. Имаме отворена култура към света. Това, че сме толкова зле, до голяма степен зависи от самите нас. Нали не зависило от системата викаш, какви ще са хората. Българите са свикнали някой друг да ги управлява откакто (друг ги е освободил).
Тук съм съгласен с кораба, особено с болднатото.

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 08:28
Ами те в Евразийския съюз сега нямат какво да ядът и не се отличават с никаква по-различна система. Така че ако се присъединим просто ей така в Евразийския съюз със същите наши политици, ще стане мазало.
Едно е да се направи някаква промяняна. Да се изчистят от лицето на Земята хиляди мутренски паплач. Ако ще да се наложи в нашия случаи дори строг режим с много строги правила ( и наказания). Защото сега цари анархия. Но не виждам как това Евразийския съюз ни го предлага. Още повече, че той също е един мулти национален и никой например няма да ни позволи също да правим ''недемократични'' неща с циганската паплач, която ни завзема.

DarkTemplar
04-25-2015, 08:52
Евразийският съюз е едно тотално измислено начинание и бита карта. Освен горива и тежко машиностроене, друго не могат да предложат. Идеята им за паричен съюз също е тотално пробита. Цените на горивата все още са ниски, което в съчетание със санкциите сериозно удря руската икономика. Рублата е в тежък нокдаун и от месеци се наливат милиарди, за да се стабилизира. Населението в Русия прогресивно обеднява.

За следващите няколко години Европейският съюз чрез т.нар. План Юнкер ще инвестира над 315 млрд. в европейската икономика. Сума, която Евразийският съюз едва ли някога ще може да отдели за каквото и да е.

anonymous908491
04-25-2015, 10:32
Още нещо забавно. От ЕС са пуснали обява/напълно реално/ , че наемат интернет тролове срещу Русия, щяли да им плащат по 4.5к на месец, за да я плюят.

Mr. Charrington
04-25-2015, 10:34
Това е редовна практика.

anonymous908491
04-25-2015, 10:36
Едно е да се знае и съвсем друго да пуснеш обява сякаш е нещо напълно нормално. Те пък там скоро смятат да одобрят кръвосмешенията, тъкмо ауриса да има причина да напусне България и да заживее при тях.

Mr. Charrington
04-25-2015, 10:38
Кръвосмешенията са на дневен ред в скандинавските страни.

defender
04-25-2015, 11:33
Искам да кажа, че ние може да нямаме никаква държавност, но сме по-свободни от всеки друг. Имаме отворена култура към света. Това, че сме толкова зле от голяма степен зависи от самите нас. Нали не зависило от системата викаш, какви ще са хората. Българите са свикнали някой друг да ги управлява от както (друг ги е освободил).

Не приемам част от европейските ценности, които се пласират като нормални, в това отношение в Русия са по-добре.

Говорим за чисто духовни ценности.

defender
04-25-2015, 11:44
Не мога да приема и унищожението на всичко социално, така, че малкия човек да няма кой да го защити срещу големите търговски и икономически акули, а политическа свобода без икономическа е невъзможна, тя е просто формална - т.е. получава се нещо такова - формално свободен икономически роб.

дарки, за кво ти са 300 милиарда като нямаш икономическа свобода, ми тези пари директно отиват в касите и банките на господарите ти, ти точно нема нищо да видиш (само могат ти удължат работния ден), просто няма кой да защити интереса ти, за това се иска да има и нещо социално и солидарно в тая система.

правата на човека трябва да стоят над пазара, а не обратното.

dreamwalker
04-25-2015, 11:47
Истината ще ви направи свободни.

defender
04-25-2015, 11:58
300 милиарда, ми то само за година корупцията в ЕС е над 120 милиарда.

чакай си 300-тата милиарда.

anonymous908491
04-25-2015, 12:53
http://www.blitz.bg/news/article/332978

няколко истини, които не могат да се чуят на запад

Auriss
04-25-2015, 14:55
Още нещо забавно. От ЕС са пуснали обява/напълно реално/ , че наемат интернет тролове срещу Русия, щяли да им плащат по 4.5к на месец, за да я плюят.

Всъщност търсят хора, които да им коментират лъжите, а не да съчиняват нови такива.

Ама ти си лъжливо и бездарно леке, та нищо странно няма, че и ти лъжеш в момента. Бездарник.

defender
04-25-2015, 15:21
Всъщност търсят хора, които да им коментират лъжите, а не да съчиняват нови такива.

ето, получихме отговор от първа ръка, на ауриса сигурно сега му почва работното време - на две смени ли сте?

defender
04-25-2015, 15:24
а митко, в колко часа застъпва?

ПП: да му намалите заплата, и да го сложите 1 месец да бичи само нощни.

Mr. Charrington
04-25-2015, 16:55
И тук ли се подвизават платени тролове?

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 17:16
Не приемам част от европейските ценности, които се пласират като нормални, в това отношение в Русия са по-добре.

Говорим за чисто духовни ценности.

Какви духовни ценности бе? Пак почваш с глупостите. Евразийския съюз е икономически. Русия не нито комунистическа, нито религиозна държава, ами светска. В Русия също е пълно с озлобена деградираща паплач. беднотия, олигарси, разруха. Единствено по-добро е, че държавата им има по-силно центриско управление и каквото каже Путин, това става. Имат обаче и по 2 години казарма и често пращат деца на войни. Тва тук вече го нема. Тва духовни ценности нема.

Но съм повече за Руси, защото все пак само от там може да дойде някаква световна промяна, защото дами и господа, драги ми сънародници - капитализма няма бъдеще.

dreamwalker
04-25-2015, 17:18
капитализма няма бъдеще.

Нима?

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 17:23
Нима?

нима

В тази система ресурсите не се разпределят правилно. Богатите стават по-богати, тва всеки го знае. Капитализма е добър за развитите държави, а глобализмацията се превръща в империализъм. Тва, да станем едно цяло е мит. Всеки по-силен се възползва от бедния. Сега имигрантите съвсем ще ескалират положението е Европа. Накрая национализма се надига.
Капитализма няма бъдеще, бъдете сигурно. Една развита раса ще е на друг принцип, по близък до комунизма ако щете вярвайте.

Октябрь
04-25-2015, 17:40
Dreamwalker е от кавказ вижте как знае войните мойните

Auriss
04-25-2015, 17:41
С капитализма ли ти е проблемът или с банкерите ? Открай време се опитвам да проумея какъв ти е проблема с хора, които създават фирми и продукт, по този начин давайки работа на хората ? Ако работник Х получава достатъчно, че да живее без лишения, то откъде-накъде си тръгнал да твърдиш, че работодателя греши като води охолен живот ?
Аз съм напълно съгласен с теб ако под 'комунизъм' разбираш значително по-равномерно разпределение на богатството, но твоя комунизъм е съветски - диктатура, убийства, полицейщина.

Откровено казано 'развита раса' ще е най-близо до национал-социализма, но без расизма, репресиите и диктатурата. Хитлеристка Германия поставя основите на почти всички права, от които се възползват работещите днес и по-важното - затрива печалбарския модел при банките. Ако ще скърбиш по някаква идеология - тази е най-близо до представата ти за справедливост според мен.

dreamwalker
04-25-2015, 17:43
С капитализма ли ти е проблемът или с банкерите ? Открай време се опитвам да проумея какъв ти е проблема с хора, които създават фирми и продукт, по този начин давайки работа на хората ? Ако работник Х получава достатъчно, че да живее без лишения, то откъде-накъде си тръгнал да твърдиш, че работодателя греши като води охолен живот ?
Аз съм напълно съгласен с теб ако под 'комунизъм' разбираш значително по-равномерно разпределение на богатството, но твоя комунизъм е съветски - диктатура, убийства, полицейщина.

Откровено казано 'развита раса' ще е най-близо до национал-социализма, но без расизма, репресиите и диктатурата. Хитлеристка Германия поставя основите на почти всички права, от които се възползват работещите днес и по-важното - затрива печалбарския модел при банките. Ако ще скърбиш по някаква идеология - тази е най-близо до представата ти за справедливост според мен.

Тук съм съгласна с теб.

dreamwalker
04-25-2015, 17:44
Dreamwalker е от кавказ вижте как знае войните мойните

Stop it, man.

Октябрь
04-25-2015, 17:46
Кво да спра не ми отговаряш на съобщенията ако не отговориш ще ти пусна снимка във форума да те видят честно ти казвам да си имаме уважението

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 17:50
Проблемът ми е, че хора създават фирми, в които изпозлват евтина работна ръка и определят скъпи цени за останалите, докато някои преяждат от пари.
Проблемът ми е, че както дефендер казва - набляга се само за материалното съществуване и всички ставата алчни и лагкоми за пари, които единственото средство за успех според системата. Проблемът ми е както казах, че силния бизнесмен изяжда слабия - силната икономически държава изяжда слабата. Свободата се превръща във свободия и не мога да искам демокрация, без правила.
А иначе аурисе... с диктатура можем и по-добре да се развиваме от сега, когато всички само крадът.

dreamwalker
04-25-2015, 17:53
Кво да спра не ми отговаряш на съобщенията ако не отговориш ще ти пусна снимка във форума да те видят честно ти казвам да си имаме уважението

Любезно те предупреждавам да не го правиш.

anonymous908491
04-25-2015, 17:55
Кво да спра не ми отговаряш на съобщенията ако не отговориш ще ти пусна снимка във форума да те видят честно ти казвам да си имаме уважението

Ако ти я уважаваш, ще пуснеш снимката в Кофата/раздела/

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 17:55
Любезно те предупреждавам да не го правиш.

ух, калапазанкаа ли ще извикаш или ще го.... хакнеш? :Д

Октябрь
04-25-2015, 17:56
papugai нвсе ми е едно къде влизам за да видя дали ми е отговорила тя не е честно казано все ми е едно къде ще е

anonymous908491
04-25-2015, 17:56
ух, калапазанкаа ли ще извикаш или ще го.... хакнеш? :Д

Защо си говориш сама ?


papugai нвсе ми е едно къде влизам за да видя дали ми е отговорила тя не е честно казано все ми е едно къде ще е

Забранил съм и да ти отговаря

dreamwalker
04-25-2015, 17:58
papugai нвсе ми е едно къде влизам за да видя дали ми е отговорила тя не е честно казано все ми е едно къде ще е

Тоталният игнор на пунктуацията е трогателен.

golemiq_korab_minava
04-25-2015, 18:00
забранявам ти да пишеш в темата дрийм

Октябрь
04-25-2015, 18:01
трогателен нетрогателен не ми е до пунктуации ще отговориш ли или да пусна снимка

anonymous908491
04-25-2015, 18:02
На снимката има ли коте ?

Октябрь
04-25-2015, 18:05
не защо

anonymous908491
04-25-2015, 18:09
Къде си тръгнал да я плашиш със снимка без коте.

Октябрь
04-25-2015, 18:11
който иска снимка да пише

anonymous908491
04-25-2015, 18:31
Къв мъж си ти, истински мъж би показал снимката пред всички, дори и да няма коте на нея.
...................................

Ако съдя по мълчанието ви, снимката сигурно ви е оставила безмълвни.
..........................................

Как излъга за снимката, на нея дори не съм аз.

obicham69
04-25-2015, 19:36
интересно ми е защитниците на Русия в тази тема колко време са прекарали там на място, че така свободно коментират как е там живота, стандарта и т.н.?

бил съм там два пъти и това е най-мракобесната и мутренска държава, там малкият човек е никой, няма никаква сигурност нито за живота си нито за работата си, всичко се командва от корумпирани ченгета и мутри но нашите мутри през 90-те изглеждат като дечица в детската градина сравнени с Руските

трябва да си рядко малоумен да сравняваш живота е ЕС където на много места хората не си заключват къщите и колите, със скотското съществуване което водят Руснаците в тази тоталитарна държава която е в момента, където се убиват по сред бял ден журналисти, политици и на никой не му пука за нищо.

dreamwalker
04-25-2015, 19:40
интересно ми е защитниците на Русия в тази тема колко време са прекарали там на място, че така свободно коментират как е там живота, стандарта и т.н.?

бил съм там два пъти и това е най-мракобесната и мутренска държава, там малкият човек е никой, няма никаква сигурност нито за живота си нито за работата си, всичко се командва от корумпирани ченгета и мутри но нашите мутри през 90-те изглеждат като дечица в детската градина сравнени с Руските

трябва да си рядко малоумен да сравняваш живота е ЕС където на много места хората не си заключват къщите и колите, със скотското съществуване което водят Руснаците в тази тоталитарна държава която е в момента, където се убиват по сред бял ден журналисти, политици и на никой не му пука за нищо.

+

В Русия ако забиеш зъби в каквото и да е, ти вадят зъбите.

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 06:51
Бла. Така е, разрушена държава. Но пък за сравнение малкия човек в Русия като чуе българин и скача да го черпи водка от радост. Недейте да опетнявате чак толкова много Русия. Поне образователната им система не е обвързана с банкерите :) и не е толкова скъпо.

DarkTemplar
04-26-2015, 08:04
Особено в Москва е супер евтино.

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 08:08
Особено в Москва е супер евтино.

100 пъти по-евтино е от в Лондон за нас. Каква е стойността на рублите спрямо лева и еврото?

DarkTemplar
04-26-2015, 08:25
Имаш ли представа, че Москва е най-скъпият град в Европа, или пак говориш наизуст?

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 08:29
И ти говориш на изуст. Тук става въпрос конкретно за университети те им. И пак повтарям - проучи рублата спрямо лв.

Иначе

# Люксембург 4089
# Норвегия 3678
# Австрия 3437
# САЩ 3263
# Великобритания 3065
# Белгия 3035
# Швеция 3023
# Ирландия 2997
# Финландия 2925
# Южна Корея 2903
# Франция 2886
# Канада 2724
# Германия 2720
# Сингапур 2616
# Австралия 2610
# Кипър 2605
# Япония 2522
# Италия 2445
# Исландия 2431
# Испания 2352
# Гърция 2300
# Нова Зеландия 2283
# ЮАР 1838
# Малта 1808
# Израел 1804
# Чехия 1786
# Хърватия 1756
# Турция 1731
# Катар 1690
# Хонконг 1545
# Полша 1536
# Словакия 1385
# Унгария 1374
# Македония 1345
# Б и Херц. 1338
# Естония 1267
# Русия 1215
# Ямайка 1135
# Литва 1109
# Аржентина 1108
# Латвия 1098
# Сърбия 1058
# Чили 1021
# Ботсуана 996
# Малайзия 961
# Белорусия 959
# Румъния 954
# Бахрейн 917
# Панама 831
# Мавриций 783
# Бразилия 778
# Макао 758
# Казахстан 753

България 750


трагедия.. (средни заплати в долари) И пак са ги завишили. гледам, няма много хора от провинцията със заплати от 1500 лв

DarkTemplar
04-26-2015, 08:52
Не става дума само за университетите, а за цялостния стандарт на живот там. Ако нямаш добре платена работа или здрав финансов гръб, ще ровиш по кофите.

yakuza_
04-26-2015, 09:14
Долара не е 2 лева от много години.
@Mr. Charrington хазната е голяма, плаща се на коментар.
@obicham69 говориш на човек виждал руснак 3 пъти (единия път вероятно е бил от Украйна)

Да питам гемията, след като е пуснал това инфо със средните работни заплати, защо Русия е толкова надолу? Та това е най-богата на ресурси държава в света.

anonymous708973
04-26-2015, 09:35
Бла. Така е, разрушена държава. Но пък за сравнение малкия човек в Русия като чуе българин и скача да го черпи водка от радост. Недейте да опетнявате чак толкова много Русия. Поне образователната им система не е обвързана с банкерите :) и не е толкова скъпо.

Дори не започвай за образователната им система...

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 09:36
Не става дума само за университетите, а за цялостния стандарт на живот там. Ако нямаш добре платена работа или здрав финансов гръб, ще ровиш по кофите.

тук сме по-зле. Там има средна класа и дори по-селата поддържат някакъв стандарт. Не са богати, но така лесно не ровят по кофите. Иначе специалистите си намеират работа. А в някои сибирски градове е невъзможно да си без работа.

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 09:38
Дори не започвай за образователната им система...

Знам че предлагат безплатно образование, но след това искат да работиш там. И това, че не е признато в Европа и Фащ, не означава, че е лошо.

dreamwalker
04-26-2015, 09:43
Знам че предлагат безплатно образование, но след това искат да работиш там. И това, че не е признато в Европа и Фащ, не означава, че е лошо.

Лошо? :lol:

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 09:44
Лошо? :lol:



Ти па кво пак не си разбрала :Д
ПС + по кофите в Лондон и Париж има също толкова хора

DarkTemplar
04-26-2015, 12:06
Изобщо не знам кой те е излъгал, че в Русия обикновените хора живеят добре. Пожелавам ти в бъдеще да имаш повод да прекараш там 1-2 месеца и сам да се убедиш дали твърденията ти отговарят на истината.

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 12:56
Дори в Монголия, с керваните живеят по-добре. Ако се има предвид начина им на мислене.

anonymous708973
04-26-2015, 13:47
Знам че предлагат безплатно образование, но след това искат да работиш там. И това, че не е признато в Европа и Фащ, не означава, че е лошо.

Визирах, че дори образователната им система е корумпирана.

an7raks
04-26-2015, 14:21
по-селата

Едно нещо от тезата си успя да докажеш - образователната ни система не струва.

golemiq_korab_minava
04-26-2015, 15:03
глупаво си е глупаво

anonymous908491
04-26-2015, 15:26
интересно ми е защитниците на Русия в тази тема колко време са прекарали там на място, че така свободно коментират как е там живота, стандарта и т.н.?

бил съм там два пъти и това е най-мракобесната и мутренска държава, там малкият човек е никой, няма никаква сигурност нито за живота си нито за работата си, всичко се командва от корумпирани ченгета и мутри но нашите мутри през 90-те изглеждат като дечица в детската градина сравнени с Руските

трябва да си рядко малоумен да сравняваш живота е ЕС където на много места хората не си заключват къщите и колите, със скотското съществуване което водят Руснаците в тази тоталитарна държава която е в момента, където се убиват по сред бял ден журналисти, политици и на никой не му пука за нищо.

Бил си веднъж в на майка ти путката и това е единствената путка, до която си се доближавал.
Ебал съм ви и нещастниците, Русия сте я виждали само в западните пумиярски филми, които са направени да заблуждават прости келемета като вас и техните граждани.

obicham69
04-26-2015, 19:09
хахаха а твоята представа за Русия от къде идва? от филмите за Чапай и Петка ли :D

anonymous908491
04-26-2015, 19:13
И баба ми ми е разказвала, освен филмите, разликата в момента с времето на пумияра Елцин е огромна, защото държавата се взе в ръце и наеба западните педали, които уж щяли да раздват демокрация, но всъщност окрадоха страната.
Ходи изчукай майка си и след това се премести в западна европа, там освен да чукаш майка си, ще може и да си оставяш вратата отворена.

obicham69
04-26-2015, 19:28
а баба ти била ли е в Русия?
кой краде в Русия западняците или Руските олигарси?
не мога да повярвам че си на 40 и си толкова задръстен :D Имаш глава на раменете - мисли, не слушай какво ти e говорила баба ти :D

anonymous908491
04-26-2015, 19:30
Баба ми дори да е болна от склероза и шизофрения, ще е по-адекватна от теб.

obicham69
04-26-2015, 19:47
баба ми разказа .... за коя Русия? по царско време ли :D да не е била придворна дама на цар Николай?
ти ако си на 50 и баба ти на 100, реално си е спомняла за времето на октомврийската революция или по-рано?

anonymous908491
04-26-2015, 19:51
Баба ми е била Княгиня, не говори с такова неуважение за нея.

DarkTemplar
04-26-2015, 19:57
Баба ми е била Княгиня
На льолин или на някоя психиатрия?

dreamwalker
04-26-2015, 19:58
На льолин или на някоя психиатрия?

Второто.

Генетично е. И внукът е засегнат.

anonymous908491
04-26-2015, 20:00
На льолин или на някоя психиатрия?

Ако ти живееше в Люлин, щях да те направя моя жена, след това и на магистралата да работиш

dreamwalker
04-26-2015, 20:05
на магистралата

Така ли прекарваш свободното си време?

DarkTemplar
04-26-2015, 20:37
Папагала а.к.а льолинският княз. Аристократът от Околовръстното. ;]

anonymous908491
04-26-2015, 20:39
Папагала а.к.а льолинскияt княз. Аристократът от Околовръстното. ;]

И бъдещия ти мъж, ако продължаваш да споменаваш квартала ми.

dreamwalker
04-26-2015, 20:42
И бъдещия ти мъж, ако продължаваш да споменаваш квартала ми.

Признаваш, че си хомосексуален.

Къде е dimitar.,, когато ти трябва...

DarkTemplar
04-26-2015, 20:44
квартала ми
клоаката, в която си израснал, княже.

anonymous908491
04-26-2015, 20:52
Те хората с причина са казали, че каквото повикало, такова се обадило. Да знаеш, че не ти е от лош късмет, а от голямата ти уста.

DarkTemplar
04-26-2015, 21:47
Льолинския тунел - ускорител на елементарни частици. Някои от тях - папагали-аристократи.

obicham69
04-27-2015, 05:36
май спорът тук до нищо няма да доведе, коментират за Русия а кракът им не е стъпвал там, единият чул добри неща от баба си, другият от майка си и баща си, но се пънат да разтягат локуми, колко било добре да се живее в Русия, колко били големи заплатите.

размера на дохода нищо не означава ако не е ясно какво може да си купиш с него

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

Русия на 57 България на 58 т.е. въпреки големите заплати Руснакът не може да си купи повече неща от Българинът

жилищата в Москва са по $30 000 кв. метър (от които стрителят дава 80% като подкупи за разрешения на строителството на чиновници) колко заплати са нужни за да си купиш жилище там?

всички страни от ЕС са с по-голям индекс от Русия освен България

образованието и университетите в Русия са зле http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2014-15/world-ranking/region/europe

единственият Руски университет в класирането 2014-2015 е на 196 място! съвсем неадекватно за страна с такива човешки ресурси

няма да коментирам че Български университет въобще няма в класацията, то вече и Гърците и Турците разбраха какво е образованието у нас и че дипломите се купуват и не ги признават

Auriss
04-27-2015, 06:58
За образованието у нас ще ти бия контра. Мързи ме линквам, довечера може пак да се включа, но е обратно в случая - западноевропейци идват да учат тук медицина, тъй като е на ниво, но се влиза по-лесно и е по-евтино. Ако имаха акъл нашенските политици, щяха да набият пари за ремонти, апаратура, лектори и там каквото още е нужно.

Тия западни университети в 'топ 10' няма как да знам ги образоват, но излизат от тях едни 'такива' в ИТ сферата 'щом се е случвало да давам на завършил Кеймбридж студент разяснения, които би могъл да прочете в документация на софтуера, който ползва. Повечето наистина кадърни специалисти, поне що се отнася до комп. графика етц. са или от Азия, или от Източна Европа / Русия - в това число и малка България със 'скапаните' си университети, една от които наши фирми прави за смях армия от програмисти с дипломи от МИТ и калтек.

Ако 'истинската' наука - разбирай там физика, биология и т.н. не струваше майка си и баща си в апаратура, убеден съм, че и там щяха да духат супата както са го правили в немалко области по време на студената война въпреки абсурдната диктатура и неуважението към научната дейност. За съжаление обаче всичко на изток от Полша е корупция, мизерия и тоталитаризъм и до днес и пари за наука през крив макарон. Зат'ва си цъкат по клавиетурите кадърните хора от Източна Европа и Азия и почти нямат конкуренция.

едит; Аз забравих основната си мисъл да ти драсна - тия класации са баш на типа на кой му е най-голям кура и взимат предвид също това каква е реализацията на студентите. Близко е до акъла, че ако университетът е ТОП в държава, в която има стотици фирми, които наемат от собствените си унивеситети, студентите ще имат реализация без оглед на това значително по-знаещи ли са от някой завърши благоевградския да речем. Пък източна Европа каква индустрия има, че да предложи реализация, а оттам и престиж ... де да знам. Какво остава да финансира докторанти и научноизследователска дейност.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 11:30
Тея статистики по какви критерии се правят? Русия е на друг принцип.

Но не мога да се съглася с Ауриса, че българските университети са на ниво. Освен медицината, Американския, СУ - до определена степен, всичко друго е 50 години назад. Нямаме никакво развитие в научната среда от 20 години. Ние сме колонизирани.

obicham69
04-27-2015, 11:55
не сме колонизирани, а просто сме глупави, неуки и крадливи :D
който каквото сам си го направи никой не може да му го направи
чехи, поляци, словаци също са били при комунизъм но сега им дишаме прахта, с румънците много се подигравахме, но и те намериха сили да се отърват от корупцията и имат вече осъдени маса бивши министри и депутати (даже някой бе писал че може да си направят цяло правителство в затвора от арестувани министри) при нас няма никой осъден, което е показателно за нивото на корупцията

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 12:19
не сме колонизирани, а просто сме глупави, неуки и крадливи :D
който каквото сам си го направи никой не може да му го направи
чехи, поляци, словаци също са били при комунизъм но сега им дишаме прахта, с румънците много се подигравахме, но и те намериха сили да се отърват от корупцията и имат вече осъдени маса бивши министри и депутати (даже някой бе писал че може да си направят цяло правителство в затвора от арестувани министри) при нас няма никой осъден, което е показателно за нивото на корупцията
Добре, ще ти викам тъпак, защото и ти си ''българин'' или си направил труда да разбираш български.

Като започнат всички да обвиняват народността си за състоянието на държавата, започва да ми прилошава. И аз съм на мнение, че някои народи са по-качествени и подредени, а ние също имаме отрицателни страни. Преди сме имали по-добра образователна система на средното от европейците, и като цяло е имало контрол и хората са спазвали правилата, били сме предпочитано място за живеене от държавите в СССР и не може просто ей така, да изтъпеем. То може, но не е виновен обикновенния човек, ами системата. И сега ще ти кажа защо. Полша, Чехия, Словения се намират в Централна Европа, а ние сме баш на границата с Азия. Румъния е малко по-добре от нас, но все пак е с три пъти по-голямо население. С корупцията едва в последните години започнаха да се борят, като вече има съмнение, че дори назначеното им бюро за борбата им, се е поддало и корумпирано. Цигания имат колкото си искаш иначе и те, но нямат толкова голям проблем с етническите турци. Докато при нас 1 милион и нещо турци, та дори от ТурциЯ още 1 милион си гласуват за ДПС и Турция ни влече по корем. Така че недей бъди сигурен, ЧЕ минала ти някаква мисъл, чул не дочил, сравнил с познатите ти и айде философ.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 12:29
И за да не ме опрекне някой с Гърция. Че и тя била погранична държава, НО са по-добре... Видяхте как, като и спряха парите (изкуствено наливани до сега) , фалираха като зомбита. Русия също преди ни наливаше полезни изкопаеми и НИ ПОДДЪРЖАШЕ цялата индустрия. След това обърнахме посоката и като малка държава, с цел само и само да влезем е Европейската икономическа общонст, приехме да си съсипем индстрията и добрволно да унищожим армията си.
Сега сме най-хвланената държава от Брюксел.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 12:31
Иначе гледайте Украйна, колко много Запада я дърпаше, но сега един лев няма да отпуснат за икономиката й.

yakuza_
04-27-2015, 12:38
Иначе гледайте Украйна, колко много Запада я дърпаше, но сега един лев няма да отпуснат за икономиката й.

айде бе, преди седмица им отпуснаха 250млн., а на скоро МВФ им отпусна над 15млрд.


И за да не ме опрекне някой с Гърция. Че и тя била погранична държава, НО са по-добре... Видяхте как, като и спряха парите (изкуствено наливани до сега) , фалираха като зомбита. Русия също преди ни наливаше полезни изкопаеми и НИ ПОДДЪРЖАШЕ цялата индустрия. След това обърнахме посоката и като малка държава, с цел само и само да влезем е Европейската икономическа общонст, приехме да си съсипем индстрията и добрволно да унищожим армията си.
Сега сме най-хвланената държава от Брюксел.

Гърците още не са фалирали, ЕС направи грешка, че се помъчи да ги спасява, осъзнаха се, но късно. Я виж България през комунизма колко пъти е изпадала в състоянието на Гърция, знам че няма да го направиш, за това аз ще ти кажа - 3 пъти. Първия 15 години след началото му и сме нямали възможност да си покриваме задълженията.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 12:52
айде бе, преди седмица им отпуснаха 250млн., а на скоро МВФ им отпусна над 15млрд.



Гърците още не са фалирали, ЕС направи грешка, че се помъчи да ги спасява, осъзнаха се, но късно. Я виж България през комунизма колко пъти е изпадала в състоянието на Гърция, знам че няма да го направиш, за това аз ще ти кажа - 3 пъти. Първия 15 години след началото му и сме нямали възможност да си покриваме задълженията.
Почти всички пари, които и отпускат отиват за въоражаване и модернизация на армията й. Не се прави на ударен, че ЕС може да си позволи да помогне на такава голяма държава, каквто виждаш, те за една Гърция и България едвам отпускат средства, при положение, че НИЕ давама също, а с наложените ни ограничения, глоби и санкции - всяка година само надолу вървим. През комунзма, ако ще и 100 пъти да сме фалирали, Русия ни е наливал хляб. Съвсем различна е била схемата от пазарната икономика.

yakuza_
04-27-2015, 12:58
На ЕС не и е работа да спасява Украйна първото което е, нито са поели такъв ангажимент. В момента го правят на добра воля с евентуални бъдещи ползи. Масата от Гърците данъци не плащат, след като сами не могат да си съберат парите в държавата, защо някой да им ги дава? Че ЕС ли ни е виновен, че ние не можем да си усвоим парите? Викаш няма проблем, че държавата затъва все повече и повече с всеки следващ фалит, важното е да си се наял с течен хляб? И Русия ще те издържа на добра воля до живот? А колко страни са били в СССР? Нима те няма да очакват същото? Видяхме колко време издържаха в тоя ред.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 13:18
Точно така. ЕС нямат никакво намерение да спасвяват Украйна, или да я приемат като членка в бъдещите години. Целта им беше да я РАЗГРАБЯТ. А тъпите украинци, понеже са 10 години по-назад от нашето мислене, бяха излъгани. А сега са провокирани да насочват цялата омразна енергия към братята си руснаци. Само че заблудени крави като нас, сега най-много да си направят още един преврат, този път проруски.
Та точно така, Гърция беше изкуствено финансиран. Обаче заралика от нас, гърците са тарикати и отново ще излязат първи от кочината. За да има пари в една държава, тя не може да разчита само на туризма. Както очакват от нас. Трябва и производство. И точно тук ти казвам, че в тази система имаме такова само в ИТ сектора. Отделно новите технологии и предприятия са най-вече чуждестранни и изтеглят париричките навън. Разпокъсаха земята ни. Разпродаде се всичко на частно. Нямаме незвисима енергийна система. И тоя преход не свършва. Еми, сорри, ам ако СИСТЕМАТА беше нормална, поне за 20 години щяхме да тръпнем нагоре, а не да не му се вижда края. Ако Европа искаше да бъдем силна държава, щеше да ни задължи да не си разбиваме държавата (индсутрията и армията).

yakuza_
04-27-2015, 14:20
Кое да и разграбят? Тя от 2006 е на ръба на фалита. Всяка държава може да стане членка на ЕС, стига да е изпълнила условията по приемането. Какви братя руснаци? Русия има странното поведение да пикае върху съседите си. Примери много - Литва, Латвия, Естония, Полша, Грузия, сега и Украйна. Ако не бяха взели Крим така в момента щяха да си запазят старите отношения.
"Гърция беше изкуствено финансиран", обясни ми кое финансиране е естествено? Тия пари да не растат по финансиращи дървета? Нека ти обясни какъв е ИТ сектора в България. СОФТУЕЪР, ние хардуеър не правим. Тоест произвеждаме нещо от нищо. Като масата фирми работят за западни компании, били те български или не. Какви пари изтеглят, те тук не плащат ли цената за тоя продукт, а заплати, а инвестиции, машини, офиси, коли? Няма държава, в която само да влизат пари. Да, Европа иска ние да мизерстваме, така много помагаме за общото благо на ЕС, илюминатите, харп и ванга ги научиха на това. 20 години не сме дърпали, не помня кой беше го казал това, но има един лаф - демокрацията е най-сигурната система, че ще те управлява такъв, какъвто си заслужил. Кой ни разпокъса земята?
Аз се чудя как капацитет като теб, все още не е прилапан от МЕНСА.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 14:59
хахах хайде и ти обвинявай народа. Така де, много ви здраве. Правете квото си правите, ще видим до къде ще стигнете.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 15:01
ако не бяха взели Крим... да, със сигурност щяха да го оставят на американците.

DarkTemplar
04-27-2015, 17:46
Корабе, корабе, все повече се убеждавам, че и теб "те е обработвала" някоя агресивна акушерка.

Aeternal
04-27-2015, 19:17
Климата, ако беше малко по-умен щеше да знае, че и прехода преди този така и не свършва.
Едни и същи хора си търсят с какво да си измият ръцете.

Тея същите ебаха майката на българия един път, след 1989 я ебаха втори път, ама овцата си блее където му кажат.

Aeternal
04-27-2015, 19:25
Русия ни поддържала цялата индустрия, пък то през 1989 се оказа, че те не могат да си поддържат и тяхната.

golemiq_korab_minava
04-27-2015, 19:54
мноогоо сте злеее

SHPAIdURmeN
04-27-2015, 19:58
Скукаааааааааа

defender
04-27-2015, 20:01
Корпорациите превърнаха САЩ в подобие на СССР
Все повече животът на американците зависи от Политбюро на Върховния корпоративен съвет, който се интересува единствено от повече печалби
Сара Робинсън