PDA

View Full Version : Ранно побеляване на косата



didi222
04-24-2015, 05:27
Здравейте!
Аз съм момиче на (почти) 15 години. Косата ми е тъмнокестенява (много, много тъмно, почти черно), гъста и чуплива. Тя е до средата на гърба, поддържам си я. Не използвам преси. Лятото рядко използвам сешоар (завивам се с кърпи). Мия се с билкови шампоани.
Проблемът ми е, че косата ми започна да побелява. На 13 вече имах 1-2 косъма и от тогава броят им расте. Първоначално ги късах, без да им обръщам внимание. Но сега те са към 10 (като се има предвид, че все ще се намери някой да ги скъса - аз и или някоя моя съученичка, на която не и допадали) и си личат на тъмната ми коса. Това наистина ме притеснява, не ми се струва нормално на моята възраст.
Използвала съм различни шампоани, маски, ампули. Косата ми е здрава, расте бързо, но белите косми...
От рода ми косите на всички са побелявали на по-късна възраст (35-40 години). При мен нещата са различни, още отсега.
Баща ми е имал много гъста коса, но вече няма и следа от нея. Притеснявам се и при мен да не стане – да остана без коса.
Смятам да се обърна към дерматолог.
Но и ще се радвам и Вие да ми помогнете: Струва ли си от сега да започна да се боядисвам (смятам лятото с боядисващ шампоан)? Нормално ли е ранното побеляване на косата? Вие самите имате ли бели косми? Ако да, притесняват ли Ви?
Ако можете да ми помогнете и с допълнителна информация, ще съм Ви много благодарна! :)

anonymous908491
04-24-2015, 10:58
Бялото е от гените, а да останеш без коса, защото баща ти бил плешив е по-малко вероятно, отколкото да се превърнеш в пеперуда.

winks11
04-24-2015, 11:01
Абсолютно от гените е. Познавах момиче, което започна много сериозно да побелява още в 8- ми клас..

NissaN
04-24-2015, 11:44
Моят проблем е по-голям момче съм почти на 19 и съм тръгнал да оплешивявам отстраните.

marilyn
04-24-2015, 11:52
Миличка, няма да оплешивееш. Плешивостта се предава по Y хромозомата, ако имаш брат, вероятно той ще оплешивее някога. Побеляването също е ген, на някои хора им се случва много рано. Вероятно ти няма нищо, просто трябва да приемеш този "дефект". Имам една приятелка, която не бих казала, че е побеляла, но има бели косми и се къносва, за да ги прикрива. Като са малко, не си личат с къната, хваща добре (поне при нея). Пробвай първо с нещо такова.

anonymous908491
04-24-2015, 12:05
Моят проблем е по-голям момче съм почти на 19 и съм тръгнал да оплешивявам отстраните.

Там ти никнат рога

winks11
04-24-2015, 13:57
Не знаех, че къната покрива бели коси :) Много приятно съм изненадана. Ако някой ползва къна, мога да го посъветвам да добави лъжица ракия и един жълтък от яйце към сместа. Действа и като маска и косата става много приятна и най- вече лъскава след това :)

marilyn
04-24-2015, 14:00
Честно казано, аз много не вярвах, че покрива белите коси. Вероятно ако става въпрос за изцяло побеляла коса, няма да седи добре. Но при моята приятелка има резултат, тя няма много бели косми, но не е на петна, добре се заличават, а и тя се къносва рядко.

galen_plamen
04-24-2015, 17:53
Побеляването може да е и от здравни проблеми като - щитовидната жлеза, метаболизма, черният дроб, хормонални нарушения.
.
но 10 косъма не е много , има такива ученици , когато бяхме в 9 клас имахме две такива дами с повече от 10