PDA

View Full Version : ПОМОЩ!!! Кандида Крузей и раничка на маточната шийка



FuTbOlIsTkAtA
04-25-2015, 07:02
Здравейте!
Извинявам се ако има такава тема или ако не е на правилното място!
На 16 години съм и от месец усещам тежест ниско в корема, имам обилно течение с неприятна миризма приличащо на пресечено мляко . Преди месец и половина ходих на гинеколог, който като цяло не ми обърна внимание и ме претупа набързо. След това имах цистит, доста болезнен при това с бактерията Ешерихия Коли 10^5 . Лекарката ми ме натъпка с лекарства, но и като цяло това беше единствения вариант, но се съобрази и ми предписа Макмирор за орална употреба и Кандизол. След излекуването ми от цистита се появи това ужасно течение с въпросната тежест. Усещах че нещо не е наред и отидох на друг гинеколог който ми откри Кандида Крузей и раничка на маточната шийка. Нямам идея какво да мисля, не знам как ще се процедира от сега нататък, не знам какво ще е лечението и за двете . Искат и да ми се направи цитонамазка . Не съм ли прекалено малка за ранички и цитонамазка? Водя полов живот от почти година но НИКОГА без презерватив!

Моля ви за мнение.. много съм притеснена, не мога да спя само за това мисля ..

FuTbOlIsTkAtA
04-25-2015, 07:19
Моля ви кажете нещо по темата..

kalpazanka
04-25-2015, 07:26
Щом водиш полов живот, не си малка за цитонамазка. За раничката има важна тема по-горе. Общо взето си е нормална находка- заради добрите нива естрогени и това, че имаш овулация, излизат навън клетки, които нормално са вътре в канала. Дори да изгориш раничката, в следващ(и) цикъл/цикли пак ще се появи. Прави си цитонамазки и колпоскопии (нека те следи онкогинеколог) и си живей живота.

Кръвна захар пускали ли са ти? Пресъхване на устата/загуба на тегло/често уриниране имаш ли?

FuTbOlIsTkAtA
04-25-2015, 07:28
Да имам често уриниране и пресъхване на устата . Също съм отслабнала напоследък .. 172 съм а тежа 48 кг.

kalpazanka
04-25-2015, 07:29
Кръвна захар на гладно си пусни задължително като за начало.

FuTbOlIsTkAtA
04-25-2015, 07:32
Защо? Извинявам се ако въпросът е глупав но нищо не разбирам...

kalpazanka
04-25-2015, 07:34
Щото може да има връзка между гъбичките и кръвната захар например.